news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Taake ujawniają szczegóły nowej płyty, jeden utwór do odsłuchu

  2014-10-23
  Tradycyjnie już po trzech latach od ostatniego albumu Taake raczy nas kolejnym pełnoczasowym materiałem - już szóstym w ich dyskografii. Jak donosi Dark Essence Records, płyta nosić będzie tytuł "Stridens hus", znajdzie się na niej siedem utworów i premierę będzie miała 8 grudnia (poza terenami Niemiec, Austrii i Szwajcarii, gdzie ukaże się 12 grudnia).

  Do odsłuchu dostajemy utwór "Det fins en Prins": soundcloud.com/dark-essence-records/taake-det-fins-en-prins

  Nagrania i produkcja "Stridens hus" miały miejsce u Bjornara Nilsena (Vulture Industries) w jego studio Conclave and Earshot w Bergen. Hoest jak zwykle nagrywał wszystkie instrumenty, ale tym razem członkowie jego ekipy koncertowej też mieli jakiś swój udział w nagraniach. Okładka albumu została stworzonoa na bazie zdjęcia zrobionego przez Nekrographie.

  Tracklista:
  1. Gamle Norig
  2. Orm
  3. Det fins en Prins
  4. Stank
  5. En Sang til Sand om Ildebrann
  6. Kongsgaard bestaar
  7. Vinger

  Przypominamy, że Taake jest w tej chwili w trakcie swojej trasy koncertowej, z której trzy koncerty już odbyły się w naszym kraju, a pozostały jeszcze dwa:

  25 października - Katowice, Mega Club
  26 października - Warszawa, Progresja

  www.taake.svartekunst.no
  www.facebook.com/taakeofficial

  www.darkessencerecords.no
  www.facebook.com/darkessencerecordsadded by: Olo
  source: Patricia Thomas Management

  TaakeDark Essence Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.