news

the newest reviews

Mortiferum

Disgorged from Psychotic Depths ___2019
Wyrobioną opinię dzięki świetnej demówce z 2017 przyszedł czas zweryfikować na pierwszym pełnoczasowym materiale. I choć brzmienie zostało teraz nieco odarte z wczesnej surowości to, w ostatecznym rozrachunku dostajemy jak najbardziej godną kontynuację dotychczasowej wizji studziennego death/doom metalu z mocnym piętnem fińskich wzorców. Zwraca uwagę telepiący bebechami i zdecydo...

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

news

 • Stream i premiera PreEmptive Strike 0.1 "Pierce their Husk"

  2014-09-02
  Jest już dostępny zapowiadany przez Odium Records materiał PreEmptive Strike 0.1 zatytułowany "Pierce their Husk" jako limitowana do 300 sztuk 7" ep i digipack z 5 bonusowymi utworami. Przypominamy, że na wokalu udziela się tutaj sam Niklas Kvarforth z Shining. "Pierce their Husk" ukazał się nakładem nowego pododdziału Odium Rec – Sonic Hell Rec, który będzie się zajmował mroczną muzyką elektroniczną.

  Wersja digi cd jest do odsłuchania na : odiumrecords.bandcamp.com/album/preemptive-strike-01-with-n-kvarforth-pierce-their-husk

  PES 0.1 powstał w 2003 na Krecie, aby tworzyc harsh/dark electro. Z biegiem lat zaczęli używać coraz więcej tradycyjnych, greckich instrumentów jak bouzouki, czy lira tworząc prawdziwie unikalne brzmienie.

  Do dzisiaj wydali 4 albumy dla najwiekszych wytwórni na elektronicznej scenie – Infacted Recording i Metropolis Records. Ostatnim wydawnictwem PreEmptive Strike 0.1 były znakomicie przyjęte remixy Ad Hominem "Slaves of God to the Gallowes", wydane przez niemiecką Darker Than Black.

  Nowy 5 album zatytułowany "Epos V", na którym znajdzie się utwór skomponowany razem z Black Altar, ukaże się w przed końcem roku.

  www.facebook.com/preemptivestrike0.1
  www.odiumrex.com
  www.facebook.com/odiumrex
  www.youtube.com/odiumrecadded by: Olo
  source: Odium Rec.

  PreEmptive Strike 0.1Black AltarOdium Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.