Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

zareklamuj koncert / wrazenia z koncertow...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

07-06-2017, 12:19

Gdańskie B90 nie zwalnia tempa, w sierpniu Cryptopsy/Dule Tree. Bilety 60/70 PLN, link do wydarzenia na dole postu. Letnie koncerty w B90 są bardzo miłe - słoneczko, piwko, relaksik :)

Obrazek

https://www.facebook.com/events/220578068459410/
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

07-06-2017, 15:07

Zapewne miłe, ale czemu tak kurwa daleko? Warszawa byłaby lepsza! Z Sybirem może bym się napił piwa na koncercie ;-)
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

07-06-2017, 16:55

Jak piwo, to bym nie poszedł :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

07-06-2017, 19:15

Nasum pisze:Zapewne miłe, ale czemu tak kurwa daleko? Warszawa byłaby lepsza! Z Sybirem może bym się napił piwa na koncercie ;-)
Warszawa srawa :D Za dużo tam dobrych gigów macie/mieliście. A tu morze, przyjemniejsza (latem) pogoda, fajny klub z masą miejsca do siedzenia na zewnątrz. Można tak siedzieć i chlać przed koncertem, w trakcie, i jeszcze długo po. Ale rozumiem, jak widzę zapowiedź gigu w Krakowie albo Wrocławiu, to też mruczę pod nosem "może jeszcze kurwa w Ustrzykach to zróbcie". Większy problem, że to chyba w trakcie Brutal Assault? Mało kto się zjawi.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

08-08-2017, 23:24

Odgrzebuję, bo to już w ten piątek. Na BA oczywiście mnie nie ma, bo nie lubię masowych spędów dla brudasów, no i mnie nie było stać, wakacje zwyciężyły. Kurwa, nie jestem gotów na ten koncert, wszystkie te ich popieprzone kawałki zlewają mi się w jedną całość. Będzie trzeba się najebać, to nie będzie przeszkadzać :D
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

08-08-2017, 23:27

Ech, zazdroszczę Ci tego koncertu. Napisz kilka słów jak już będzie po wszystkim.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

08-08-2017, 23:31

No, napisz, napisz ;_____;
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

08-08-2017, 23:32

Nasum pisze:Ech, zazdroszczę Ci tego koncertu. Napisz kilka słów jak już będzie po wszystkim.
Chętnie, Mogę już teraz: "Najebałem się jak świnia, zarzygałem wszystkie ściany, kompletnie nic nie pamiętam z występów" :D OK, postaram się, ale nie jestem najlepszą osobą do relacjonowania ich gigów, nigdy wielkim fanem nie byłem, O tyle łatwo jest, że chyba będą po prostu grali "None so vile" w całości. Tyle, że to chyba trochę mało na samodzielny koncert klubowy.
Sybir pisze:No, napisz, napisz ;_____;
Fuck, ja chyba jestem jakiś upośledzony internetowo. Ten oto emotikon kompletnie nic mi nie mówi.
Ostatnio zmieniony 08-08-2017, 23:43 przez Lukass, łącznie zmieniany 1 raz.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

08-08-2017, 23:35

Sybir pisze:No, napisz, napisz ;_____;

:-D
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

09-08-2017, 17:15

Lukass pisze:
Sybir pisze:No, napisz, napisz ;_____;
Fuck, ja chyba jestem jakiś upośledzony internetowo. Ten oto emotikon kompletnie nic mi nie mówi.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warto co najmniej raz ich zobaczyć. Ja widziałem w klubie i na Brutalu, więc o ile nie nagrają jakiegoś nowego, fhui zajebistego materiału, to sobie ich występy odpuszczę na najbliższe lata. Mimo wszystko warto, bo wpierdol jest solidny und motzny. Marzy mi się jakaś koncertowa reaktywacja z Lordem Wormem na wokalach, podczas której graliby głównie materiały z pierwszych dwóch płyt, ale chuja się tam doczekam...
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

09-08-2017, 23:08

Wolałbym Disalvo chociaż Lord Worm też miał nieliche gardło. Nowy krzykacz też jednak wstydu nie przynosi więc nie ma co narzekać. Tyle dygresji, czekam na relację ;-)
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

12-08-2017, 23:26

Ok, obiecałem parę słów, to będzie parę słów. Wielkie zmiany zaszły w letnim wystroju B90. W tej chwili to duża imprezowa ulica, tak więc bramki już kilkadziesiąt metrów przed klubem, a za nimi nie tylko bar i muzyka, ale też leżaczki i gastronomia. W jednym z punktów to nabycia duszone żołądki za 12 PLN. Nie próbowałem, więc nie mogę polecić, ale jeśli ktoś gustuje... Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale o tym później. Przed koncertem wyglądało to na dziwaczny mix fanów DM, którzy przyleźli na koncert, oraz przypadkowych ludzi, którzy przyszli poleniuchować. Spoko, muzyka klubowa, ale o tej godzinie jeszcze delikatna, dobrze współgrała z widokiem żurawi stoczniowych na tle zachodzącego słońca.

Albo ten widok tak bardzo nas zahipnotyzował, albo alkohol zrobił swoje, albo po prostu supportu nie było. W każdym razie nie udało się nam zarejestrować śladów koncertu Dule Tree. Trzeba było wejść do środka, żeby się upewnić, ale na 90% nie grali :D Punktualnie o 21 coś się jednak zaczęło dziać, i był to od razu koncert głównej atrakcji. Setlista: tu jest problem, zaczęli od dwóch (trzech?) numerów z ostatnich dokonań, ale szczegółów nie podam, bo się nie znam. Później było już z górki, czyli całe obiecane "None So Vile" w kanonicznej kolejności. I na tym koniec, zajęło im to całe 55 minut. Ponad złotówka za minutę muzyki :D Ale było warto. bo nawet dla nie-fana był to bardzo przyjemny koncert. Mała sala w B90 w przeszłości różnie się sprawdzała pod względem nagłośnienia. Tym razem ciężko się było przyczepić - jak na takie granie, bardzo czytelnie i selektywnie. Jedna gitara pewnie pomogła, ale i tak byłem pod wrażeniem. Można było swobodnie śledzić wyczyny sekcji rytmicznej, a było na co popatrzeć i czego posłuchać. Wokalista to inna bajka, trochę irytujący - przemowy, jakby grał dla tłumu, a tymczasem na sali było może ze sto osób. Nikt nie spodziewał się więcej (Brutal Assault robi swoje, zabrakło wielu stałych bywalców). Sporo młodzieży, i to głównie (choć nie tylko) ona generowała ruch pod sceną. Wokalnie gość dał jednak radę, choć maniera gardłowych Cryptopsy zawsze była specyficzna. Dobrze to naśladował w starych numerach. Zespół zakończył swój występ, walnęli patetycznie outro, i już. Lekki niedosyt, ale w granicach rozsądku. Można było się spotkać z muzykami przy merchu, jeśli ktoś miał ochotę.

Na wyjściu mały szok. Opuszczasz ciemną salę po dość niszowym koncercie, i lądujesz na ulicy, która wygląda jak klub w Sopocie. Tacy ludzie, taka muzyka. Cóż, kiedyś po koncertach puszczali Slayera, teraz niestety szło trudne do zniesienia umcyk-umcyk. Dziki tłum imprezowiczów, tyle że prawie bez tańcowania, poza najebanymi dziuniami, które tańcują przy każdej okazji. Nie podoba mi się taki pomysł, ale cóż, piniondz jest piniondz. Próbuję sobie wyobrazić, jak by to wyglądało po tym koncercie Morbid Angel, który miał się tu odbyć, i chyba wesoło by nie było. Całość wyglądała (i brzmiała!) na tyle irytująco, że po jednym piwku zrobiliśmy ewakuację. I dobrze, pół godziny później nad Trójmiastem przeszła dzika burza z ulewą i wichurą (zapewne widzieliście gdzieś w wiadomościach). Dobrze im tak!
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

13-08-2017, 00:01

Dzieki!
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

13-08-2017, 00:11

Do usług! Jak pisałem, nie jestem najlepszym człowiekiem do recenzowania koncertów Cryptopsy. A smutna prawda jest taka, że oni na tych imprezowiczach - klubowiczach zarobili pewnie 10x tyle, co na uczestnikach koncertu. Obawiam się, że losy metalu latem w B90 są przesądzone. Na szczęście mamy inne pory roku.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
sepsis
rozkręca się
Posty: 30
Rejestracja: 19-12-2016, 13:39

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

14-08-2017, 17:53

Kolega z góry chyba podsumował wszystko co się dało, mogę się bez wyrzutów sumienia pod tymi słowami podpisać. Sam chciałem się pochwalić natomiast moją wykonaną misją, jaką było wbicie się do garderoby na backstage.

Obrazek

Niestety poza zdjęciami z muzykami nie udało mi się zgarnąć żadnych fantów w postaci pałeczek czy kostek.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Cryptopsy, Dule Tree - Gdańsk 11.08.2017

21-08-2017, 22:18

Heh, kolega widzę wytrwały, mi by się nie chciało polować, ale fajnie :D A piszę z kronikarskiego obowiązku: otóż ze zdjęć wynika, że Dule Tree jak najbardziej swój koncert wykonało, ale przez hałas na zewnątrz kompletnie tego nie zarejestrowaliśmy :D Sorki dla zespołu, może było fajnie, a tu dupa.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
ODPOWIEDZ