news

the newest reviews

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

Carbonized Innocents

Demo 2020 ___2020
Cóż za cudowne kilka minut muzyki! Żadnego intro srintro, żadnego ostrzeżenia, parental, srental advisory czy trailerów, które miałyby za zadanie przygotować metalową gawiedź na to muzyczne tornado. Żadnej reklamy, ani zapowiedzi ze strony wielkich wytwórni, które pewnie o tym zespole nawet nie wiedzą. A tu nagle, jak niezapowiedziany strzał w ryj zza rogu ciemnej uliczki, w jakiej...

news

 • Helheim

  2006-04-04
  After three years of hard work this conceptual album is finished. The album concerns the death cults and rites during the viking ages both lyrically and musically. The expression is extremly atmospheric and brings you right back to that hard and tough viking era. The album is recorded in Conclave Media Studio in Bergen, Norway. Big Boss from Root will contribute with some guest-vocals on Helheim's new album.

  Tracklist:

  1. Veneration for the dead
  2. Dead mans eyes
  3. Bewitchment
  4. Second death
  5. Entering the beast
  6. Helheim 5
  7. Oaken dragons
  8. Thirteen to the perished
  9. Threll and the master

  "Helsviti"

  This MCD was intended to be relesed in 2001, but due to label mess up, this never happened. In 2003 Massacre came and promised us to release it as well as "Yersinia Pestis". This time things did not happen as promised either. But, in 2006 Dark Essence Records and Helheim joined forces and released a limited (2000 copies) edition of "The Journeys And The Experiences of Death" together with "Helsviti" in a beautiful Digipack. The music is somewhat slower and heavier than the usual Helheim releases.

  www.helheim.com/added by: WouterReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.