news

the newest reviews

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

Carbonized Innocents

Demo 2020 ___2020
Cóż za cudowne kilka minut muzyki! Żadnego intro srintro, żadnego ostrzeżenia, parental, srental advisory czy trailerów, które miałyby za zadanie przygotować metalową gawiedź na to muzyczne tornado. Żadnej reklamy, ani zapowiedzi ze strony wielkich wytwórni, które pewnie o tym zespole nawet nie wiedzą. A tu nagle, jak niezapowiedziany strzał w ryj zza rogu ciemnej uliczki, w jakiej...

news

 • Helheim - to tour with Vulture Industries

  2008-09-07
  Dark Essence Records label-mates HELHEIM and VULTURE INDUSTRIES will team up with COR SCORPII to play a series of dates in Norway during September. Billed as the Nord Og Ned tour, the dates confirmed are as follows:

  NORD OG NED TOUR - NORWAY

  Sept 19 - Tribute, Sandnes
  Sept 20 - Flytten, Haugesund
  Sept 26 - Treskeverket, Førde
  Sept 27 - Cafe Larsen, Trondheim

  This is not the first time the two Norwegian bands have toured together, despite belonging to completely different genres. HELHEIM are well known for their Viking music and beliefs, and recently caused a very positive stir, not just in Norway, but throughout the world, when they took the unusual step of launching their "Kaoskult" album in front of an audience of young children at a local kindergarten. Avant-garde metallers VULTURE INDUSTRIES, fronted by producer Bjørnar E. Nilsen, have a vastly experienced line up that includes, past, present, and session members of bands such as BLACK HOLE GENERATOR, SULPHUR, ENSLAVED, DEATHCON, SYRACH, MALICE IN WONDERLAND AND TAAKE, and were able to persuade Helge Jordal, one of Norway's most respected actors, to take part in a special photo shoot for the artwork of their latest release "The Dystopia Journals" after he heard the band's work.

  The two bands will also be undertaking a tour of Northern Europe in November, taking in countries such as the Netherlands, Germany and the Czech Republic. Dates for the Vikings, Villains and Vultures tour will be announced shortly. VULTURE INDUSTRIES are also confirmed to play The Ã…lvik Rock Festival, in Norway on the 4th October.

  www.darkessencerecords.no/added by: Wouter
  source: Dark Essence RecordsReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.