news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Marduk i Immolation 13 październi​ka w Krakowie

  2012-06-21
  W sobotę, 13 października w krakowskim klubie studenckim "Kwadrat" odbędzie się pierwsza edycja "Covenant Full Ov Hate Fest", imprezy będącej rozszerzeniem cyklu mniejszych imprez znanych jako "Covenant". Trzon pierwszej odsłony festiwalu będzie stanowił skład "Serpent Sermon Tour 2012", organizowanej przez Massive Music trasy koncertowej promującej "Serpent Sermon" - nowy, entuzjastycznie przyjęty przez fanów i prasę krążek Szwedów z MARDUK (www.marduk.nu). Gościem specjalnym trasy i zarazem jedną z głównych atrakcji koncertu w Krakowie będzie występ bogów death metalu z IMMOLATION (www.myspace.com/immolation). Amerykańska formacja pod wodzą Rossa Dolana jeszcze w tym roku planuje wydać kolejną, dziewiątą w dyskografii płytę.

  Ponadto w czasie festiwalu wystąpią Nowozelandczycy z SINATE (www.sinateband.com), Francuzi z FORSAKEN WORLD (www.myspace.com/forsaken-world), Czesi z HEAVING EARTH (www.myspace.com/heavingearthcz) oraz wytypowani przez organizatorów imprezy przedstawiciele polskiej sceny:

  - VOIDHANGER (www.myspace.com/voidhangerofficial) - śląsko-krakowskie black/death/thrashowe komando, które w minionym roku zadebiutowało wydanym przez Witching Hour Prod. krążkiem "Wrathprayers", a już niebawem za pośrednictwem Malignant Voices wypuści nowy MCD "The Antagonist".

  - DIRA MORTIS (www.myspace.com/diramortis) - uprawiający obleśny, walcowaty death metal dream team z udziałem muzyków m.in. NUCLEAR VOMIT, PARRICIDE, DEIVOS czy ABUSIVENESS, który po latach uśpienia powrócił do żywych świetnym minialbumem "The Cult Of The Dead" (Defense 2011), a lada dzień wypuści nową płytę "Euphoric Convulsions".

  - INFATUATION OF DEATH (www.myspace.com/infatuationofdeath) - pochodzący ze Śląska piewcy brutalnego death metalu, szykujący właśnie wydanie debiutanckiego krążka "Icons Of Impiety".


  Szczegóły imprezy:

  COVENANT FULL OV HATE FEST
  13 października 2012
  Klub Studencki "KWADRAT"
  Kraków, ul. Skarżyńskiego 1
  bramy: 15:00, start: 16:00

  Bilety w przedsprzedaży w cenie 65 zł (do 10.09) i 75 zł (od 11.09 do 12.10) dostępne będą od 2 lipca w Krakowie (Klub "Kwadrat" oraz Sklep Muzyczny "Metal Shop", ul. Długa 17), Katowicach (Sklep Muzyczny "All", ul. Mickiewicza 14) oraz online na www.hellshop.eu. Bilety zakupione w dniu koncertu będą kosztować 80 zł.

  Organizator festiwalu: F.H.U. 600700112.pl

  Więcej informacji na:
  www.massive-music.pl
  www.covenant.pladded by: Olo
  source: Mythrone PromotionReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.