news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Hellias - reedycja demo już dostępna

  2008-04-14
  “Revenge of Hellias” - nagrane w 1988 roku demo naszych starych krajowych thrashersów z Hellias, jest już dostępne na winylu w katalogu Nuclear War Now! Productions (www.nwnprod.com). Jak opisuje to wydawnictwo sama wytwórnia: "Wściekły i szalony Hellias nie gra zabawnego thrash dla crossover'owych cipek. To jest metal, który został stworzony po to żeby wzywać ciemność i unicestwiać światłość. Szybkie, ciężki i precyzyjnie zagrane riffy, w których nic nie zostało przesadnie przesterowane czy sztucznie przybrudzane. Wokale i teksty to czyste zło i brzmią jak najwcześniejsze black metalowe produkcje. Ostateczne brzmienie wypala umysł i rozpruwa ciało. Hellias był skandalicznie przeoczany przez lata, aż do teraz gdy NWN! wypuszcza w powietrze kolejny śmiertelny wyziew, kompletując wydanie dwóch najwcześniejszych nagrań tego legendarnego zespołu [w ubiegłym roku ukazała się winylowa reedycja kasetowej epki "Noc Potępienia"]. Wydanie na czarnym winylu, z profesjonalnie drukowanym kolorowym posterem i bookletem w stylu starego zine. Wersja Die Hard zawiera kolorowy winyl, naszywkę i naklejkę."
  www.hellias.taby.pl
  www.myspace.com/helliaspladded by: Olo
  source: nwnprod.comReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.