nie wiem /nie znam

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
vulture

nie wiem /nie znam

22-07-2008, 20:55

nie ma takiego typa co słyszałby wszystko,zawsze ktoś tam ma większy dostęp,ktoś inny mniejszy,choć moja kolekcja,co sie musze pochwalić,jest dosc obszerna,to wciąż wygrzebuje tytuły z przeszłości z którymi w czasie gdy wychodziły nie miałem sposobności sie zapoznać.Widze ten temat tak ze rzucamy hasło -tytuł płyty - której nie znamy i ktoś kto słyszał zabiera głos i przedstawia swój punkt widzenia sprawy,co zawsze w jakiś tam sposób przybliża nam przedmiot naszego zainteresowania.
Na pierwszy rzut dwa tytuły o których ja osobiście nie mam zielonego pojęcia:

Desultory - Swallow the snake
Kreator - Outcast

kaman gajs :wink:

i jeszcze jedno:zabierając głos postarajmy się aby to było choc kilka zdań,nie zaś epitety typu chujnia,gówno,albo z drugiej strony,geniusz,super płyta - i tyle.i na tym wypowiedź sie zamyka.to nie ma sensu.
Dzięki.
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:09

Nie prościej zakładać osobne tematy?
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
vulture

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:25

wole temat zbiorczy,(bardzo wiele rzeczy -niekoniecznie metalowych - pochłania moja uwagę - i nie chce naraz natłoku tematów w których pojawią się 3,4 wypowiedzi)tutaj można off topować bez końca i jest to temat otwarty :wink:
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:38

Outcast - w zasadzie kiepska plyta, momentami fatalna. W paru miejscach czuc potencjal, to brzmienie i styl riffow ma swoj specyficzny klimat, ktory o dziwo mocno zapada w pamiec, mimo ogolnej nudy i flakow z olejem. Black Sunrise to fajny kawalek. Generalnie rzecz biorac - bieda. Nie wiem co oni chcieli osiagnac na tej plycie, ja bym ziewal juz przy nagrywaniu tych kawalkow ;p. Jak jestes ciekaw, to pozycz od osla, ale nie sadze, zebys potem chcial to kupic.
this is a land of wolves now
vulture

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:43

Twoja opinia doskonale oddaje również moje odczucia po zapoznaniu sie może z 3 utworami jakie pochodza z tej płyty.Np. takie Whatever it may take ma w refrenie zajebisty riff ale jak później wchodza te dziadowskie przetworzone wokale to ja wysiadam.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:45

Danzig I, II, III, IV, V, VI?
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:47

Outcast - w zasadzie dobra plyta, momentami średnia. W wielu miejscach czuc potencjal, to brzmienie i styl riffow ma swoj specyficzny klimat, ktory mocno zapada w pamiec. Black Sunrise to świetny kawalek. Leave This World Behind to tez świetny kawałek. No i Phobia. Generalnie rzecz biorac - dobra płyta. Jak jestes ciekaw, to pozycz od osla i sadze, ze potem bedziesz chcial to kupic.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
vulture

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:50

oczywiście zapoznam sie z całością w jakimś złodziejskim formacie.ale po tych 3 utworach -bardzo negatywne odczucia.
przyłączam sie do Morpha - nie znam Danzig i nie znam przyczyny tego stanu rzeczy :roll:
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:52

Adrian -> hehe, no prawie ; ]

Morph -> znam trzy pierwsze. o tej muzyce mozna zalozyc osobny temat (zreszta na pewno byl), albo - wbrew oczekiwanim vutlure - napisac po prostu, ze jest skrajnie zajebista. tyle. nie mam sily ani weny zeby to rozwijac, to jest oczywiste, to sie czuje ;). w rockers masz 1,2,3,4 po 25 zl, jak nie chcesz wszystkich, to proponuje jedynke i trojke na sprobowanie. jak sie ma Dobry Gust, to nie ma bata, zeby nie zaskoczylo ; p
Ostatnio zmieniony 22-07-2008, 21:53 przez Riven, łącznie zmieniany 1 raz.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:53

vulture pisze: przyłączam sie do Morpha - nie znam Danzig i nie znam przyczyny tego stanu rzeczy :roll:
Co najciekawsze, nie wiem czy nie popełniłem sporego błędu nie kupując pierwszych 6 po 20zł od sztuki w pewnym nieistniejącym już chyba komisie.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:53

za 5 zl wiecej to i tak tanio - lec na allegro
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:56

Riven pisze:za 5 zl wiecej to i tak tanio - lec na allegro
Na ebay są w granicach 3-4$, chyba tam się zaopatrzę jak mi się spodoba.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:56

zasadniczo brak znajomości Danzig I - IV to zbrodnia...kraść, słuchać, kupować...
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:56

Morph pisze:Danzig VI?
Skrótowo: bardzo unowocześniony sound w stosunku do pierwszych bluesrockowych płyt, mocarne brzmienie, bogate korzystanie z "maszynek" wokalnych, 100% walcowatych, wolnych utworów, trochę "rwanych" riffów przedtem niespotykanych, ponadto nigdy wcześniej Danzig nie osiągnął takiej otchłani i natężenia klimatu. Cudny, głęboki "Five Finger Crawls", kowbojsko-outlawowy "13" czy wreszcie przepiękny, emocjonalny "Firemass", zresztą jedynym słabszym numerem jest "East Indian Devil" z riffem skradzionym z "Wheels of Confusion" Sabbs. Płyta boska, niedocenia i zarazem ostatnia warta uwagi w dyskografii tego pana, bo VII i VII to szajs.
Adrian696 pisze:zasadniczo brak znajomości Danzig I - IV to zbrodnia...kraść, słuchać, kupować...
No właśnie... "Bodieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees, please don't cry!" Kocham to!
Ostatnio zmieniony 22-07-2008, 21:58 przez hcpig, łącznie zmieniany 1 raz.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:57

Adrian
dokladnie, przeciez to jest czysty geniusz. no mimo, zgodnie z obiegowa opinie, to naprawde zajebisty akompaniament do picia. ale nie tylko.

Dirty black summer (te riffy w zwrotce KURWA!), 777, how the gods kill, anything, mother, twist of cain... aa, ide sobie wrzucic trojke na tacke ;] zdrowie
this is a land of wolves now
vulture

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 21:58

ja kupuje na amazon.ceny są tak absurdalne ze za 10 funtów można mieć z 5 świetnych tytułów.i pewnikiem zaraz nabędę Danzig :wink:
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 22:02

bierz koniecznie trojke, zarzuc 'dirty black summer' i napisz jak Cie olsnily te riffy - o wokalu nie wspomianjac ;]
dla mnie to jest absolut

jak bedzie kasa kupie sobie kolejne
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 22:04

Raczej napierdalaj dwójkę, choć III też oczywiście rozdupca. That's when the dying calls... Unikaj natomiast VII i VIII po sobie spaczysz pojęcie o tym panu.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 22:06

DANZIG KURWAAAAAAAA NAAAAAAPIERDAAAAAAAALAAAAAĆĆĆĆĆĆĆĆĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

22-07-2008, 22:07

utwor ktory mnie calkowicie miazdzy, a jest chyba dosc niedoceniany to 777, z niesamowitym polaczeniem gitary akustycznej i elektrycznej.



CIARY

ja piernicze, drugi riff to jest jedna z najlepszych partii gitarowych jakie znam, no kurwa!!! leze.
Ostatnio zmieniony 22-07-2008, 22:10 przez Riven, łącznie zmieniany 2 razy.
this is a land of wolves now
ODPOWIEDZ