news





the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...





Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...





news

 • Orange the Juice - nagrania drugiego albumu

  2010-02-04
  Zespół Orange the Juice zakończył pierwszy etap procesu nagrywania drugiego albumu zatytułowanego "The Messiah Is Back". Sesja nagraniowa miała miejsce w sali kina "Wrzos" w Stalowej Woli i trwała 6 dni.

  Pierwszym etapem procesu rejestracji nowego albumu Orange the Juice bylo nagranie podstawowej sekcji zespolu: perkusji, basu, kontrabasu, gitary, fortepianu oraz klawiszy. Miejscem wybranym na ten cel przez grupe zostala sala kina "Wrzos" w Stalowej Woli, charakteryzujaca się akustyka w pelni satysfakcjonujaca muzykow. Zupelna nowoscia jest fakt, iz wspomniana sekcja instrumentalna zostala w calosci zarejestrowana na zywo. Za nagranie tej podstawowej czesci albumu odpowiada Piotr "Falko" Rychlec, znany ze wspolpracy chocby z Justyna Steczkowska, Stanislawem Sojka, Matragona, Tołhajami, czy Zbigniewem Holdysem. Kolejnym krokiem w procesie powstawania drugiej płyty Orange the Juice bedzie rejestracja sekcji detej.

  Na stronie www.themessiahisback.com zamieszczono kilka krotkich filmow dokumentujacych pierwszy etap rejestracji albumu. Przypomnijmy, iz debiut Orange the Juce, zatytulowany "You Name It" zostaa zauwazony przez jeden z najwiekszych na swiecie niezaleznych serwisow muzycznych, amerykanski magazyn 411mania.com i uznany za najlepszy album w kategorii "Best Breakthrough Artist of the Year".

  www.orangethejuice.com
  www.myspace.com/orangethejuiceadded by: Olo
  source: Daniel Naborowski / manager



Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.