Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

02-05-2012, 12:52

Deviant pisze:Piękny.Ja mieszkam na śląsku opolskie,tutaj mamy sporo takich obiektów,ale niestety najczęściej sa w opłakanym stanie choćby zamki w Białej i Głogówku ,które nie mają szczęścia do właścicieli :/

gdzie w opolskim rezydujesz?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

02-05-2012, 12:53

Na południu,okolice Prudnika.
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

05-05-2012, 00:45

Czesław pisze:Co powiecie na brytjskie bunkry z II wojny światowej zbudowane na stalowcych balach, na morzu?
http://www.kciuk.pl/Niesamowite-bunkry- ... ny-a76260/
Fenomenalne budowle!
Od razu mi się skojarzyło z "Atakiem klonów" z II części Star Wars:)


Z innej beki: zapomniane miasteczko uzdrowiskowe Sokołowsko (obecnie już bez praw miejskich) pod granicą czeską, niedaleko dawnego wałbrzyskiego zagłębia górniczo-koksowniczego, gdzie stworzono pierwszy na świecie kurort leczenia gruźlicy
Jest tam ruina neogotyckiego sanatorium pod wdzięczną nazwą Grunwald z zapuszczonym parkiem zdrojowym. Od czasu tzw. "upadku komuny" budynek stał nieużywany i niszczał, więc pewien lokalny strażak z OHP postanowił go podpalić 7 lat temu, żeby wykazać się w akcji...
http://tubylismy.pl/magazyn/artykuly/15 ... ego-slaska

Sanatorium wczoraj:
Obrazek

i dziś...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

05-05-2012, 00:57

Czesław pisze:Co powiecie na brytjskie bunkry z II wojny światowej zbudowane na stalowcych balach, na morzu?
http://www.kciuk.pl/Niesamowite-bunkry- ... ny-a76260/
Te bunkry mi się kojarzą z księstwem Sealand.
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
mysticcum
postuje jak opętany!
Posty: 479
Rejestracja: 21-12-2010, 11:40

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

27-05-2012, 16:06

Jakby ktoś miał ochotę połazić po opuszczonej elektrowni (najlepiej w trybie pełnoekranowym):
http://www.fototv.pl/newsy/wydarzenia/z ... ownia.html
chaostar
rozkręca się
Posty: 53
Rejestracja: 03-05-2005, 11:38
Lokalizacja: Cieszyn/Warszawa
Kontakt:

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

03-06-2012, 13:42

Opuszczony Browar - Bielsko-Biała.

"Browar Bielsko został założony w 1875 roku, lecz... 21 października 1996 roku gdy Zarząd Spółki Żywieckie Zakłady Piwowarskie S.A. zdecydował o likwidacji browaru Bielsko. Jako powód podano nieopłacalność produkcji (względy ekonomiczne) i zły stan techniczny browaru. Tak więc po 121 latach uległ likwidacji sędziwy zabytkowy browar.
Teraz gdy browar stoi już ponad 15 lat opuszczony, jest doszczętnie zniszczony i rozszabrowany."

"Budynki po browarze miejskim u zbiegu bielskich ulic Cieszyńskiej oraz Browarnej to obraz nędzy i rozpaczy. Jest szansa, że to się zmieni, gdyż właściciel wystawił działkę, na której znajdują się obiekty, na sprzedaż... Można go kupić za ponad 7 milionów złotych."





"Tysiące lat temu zaczęło się oszustwo
Wielu uwierzyło i się zaprzedało"
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

03-06-2012, 21:20

Obrazek

Obrazek

Może nie pasuje ściśle do tematu, ale lubię zwiedzać kościoły i inne bożnice, ta akurat to opuszczona cerkiew w Króliku Wołoskim.

Ktoś wspominał o krakowskiej Bonarce, a nikt nie powiedział nic na temat kamieniołomu Liban, którego warto odwiedzić:
Obrazek

I jeszcze szpital na Piaskach w Krakowie:
Obrazek

Można jeszcze szkieletora wymienić, hotel forum, kilka miejsc na Płaszowie, nie wiem, w jakim stanie jest teraz Prefabet, podobno mieli go burzyć, ale wyglądał nieźle:

Obrazek
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

16-07-2012, 09:55

W sobotę udało mi się wejść do Fortu św. Benedykta w Krakowie - pierwszy raz od 12 lat był otwarty, bo gość, który miał dostęp do kluczy, czekał sobie tam na jakąś ekipę filmową. Wykorzystany moment życzliwości tego Pana i możliwość wejścia do środka - ten fort robi wrażenie. Jest wybudowany na planie koła, w środku ma dziedziniec około 5 m średnicy, oraz dwa okręgi pomieszczeń dookoła - jeden korytarzowy, a reszta podzielona na izby, równej wielkości, z pojedynczymi oknami. Do lat 70. były tam mieszkania komunalne - nie uświadczyłam tam jednak żadnych kanalizacji czy innych wygód :-) dwie kondygnacje, do których prowadzą wątpliwej jakości schody, też robią fajne wrażenie - czuje się, jak te deski się uginają i są takie miękkie (pierwsza kondygnacja), a na drugim piętrze porządne, betonowe schody dziwnie się kruszą pod stopami. Na samej górze ślady nieudolnych robót konserwatorskich, które trochę nie pasują do charakteru tej budowli (daszek z okienkami w stylu lat 90., ale tylko na połowie budowli). Całość zaniedbana, pełna gruzów i piasku, ale niesamowity klimat tego miejsca jest wart szukania możliwość wlezienia tam :-)

Jedna "izba" na parterze:
Obrazek
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
panthyme
w mackach Zła
Posty: 850
Rejestracja: 01-05-2004, 11:34
Lokalizacja: Local Graveyard

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

16-07-2012, 10:33

maciek z klanu pisze:
Deviant pisze:Piękny.Ja mieszkam na śląsku opolskie,tutaj mamy sporo takich obiektów,ale niestety najczęściej sa w opłakanym stanie choćby zamki w Białej i Głogówku ,które nie mają szczęścia do właścicieli :/

gdzie w opolskim rezydujesz?

Na Bolko w zoo:P
011011000110010101110000011100100110100101100011011011110110010001100101

http://www.myspace.com/bloodfeastpl
http://www.facebook.com/bloodfeastpl
Awatar użytkownika
SadoGoat666
zaczyna szaleć
Posty: 289
Rejestracja: 01-09-2007, 15:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

16-07-2012, 12:58

Niedawno wróciłem z urlopu w Wierchomli k. Piwnicznej. Znalazłem tam nieczynną (chyba) kopalnię piaskowca. Pstryknąłem dwie fotki pasujące do tematu.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

20-07-2012, 10:42

63 w miarę aktualne zdjęcia z Prypeci.
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

06-08-2012, 10:41

Ja wczoraj zrobiłem spory kawałek z buta po nieznanej okolicy. W każdym razie bardzo inspirująca wycieczka po okolicy zwanej Kersal. Niegdyś industrialna potęga, z górującymi nad okolicą elektrownią i kopalnią. Dziś leniwa, zielona okolica, bez śladów po tamtych czasach.

Kiedyś:

Obrazek

Dziś:

Obrazek

Niebywale pouczająca wyprawa. W latach 50 postawiono tam bloki, ale eksperyment nie wypalił i dziś jest tam łąka ;) Tutaj więcej: http://www.kersalflats.co.uk/ Mają sporo zdjęć porównawczych.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

06-08-2012, 14:13

olo1972 pisze:
pr0metheus pisze:
098.jpg
moze nie do konca opuszczone ale niestety prawie;) kumpel fote strzelil
A!To ten budyneczek jest na okładce Tribal Convictins nr6:)

To jest w stocznii gdanskiej
W temacie wybieram sie do Klomina. W czasie wojny byl to oboz jeniecki,po wojnie miasto zajete przez ruskich,obecnie calkowicie opustoszale. Byl ktos? Jak bedzie cos ciekawego porobie foty. Szalu pewnie nie bedzie, bo od 2008 systematycznie wyburzaja i pewnie z miasta niewiele tam zostalo,ale zobaczymy.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

06-08-2012, 14:17

pr0metheus pisze:
olo1972 pisze:
pr0metheus pisze:
098.jpg
moze nie do konca opuszczone ale niestety prawie;) kumpel fote strzelil
A!To ten budyneczek jest na okładce Tribal Convictins nr6:)

To jest w stocznii gdanskiej
W temacie wybieram sie do Klomina. W czasie wojny byl to oboz jeniecki,po wojnie miasto zajete przez ruskich,obecnie calkowicie opustoszale. Byl ktos? Jak bedzie cos ciekawego porobie foty. Szalu pewnie nie bedzie, bo od 2008 systematycznie wyburzaja i pewnie z miasta niewiele tam zostalo,ale zobaczymy.
Byłem rok temu. Niestety, pozostały już prawie same ruiny. Prawie, bo jeszcze parę bloków stoi, ale tak zdewastowanych i zalanych, że "zwiedzanie" jest praktycznie niemożliwe, jeśli nie wziąłeś ze sobą gumiaków za kolana.

Jak już będziesz w okolicach to koniecznie zajrzyj też do Samostrzela i zwiedź pałac. Obok mieszka sympatyczny dziadek (Tadek Przyborowski), który ma klucze do niego i bardzo chętnie Was oprowadzi. Naprawdę polecam: Obrazek
Ostatnio zmieniony 06-08-2012, 14:27 przez Lykantrop, łącznie zmieniany 1 raz.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

06-08-2012, 14:26

Ok dzieki , daleko nie mam,wiec zobaczymy co i jak
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

06-08-2012, 23:21

W lipcu byłem u rodziny na podkarpaciu.
Oprócz smakowania wiejskiego bimbru i obejrzenia największej atrakcji turystycznej Rzeszowa, czyli pomnika Wielkiej Cipy, miałem okazję przejechać się kolejką wąskotorową na trasie Przeworsk - Dynów. Prędkość zawrotna, max 40km/h, podkładów gdzieniegdzie nie było, ale ważne jest to, że taki relikt przeszłości nie poszedł w niebyt i nie zarasta brzozami i innymi chaszczami!
Na dodatek końcowa stacja w Dynowie ma rozkład torów niemal identyczny z logiem USB (obszedłem każdy z nich aż do końca kozłów oporowych:)
I najważniejsze: po drodze znajduje się jedyny tunel kolei wąskotorowej w Polsce - w Jaworniku Polskim/Szklarach. Na dodatek jest to najdłuższy tunel wąskotorowy w Europie, liczący 602m!
Obrazek

A tu wspomniana Wielka Cipa, jakby jeszcze ktoś jej nie widział:)
Obrazek

PS do tej pory na rzeszowskim PKSie wisi choinka z diod i napis "Witamy nowy 2012 rok" :D
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4040
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

12-09-2012, 11:17

support music, not rumors
Awatar użytkownika
zawlekacz
w mackach Zła
Posty: 724
Rejestracja: 16-10-2007, 17:25

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

12-09-2012, 11:21

Rattlehead pisze:
Obrazek

...i tak dalej
piekne miejsce na festiwal!
nie ma to tamto
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4040
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

12-09-2012, 11:26

W ogóle zajebiście w tym Detroit. To jest kolejne miejsce po Boston, w którym mógłbym zamieszkać.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

12-09-2012, 14:58

Na wpół opuszczone miasto. Czytałem kiedyś o Detroit, statystyki widziałem, ale nie wiedziałem, że te "ruiny" są tak widoczne w miejskim krajobrazie. Jakie są jeszcze takie miasta-widma w USA? Nowy Orlean?
ODPOWIEDZ