news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Immolation, Vallenfyre, Deicide i inni na Brutal Assault 2012

  2012-01-10
  Dziś ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczną edycję Brutal Assault. Schizmo tymczasem zachęca niezdecydowanych kolejnymi nazwami. Do rozpiski dodani zostali nowojorscy bogowie z Immolation, brytyjska rewelacja death/doom ostatnich miesięcy - Vallenfyre, nasz rodzimy progresywny Riverside, weterani z Deicide (pierwszy raz na BA), przedstawiciele nowej fali thrash - Warbringer oraz czescy gore gridndersi z Ahumado Granujo, którzy nota bene w lutym ruszają na 10-cio dniową trasę po Meksyku, a występ na BA będzie ich jedynym zaplanowanym na lato tego roku.

  Skład imprezy na dzień dzisiejszy wygląda zatem następująco:

  Aborted
  Ahumado Granujo
  Amon Amarth
  Arcturus
  Arkona
  Be`lakor
  Cattle Decapitation
  Converge
  Darkest Hour
  Deicide
  Dimmu Borgir
  Dodheimsgard
  General Surgery
  Hatebreed
  Heathen
  Heaven Shall Burn
  Immolation
  Immortal
  Incantation
  Insomnium
  Machine Head
  Ministry
  Moonspell
  Morgoth
  Municipal Waste
  Norther
  Paradise Lost
  Pig Destroyer
  Protest The Hero
  Riverside
  Sick Of It All
  Six Feet Under
  Sodom
  Suicide Silence
  Textures
  The Black Dahlia Murder
  Toxic Holocaust
  Vallenfyre
  Virus
  Warbringer

  www.brutalassault.czadded by: Olo
  source: Schizmo / Shindy Prod.Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.