news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Immolation

  2006-11-22
  Bogowie zza Oceanu rozpoczęli już przypuszczalnie w ten weekend nagrania swojego siódmego pełnego albumu w studio Millbrook Sound z Paulem Orofino. Jak informuje zespół - nowy materiał jest bardzo agresywny i bardziej intensywny niż ich dotychczasowe produkcje. Kawałki są krótsze, ale bardziej upakowane i ponoć zdecydowanie mroczniejsze i bardziej kąśliwe.
  Już w grudniu Immolation przylecą natomiast na nasz kontynent, żeby zagrać 9-ego na Arnhem Metal Meeting Festival z Arch Enemy a potem mają pojechać do Paryża, gdzie mają się odbyć nagrania do teledysku promującego nowy album. Listenable wyda w styczniu EP poprzedzającą ten krążek - będzie to pierwsza epka w dyskografii Immolation. Będzie ona także zawierała koncert na DVD - sierpniowy gig z BB Kings w Nowym Jorku, gdzie Immolation zagrali obok Sodom. Video nakręciła Evil Eye Productions (www.evileyevideo.com) i podobno zrobili to doskonale.
  Pełny album ma się ukazać w kwietniu wspólnym nakładem Century i Listenable w Stanach i w Europie.W maju Immolation pojawią się w Europie na koncertach, a zaraz potem przewidziana jest też jakaś trasa po Ameryce.
  www.everlastingfire.comadded by: Olo
  source: bravewords.comReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.