news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Nowości z Witching Hour już dostępne

  2015-02-02

   Od kilku dni dostępne są najnowsze wydawnictwa Witching Hour Productions:

  SARKOM "Doomsday Elite" LP
  Winylowe wydanie ostatniego albumu Norwegów. Posępny, bluźnierczy, zimny i bezkompromisowy true norwegian black metal.

  Album wydany jako  12" czarny 140 gramowy vinyl w standardowym opakowaniu LP z drukowanym insertem oraz uszlachetniony wybiórczo lakierem. Limit do 444 sztuk. Na edycji winylowej można znaleźć dodatkowy utwór : "At World's End" .

  SIDE "A"
  1.Doomsday Elite
  2.I utakt med Gud
  3.No Loose Ends
  4.Inside a Haunted Chapel

  SIDE "B"
  5.Predators in Disguise
  6.Solemn Disorder till Human Extinction 
  7.Cosmic Intellect
  8.Stigma
  9.At World's End (bonus track)


  BEHEMOTH "Thy Winter Kingdom"
  Nie publikowane oficjalnie do tej pory wczesne nagrania BEHEMOTH, rozprowadzane jedynie w wąskim gronie przyjaciół na początku lat 90-tych w formie kasety z próby.  Materiał nagrany na próbie w czerwcu 1993 roku, posłużył jako promocyjna kaseta wysyłana do wytwórni, przyjaciół oraz kilku zinów. Nigdy oficjalnie nie była wydana. Dodatkowo na stronie B inne wersje kawałków nagrane na tej samej próbie. Wydawnictwo ukazało się jako  12" czarny vinyl w opakowaniu typu gatefold uszlachetniono wybiórczo lekierem całość limitowana do 566 sztuk.

  SIDE "A"
  1. THY WINTER KINGDOM (official reh tape version)
  2. THE DANCE OF THE PAGAN FLAMES (official reh tape version)
  3. MOONSPELL RITES (official reh tape version)

  SIDE "B"
  4. THY WINTER KINGDOM (other version from this same reh)
  5. THE DANCE OF THE PAGAN FLAMES (other version from this same reh)
  6. MOONSPELL RITES (other version from this same reh)
  7. THE DANCE OF THE PAGAN FLAMES (other version from this same reh)  BEHEMOTH -"adv.From The Pagan Vastlands..."
  Kolejny nie publikowany materiał nagrany we wrześniu 1993 roku jako przed-produkcja oficjalnego demo "From The Pagan Vastlands..." wydanego później przez Pagan Records. Kaseta krążyła w podziemiu w bardzo wąskim gronie wysyłana do wytwórni, przyjaciół oraz kilku Zinów. Nigdy oficjalnie nie została wydana.

  Dodatkowo na stronie "B"  cover Mayhem. Wydawnictwo limitowane do 566 sztuk wydane na 12" czarnym vinylu w opakowaniu typu gatefold uszlachetnionym wybiórczo lakierem.

  SIDE "A"
  1. THY WINTER KINGDOM
  2. THE DANCE OF THE PAGAN FLAMES
  3. MOONSPELL RITES
  4. BLACKVISIONS OF THE ALMIGHTY

  SIDE "B"
  5. PURE EVIL AND HATE
  6. THE OAK BETWEEN THE SNOWS
  7. DEATHCRUSH (MAYHEM cover)  *Oba wydawnictwa Behemoth dostępne są także jako podwójny cd wydany w standardowym pudełku jewelcase.

  DAMNATION "Demo(n)s"  oraz "Coronation"  na CD
  Dostępne są także kolejne wznowienia DAMNATION . Mini album "Coronation" wydany pierwotnie w 1997 roku przez niemiecką Last Episode, oraz dwa pierwsze dema zespołu "Everlasting Sickness" i "Forbidden Spaces" na jednym CD. Oba CD wydane są jako standardowe kompakty w pudełku jewelcase z książeczkami. Wersje winylowe ukażą się w marcu w identycznej konfiguracji jak wydania "Reborn..." oraz "Rebel Souls"


  Pod koniec lutego ukażą się ponadto:

  AU-DESSUS – "Au-Dessus" DIGI PACK/12"GATEFOLD LP
  Debiutancki mini album litewskich Black metalowych awangardowców.

  THAW -"Thaw" 12"LP
  Limitowana winylowa edycja pierwszego albumu THAW.

  www.witchinghour.pl
  www.facebook.com/witchinghourprods
  store.witchinghour.pl

  added by: Olo
  source: Witching Hour Productions

  Witching Hour ProductionsSarkomBehemothDamnation


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.