news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Immolation, Vallenfyre, Deicide i inni na Brutal Assault 2012

  2012-01-10
  Dziś ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczną edycję Brutal Assault. Schizmo tymczasem zachęca niezdecydowanych kolejnymi nazwami. Do rozpiski dodani zostali nowojorscy bogowie z Immolation, brytyjska rewelacja death/doom ostatnich miesięcy - Vallenfyre, nasz rodzimy progresywny Riverside, weterani z Deicide (pierwszy raz na BA), przedstawiciele nowej fali thrash - Warbringer oraz czescy gore gridndersi z Ahumado Granujo, którzy nota bene w lutym ruszają na 10-cio dniową trasę po Meksyku, a występ na BA będzie ich jedynym zaplanowanym na lato tego roku.

  Skład imprezy na dzień dzisiejszy wygląda zatem następująco:

  Aborted
  Ahumado Granujo
  Amon Amarth
  Arcturus
  Arkona
  Be`lakor
  Cattle Decapitation
  Converge
  Darkest Hour
  Deicide
  Dimmu Borgir
  Dodheimsgard
  General Surgery
  Hatebreed
  Heathen
  Heaven Shall Burn
  Immolation
  Immortal
  Incantation
  Insomnium
  Machine Head
  Ministry
  Moonspell
  Morgoth
  Municipal Waste
  Norther
  Paradise Lost
  Pig Destroyer
  Protest The Hero
  Riverside
  Sick Of It All
  Six Feet Under
  Sodom
  Suicide Silence
  Textures
  The Black Dahlia Murder
  Toxic Holocaust
  Vallenfyre
  Virus
  Warbringer

  www.brutalassault.czadded by: Olo
  source: Schizmo / Shindy Prod.Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.