news

the newest reviews

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

Carbonized Innocents

Demo 2020 ___2020
Cóż za cudowne kilka minut muzyki! Żadnego intro srintro, żadnego ostrzeżenia, parental, srental advisory czy trailerów, które miałyby za zadanie przygotować metalową gawiedź na to muzyczne tornado. Żadnej reklamy, ani zapowiedzi ze strony wielkich wytwórni, które pewnie o tym zespole nawet nie wiedzą. A tu nagle, jak niezapowiedziany strzał w ryj zza rogu ciemnej uliczki, w jakiej...

news

 • Helheim - new MCD detailed

  2010-09-25
  HELHEIM, one of Norway’s oldest Viking metal bands, has revealed details about the upcoming video, which the band has been filming to coincide with the release of the Åsgards Fall, the MCD due for release on Dark Essence Records on November 1st. The track the band has chosen to feature in the video is 'Dualitet Og Ulver' ('Duality And Wolves') which is a song about Hati and Skoll the two wolves of Norsk legend who attempt to swallow both the sun and the moon. 'Dualitet Og Ulver' was filmed in the mountains surrounding Helheim's hometown of Bergen.

  Aside from 'Dualitet og Ulver', the six-track Åsgards Fall MCD will contain two epic new tracks, written especially for this release, as well as a new recording of the Helheim classic 'Jernskogen', originally found on the Blod & Ild album. 'Dualitet Og Ulver' itself is the video-mix of the track that will appear on the band’s forthcoming full-length release Heiðinðómr Ok Mótgangr, due out at the beginning of 2011. Recorded at the Conclave and Earshot studios in Bergen, Åsgards Fall was produced by Helheim and Bjornar Nilsen (VULTURE INDUSTRIES, BLACK HOLE GENERATOR), and was mastered by Herbrand Larsen (ENSLAVED, AUDREY HORNE). The MCD also features guest appearances from Hoest (TAAKE), Gunnar Emmerhoff (EMMERHOF AND THE MELANCHOLY BABIES) and PV on vocals, and Trine Mjanger on French horn.

  Full track listing for Åsgards Fall:
  'Åsgards Fall Part 1'
  'Åsgards Fall Interlude'
  'Åsgards Fall Part 2'
  'Helheim Part 7'
  'Dualitet Og Ulver'
  'Jernskogen' (re-recording)

  www.darkessencerecords.no/added by: Wouter
  source: bravewords.comReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.