news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • Arkona - new album detailed

  2009-08-30
  Moscow, Russia-based Slavic pagan metal band ARKONA will release its new album, "Goi, Rode, Goi!", via Napalm Records on the following dates:

  Oct. 28 - Finland, Spain
  Oct. 30 - GAS, Benelux, France, Italy, Sweden
  Nov. 02 - Rest of Europe
  Nov. 03 - USA, Canada

  The CD was recorded at CDM Records studio between October 2008 and May 2009 except the drums, which were recorded at Gigant studio, and the guitars, which were recorded at Astia Studio.

  "Goi, Rode, Goi!" contains a 15-minute song called "Na Moey Zemle" ("In My Land"), which is being described as "a kind of pagan metal opera about the travelling of Slav around countries of Europe." The CD artwork was created by Kris Verwimp (THYRFING, MÅNEGARM).

  "Goi, Rode, Goi!" track listing:

  01. Goi, Rode, Goi!
  02. Tropoiu Nevedannoi (On the Unknown Trail )
  03. Nevidal (The Wonder)
  04. Na Moey Zemle (In My Land)
  05. Pritcha (The Parable)
  06. V Tsepiakh Drevney Tainy (In Chains of Ancient Mystery)
  07. Yarilo
  08. Liki Bessmertnykh Bogov (Faces of Immortal Gods)
  09. Kolo Navi (Kolo of Nav)
  10. Korochun
  11. Pamiat (The Memory)
  12. Kupalets
  13. Arkona
  14. Nebo Hmuroe, Tuchi Mrachniye (Sullen Sky Lurid Clouds)

  ARKONA's last album, "Ot Serdca K Nebu" ("From the Heart to the Sky"), was released on July 4, 2008 via Napalm.

  According to a press release, ARKONA's "leader is the charismatic frontlady Masha Scream, who also writes all the music and lyrics, as well as delivering her fierce vocals. The band plays Slavic pagan metal and embellishes their versatile compositions with the use of folk instrumentation."

  ARKONA is:

  Masha "Scream" - Vocals
  Sergei "Lazar" - Guitar
  Ruslan "Kniaz" - Bass
  Vlad "Artist" – Drums

  For more information, visit www.myspace.com/arkonarussia

  www.napalmrecords.com/added by: Wouter
  source: blabbermouth.netReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.