news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • My Kingdom Music - nowości wydawnicze

  2009-07-21
  My Kingdom Music anonsuje cztery nowe wydawnictwa w swoim katalogu, na które można już składać zamówienia:

  Majestic Downfall "Temple Of Guilt" - jednoosobowy meksykański projekt, w którym niejaki Jacobo para się doom metalem w stylu lat 90-tych z domieszką nieco nowocześniejszych elementów tej muzyki i depresyjnego black. Jak opisuje wytwórnia: "Muzyka jest ponura, czasami melancholijna, kiedy indziej po prostu apokaliptyczna i pogrzebowa. Odnajdziecie tu właściwą drogę, aby wybrać się w podróż w prawdziwy, najlepszej próby, żałobny doom metal, który nie podąża za współczesnymi trendami. Dla fanów wczesnego My Dying Bride, Saturnus, Celestial Season, wczesnej Katatonia i Forgotten Tomb."
  www.myspace.com/majesticdownfall

  Immortal Remains "Everlasting Night" - zgodnie z tym co pisze wytwórnia, niemiecki Immortal Remains "inspirowani są przez black/death metal. Zespoły takie jak Katatonia, Hecate Enthroned, Forgotten Tomb, Dissection, Cradle of Filth mogą być dobrym odniesieniem do ich mrocznej sztuki. Znajdziecie tu refleksje nad ich przemyśleniami, emocjami i filozofią. 'Everlasting Night' to podróż w ich głębokie wnętrza i spacer po korytarzach ich życia, gdzie klimatyczne momenty ścierają się z diabelskim bluźnierstwem. Wysokie screamy, głębokie growle, melodyjne momenty i wyciszenia tworzą doskonałą dramaturgię dla mroków nocy."
  www.myspace.com/immortalremainsmetal

  Nova Art "Follow Yourself" - rosyjski progresywny gothic metal, który label poleca fanom Opeth, Amorphis, A Perfect Circle, Paradise Lost. Krążek nagrywał Kristian Kohlmannslehner w niemieckim studio Kohlekeller, gdzie nagrywali m.in. Sieges Even i Crematory.
  www.myspace.com/novaartband

  Rossometile "Terrenica" - włoski progresywny metal . Zespół powraca po 5 latach ciszy z nowym albumem, w którym znaleźć można ponoć wspólne elementy z Dream Theater, Rush, PFM ale także The Gathering czy Klimt 1918. Nagrania miały miejsce w studio Zapping Sound, gdzie nadzorował je Salvatore Salierno (pracował m.in. z Heimdall, Lost Innocence, Valiance).
  www.myspace.com/rossometile

  Na wrzesień My Kingdom Music zapowiada cztery kolejne pozycje:

  echo047 - Resonance Room (Italy) "Unspoken" CD - Doom Gothic Metal (7 września 2009)
  echo048 - Defect Designer (Russia) "WAX" CD - Schizoid Death Metal (7 września 2009)
  echo049 - En Declin (Italy) "Domino / Consequence" CD - Emotional Dark Metal (S28 września 2009)
  echo050 - Infernal Angels (Italy) "Midwinter Blood" CD - Epic Black Metal (28 września 2009)

  www.myspace.com/mykingdommusic
  www.mykingdommusic.netadded by: Olo
  source: My Kingdome MusicReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.