news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Immolation, Vallenfyre, Deicide i inni na Brutal Assault 2012

  2012-01-10
  Dziś ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczną edycję Brutal Assault. Schizmo tymczasem zachęca niezdecydowanych kolejnymi nazwami. Do rozpiski dodani zostali nowojorscy bogowie z Immolation, brytyjska rewelacja death/doom ostatnich miesięcy - Vallenfyre, nasz rodzimy progresywny Riverside, weterani z Deicide (pierwszy raz na BA), przedstawiciele nowej fali thrash - Warbringer oraz czescy gore gridndersi z Ahumado Granujo, którzy nota bene w lutym ruszają na 10-cio dniową trasę po Meksyku, a występ na BA będzie ich jedynym zaplanowanym na lato tego roku.

  Skład imprezy na dzień dzisiejszy wygląda zatem następująco:

  Aborted
  Ahumado Granujo
  Amon Amarth
  Arcturus
  Arkona
  Be`lakor
  Cattle Decapitation
  Converge
  Darkest Hour
  Deicide
  Dimmu Borgir
  Dodheimsgard
  General Surgery
  Hatebreed
  Heathen
  Heaven Shall Burn
  Immolation
  Immortal
  Incantation
  Insomnium
  Machine Head
  Ministry
  Moonspell
  Morgoth
  Municipal Waste
  Norther
  Paradise Lost
  Pig Destroyer
  Protest The Hero
  Riverside
  Sick Of It All
  Six Feet Under
  Sodom
  Suicide Silence
  Textures
  The Black Dahlia Murder
  Toxic Holocaust
  Vallenfyre
  Virus
  Warbringer

  www.brutalassault.czadded by: Olo
  source: Schizmo / Shindy Prod.Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.