news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Archgoat - nagrania nowego mini w lipcu

  2011-05-13
  Fińscy pożeracze krucyfiksów z Archgoat informują, że będą nagrywać w lipcu pięć nowych hymnów na nowy mini-album, który miałby trafić do obrotu w październiku br.

  Z innych newsów - okładki do obu długograjów Archgoat, "Whore Of Bethlehem" i "The Light-Devouring Darkness", są właśnie przerabiane przez fińskiego artystę Helgortha z Babalon Graphic i mają trafić na przygotowywane przez Debemur Morti reedycje na 12' picture winylach.

  Warto wspomnieć, że Archgoat będą główną gwiazdą drugiego dnia niemieckiego festiwalu Deathkult Open Air, który odbywać się będzie 3-4 czerwca w Göllnitz/Thuringia, na którym pojawią się także m.in. Antaeus, Black Witchery, Necros Christos, Dead Congregation, Sargeist, Merrimack, Hell Militia i in. (więcej tu: www.myspace.com/deathkultopenair). Zagrają także jako główna atrakcja wieczoru 13 sierpnia na amerykańskim The Return Of Darkness & Evil Festival IV w Clifton, New Jersey.

  www.archgoat.comadded by: Olo
  source: blabbermouth.net

  ArchgoatDebemur Morti ProductionsDeathkult Open AirThe Return Of Darkness & Evil Festival


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.