TOMB MOLD

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10835
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: TOMB MOLD

12-06-2018, 14:20

maciek z klanu pisze:Dokładnie :(( czytałem że pod koniec miesiąca dopiero koszulki :) także się powkurwiam jeszcze trochę. No ale może zaraz Greg będzie miał cd więc chociaż tyle :)
Grzeskowa paka z płytami juz leży w kontroli celnej jakby co, wiec kto wie, moze bedziecie mieli szybciej niz ja w preorderze ;)
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10412
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: TOMB MOLD

12-06-2018, 14:33

A NIE MÓWIŁEM? :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: TOMB MOLD

12-06-2018, 16:02

Harlequin pisze:
nicram pisze:Podobnie. Nie za bardzo rozumiem zachwytów. Ale pod ich wpływem na początek włączyłem debiut. W połowie mniej więcej wyłączyłem, bo nuda i przeciętność. Druga płyta bez dwóch zdań lepsza. Dużo lepsza. Parę kawałków nieźle rozpierdala, a najbardziej Abysswalker. Tym niemniej moim zdaniem do takiego Golgothan Remains nie mają startu, choć Manor of Infinite Forms spokojnie mogę przyznać 4.5/6 pkt. Na razie z zakupem się nie spieszę. Lago to towar większej potrzeby jak dla mnie. :-)
Marcin, ale zestawianie kapturowego death metalu XXI wieku jakim jest GR z Tomb Mold to troche sie ma nijak do siebie. W sumie to co kto lubi, ale z TM mam grubsza przeprawę, bo co chwila odkrywam jakieś smaczki, podczas gdy GR dosc szybko wyłozył przede mną karty na stół.
Zestawiam dwa death metale, które mają potencjał mi się podobać. Pisałeś, że Tomb Mold to najlepszy tegoroczny death metal. W tym miejscu musiałem zainterweniować, bo moim zdaniem GR jest lepszy, ma dla mnie dużo więcej do zaoferowania. To ciekawe co piszesz, bo dla mnie GR jest dużo bardziej złożony i za każdym razem odkrywam w ich muzyce inne podkłady. Ja właśnie z Tomb Mold mam tak jak Ty z GR, czyli TM już mi się po 10 posłuchaniach, znudził. Co ciekawe, im więcej słucham tej płyty, tym mniej mi się podoba. Ten sam przypadek co z Faceless Burial. Kończę, idę słuchać LAGO.

P.S. To niesamowite jak ludzie są różni i patrzą na to samo w zupełnie inny sposób. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10835
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: TOMB MOLD

12-06-2018, 18:46

Ja nigdzie nie sugerowałem, że GR nie jest złożony. Ja mówię, że zaskakująco szybko mi się osłuchał. Może tez niedostatecznie czasu jej poswieciłem, bo jednak te dysonansowe i nieco bardziej nowoczesne oblicze death metalu nie jest moim ulubionym. Ale tez trochę się dziwię, że mówisz, że TM Ci sie szybko osłuchał, bo pomijając kwestie gustu dzieje sie tam naprawde bardzo dużo i często w sposób niestandardowy jak na death metal. Dlatego też porównanie do Faceless Burial uwazam za nietrafione, bo Australijce najbardziej czarowali brzmieniem, a muza sama w sobie choć niezła, nie należała do specjalnie złożonych.

A co do LAGO - dobra płyta, ale ze wspomnianych w tym poście kapel to chyba prezentuja najbardziej "ograne" podeście. Troche Immolation, troche Gorguts, świetne solówki, ale towarzyszy mi wrażenie, że ja już to gdzieś słyszałem. Tak wiec zarówno GR jak i TM stawiam dużo wyżej od bądź co bądź dobrego pełniaka LAGO
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: TOMB MOLD

13-06-2018, 07:44

Harlequin pisze: A co do LAGO - dobra płyta, ale ze wspomnianych w tym poście kapel to chyba prezentuja najbardziej "ograne" podeście. Troche Immolation, troche Gorguts, świetne solówki, ale towarzyszy mi wrażenie, że ja już to gdzieś słyszałem. Tak wiec zarówno GR jak i TM stawiam dużo wyżej od bądź co bądź dobrego pełniaka LAGO
Wydaje mi się, że można to powiedzieć o wszystkich z w/w kapel. ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10835
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: TOMB MOLD

13-06-2018, 09:15

Plagueis pisze:
Harlequin pisze: A co do LAGO - dobra płyta, ale ze wspomnianych w tym poście kapel to chyba prezentuja najbardziej "ograne" podeście. Troche Immolation, troche Gorguts, świetne solówki, ale towarzyszy mi wrażenie, że ja już to gdzieś słyszałem. Tak wiec zarówno GR jak i TM stawiam dużo wyżej od bądź co bądź dobrego pełniaka LAGO
Wydaje mi się, że można to powiedzieć o wszystkich z w/w kapel. ;)
No nie do końca sie zgodzę, bo wszystkie 3 wspomniane wcześniej, są dla mnie jakieś, mają jakiś element "swój", a LAGO moim zdaniem w ogóle tego nie ma.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: TOMB MOLD

13-06-2018, 10:08

Jak już zostało wyżej napisane - ile osób, tyle opinii. ;) Moim zdaniem Lago poziomem oryginalności - czyli 10% czegoś od siebie, 90% mniej lub bardziej świadomej zrzyny z zespołów znanych i lubianych - nie odstaje od dwóch pozostałych kapel. Różnica może jest jedynie taka, że w Lago to wszystko jest słyszalne od razu, z miejsca, podczas gdy w przypadku Tomb Mold, wyłapuje się te czy inne wpływy z czasem.

W moim przypadku Immolation, Ulcerate i Gorguts przemawiają za Lago, ale to już zupełnie inna historia...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: TOMB MOLD

13-06-2018, 11:45

Ogólnie brak oryginalności nie stanowi dla mnie problemu. Jedyną rzeczą na którą zwracam uwagę to dobra, przykuwająca uwagę kompozycja, najlepiej zapadająca w pamięć (przebojowa znaczy się). :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: TOMB MOLD

13-06-2018, 12:01

Dla mnie również nie jest to problem; w przeciwnym razie zatrzymałbym się gdzieś na wysokości "The Key" i "Unquestionable Presence". ;)
Przebojowe być nie musi, a wręcz nie powinno - ma się jedynie podobać. ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10412
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: TOMB MOLD

13-06-2018, 19:00

Wszystko się zgadza, Panowie - Tomb Mold gra meta death metal.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: TOMB MOLD

13-06-2018, 19:13

A smakuje to chociaż kąpię podobnie do Fear Emptiness Despair? Posluchałbym se takiego groovy, sprężystego metalu.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10412
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: TOMB MOLD

13-06-2018, 19:45

Nie rozumiem, o co pytasz.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: TOMB MOLD

13-06-2018, 20:45

O zdrowie psychiczne w tym kraju, dohtorze.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10412
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: TOMB MOLD

14-06-2018, 01:05

W takim razie, Panie Kolego, próżny Twój frasunek.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10835
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: TOMB MOLD

19-06-2018, 07:46

No i cała dostawa u Grześka rozeszła sie pod stołem. Moja paka wg trackingu nadal w Melrose Park w Illinois. Śmiech na sali, jaką politykę wysyłkową ma 20 Buck Spin. Człowiek zamawia w przedsprzedazy po to, aby mógł sie podjarać i miec to w łapach jak najszybciej, po czym okazuje się, że płyta zdąży być dostarczona do róznych distrów w innych krajach i dostarczona do nabywców. Troche smiech na sali i niepoważne traktowanie fanów, ale na pocieszenie powiem, ze indywidualne zamówienie wyszło na taką samą kwotę.

EDIT: A płyta jest niesamowita moim zdaniem.
patogen
zaczyna szaleć
Posty: 140
Rejestracja: 18-02-2018, 11:47
Lokalizacja: Mielec

Re: TOMB MOLD

19-06-2018, 08:06

Już się nie mogę doczekać paki od Grega :)
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2725
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: TOMB MOLD

19-06-2018, 09:41

W dodax już jest
https://www.dodax.pl/pl-pl/muzyka-cd-dv ... 2CU63I9IF/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
December
postuje jak opętany!
Posty: 375
Rejestracja: 15-03-2017, 21:45
Lokalizacja: KRK

Re: TOMB MOLD

19-06-2018, 09:57

W dodax leży już od premiery :P
Awatar użytkownika
December
postuje jak opętany!
Posty: 375
Rejestracja: 15-03-2017, 21:45
Lokalizacja: KRK

Re: TOMB MOLD

19-06-2018, 10:17

Na allegro wysyp
https://allegro.pl/listing?string=tomb% ... i-1-5-0329" onclick="window.open(this.href);return false;
patogen
zaczyna szaleć
Posty: 140
Rejestracja: 18-02-2018, 11:47
Lokalizacja: Mielec

Re: TOMB MOLD

19-06-2018, 10:21

Jest i na FAN.PL
ODPOWIEDZ