06.08.2022 Gdynia - BLOOD INCANTATION, Clairvoyance, Frightful

zareklamuj koncert / wrazenia z koncertow...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10281
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: 06.08.2022 Gdynia - BLOOD INCANTATION, Clairvoyance, Frightful

06-08-2022, 20:25

Dobra, jestem w Gdyni, za jakieś pół godziny melduję się w Uchu. Chirurdzy mym herbem.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2564
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: 06.08.2022 Gdynia - BLOOD INCANTATION, Clairvoyance, Frightful

07-08-2022, 09:44

Caracass+ okulary?
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10281
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: 06.08.2022 Gdynia - BLOOD INCANTATION, Clairvoyance, Frightful

07-08-2022, 11:56

Nope.
W dużym skrócie - klub bdb i koncert też bdb. Nagłośnienia nie oceniam, bowiem do Ucha zawitałem po raz pierwszy w życiu.
Dotarłem w połowie koncertu Frightful, drugą jego część spędziłem zaś na gadkach przy szmatkach, tego występu zatem nie ocenię. Publiczności chyba się podobało, zważywszy na późniejszy ruch przy stoisku.
Clairvoyance zagrało tak, że proszę siadać. Zwarte, masywne pierdolnięcie niepozbawione elementów przebojowości, ze szczątkową konferansjerką - urokliwy występ. Hajp w pełni uzasadniony - kupiłem nawet dwa trykoty w wersji średniogabarytowej.
Gwiazdę wieczoru każdy już pewnie widział w akcji. Profesjonalnie, perfekcyjnie i przebojowo odegrane szlagiery Blood Incantation mogły skutkować tylko jednym - dobrą i kulturalną zabawą koneserów muzyki. Był mosh pit, pióra latały, ruch przy stoisku z dewiacjonaliami (zeszły chyba wszystkie szorty i kąpielówki). Amerykanie grają coraz lepsze koncerty, za czym nie idzie chyba poprawa ich nagłośnienia - jestem jednakże jednoznacznie usatysfakcjonowany.
Pozdrawiam wszystkich bdb forumowych Kolegów, z którymi nie zbiłem piąteczki! :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1156
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: 06.08.2022 Gdynia - BLOOD INCANTATION, Clairvoyance, Frightful

07-08-2022, 13:30

1 zespół początek fajny, później jak zerwała się struna to siadło i to mocno. Jak nie umisz nastroić gitary z tremolo to miej chociaż jedną zapasową... I nie zabieraj czasu jak jest obsuwa na siłę chcąc zagrać aż cię nie wykopią ze sceny.
2 zespół wiedział że jest obsuwa i tym właśnie sposobem zagrał bardzo fajny set który nie znudził, a nawet namówił mnie żeby we wrześniu przejść się na nich w Toruniu czyli duży plus.
3 zespół zagrał najlepiej ale było za głośno, przez co wokal zanikał ale były momenty takie że kapcie spadały...
Udany wieczór, dużo znajomych. Minus obsuwa i powrót między debilami którzy mieli wyścigi na drodze.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10281
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: 06.08.2022 Gdynia - BLOOD INCANTATION, Clairvoyance, Frightful

07-08-2022, 21:51

I dlatego zostaję tutaj trochę dłużej. ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Ojciec Mateusz
zaczyna szaleć
Posty: 182
Rejestracja: 29-01-2022, 22:28

Re: 06.08.2022 Gdynia - BLOOD INCANTATION, Clairvoyance, Frightful

07-08-2022, 23:15

Obsuwa była spora to fakt.

Frightful - nic nadzwyczajnego.

Clairvoyance - ich występu byłem bardzo ciekawy. Zagrali ciężki death metal w najlepszym stylu. Mocny wokal.

Blood Incantation - bezapelacyjnie koncert wieczoru. Amerykanie rozstawili po kątach. Świetna prezentacja na scenie i pełen profesjonalizm.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: 06.08.2022 Gdynia - BLOOD INCANTATION, Clairvoyance, Frightful

07-08-2022, 23:38

Pozdrawiam wszelkich niewidzianych kolegów :D Obsuwa była spora, a nas coś napadło, żeby przyjść punktualnie. Skończyło się tak, że byliśmy pierwsi i waliliśmy browary z żabki w krzakach. A później dobre, choć drogie browary już na miejscu. Dużo browarów, bo i towarzysko było bdb. Tak czy siusiak, koncert miły. Supporty widziałem jednym okiem, więc nie chcę oceniać. Gwiazda wieczoru bardzo zacnie. Brzmienie jak to w Uchu na brutalnych koncertach - rzadko bywało lepiej, czasami znacznie gorzej. Trochę utrudniało odbiór, ale bez tragedii.

Jutro inne klimaty i kierunek Nick Cave. Kurwa, ależ ja się nakręciłem na ten koncert.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1148
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: 06.08.2022 Gdynia - BLOOD INCANTATION, Clairvoyance, Frightful

10-08-2022, 01:12

Obsuwa była spowodowana tym, że Amerykanie spóźnili się do klubu o 4 godziny (podobno jakaś stłuczka, ale nie obejrzałem ich vana ;) ). Na plus, że użyczyli swojego backline'u pozostałym kapelom, inaczej koncerty skończyłyby się w środku nocy.

Frightful - z nagrań nawet nawet. Na żywo zdecydowanie za długo, poza tym gdy wystąpiły nieusuwalne problemy z gitarą ;) zdecydowanie powinni byli zakończyć występ... no i to skrzeczące zapowiadanie kawalków wypadało trochę śmiesznie. ;)

Clairvoyance - myślę, że występ był dość krótki nie z powodu obsuwy, a raczej tego, że w składzie jest przynajmniej dwóch muzyków ze sceny hardcore punkowej, a tam wiedzą, że dobry koncert to krótki koncert. ;) Brzmienie miazga, po koncercie zakupiłem 12".

Blood Incantation - doskonały występ, natomiast było zdecydowanie za głośno. Po raz pierwszy pomimo stosowania zatyczek miałem po koncercie dzwonienie w uszach...

Pozdrawiam Kolegów z forum i po fachu. Jak będę wiedział którzy to, to następnym razem zbiję tę piątkę. ;)
ODPOWIEDZ