NA CO JEST TERAZ HYPE ?

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3552
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

16-03-2018, 19:02

1.listonosz
2.autor tekstów na jakimś regionalnym portalu informacyjnym
3.tapicer
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

16-03-2018, 19:05

4. Snycerz
5. Zaplatacz limitowanych edycji lin okrętowych
abstract
postuje jak opętany!
Posty: 511
Rejestracja: 16-05-2013, 19:45

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

16-03-2018, 19:10

trzeba wyboldowac JANUSZA zeby bylo wiadomo, ze chodzi o JANUSZA pracujacego w magazynie, a nie pracownika magazynu jako takiego? :)
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

16-03-2018, 19:12

6. kucharz okrętowy - specjalizacja - ważenie pudding'u

7. tłumacz z serbskiego na łużycki

8. zbieracz darni i mchu oraz liści paproci. w Kampinosie.
13.04.2024
abstract
postuje jak opętany!
Posty: 511
Rejestracja: 16-05-2013, 19:45

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

16-03-2018, 19:14

Ascetic pisze: 8. zbieracz darni i mchu oraz liści paproci. w Kampinosie.
to jest dobry szczal! sam wykonywalem te czynnosc hobbystycznie zeszlej niedzieli, po czym onanizowalem sie - juz w domu - dzwiekami takimi i owymi, natchniony lesna przygoda
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3555
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

16-03-2018, 22:43

nagrobek pisze:1.listonosz
2.autor tekstów na jakimś regionalnym portalu informacyjnym
3.tapicer
A dlaczego tapicer? Jak zostać tapicerem?
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

17-03-2018, 06:49

Bloodcult pisze:FURIA Księżyc Milczy Luty / Guido
Fajnie, zwłaszcze że chyba dotychczas pisałeś że Furia to gówno i nie-bm. Czas zabrać się za ich lepsze płyty.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

17-03-2018, 12:47

Zgadza się. Jak przestali grać / udawać że grają Black Metal to wyszło im to na dobre.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

17-03-2018, 15:14

Bloodcult pisze:Zgadza się. Jak przestali grać / udawać że grają Black Metal to wyszło im to na dobre.
O, to, to. "Księżyc" deklasuje wszystko, co nagrali do tej pory.

A co do hype'u, to obserwuję ogromny trend na zespoły stoner/doom, głównie te spod znaku "weed", "bong", "dope" itd. Frekwencja jest zadziwiająca, a co najśmieszniejsze, tak jak już powiedziano wyżej, polskie stonery cieszą się szczególną estymą - przykład: koncert BONGZILLA w Warszawie, jako support BELZEBONG. 1/3 sali wyszła po BELZEBONG. Rozumiem nawet to, ale jednocześnie bawi mnie, jak po takim koncercie słyszę młodzieńców rozprawiających, że BELZEBONG wypadł zajebiście, a BONGZILLA to jakieś gówno z blackowymi wokalami. :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 970
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

17-03-2018, 15:28

Furia to tylko dwie pierwsze płyty + huta laura live. później to już nudna hipsteriada.
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

17-03-2018, 19:21

Bloodcult pisze:
Medard pisze:Batushke też trzeba traktować jako hype. (..)
Hmm Ghost? :)
Batushka >>> Ghost
hcpig pisze:PS: Bloodcult, z ciekawści, zapodaj top dziesięć płyt ze swojego prywatnego hajpu (powiedzmy, do roku wstecz).
NOWOŚCI:
hype prawdziwy:
FURIA Księżyc Milczy Luty / Guido

prawie hype:
CULTES DES GHOULES Coven
SATYRICON Deep Calleth Upon Deep
URFAUST Empty Space Meditation
MERKABAH Million Miles

STAROCIE:
ARMIA Ultima Thule
COIL Black Antlers
GENESIS Selling England by the Pound
TOMASZ BUDZYŃSKI Luna
WISHBONE ASH Wishbone Ash / Argus

ANTYHYPE
czyli "nie kminię skąd zachwyty nad...."
BOLZER, ULVER, BLAZE OF PERDITION, ALUK TODOLO, TEITANBLOOD, THAW, EVILFEAST

nie kminię też stawiania "Podnoszenia Czarów" nad "Pogrzebem w Karczmie"
o whuj motzny rak, dobrze, ze wyroslem
woodpecker from space
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

17-03-2018, 19:25

o , to jest hype, kasetowa edycja Goatmoon "Death before dishonour"....z 1o lat temu, to winyl mi za tyle poszedł (limit 11o szt) i byłem
bardzo zadowolony...
https://www.ebay.de/itm/Black-Metal-Tap ... SwwB1apWO5" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

17-03-2018, 21:38

Drone pisze:
Bloodcult pisze:Zgadza się. Jak przestali grać / udawać że grają Black Metal to wyszło im to na dobre.
O, to, to. "Księżyc" deklasuje wszystko, co nagrali do tej pory.

A co do hype'u, to obserwuję ogromny trend na zespoły stoner/doom, głównie te spod znaku "weed", "bong", "dope" itd. Frekwencja jest zadziwiająca, a co najśmieszniejsze, tak jak już powiedziano wyżej, polskie stonery cieszą się szczególną estymą - przykład: koncert BONGZILLA w Warszawie, jako support BELZEBONG. 1/3 sali wyszła po BELZEBONG. Rozumiem nawet to, ale jednocześnie bawi mnie, jak po takim koncercie słyszę młodzieńców rozprawiających, że BELZEBONG wypadł zajebiście, a BONGZILLA to jakieś gówno z blackowymi wokalami. :)
Co prawda akurat Belzebong troche mi sie przyjadl, ale rozumiem hype na koncerty stonerowe. Sam czesto sie na nie wybieram nawet bez sprawdzania co soba prezentuja wystepujace zespoly - swietna, niezobowiazujaca muzyka do browara.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

18-03-2018, 12:49

Bloodcult pisze:ANTYHYPE
czyli "nie kminię skąd zachwyty nad...."
BOLZER, ULVER, BLAZE OF PERDITION, ALUK TODOLO, TEITANBLOOD, THAW, EVILFEAST
Nie zauważyłem żadnego ciśnienia na BOP na forume.

Ja natomiast nie łapę całej tej nowej fali dusznego death metalu z inspiracji Incantation/Portal.
Yare Yare Daze
535

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

18-03-2018, 13:18

hcpig pisze:Nie zauważyłem żadnego ciśnienia na BOP na forume.
Naprawdę? Przecież Plastek często o nich wspominał.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1270
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

18-03-2018, 15:22

Drone pisze:
Bloodcult pisze:Zgadza się. Jak przestali grać / udawać że grają Black Metal to wyszło im to na dobre.
O, to, to. "Księżyc" deklasuje wszystko, co nagrali do tej pory.

A co do hype'u, to obserwuję ogromny trend na zespoły stoner/doom, głównie te spod znaku "weed", "bong", "dope" itd. Frekwencja jest zadziwiająca, a co najśmieszniejsze, tak jak już powiedziano wyżej, polskie stonery cieszą się szczególną estymą - przykład: koncert BONGZILLA w Warszawie, jako support BELZEBONG. 1/3 sali wyszła po BELZEBONG. Rozumiem nawet to, ale jednocześnie bawi mnie, jak po takim koncercie słyszę młodzieńców rozprawiających, że BELZEBONG wypadł zajebiście, a BONGZILLA to jakieś gówno z blackowymi wokalami :)
Na Belzebonga hype jest globalny - na wszelkich stoner/doom grupkach na FB, kolektyw ten jest stawiany na równi ze Sleep i Electric Wizard. Czemu? Tego nie wiem, ale myślę, że dużą rolę odegrała umiejętność odpowiedniego prowadzenia kapeli i profesjonalizm - a tego często brakuje w wypadku młodych kapel.

Natomiast co do koncertu - Belzebong wypadł bardzo okej i rozumiem, że ludziom się podobało, ale żadnych młodzieńców tam nie widziałem, ani spadku frekwencji. Mam nadzieję, że z tym blackiem to cytaty wymyślony, inaczej zaburzy mi to światopogląd na temat tego, iż chodzą tam tylko wtajemniczone i ściśle wyselekcjonowane, nieprzypadkowe osoby ;) Swoją drogą uważam, iż całe te wydarzenie było jednym z lepszych, na jakich byłem.

Ale rzeczywiście - w PL stoner cieszy się stosunkowo dużą popularnością. Jeśli chodzi jednak o scenę, to jest Belzebong, Dopelord, Major Kong (zaczęli eksperymentować), Weedpecker (poszli w psychodelię), a potem długo, długo nic. Nieśmiało przebijają się też ostatnimi czasy Red Scalp, mój ulubiony Spaceslug oraz Sunnata, ale to już nieco inne tereny. A te wszystkie pozostałe kapele pokroju Weedcraft, to chyba jakiś wypadek przy pracy :p

A co do pozostałych kapel:
*BOP - kompletnie tego nie kumam, a rzeczywiście jest na nich hype. Proszę, by ktoś wytłumaczył mi ich fenomen. Słuchałem ostatniej płyty, jak i poprzedniej i miałem spory problem, by dotrwać do końca. Szczyt nudziarstwa? Czy moja ignorancja?
*Furia, Mgła i cała scena tych post brzmień. Poza tymi flagowymi kapelami, hype pozosotałych stosunkowo szybko mija, takie coś wróżę m.in. ITE, Batushce.
*Ragehammer - szybko zaskarbili sobie serca specyficznej publiki "browarowej", nie moje klimaty. Rozumiem, że może się podobać, ale bez przesady.
* THAW - tutaj rozumiem, coraz fajniej chłopaki kombinują, choć myślałem, iż najnowsza płyta wywoła większe poruszenie.
* Obscure Sphinx - nie rozumiem :/
* Death Like Mass - ostatnio ciszej o nich, ale gdy wydawali debiutancką EPkę wszyscy się interesowali
* Anima Damnata - nową płytą powrócili do łask, bardzo dużo pozytywnych komentarzy, zaproszenie na Metalmanie itp.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
majeku
postuje jak opętany!
Posty: 397
Rejestracja: 25-12-2010, 21:37

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

18-03-2018, 19:32

Dungeon Synth jest popularny bardzo gdzieniegdzie. I jeszcze prymitywny black metal nagrywany słabym sprzętem. Obowiązkowo musi to być wydane w limitowanym nakładzie i wykupione w 5 minut.
Karkasonne

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

18-03-2018, 19:35

No dungeon synth w każdym radiu leci. Podobno majka jezowska jara się thangorodrim. Co to ludzie nie wymyśla.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

18-03-2018, 19:38

majeku pisze:Dungeon Synth jest popularny bardzo gdzieniegdzie. I jeszczeprymitywny black metal nagrywany słabym sprzętem. Obowiązkowo musi to być wydane w limitowanym nakładzie i wykupione w 5 minut.
Temat, który dotyczy kilkudziesięciu fanów na świecie, to nie jest hype. Niskie nakłady, taka idea tej muzyki. A to, że jest większy popyt
niż nakład, to nie hype.
majeku
postuje jak opętany!
Posty: 397
Rejestracja: 25-12-2010, 21:37

Re: NA CO JEST TERAZ HYPE ?

18-03-2018, 20:38

Dla mnie to hajp.
ODPOWIEDZ