na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

04-01-2018, 20:14

Elhaz_77 pisze:
Bloodcult pisze:Jeśli zależy Ci na trwałości to Marantz. 10 lat temu kupiłem model CD5001 i gra do dzisiaj :)
Marantz sprzed 10 lat, a Marant dziś to dwie różne bajki. Znajomy od wielu lat ma sklep ze sprzętem audio i mówił mi ostatnio, że rozważa wycofanie się ze sprzedaży dwóch marek: Denon i Marantz właśnie ze względu na awaryjność i liczbę reklamacji.
Niedawno testowałem przez tydzień u siebie używany Marantz ud 7007 i ostatecznie zrezygnowałem z jego zakupu.
Nie pasował mi brzmieniowo do reszty, chociaż na papierze ma dobrą elektronikę w środku. Pozostałe funkcje do filmów ok.

Najlepszy i najdroższy jest koreański Oppo.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

04-01-2018, 20:44

Raagoon pisze:
Elhaz_77 pisze:Kolega ma Pylon Audio Diamond 28, czyli ich flagowy model. Nie powiem, że to zle głośniki, ale moim zdaniem jest wiele firm, które lepiej radzą sobie z ciężkimi brzmieniami. Mi brakowało w nich tzw. jebniecia. Kumpel jest zadowolony, ale ja wolę swoje Paradigmy. W metalu dobrze radzą sobie też Focale czy B&W. Sądzę, że recenzje Pylonów są trochę przesadzone, ale nigdy bym nie napisał, że to kiepskie głośniki . Do muzyki, której słucham, są lepiej pasujące głośniki.
Które Focale czy B&W? Poszukuję głośników do https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... oneer-a-70
Wharfedale 230 diamond? Focal aria? Czy po prostu Heco Celan GT502. Od meatlu po nowy Ulver ciężko wybrać sprzęt. Za pomoc będę zobowiązany ;)
B&W z nowej serii Cm brzmią inaczej, ciemniej od starszych serii 603. Mają też bass refleks z tyłu.
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

05-01-2018, 01:01

Medard pisze:
Raagoon pisze:
Elhaz_77 pisze:Kolega ma Pylon Audio Diamond 28, czyli ich flagowy model. Nie powiem, że to zle głośniki, ale moim zdaniem jest wiele firm, które lepiej radzą sobie z ciężkimi brzmieniami. Mi brakowało w nich tzw. jebniecia. Kumpel jest zadowolony, ale ja wolę swoje Paradigmy. W metalu dobrze radzą sobie też Focale czy B&W. Sądzę, że recenzje Pylonów są trochę przesadzone, ale nigdy bym nie napisał, że to kiepskie głośniki . Do muzyki, której słucham, są lepiej pasujące głośniki.
Które Focale czy B&W? Poszukuję głośników do https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... oneer-a-70
Wharfedale 230 diamond? Focal aria? Czy po prostu Heco Celan GT502. Od metalu po nowy Ulver ciężko wybrać sprzęt. Za pomoc będę zobowiązany ;)
B&W z nowej serii Cm brzmią inaczej, ciemniej od starszych serii 603. Mają też bass refleks z tyłu.
To dobrze czy źle dla odsłuchu A blaze in the northern sky? Nie pomagacie :)
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

05-01-2018, 07:18

To zależy jakie Masz warunki odsłuchowe :)
Wole starsze modele b&w z moim sprzętem.

Ale raczej każdy b&w utrzyma bas w ryzach i poda szczegóły. To samo zrobi Focal i Paradigm.
Miesiąc temu słuchałem Martin Logan tez było dobrze, ale w zestawieniu w sklepie,
do domu ich nie brałem, bo nie szukam kolumn. Obecne mi starcza.

Najlepiej byłoby zestawić razem z tym pioneerem i posłuchać. Zabrać ulubione płyty. Ale wiem, że nie każdy może. Sklepy biorą kaucję, nawet 100 % wartości.
Ja słucham sobie sprzętu używanego, jak sprzedawca się na to zgodzi. Jak nie zgodzi się, to nie słucham :) hehe

Wiem, takue przerzucanie sprzętu może trochę męczyć. Są też dwa fora od sprzętu,
ale tam każdy pisze co innego.
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

05-01-2018, 21:01

Medard pisze:To zależy jakie Masz warunki odsłuchowe :)
Wole starsze modele b&w z moim sprzętem.

Ale raczej każdy b&w utrzyma bas w ryzach i poda szczegóły. To samo zrobi Focal i Paradigm.
Miesiąc temu słuchałem Martin Logan tez było dobrze, ale w zestawieniu w sklepie,
do domu ich nie brałem, bo nie szukam kolumn. Obecne mi starcza.

Najlepiej byłoby zestawić razem z tym pioneerem i posłuchać. Zabrać ulubione płyty. Ale wiem, że nie każdy może. Sklepy biorą kaucję, nawet 100 % wartości.
Ja słucham sobie sprzętu używanego, jak sprzedawca się na to zgodzi. Jak nie zgodzi się, to nie słucham :) hehe

Wiem, takue przerzucanie sprzętu może trochę męczyć. Są też dwa fora od sprzętu,
ale tam każdy pisze co innego.
Pokój 5x4m, bez szaf. Niestety nie mam możliwości odłuchów. Pioneer w drodze a ja od miesięcy nie mogę wybrać głośników.
Może dziś wieczorem coś ustrzelę. Dzięki za typy i liczę na ewnentualne więcej. Odwdzięczę się :)
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

06-01-2018, 11:48

Raagoon pisze:
Medard pisze:To zależy jakie Masz warunki odsłuchowe :)
Wole starsze modele b&w z moim sprzętem.

Ale raczej każdy b&w utrzyma bas w ryzach i poda szczegóły. To samo zrobi Focal i Paradigm.
Miesiąc temu słuchałem Martin Logan tez było dobrze, ale w zestawieniu w sklepie,
do domu ich nie brałem, bo nie szukam kolumn. Obecne mi starcza.

Najlepiej byłoby zestawić razem z tym pioneerem i posłuchać. Zabrać ulubione płyty. Ale wiem, że nie każdy może. Sklepy biorą kaucję, nawet 100 % wartości.
Ja słucham sobie sprzętu używanego, jak sprzedawca się na to zgodzi. Jak nie zgodzi się, to nie słucham :) hehe

Wiem, takie przerzucanie sprzętu może trochę męczyć. Są też dwa fora od sprzętu,
ale tam każdy pisze co innego.
Pokój 5x4m, bez szaf. Niestety nie mam możliwości odłuchów. Pioneer w drodze a ja od miesięcy nie mogę wybrać głośników.
Może dziś wieczorem coś ustrzelę. Dzięki za typy i liczę na ewnentualne więcej. Odwdzięczę się :)
Z tego co piszesz, to masz pusty pokój i mogą być kolumny z bassreflexem tylnym.
Możesz wtedy je ustawić 1,5 - 2 m od tylnej ściany.

Jeżeli jednak nie możesz odsunąć kolumn od ściany i będą stały pół metra od niej, to pomyśl o kolumnach z bassreflexem z przodu.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

07-01-2018, 13:09

Bloodcult pisze:Jeśli zależy Ci na trwałości to Marantz. 10 lat temu kupiłem model CD5001 i gra do dzisiaj :)
Racja. Ja uzywam PM5004 i CD5004 z kolumnami Tannoy V3 od lat i zlego slowa nie powiem.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

07-01-2018, 20:59

Infinity Kappa 90 na Rotelu ra-1070, cd marantza 7300, kaseciak sony 920 z s-ką z której nie korzystam i stary, ale doprowadzony do porządku gramofon Rotela 2300rp. Jestem zadowolony, choć z początku musiałem przyzwyczaić się do brzmienia infinity w metalu, szczególnie tym gorzej wyprodukowanym.
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

13-01-2018, 02:55

Medard pisze:To zależy jakie Masz warunki odsłuchowe :)
Ale raczej każdy b&w utrzyma bas w ryzach i poda szczegóły. To samo zrobi Focal i Paradigm.
Miesiąc temu słuchałem Martin Logan tez było dobrze, ale w zestawieniu w sklepie,
do domu ich nie brałem, bo nie szukam kolumn. Obecne mi starcza.
Rozważam dla odmiany Klipsch R-26F. Budżetowe, ale powinny zagrać z tym Pioneerem.
ziamdziam
świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 09-01-2018, 21:01

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

16-01-2018, 08:19

Na początku była jakaś wieża Philipsa.

Potem zestaw Diora. CD600 i WS600. Dziwna rzecz to była. Ktoś chyba kupił prawa do tej nazwy i wypuścił na rynku trochę sprzętu z tym logiem. Kupiłem kierując się wyglądem i ceną. Za zestaw z kolumnami w sklepie dałem 600zł. Brzmieniowo jednak słabo wypadała.

Teraz mam leciwy zestaw Onkyo.

Wzmacniacz A-8670
Odtwarzacz DX-6660
Tuner T- 4650
Kaseciak TA-2630
Gramofon Pioneer PL640
Kolumny Pylon Audio Pearl 25

Najpierw kupiłem wzmacniacz i to w ciemno. Tak mi się spodobał, że postanowiłem zebrać pozostałe elementy do kompletu i tak poleciało. W przyszłości chciałbym zmienić gramofon na Onkyo. Może wyższy model magnetofonu i korektor. Raczej jako forma zbieractwa niż chęć osiągnięcia lepszego brzmienia.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

23-01-2018, 21:46

Dziś zakupiłem wzmacniacz i CD Atoll z serii 100. Jutro będę w domu to podłącze do tego moje Paradigmy SE3. Na odsłuchach poprosiłem o podłączenie Tannoy XT 8f, których zakup w przyszłości rozważam.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

23-01-2018, 22:16

Elhaz_77 pisze:Dziś zakupiłem wzmacniacz i CD Atoll z serii 100. Jutro będę w domu to podłącze do tego moje Paradigmy SE3. Na odsłuchach poprosiłem o podłączenie Tannoy XT 8f, których zakup w przyszłości rozważam.
Przymierzałem się do tego wzmacniacza, albo nawet serii 200.
100 nie kupiłem, bo z negocjacji cenowych nic nie wyszło, a sprzęt był dostępny niedaleko mojego miejsca zamieszkania.

Ciekawy jestem opinii.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

25-01-2018, 14:51

Na chwilę obecną mogę napisać, że jestem zadowolony. Basu jest trochę więcej niż w Hegel H70, podoba mi się brzmienie średnicy - wg. mnie pasuje do ciężkiej muzyki gitarowej, nie potwierdziły się obawy co do zbyt mocno zaakcentowanych wysokich tonów.
Gniazdko słuchawkowe jest więcej niż tylko OK.
Wzmacniacz ma naprawdę niezłego kopa, co jest może i mało audiofilskim pojęciem, ale przy rockowo/metalowym graniu ma znaczenie.
Przy pierwszym podłączeniu wywaliło mi korki :) Musze wymienić bezpiecznik na wytrzymujący większe obciążenie i powinno być OK. Ten problem jest dobrze znany użytkownikom piecyków Atoll'a, ponieważ nie mają one tzw. miękkiego startu.
Moim zdaniem, mając na uwadze różnice w cenach między wzmacniaczem z serii 100 a 200 i uwzględniając repertuar - napierdalanie - nie ma co przepłacać.
No i jeszcze jedno: przy zakupie wzmacniacza pilot jest podobno tylko dostępny jako opcja (dają go tylko do źródeł: napęd, odtwarzacz CD, DAC) a ja dostałem pilota zarówno do CD jak i do wzmaka.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

25-01-2018, 16:25

Wobec tego Atoll pozostanie na mojej liście, chociaż trochę mnie odstrasza,
że przedwzmacniacz gramofonowy nie jest w zestawie tylko można jako kartę rozszerzeń dokupić.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

25-01-2018, 16:26

Wybiorę się do sklepu posłuchać :)
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

26-01-2018, 08:01

Medard pisze:Wobec tego Atoll pozostanie na mojej liście, chociaż trochę mnie odstrasza,
że przedwzmacniacz gramofonowy nie jest w zestawie tylko można jako kartę rozszerzeń dokupić.
Jeśli wzmacniacz ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, to raczej nie jest on najwyższych lotów. Myślę, że to przyjazna wobec klienta polityka prowadzona przez Atoll, że możesz sam zadecydować i zamontować sobie we wzmacniaczu moduł Phono 50 (entry level w cenie 299 zł), moduł Phono 100 (obsługuje wkładki MM i MC za 499 zł), albo jak oczekujesz wyższej jakości to oddzielny przedwzmacniacz w postaci P200SE za 1290 zł. Tak więc wybór jest całkiem spory.
Z uwagi na to, że Atoll nie jest potentatem w gramofonach możesz sobie kupić gramofon i odpowiednio do niego dobrany przedwzmacniacz gramofonowy innego producenta.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

26-01-2018, 10:50

Dla mnie to oszczędzanie firmy, zawsze można sobie, do prawie każdego sprzętu, dokupić preamp czy dac.
Ale wielu uzytkoqnikom wystarcza ten wbudowany.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

26-01-2018, 12:02

Ja wolę mieć wybór i nie płacić za coś, czego nie będę używał.
Kwestia podejścia :)
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

26-01-2018, 19:30

Medard pisze:Dla mnie to oszczędzanie firmy, zawsze można sobie, do prawie każdego sprzętu, dokupić preamp czy dac.
Ale wielu uzytkoqnikom wystarcza ten wbudowany.
Właśnie mi się przypomniało, że w Q21 mają poekspozycyjnego Arcam A39 w cenie 4999 zł, czyli 3 tysiące taniej niż katalogowo i wzmak ten ma wbudowany gramofonowy preamp. Posłuchaj jak będziesz miał okazję.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: na sprzęcie jakiej firmy słuchacie muzyki?

24-11-2018, 09:24

Panowie poratujcie.

Budżet 4000 zł

Cel zakupu- mini system dla laika ale z wejściem na słuchawki. odtwarzaczem mp3,wi-fi i o wszechstronnym zastosowaniu

Słyszałem dobre opinie o Yamaha Musiccast i Denon Ceol n10

To jest prezent na 40stkę dla znajomego na który robimy zrzutę więc nie możemy tego spierdolić

Polecicie coś? Te powyższe dają radę?
ODPOWIEDZ