news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • My Kingdom Music - nowości wydawnicze

  2009-07-21
  My Kingdom Music anonsuje cztery nowe wydawnictwa w swoim katalogu, na które można już składać zamówienia:

  Majestic Downfall "Temple Of Guilt" - jednoosobowy meksykański projekt, w którym niejaki Jacobo para się doom metalem w stylu lat 90-tych z domieszką nieco nowocześniejszych elementów tej muzyki i depresyjnego black. Jak opisuje wytwórnia: "Muzyka jest ponura, czasami melancholijna, kiedy indziej po prostu apokaliptyczna i pogrzebowa. Odnajdziecie tu właściwą drogę, aby wybrać się w podróż w prawdziwy, najlepszej próby, żałobny doom metal, który nie podąża za współczesnymi trendami. Dla fanów wczesnego My Dying Bride, Saturnus, Celestial Season, wczesnej Katatonia i Forgotten Tomb."
  www.myspace.com/majesticdownfall

  Immortal Remains "Everlasting Night" - zgodnie z tym co pisze wytwórnia, niemiecki Immortal Remains "inspirowani są przez black/death metal. Zespoły takie jak Katatonia, Hecate Enthroned, Forgotten Tomb, Dissection, Cradle of Filth mogą być dobrym odniesieniem do ich mrocznej sztuki. Znajdziecie tu refleksje nad ich przemyśleniami, emocjami i filozofią. 'Everlasting Night' to podróż w ich głębokie wnętrza i spacer po korytarzach ich życia, gdzie klimatyczne momenty ścierają się z diabelskim bluźnierstwem. Wysokie screamy, głębokie growle, melodyjne momenty i wyciszenia tworzą doskonałą dramaturgię dla mroków nocy."
  www.myspace.com/immortalremainsmetal

  Nova Art "Follow Yourself" - rosyjski progresywny gothic metal, który label poleca fanom Opeth, Amorphis, A Perfect Circle, Paradise Lost. Krążek nagrywał Kristian Kohlmannslehner w niemieckim studio Kohlekeller, gdzie nagrywali m.in. Sieges Even i Crematory.
  www.myspace.com/novaartband

  Rossometile "Terrenica" - włoski progresywny metal . Zespół powraca po 5 latach ciszy z nowym albumem, w którym znaleźć można ponoć wspólne elementy z Dream Theater, Rush, PFM ale także The Gathering czy Klimt 1918. Nagrania miały miejsce w studio Zapping Sound, gdzie nadzorował je Salvatore Salierno (pracował m.in. z Heimdall, Lost Innocence, Valiance).
  www.myspace.com/rossometile

  Na wrzesień My Kingdom Music zapowiada cztery kolejne pozycje:

  echo047 - Resonance Room (Italy) "Unspoken" CD - Doom Gothic Metal (7 września 2009)
  echo048 - Defect Designer (Russia) "WAX" CD - Schizoid Death Metal (7 września 2009)
  echo049 - En Declin (Italy) "Domino / Consequence" CD - Emotional Dark Metal (S28 września 2009)
  echo050 - Infernal Angels (Italy) "Midwinter Blood" CD - Epic Black Metal (28 września 2009)

  www.myspace.com/mykingdommusic
  www.mykingdommusic.netadded by: Olo
  source: My Kingdome MusicReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.