news

the newest reviews

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

Carbonized Innocents

Demo 2020 ___2020
Cóż za cudowne kilka minut muzyki! Żadnego intro srintro, żadnego ostrzeżenia, parental, srental advisory czy trailerów, które miałyby za zadanie przygotować metalową gawiedź na to muzyczne tornado. Żadnej reklamy, ani zapowiedzi ze strony wielkich wytwórni, które pewnie o tym zespole nawet nie wiedzą. A tu nagle, jak niezapowiedziany strzał w ryj zza rogu ciemnej uliczki, w jakiej...

news

 • Helheim

  2006-05-11
  Norwegian black/viking metallers Helheim have made a song from their fifth album, "The Journeys and Experiences of Death", available for free download. The track is called "Bewitchment" and can be found at the following www.helheim.com/mp3/Bewitchment.mp3

  "The Journeys and Experiences of Death" is scheduled for release on June 12 via Dark Essence Records. The Cd features guest appearances by Root vocalist Jiri Valter (a.k.a. Big Boss) on two songs and Marius Lynghjem from the Norwegian experimentalists Corvine.

  "The Journeys and Experiences of Death" will be released as a double digipack featuring the unreleased "Helsviti" Ep from 2001.

  "The Journeys and Experiences of Death" track listing:

  01. Veneration for the Dead
  02. Dead Man's Eyes
  03. Bewitchment
  04. Second Death
  05. Entering the Beast
  06. Helheim 5
  07. Oaken Dragons
  08. Thirteen to the Perished
  09. Threll and the Master

  Helheim will play at this year's Hole In The Sky festival, set to take place August 23-26 in Bergen, Norway. Also scheduled to appear are Morbid Angel, My Dying Bride, Celtic Frost, I, Destruction and many more.

  www.helheim.com/added by: WouterReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.