news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Marduk i Immolation 13 październi​ka w Krakowie

  2012-06-21
  W sobotę, 13 października w krakowskim klubie studenckim "Kwadrat" odbędzie się pierwsza edycja "Covenant Full Ov Hate Fest", imprezy będącej rozszerzeniem cyklu mniejszych imprez znanych jako "Covenant". Trzon pierwszej odsłony festiwalu będzie stanowił skład "Serpent Sermon Tour 2012", organizowanej przez Massive Music trasy koncertowej promującej "Serpent Sermon" - nowy, entuzjastycznie przyjęty przez fanów i prasę krążek Szwedów z MARDUK (www.marduk.nu). Gościem specjalnym trasy i zarazem jedną z głównych atrakcji koncertu w Krakowie będzie występ bogów death metalu z IMMOLATION (www.myspace.com/immolation). Amerykańska formacja pod wodzą Rossa Dolana jeszcze w tym roku planuje wydać kolejną, dziewiątą w dyskografii płytę.

  Ponadto w czasie festiwalu wystąpią Nowozelandczycy z SINATE (www.sinateband.com), Francuzi z FORSAKEN WORLD (www.myspace.com/forsaken-world), Czesi z HEAVING EARTH (www.myspace.com/heavingearthcz) oraz wytypowani przez organizatorów imprezy przedstawiciele polskiej sceny:

  - VOIDHANGER (www.myspace.com/voidhangerofficial) - śląsko-krakowskie black/death/thrashowe komando, które w minionym roku zadebiutowało wydanym przez Witching Hour Prod. krążkiem "Wrathprayers", a już niebawem za pośrednictwem Malignant Voices wypuści nowy MCD "The Antagonist".

  - DIRA MORTIS (www.myspace.com/diramortis) - uprawiający obleśny, walcowaty death metal dream team z udziałem muzyków m.in. NUCLEAR VOMIT, PARRICIDE, DEIVOS czy ABUSIVENESS, który po latach uśpienia powrócił do żywych świetnym minialbumem "The Cult Of The Dead" (Defense 2011), a lada dzień wypuści nową płytę "Euphoric Convulsions".

  - INFATUATION OF DEATH (www.myspace.com/infatuationofdeath) - pochodzący ze Śląska piewcy brutalnego death metalu, szykujący właśnie wydanie debiutanckiego krążka "Icons Of Impiety".


  Szczegóły imprezy:

  COVENANT FULL OV HATE FEST
  13 października 2012
  Klub Studencki "KWADRAT"
  Kraków, ul. Skarżyńskiego 1
  bramy: 15:00, start: 16:00

  Bilety w przedsprzedaży w cenie 65 zł (do 10.09) i 75 zł (od 11.09 do 12.10) dostępne będą od 2 lipca w Krakowie (Klub "Kwadrat" oraz Sklep Muzyczny "Metal Shop", ul. Długa 17), Katowicach (Sklep Muzyczny "All", ul. Mickiewicza 14) oraz online na www.hellshop.eu. Bilety zakupione w dniu koncertu będą kosztować 80 zł.

  Organizator festiwalu: F.H.U. 600700112.pl

  Więcej informacji na:
  www.massive-music.pl
  www.covenant.pladded by: Olo
  source: Mythrone PromotionNuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.