FURIA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: FURIA

23-02-2021, 16:50

Zawsze była trawa
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: FURIA

23-02-2021, 17:04

Mass-Turbo pisze:
23-02-2021, 16:47
tak, a dodatkową korzyścią tych rozwiązań było to że, ręce nie śmierdziały szlugami
o właśnie, to o to głównie chodziło
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: FURIA

23-02-2021, 20:12

Kilka razy w życiu byłem w teatrze i zawsze spektakl robił na mnie ogromne wrażenie. Szczególny rodzaj doświadczenia. Dokładnie tak samo czułem się podczas odsłuchu "W Śnialni". Wyjątkowe doświadczenie około-muzyczne. Jestem pod wrażeniem.
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: FURIA

23-02-2021, 20:43

535 pisze:
23-02-2021, 14:39
Bzdura. Decyduje doświadczenie muzyczne i życie "tu i teraz". Fizyczna obecność w momentach przełomowych. Często sam kontekst, który pozwala wejść i być w danym temacie. Przykład? Proszę bardzo pierwszy z brzegu. Czy jestem w stanie docenić siłę rażenia Black Sabbath w momencie , gdy stali się wielcy? Absolutnie nie. Nie byłem świadkiem tej chwili. Mogę sobie to jedynie wyobrazić, ale zawsze będzie to ułomne. Nie wiem dlaczego tak się przed tym bronisz. Ja nie mam z tym problemu. Jakieś kompleksy?
Takie sa fakty i nic tego nie zmieni. Jezeli ktos w 1990 byl 10 lenim bobasem to jego pech, ze zamiast latac za kasetami i byc aktualnie w tych wydarzeniach, musial bawic sie klockami lego i grac z dziewczynami w gume. Moze miec jedynie pretensje do starych, ze mogli ciut wczesniej cos pokombinowac na kozetce.

Dlatego np z zainteresowaniem sledze zmagania Jestera z Public Image Limited i brak aktualnych drogowskazow. Dzisiaj taka muzyka nikogo nie interesuje, kiedys musiala i bylo to oczywiste, chocby dlatego, ze o tym pisal Magazyn Muzyczny, Non Stop czy Rock'N Roll.
Potem sie lazlo do sklepa i bralo wyczytane z gazety zespoly.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10123
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: FURIA

23-02-2021, 21:23

To całe pierdolenie w ostatnich postach, można streścić do prostego "za moich czasów...". Najczęściej powtarzana fraza w historii ludzkości, od neolitu kurwa.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: FURIA

23-02-2021, 21:37

Hatefire pisze:
23-02-2021, 21:23
To całe pierdolenie w ostatnich postach, można streścić do prostego "za moich czasów...". Najczęściej powtarzana fraza w historii ludzkości, od neolitu kurwa.
To prawda. Młodsi zawsze robią wtedy takiego charakterystycznego jeża i biegną po taboret oraz sztuczne wąsy.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: FURIA

23-02-2021, 21:54

Teatr. Mieliśmy w Polsce BM inspirowany sztuka teatralna na "Coven", mieliśmy rytualno-poematyczna "Matke na Sabacie" czy w końcu poezję śpiewana podana na "Księżyc Milczy Luty". Mając w szczególności na uwadze "KML" nie moge się oprzeć wrażeniu, że "W Śnialni" to logiczna kontynuacja ścieżki obranie 5 lat temu. Jednakże czy na pewno? Czy to nie jest krok za daleko? Recenzje grzmią, że to sztuka przez duże "S", a kto nie rozumie ten debil. Dla mnie, osoby oczekującej metalu, jest to gówno przez duże "G".
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: FURIA

23-02-2021, 21:58

535 pisze:
23-02-2021, 21:37
Hatefire pisze:
23-02-2021, 21:23
To całe pierdolenie w ostatnich postach, można streścić do prostego "za moich czasów...". Najczęściej powtarzana fraza w historii ludzkości, od neolitu kurwa.
To prawda. Młodsi zawsze robią wtedy takiego charakterystycznego jeża i biegną po taboret oraz sztuczne wąsy.
Hahahha 😂 W punkt. Nie lubisz Furii wypierdalaj dziadu. Nie znasz się. Zbyt dużo muzyki się nasłuchałeś w życiu.
Na marginesie. Furia byłaby gównem "za moich czasów" . Jest nim i dziś dziś. Ale ja tam się nie znam, bo z neolitu jestem... na szczęście. 😂
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3505
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: FURIA

23-02-2021, 22:06

ozob pisze:
23-02-2021, 12:16
nicram pisze:
23-02-2021, 07:11
dzik pisze:
22-02-2021, 22:02


Jesteś żałosny.
To prawda. To prawdopodobnie nie jego wina, tylko słabych genów. Mózg mu się nie rozwinął, nie pofałdował. Przejebane w sumie. Można współczuć tylko.
Wiem dziczku, że lubisz Darkthrone. Jednakże nie zmienisz tego, że to nie jest zespół o takiej siłę rażenia jak kiedyś.

Nawet jeśli nie ma takiej siły rażenia jak kiedyś, to i tak ma wystarczającą by zmiażdżyć 99% tych wszystkich tzw. nowych zespołów. Jeśli "A Blaze...", czy "Transilvanian..." oceniam na 9/10, "Ravishing Grimness", "Hate Them" na jakieś 8/10, a "Old Star", "Arctic Thunder" 7/10.
Plyty nie dzielą się tylko na genialne i chujowe. Pomiędzy jest mnóstwo płyt niezłych, przeciętnych, dobrych, bardzo dobrych, średnich, takich se itp.
Od dawna podejrzewałem, że jesteś uprzedzony do niektórych zespołów i jebiesz je bez słuchania.
Teraz się to właśnie potwierdziło.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10123
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: FURIA

23-02-2021, 22:08

Chuja w punkt. Ja akurat Furii nie lubię. No Nocel był całkiem znośny. Niemniej jak słyszę zbowidowską retorykę o czasach które były a teraz już czasów nie ma, to nie umiem powstrzymać się od szyderczego śmiechu.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: FURIA

23-02-2021, 22:13

Triceratops pisze:
23-02-2021, 20:43
535 pisze:
23-02-2021, 14:39
Bzdura. Decyduje doświadczenie muzyczne i życie "tu i teraz". Fizyczna obecność w momentach przełomowych. Często sam kontekst, który pozwala wejść i być w danym temacie. Przykład? Proszę bardzo pierwszy z brzegu. Czy jestem w stanie docenić siłę rażenia Black Sabbath w momencie , gdy stali się wielcy? Absolutnie nie. Nie byłem świadkiem tej chwili. Mogę sobie to jedynie wyobrazić, ale zawsze będzie to ułomne. Nie wiem dlaczego tak się przed tym bronisz. Ja nie mam z tym problemu. Jakieś kompleksy?
Takie sa fakty i nic tego nie zmieni. Jezeli ktos w 1990 byl 10 lenim bobasem to jego pech, ze zamiast latac za kasetami i byc aktualnie w tych wydarzeniach, musial bawic sie klockami lego i grac z dziewczynami w gume. Moze miec jedynie pretensje do starych, ze mogli ciut wczesniej cos pokombinowac na kozetce.

Dlatego np z zainteresowaniem sledze zmagania Jestera z Public Image Limited i brak aktualnych drogowskazow. Dzisiaj taka muzyka nikogo nie interesuje, kiedys musiala i bylo to oczywiste, chocby dlatego, ze o tym pisal Magazyn Muzyczny, Non Stop czy Rock'N Roll.
Potem sie lazlo do sklepa i bralo wyczytane z gazety zespoly.
Namówiłeś. Wbijam w moje osobiście za osobiste kieszonkowe kupowane, stare nonstopy.
Obrazek
535

Re: FURIA

23-02-2021, 22:15

Hatefire pisze:
23-02-2021, 22:08
Chuja w punkt. Ja akurat Furii nie lubię. No Nocel był całkiem znośny. Niemniej jak słyszę zbowidowską retorykę o czasach które były a teraz już czasów nie ma, to nie umiem powstrzymać się od szyderczego śmiechu.
Chyba czegoś nie doczytałeś i lecisz jakimś zmyślonym naprędce przekazem.
535

Re: FURIA

23-02-2021, 22:26

Będę tu musiał zrobić remanent i jakąś archiwizację. Takie fajne reklamy były w nonstopie. Obrazek
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: FURIA

23-02-2021, 22:55

dzik pisze:
23-02-2021, 22:06
Nawet jeśli nie ma takiej siły rażenia jak kiedyś, to i tak ma wystarczającą by zmiażdżyć 99% tych wszystkich tzw. nowych zespołów. Jeśli "A Blaze...", czy "Transilvanian..." oceniam na 9/10, "Ravishing Grimness", "Hate Them" na jakieś 8/10, a "Old Star", "Arctic Thunder" 7/10.
Plyty nie dzielą się tylko na genialne i chujowe. Pomiędzy jest mnóstwo płyt niezłych, przeciętnych, dobrych, bardzo dobrych, średnich, takich se itp.
Od dawna podejrzewałem, że jesteś uprzedzony do niektórych zespołów i jebiesz je bez słuchania.
Teraz się to właśnie potwierdziło.
Mylisz się dziczku. Nie jestem uprzedzony do żadnego zespołu. Po prostu żaden nie ma taryfy ulgowej. Podoba ci się "OS" i "AT"? Az 7/10? Spoko. Dla mnie to płyty, bez których mogę spokojnie żyć, a jak bym ich nie poznał, to nic by się nie stało.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: FURIA

24-02-2021, 04:32

ozob pisze:
23-02-2021, 21:54
Teatr. Mieliśmy w Polsce BM inspirowany sztuka teatralna na "Coven", mieliśmy rytualno-poematyczna "Matke na Sabacie" czy w końcu poezję śpiewana podana na "Księżyc Milczy Luty". Mając w szczególności na uwadze "KML" nie moge się oprzeć wrażeniu, że "W Śnialni" to logiczna kontynuacja ścieżki obranie 5 lat temu.
:lol: :lol: :lol:
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: FURIA

24-02-2021, 08:31

535 pisze:
23-02-2021, 22:13
Triceratops pisze:
23-02-2021, 20:43
535 pisze:
23-02-2021, 14:39
Bzdura. Decyduje doświadczenie muzyczne i życie "tu i teraz". Fizyczna obecność w momentach przełomowych. Często sam kontekst, który pozwala wejść i być w danym temacie. Przykład? Proszę bardzo pierwszy z brzegu. Czy jestem w stanie docenić siłę rażenia Black Sabbath w momencie , gdy stali się wielcy? Absolutnie nie. Nie byłem świadkiem tej chwili. Mogę sobie to jedynie wyobrazić, ale zawsze będzie to ułomne. Nie wiem dlaczego tak się przed tym bronisz. Ja nie mam z tym problemu. Jakieś kompleksy?
Takie sa fakty i nic tego nie zmieni. Jezeli ktos w 1990 byl 10 lenim bobasem to jego pech, ze zamiast latac za kasetami i byc aktualnie w tych wydarzeniach, musial bawic sie klockami lego i grac z dziewczynami w gume. Moze miec jedynie pretensje do starych, ze mogli ciut wczesniej cos pokombinowac na kozetce.

Dlatego np z zainteresowaniem sledze zmagania Jestera z Public Image Limited i brak aktualnych drogowskazow. Dzisiaj taka muzyka nikogo nie interesuje, kiedys musiala i bylo to oczywiste, chocby dlatego, ze o tym pisal Magazyn Muzyczny, Non Stop czy Rock'N Roll.
Potem sie lazlo do sklepa i bralo wyczytane z gazety zespoly.
Namówiłeś. Wbijam w moje osobiście za osobiste kieszonkowe kupowane, stare nonstopy.
Obrazek
Super sie to czyta, zawsze jak gdzies mi wpadnie w garsc to od razu zaczyna sie wehikul czasu. Lapie zawieche, siadam, czytam od dechy do dechy, choc znam to niemal na pamiec, od razu jestem tam, w tamtych czasach, gdzie o muzyce pisano tak, ze wiekszosc, ktora nie miala do niej dostepu niemal sobie ja wyobrazala. To nie jest opowadanie o bzdurach przez niedojeba z wasem i grubasa w babskich sukienkach.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: FURIA

24-02-2021, 08:44

Każde czasy mają swoich recenzentów muzycznych :)
Dawniej musieli się bardziej przykładać, bo było to zajęcie równoprawne do innych dziennikarzy, a teraz są czasy przypadkowych gości, którzy przesłuchali pięć płyt i startują w temacie guru od muzyki. Zresztą obecnie dziennikarstwo upadło przez zmniejszoną sprzedaż prasy i rozdrobnienie przez różne kanały w necie oraz przypadkowych ludzi w zawodzie i nic na to nie poradzimy.

Pewną wadą ery sprzed internetu było zbyt duże poleganie na zdaniu redaktorów, którzy nieraz promowali słabe rzeczy, weźmy Beksińskiego i Lacrimosę, albo ogólnie trójkę i symboliczny już yes, a pomijali zespoły, które były mniej popularne, a wartościowe.

Po latach człowiek dogrzebuje się do zespołów, które wydały jedną świetną płytę lub epkę, albo ze dwie, ale było dla nich za ciasno, żeby się zmieściły w najnowszym numerze.
Ostatnio zmieniony 24-02-2021, 08:49 przez Medard, łącznie zmieniany 1 raz.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: FURIA

24-02-2021, 08:48

Beksinski niczego nie promowal. On byl zasadniczo inny, on puszczal muzyke, ktora mu sie podobala i mial wyjebane na to co o tym mysla inni.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: FURIA

24-02-2021, 08:52

Triceratops pisze:
24-02-2021, 08:48
Beksinski niczego nie promowal. On byl zasadniczo inny, on puszczal muzyke, ktora mu sie podobala i mial wyjebane na to co o tym mysla inni.
Każdy redaktor coś promował, nawet jak tego nie chciał. Można to tylko robić mniej lub bardziej agresywnie, dać słuchaczom wybór, albo nie dać.

Nawet wrzucając listę na forume promujemy zespoły, mimo, że nie chcemy.

BTW Beksiński został redaktorem, bo miał stały dostęp do nowości muzycznych dzięki kontaktom ojca. Marchand ojca wysyłał mu płyty ze Francji.

Teraz redaktor sobie odpali bandcampa...
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: FURIA

24-02-2021, 09:20

nicram pisze:
24-02-2021, 04:32
ozob pisze:
23-02-2021, 21:54
Teatr. Mieliśmy w Polsce BM inspirowany sztuka teatralna na "Coven", mieliśmy rytualno-poematyczna "Matke na Sabacie" czy w końcu poezję śpiewana podana na "Księżyc Milczy Luty". Mając w szczególności na uwadze "KML" nie moge się oprzeć wrażeniu, że "W Śnialni" to logiczna kontynuacja ścieżki obranie 5 lat temu.
:lol: :lol: :lol:
Ale ty jesteś słaby, Nikoś. Zauważyłem, że jak ktoś ci coś dopierdoli, to później biegasz za tą osobą po wszystkich tematach jak ten wstrętny mały piesek z wyłupiastymi oczami i sikający po nogach z ekstazy. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
ODPOWIEDZ