Warszawa

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Warszawa

22-06-2022, 02:15

Oprócz Hita jeszcze był Globi (niedaleko, przy innej stacji M)
A po Hit'cie / Tesco niedługo nie będzie śladu. Rozbierają. I będzie budowane....

Obrazek

https://www.haloursynow.pl/artykuly/jes ... ,19116.htm
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Warszawa

22-06-2022, 02:21

a nie wiem bo tam nie bywam
po latach pamietam że jak tam czegoś szukałem (Tesco już było) to się normalnie zgubiłem bo jak był Hit to tam nic nie było oprócz metra i lasu, wychodze z metra a tam same bloki i nie wiedziałem gdzie mam iść :D ale znalazłem :sarcasm1:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Warszawa

22-06-2022, 06:20

USN byl (jest?) swietny
Zaamysl dzielnicy byl taki, ze ma byc samowystarczalna. I dosc luzno zbudowana.
Mialem przyjemnosc mieszkac na starszej czesci dzielnicy, tej bez plotow a za to z duza iloscia zielwni i byl to najprzyjemniejszy okres mojego wieloletniego pobytu w Wawie.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16149
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Warszawa

22-06-2022, 06:51

trup pisze:
22-06-2022, 02:15
Oprócz Hita jeszcze był Globi (niedaleko, przy innej stacji M)
A po Hit'cie / Tesco niedługo nie będzie śladu. Rozbierają. I będzie budowane....

Obrazek

https://www.haloursynow.pl/artykuly/jes ... ,19116.htm
Globi nie kojarzę.

Tesco, Kurde, to jakiś tam kawałek historii Kabat był. Za czasów całodobowego otwarcia, robilo się tam nocne zakupy. Na prawdę miło to wspominam. Za czasów ostatnich, jako parking pod Park/ Las Kabacki. Lubiłem wbijać od tej strony i łazić przy płocie z grafitti przy zajezdni metra. Sporo mamy, nawet z ostatnich lat, fot z tego miejsca. Na całe szczęście do Kabackiego nikt się nie dobierze.

A co do zamknięcia Tesco. Od strony handlowej. Kupiłem multum litrów gorzały. Przy likwidacji. Prawie mnie to nie ubiło -:)
Tani papier do drukarek jak jakiś Janusz tez . Pół roku na tym jedziemy i końca nie widać … szkoda sklepu. Z dużą, sentymentalną przyjemnością tam wbijałem. A teraz kolejne blokowiska tam postawią, zresztà z tylu już rośnie kolejny mieszkaniowy.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16149
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Warszawa

22-06-2022, 06:55

Najprzewielebniejszy pisze:
22-06-2022, 06:20
USN byl (jest?) swietny
Zaamysl dzielnicy byl taki, ze ma byc samowystarczalna. I dosc luzno zbudowana.
Mialem przyjemnosc mieszkac na starszej czesci dzielnicy, tej bez plotow a za to z duza iloscia zielwni i byl to najprzyjemniejszy okres mojego wieloletniego pobytu w Wawie.
Piszesz o jakiej dzielnicy?

Ursynowski …. jaki/ od czego to skrót?
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Warszawa

22-06-2022, 07:58

No o Ursynowie, bo o nim chyba teraz tu trwa dyskusja.
USN - Ursynow.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16149
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Warszawa

25-06-2022, 20:01

Kurde. Ładne (dobre technicznie?) zdjęcia dzisiejszych ulic. Piękna pogoda, piękni ludzie, miłość, radość, szczęście.

Ja mam ucho a nie oko, ale zakładam, że udało się złapać paletę emocji. Zresztą inni byli (są) od artyzmu tego.
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1156
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: Warszawa

26-06-2022, 09:25

Byłem ostatnio przy okazji blood incantation na długi weekend w Warszawie i ten czas takich urlopów jest idealny na zwiedzanie stolicy, mały ruch, wolne miejsca parkingowe, mniejszy ruch w muzeach itp... będę wracał przy okazji takich weekendów albo koncertów. Kolejny to primus i 11listopada:)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16149
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Warszawa

26-06-2022, 13:55

W wakacje ruch znacznie spada. To fakt. Tak do drugiej połowy września, miasto takie bardziej przyjazne dla turystów. Ludzie mają pieniądze, pustoszeje, a i być może nie przepadają za turystami. Ja tam miły pan jestem, nawet dzisiaj udzieliłem informacji, gdzie jest metro, ale te mordeczki co szczerzą ząbki do PKN to ... Swoją drogą dzisiaj wybitnie ślicznie było. Znów piękna pogoda, dojebane lody, do tego spacer ulubionym parkiem. Aurobusami lata nie jeździłem, a te proszę, dzisiaj, też przyjazne, puściutkie .. Kolorowo.

Ja bym tam wpadł na Chagala (do połowy lipca w Narodowym), może do jakiegoś teatru, czy do Pałacu Sobieskiego. ale co tam kto woli. Jak ktoś ma ochotę na lepę, to luz. Jak ktoś woli zamiast cieszyć się miastem, politykę, też luz.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Warszawa

31-08-2022, 19:39

Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i Porozumienie Dla Pragi wystąpiły dziś ze wspólnym apelem do władz miasta o ograniczenia sprzedaży alkoholu w stolicy. Ich głównym postulatem jest wprowadzenie przez Radę m.st. Warszawy zakazu sprzedawania napojów "wyskokowych" w sklepach i na stacjach benzynowych między godz. 22 a 6 rano.

Miałoby to obowiązywać codziennie na terenie całego miasta. Zakup i spożywanie alkoholu w godzinach nocnych nadal byłby możliwy w różnych lokalach gastronomicznych, restauracjach, barach czy klubach.

– Uważamy, że mieszkanki i mieszkańcy mają prawo do bezpieczeństwa, porządku i spokoju w swoim mieście. Na bazie doświadczeń innych miast, sądzimy, że poprawę sytuacji może przynieść właśnie zmniejszenie dostępności alkoholu w określonych godzinach nocnych i wieczornych – mówił dziś Marcin Chlewicki, wiceprzewodniczący MJN.

Jako jeden z argumentów aktywiści przywołują wydarzenie z 8 maja 2022 r. Tego dnia wieczorem na Nowym Świecie doszło do głośnej tragedii. W pobliżu sklepu z alkoholem zaatakowany został przez grupę osób 29-letni mężczyzna, który, mimo prób ratowania go, zmarł.

— Niestety, okolice sklepów sprzedających alkohol praktycznie całą dobę na Nowym Świecie i w wielu innych miejscach w Warszawie, również tych objętych programem rewitalizacji, stały się wieczorami i w porze nocnej miejscem awantur i pobić. Czas to zmienić — podkreślają autorzy projektu.

Dlatego wzywają władze miasta do skorzystania z prerogatyw, które daje im Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Aktywiści mają też dwa kolejne postulaty. Wzywają władze stolicy do skuteczniejszego egzekwowania przepisów wobec sklepów, w szczególności zakazu sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym oraz zwiększenia liczby patroli straży miejskiej, która powinna tego pilnować oraz "aktywnie reagować na wszystkie sytuacje zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców i turystów".

Jak podkreślają członkowie stowarzyszeń Miasto Jest Nasze i Porozumienie Dla Pragi, tego typu ograniczenia są już obecnie wprowadzone w wielu miastach i odnoszą pozytywne skutki. Zakaz sprzedawania alkoholu w sklepach w nocy obowiązuje m.in. w Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu czy Poznaniu, żeby wymienić tylko największe miasta. Wszędzie zmalała liczba interwencji policyjnych.

Strefy zakazu sprzedaży alkoholu obowiązują również w podwarszawskich gminach od 2018 r. – Podkowie Leśnej, Grodzisku Mazowieckim, Brwinowie, Michałowicach, Raszynie i Zielonce. Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po ankietach zebranych od samorządów ocenia, że większość władz gmin widzi znaczącą poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby incydentów.

– Nasz wspólny projekt nie ma charakteru totalnej prohibicji, jest jedynie próbą ucywilizowania reprezentacyjnej części miasta, poprzez ograniczenie patologicznego spożywania alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych w godzinach późnowieczornych i nocnych – podkreślał dziś Robert Migas-Mazur z Porozumienia Dla Pragi.

Zapytaliśmy władze Warszawy, jak oceniają tę ideę i czy zamierzają wcielić ją w życie. — Na razie nie rozważamy wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Ale też nie mówimy kategorycznego "nie" dla tej idei. Jesteśmy otwarci na dyskusję. Wprowadzenie takiego rozwiązania musiałoby oczywiście zostać poprzedzone konsultacjami społecznymi, a decyzja w tej sprawie należałaby do stołecznych radnych. Potrzebne byłoby także konsultacje wśród przedsiębiorców, bo miałoby to dalekosiężne skutki dla różnych podmiotów gospodarczych — mówi Onetowi Monika Beuth, rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy.

— My musimy poruszać się w granicach prawa. Alkohol musi być sprzedawany zgodnie z przepisami. Musi być też spożywany przez konsumentów w miejscach, w których jest to dozwolone. Jednak czym innym jest umożliwienie kupna alkoholu o każdej porze i spożycia go na przykład w domu. Łatwo jest rzucić pomysł, który zapewne ma wielu zwolenników, ale też przeciwników — pytanie, których jest więcej — jednak jego wprowadzenie nie jest już takie proste. Możemy o tym jednak rozmawiać — dodaje Monika Beuth.
coś takiego ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
backslifer
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: Warszawa

31-08-2022, 19:53

Pomysł jak pomysł, ale na widok MJN dostaję alergii. Przeważnie próbują uszczęśliwiać na siłę i czują, że mają prawo wypowiadać się za wszystkich pieszych, np. żeby skierować ruch pieszy na rondzie Dmowskiego na powierzchnię, bo ktoś tam "czuje się jak szczur, którego spychają do podziemia". :D
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Warszawa

03-10-2022, 00:55

w środe nam metro na Bródnie otwarli :sarcasm1: do centrum tylko ponoć 20 minut ;)
prezydent nawet wpadł ;)

Obrazek
Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16149
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Warszawa

29-10-2022, 12:21

Obrazek

Kolejna świetna inicjatywa. Koneser. Praga. Muzeum Sztuki Fantastycznej.

Wracam do oglądania, polecając odwiedzenie wystawy Siudmaka.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Warszawa

15-11-2022, 20:26

Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Warszawa

15-11-2022, 20:37

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16149
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Warszawa

15-11-2022, 21:13

W końcu będzie bezpiecznie. Zreszta już się mocno poprawiło. Dziura w budzenie miasta jakby temu pomaga. Jawnych debili coraz mniej.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Warszawa

16-11-2022, 01:04

a właśnie aby nie śmiecić w temacie o Demilich bardziej ;)

Medard pamietasz taką knajpe na wileniaku w carefurze przy samym wejściu (teraz tam jest chyba pizza hut czy jakieś inne gówno) Hammurabi ? bo tak mi się przypomniało że to kiedyś było całkiem smaczne chociaż nie pamietam co tam jadłem Obrazek
jest to gdzieś w wawie czy skasowali ? bo nie moge nic znaleźć oprócz tego https://hammurabioswiecim.pl/ :roll:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Warszawa

24-11-2022, 22:07

Pruszków zatrzymany

https://warszawa.tvp.pl/64683400/bossow ... ja-policji

To kurwa debile.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Warszawa

08-06-2023, 03:53

lulki w niedziele jak sie komus nudzi to kumpel gra ba basie w kapeli
Niedziela 11 Czerwiec 2023

Lokalizacja
Potok - Drugi Dom Ludzi Rocka
Potocka 14, Warszawa, 01-652, Poland

Link


Opis
Sporo dobrej progresywno metalowej muzyki.

Dla Blacklight będzie to pierwszy koncert w stolicy.

Wesprą ich miejscowi muzycy z Coramine.


Bilety : 30 zł do nabycia przed koncertem
Zapraszamy 🙂
22 lipca bedzie drugi koncert w tym samym miejscu ale w skladzie:
BEYOND THE EVENT HORIZON - Instrumental rock, post rock
HAVENWARD - Progressive rock/metal
LOVECRAFT - Psychodelic rock, progressive rock, heavy metal
CORAMINE - Progressive rock

Bilety:
40 zł (płatne gotówką, w dniu koncertu)
30 zł - przedsprzedaż (pod tym linkiem: https://goout.net/.../holiday-prog-even ... d.../hnvs/ )

a pisz tu bo nie chce mi temata zakładać ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10430
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Warszawa

08-06-2023, 10:56

Posłuchałbym Lovecrafta, bo przeczytałem już wszystko więc byłaby to jakaś odmiana. Jedyną wątpliwość mam z powodu tego, że byłem na jego grobie i nie był rozkopany. Podejrzewam oszustwo.
I am Jerusalem.
ODPOWIEDZ