news

the newest reviews

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

news

 • Taake ujawniają szczegóły nowej płyty, jeden utwór do odsłuchu

  2014-10-23
  Tradycyjnie już po trzech latach od ostatniego albumu Taake raczy nas kolejnym pełnoczasowym materiałem - już szóstym w ich dyskografii. Jak donosi Dark Essence Records, płyta nosić będzie tytuł "Stridens hus", znajdzie się na niej siedem utworów i premierę będzie miała 8 grudnia (poza terenami Niemiec, Austrii i Szwajcarii, gdzie ukaże się 12 grudnia).

  Do odsłuchu dostajemy utwór "Det fins en Prins": soundcloud.com/dark-essence-records/taake-det-fins-en-prins

  Nagrania i produkcja "Stridens hus" miały miejsce u Bjornara Nilsena (Vulture Industries) w jego studio Conclave and Earshot w Bergen. Hoest jak zwykle nagrywał wszystkie instrumenty, ale tym razem członkowie jego ekipy koncertowej też mieli jakiś swój udział w nagraniach. Okładka albumu została stworzonoa na bazie zdjęcia zrobionego przez Nekrographie.

  Tracklista:
  1. Gamle Norig
  2. Orm
  3. Det fins en Prins
  4. Stank
  5. En Sang til Sand om Ildebrann
  6. Kongsgaard bestaar
  7. Vinger

  Przypominamy, że Taake jest w tej chwili w trakcie swojej trasy koncertowej, z której trzy koncerty już odbyły się w naszym kraju, a pozostały jeszcze dwa:

  25 października - Katowice, Mega Club
  26 października - Warszawa, Progresja

  www.taake.svartekunst.no
  www.facebook.com/taakeofficial

  www.darkessencerecords.no
  www.facebook.com/darkessencerecordsadded by: Olo
  source: Patricia Thomas Management

  TaakeDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.