news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • Arkona - nowy album na jesieni

  2009-08-31
  Nowy album moskiewskich pogan z Arkona będzie nosił tytuł "Goi, Rode, Goi!" i Napalm Records (www.napalmrecords.com) wydaje go w ostatnich dniach października i na początku listopada. Szczegółowe daty:

  28 październik - Finlandia, Hiszpania
  30 październik - GAS, kraje Beneluksu, Francja, Włochy, Szwecja
  2 listopad - reszta Europy
  3 listopad - USA, Kanada

  Płyta powstawała w studio CDM Records między październikiem 2008 i majem 2009 - za wyjątkiem bębnów, które zespół nagrywał w studio Gigant i gitar, które zarejestrowano w studio Astia.

  "Goi, Rode, Goi!" zawiera 15-minutowy kawałek "Na Moey Zemle", który zespół opisuje jako swego rodzaju pogańską operę o podróży Słowian po krajach Europy. Okładkę do albumu stworzył Kris Verwimp (pracował dla Thyrfing i Manegarm).

  Tracklista "Goi, Rode, Goi!" track listing:

  01. Goi, Rode, Goi!
  02. Tropoiu Nevedannoi (On the Unknown Trail )
  03. Nevidal (The Wonder)
  04. Na Moey Zemle (In My Land)
  05. Pritcha (The Parable)
  06. V Tsepiakh Drevney Tainy (In Chains of Ancient Mystery)
  07. Yarilo
  08. Liki Bessmertnykh Bogov (Faces of Immortal Gods)
  09. Kolo Navi (Kolo of Nav)
  10. Korochun
  11. Pamiat (The Memory)
  12. Kupalets
  13. Arkona
  14. Nebo Hmuroe, Tuchi Mrachniye (Sullen Sky Lurid Clouds)

  www.myspace.com/arkonarussia
  www.arkona-russia.comadded by: Olo
  source: blabbermouth.netReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.