news

the newest reviews

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

news

 • Taake ujawniają szczegóły nowej płyty, jeden utwór do odsłuchu

  2014-10-23
  Tradycyjnie już po trzech latach od ostatniego albumu Taake raczy nas kolejnym pełnoczasowym materiałem - już szóstym w ich dyskografii. Jak donosi Dark Essence Records, płyta nosić będzie tytuł "Stridens hus", znajdzie się na niej siedem utworów i premierę będzie miała 8 grudnia (poza terenami Niemiec, Austrii i Szwajcarii, gdzie ukaże się 12 grudnia).

  Do odsłuchu dostajemy utwór "Det fins en Prins": soundcloud.com/dark-essence-records/taake-det-fins-en-prins

  Nagrania i produkcja "Stridens hus" miały miejsce u Bjornara Nilsena (Vulture Industries) w jego studio Conclave and Earshot w Bergen. Hoest jak zwykle nagrywał wszystkie instrumenty, ale tym razem członkowie jego ekipy koncertowej też mieli jakiś swój udział w nagraniach. Okładka albumu została stworzonoa na bazie zdjęcia zrobionego przez Nekrographie.

  Tracklista:
  1. Gamle Norig
  2. Orm
  3. Det fins en Prins
  4. Stank
  5. En Sang til Sand om Ildebrann
  6. Kongsgaard bestaar
  7. Vinger

  Przypominamy, że Taake jest w tej chwili w trakcie swojej trasy koncertowej, z której trzy koncerty już odbyły się w naszym kraju, a pozostały jeszcze dwa:

  25 października - Katowice, Mega Club
  26 października - Warszawa, Progresja

  www.taake.svartekunst.no
  www.facebook.com/taakeofficial

  www.darkessencerecords.no
  www.facebook.com/darkessencerecordsadded by: Olo
  source: Patricia Thomas Management

  TaakeDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.