news

the newest reviews

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

news

 • The 3rd Attempt (nor) w Dark Essence

  2015-02-10

   Jak informowaliśmy w zeszłym roku - Tchort i Blood Pervertor z Carpathian Forest założyli nowy zespół, który nazwali na część jednego z kawałków z "Black Shining Leather" - The 3rd Attempt. Kilka dni temu ogłosili, że do składu dołączył były bębniarz Carpathian Forest - Tybalt, a wcześniej przedstawili nowego frontmana - jest nim Kaahrl Ødemark, były wokalista Midnattsvrede i Necrocave (został on wyłoniony na podstawie przesłuchań materiałów, które zespół otrzymał po oficjalnym ogłoszeniu poszukiwań wokalisty).

  Dziś zespół ogłosił oficjalnie, że ich wydawcą będzie Dark Essence Records (pododdział Karisma Records). Przedstawicielka wytwórni - Kristine Knapskog zjawiła się na próbie zespołu, aby posłuchać przygotowywanego materiału i ponoć bardzo spodobało jej się zaangażowanie i ogólna postawa zespołu.

  Na razie brak bliższych szczegółów odnośnie debiutanckiego albumu, ale możemy posłuchać udostępnionej wcześniej wersji demo utworu "The Beast Within' (utwór nie był jeszcze w pełni ukończony w trakcie tych nagrań.

  18 lutego The 3rd Attempt zagrają na odbywającym się w Bergen festiwalu Blastfest.

   
  www.facebook.com/the3rdattemptofficial
  www.facebook.com/darkessencerecords
  www.darkessencerecords.no

  added by: Olo
  source: fb/The 3rd Attempt

  The 3rd AttemptDark Essence RecordsKarisma Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.