Noise Magazine

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Noise Magazine

12-08-2020, 10:06

Wacław pisze:
moonfire pisze:
11-08-2020, 15:36
Noise jest może i hipsterski i często dobór kapel oraz oceny wydawnictw są dość kontrowersyjne, jednak poziom wywiadów jest niedościgniony. To są po prostu rozmowy, w których nie gada się tylko o tym, jak powstają teksty piosenek, albo jak nagrywało się w studiu, ale porusza wiele innych tematów.
zdecydowanie. poziom nieosiągalny dla innych. z ogromną przyjemnością się ich czyta.
Dokładnie tak jest. Niech to będą dwa wartościowe wywiady na numer. To i tak lepiej niż w innych branżowych pisemkach gdzie wieje nudą a tendencyjność pytań zabija. Mi tam Noise bardzo pasi. Nawet jeśli połowa wykonawców jest mi zupełnie obca.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

cobra_verde
zaczyna szaleć
Posty: 154
Rejestracja: 23-12-2010, 18:16

Re: Noise Magazine

12-08-2020, 10:19

tomaszm pisze:
12-08-2020, 10:06
Wacław pisze:
moonfire pisze:
11-08-2020, 15:36
Noise jest może i hipsterski i często dobór kapel oraz oceny wydawnictw są dość kontrowersyjne, jednak poziom wywiadów jest niedościgniony. To są po prostu rozmowy, w których nie gada się tylko o tym, jak powstają teksty piosenek, albo jak nagrywało się w studiu, ale porusza wiele innych tematów.
zdecydowanie. poziom nieosiągalny dla innych. z ogromną przyjemnością się ich czyta.
Dokładnie tak jest. Niech to będą dwa wartościowe wywiady na numer. To i tak lepiej niż w innych branżowych pisemkach gdzie wieje nudą a tendencyjność pytań zabija. Mi tam Noise bardzo pasi. Nawet jeśli połowa wykonawców jest mi zupełnie obca.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Dziękuję, naprawdę miło to słyszeć. Nie każdy musi lubić wszystko, ale zachęcam też to zerknięcia właśnie na te płyty czy nazwy, które nic nie mówią. Mam nadzieję, że w tej naszej robocie jest też jakaś wartość poznawcza :)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Noise Magazine

12-08-2020, 10:45

Oczywiście, że tak. Wartość poznawcza nadrzędna. Ja z mojej strony zajebiscie bym się cieszył gdyby było troszkę więcej o HH i jakby częściej udzielał sie na łamach magazynu Marcin Flint. Taki wywiad z Run the Jewels to byłby cios. Idles bardzo cieszy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Maruder
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: Noise Magazine

12-08-2020, 13:30

Tak tymi wywiadami Noise wprowadził nową jakość na rynku polskim. Stare magazyny zazwyczaj zaczynałem od recenzji we.jakichs podsumowań, wkładek lub materiałów o co istotniejszych dla mnie wykonawcach .

Tutaj jadę po kolei, bo zazwyczaj coś w tych rozmowach dla siebie znajdę. No i sporo zupełnie anonimowych artystów, których dorobek poznałem.

Nowego jeszcze nie mam ale już nie mogę się doczekać rozmów z Odraza czy Idles.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Noise Magazine

12-08-2020, 14:03

Co jest takiego w ich wywiadach, że są wyjątkowe? Pytam serio, nie czytałem, ale jako że sam robię wywiady, to jestem ciekaw.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3521
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Noise Magazine

12-08-2020, 14:45

może nie wyjątkowe ale w większości ciekawe. jak było wyżej napisane - nie skupiają się tylko i wyłącznie na muzyce, nowych płytach, trasach itd. ale poruszają m.in. kwestie społ.-polityczne, przedstawiają poglądy przepytywanych na różne, pozamuzyczne tematy. recenzje bez ocen punktowych również jak dla mnie na plus.
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: Noise Magazine

12-08-2020, 15:05

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
12-08-2020, 14:03
Co jest takiego w ich wywiadach, że są wyjątkowe? Pytam serio, nie czytałem, ale jako że sam robię wywiady, to jestem ciekaw.
to przeczytaj i sprawdź czy twój "dziennikarski nos" wychwyci w nich coś wyjątkowego
Bless this tongue
weteran forumowych bitew
Posty: 1124
Rejestracja: 03-09-2013, 21:47

Re: Noise Magazine

12-08-2020, 16:31

nagrobek pisze:
12-08-2020, 14:45
może nie wyjątkowe ale w większości ciekawe. jak było wyżej napisane - nie skupiają się tylko i wyłącznie na muzyce, nowych płytach, trasach itd. ale poruszają m.in. kwestie społ.-polityczne, przedstawiają poglądy przepytywanych na różne, pozamuzyczne tematy. recenzje bez ocen punktowych również jak dla mnie na plus.
Cos w tym jest, ale przede wszystkim jak piszesz - uciekanie od sztampy typu nowa plyta/trasa ect. Wiadomo, ze zestaw zaproszonych do wywiadu niejako z gory sugeruje, ze cos tam wydali/wywiad to promuje ect ale mimo to.. Nowa plyta potrafi być zaledwie pretekstem/punktem wyjścia do rozmowy co tez bardzo mi się podoba.

Co do kapel, których nie znam - mam podobnie jak ww. mimo to czytam z rowna przyjemnoscia bo kilka rozmow na tyle zapadlo mi w pamięć (albo ciekawe/kontrowersyjne opinie), ze postanowiłem sprawdzić jak to jest z muzyka.
cobra_verde
zaczyna szaleć
Posty: 154
Rejestracja: 23-12-2010, 18:16

Re: Noise Magazine

12-08-2020, 20:42

tomaszm pisze:
12-08-2020, 10:45
Oczywiście, że tak. Wartość poznawcza nadrzędna. Ja z mojej strony zajebiscie bym się cieszył gdyby było troszkę więcej o HH i jakby częściej udzielał sie na łamach magazynu Marcin Flint. Taki wywiad z Run the Jewels to byłby cios. Idles bardzo cieszy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Czynimy awanse w stronę RTJ, ale to nie są łatwe sprawy :) Też byłbym za tym, aby było więcej hh na łamach, pod warunkiem, że miałby on na tych łamach sens. Okazjonalnie coś recenzujemy - Denzel Curry, RTJ jako album numeru w #29, ale zgadzam się, że to zbyt symboliczne, weźmiemy to pod uwagę. Marcin jest u nas zawsze mile widziany.
cobra_verde
zaczyna szaleć
Posty: 154
Rejestracja: 23-12-2010, 18:16

Re: Noise Magazine

12-08-2020, 21:10

Bless this tongue pisze:
12-08-2020, 16:31


Co do kapel, których nie znam - mam podobnie jak ww. mimo to czytam z rowna przyjemnoscia bo kilka rozmow na tyle zapadlo mi w pamięć (albo ciekawe/kontrowersyjne opinie), ze postanowiłem sprawdzić jak to jest z muzyka.
To jest najfajniejsze, co można usłyszeć robiąc to, co robimy. Jeśli papierowy magazyn z długimi wywiadami w 2020 podsuwa komuś jakąś muzykę, której on nie zna i zachęca do jej poznania, to czujemy się z tym wspaniale.

Nie chciałbym tu strugać eksperta od wywiadów ani serwować złotych rad z jakiegoś kołczingowego kajetu, ale chcę wierzyć, że dbamy o jakość jak tylko umiemy. Chyba trzeba się po prostu dobrze przygotować, pytać o rzeczy, które cię naprawdę interesują, drążyć i brać pod włos i mieć na uwadze, że ktoś to czyta, płaci za to pieniądze i nie można mu żenić popeliny. No takie tam banały. Myślę, że ważne jest też to, że od kilku lat unikamy wywiadów mailowych rozumianych jako wysłanie zestawu pytań i oczekiwanie na odpowiedź. Znakomita większość tego, co publikujemy jako wywiady do zapisy rozmów na żywo albo przez skype, to jest u nas standard. Nie chodzi o fąfąfą udawanie Oriany Fallaci, po prostu w ten sposób uzyskuje się najlepsze, najciekawsze efekty ;)
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Noise Magazine

14-08-2020, 09:56

Ja jednak będąc wczoraj w empiku po skonfrontowaniu musick z noise wybieram musick. Noise pod względem artystów jest jak dla mnie za bardzo elo. No ale dopinguje. Po przekartkowaniu stwierdzam że również noise zrobił spory skok w jakosci, długości wywiadów. Brawa panowie.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16166
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Noise Magazine

14-08-2020, 10:05

maciek z klanu pisze:
14-08-2020, 09:56
Ja jednak będąc wczoraj w empiku po skonfrontowaniu musick z noise wybieram musick. Noise pod względem artystów jest jak dla mnie za bardzo elo. No ale dopinguje. Po przekartkowaniu stwierdzam że również noise zrobił spory skok w jakosci, długości wywiadów. Brawa panowie.
błąd.
trzeba było wziąć dwa.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Noise Magazine

14-08-2020, 12:55

W noise najbardziej mnie bawią te felietony o kobietach w black metalu, o tolerancji, etc. No i foty tych felietonistów zdają się boleśnie potwierdzać stereotypy o poglądach pakietowych :)

Jak margot coś nagra to pewnie to będzie płyta roku xD
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16166
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Noise Magazine

14-08-2020, 12:57

a może opisują aktualne zjawiska w muzyce? zakładasz jak rozumiem, po wyglądzie redaktorów, że kierują się ideologią. szkoda.

co nie zmienia postaci, że dobrze, że kupujesz.

teraz mi się przypomniało, że kiedyś też kupowałem RAC-owe ziny. poziom był dramatyczny . zdjęć redaktorów z wiadomych względów nie było w zinaczach.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Noise Magazine

14-08-2020, 13:01

Znałem kiedyś większość tych ludzi co tak piszą - tak kierują się ideologią i nie jest to żadna tajemnica.

Nie nie kupuje. Kartkuje w empiku a kupuje bardziej wartościowe rzeczy :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16166
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Noise Magazine

14-08-2020, 13:06

i na podstawie kartkowanie jesteś w stanie ocenić magazyn? - moim zdaniem pogrążasz się w tych swoich opiniach.

większość, to znaczy ile osób? tam pisze pewnie z 15 osób? znasz ze 2, 3? - śmiem wątpić w to co piszesz.

Bloodcult. to co kupujesz takiego bardziej, podkreślam, bardziej "wartościowego"?. dodaj też czasem, że według Ciebie bardziej wartościowego.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Noise Magazine

14-08-2020, 13:31

NIgdy nie udalo mi sie pprzeczytac zadnego Noise w calosci, a kupilem ich ze trzy, No ale sam nie wiem jak tak zachwalacie to moze do czeterech razy sztuka. Najwyzej bedzie czym tluc komary, bo jebia jak popierdolone. Tylko Mugga czerwona albo Ultrathon
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: Noise Magazine

14-08-2020, 15:03

Triceratops pisze:
14-08-2020, 13:31
NIgdy nie udalo mi sie pprzeczytac zadnego Noise w calosci, a kupilem ich ze trzy, No ale sam nie wiem jak tak zachwalacie to moze do czeterech razy sztuka. Najwyzej bedzie czym tluc komary, bo jebia jak popierdolone. Tylko Mugga czerwona albo Ultrathon
Ale to chyba norma - nigdy nie czytam od deski do deski. Zawsze tylko to co mnie ciekawi czyli tak z 60-70 %
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Noise Magazine

14-08-2020, 15:35

Niby tak, na chuj komu jakas Odraza na przyklad
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Noise Magazine

14-08-2020, 16:41

No ale kolega ich wydawał noooo ;)
ODPOWIEDZ