Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

zareklamuj koncert / wrazenia z koncertow...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

15-09-2021, 18:26

Obrazek
Przedstawiciele melodyjnego death metalu ze Szwecji oraz fińskiego folku zaprezentują się na jednej scenie.
„Moment” – najnowszy album Dark Tranquility ukazał się w listopadzie 2020 roku nakładem Century Media Records. Utwory z tego wydawnictwa po raz pierwszy usłyszymy na żywo podczas nadchodzącej trasy zespołu u boku Ensiferum.
Finowie, którzy świętowali niedawno 25-lecie swojej kariery, opublikowali premierowe „Thalassic” latem ubiegłego roku. Album ukazał się 10 lipca 2020 roku.
Dark Tranquility oraz Ensiferum powrócą do Polski wiosną przyszłego roku. Grupy wystąpią kolejno: 17 maja w klubie Proxima (Warszawa) oraz 18 maja w gdańskim B90.
Bilety na koncert trafią do sprzedaży 17 września o 10:00 na:
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie) oraz
https://tickets.b90.pl (tylko Gdańsk!)
Przypominamy! ♻️ Nie musisz drukować biletu - przy wejściu na koncert możesz okazać kod kreskowy na ekranie telefonu.
--
Uwaga! ! ⚠ Kupując bilet od osób umieszczających oferty na nieautoryzowanych stronach (Viagogo, Ticketswap, Allegro, OLX czy Facebook), ryzykujesz nabycie fałszywej wejściówki, która uniemożliwia wejście na koncert. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży, tj. knockoutmusicstore.pl oraz ebilet.pl!
Attention! ⚠ Buying tickets through unauthroized platforms (Viagogo, Ticketswap, etc.) is a risk of buying false tickets which will not let You participate in our shows. The only authorised ticket stores are knockoutmusicstore.pl and ebilet.pl!
--
DARK TRANQUILLITY (Szwecja) melodyjny death metal:
Powstały w 1991 roku w Göteborgu zespół Dark Tranquillity to nie tylko jedna z największych legend melodyjnego death metalu i pionierzy tegoż podgatunku ciężkiego grania. Szwedzka załoga jest też dobrym przykładem na to, że można przetrwać trudne czasy, największe zawirowania personalne i tworzyć muzykę wysokiej jakości.
W 2020 i 2021 roku z Dark Tranquillity pożegnało się trzech wieloletnich muzyków – basista Anders Iwers, jego imiennik perkusista Jivarp oraz gitarzysta Niklas Sundin. Wiele kapel po takim ciosie by się nie podniosło. Jednak frontman grupy, Mikael Stanne, nie tylko, że się nie załamał, lecz nagrał z udziałem nowych muzyków (wśród nich świetny gitarzysta Christopher Amott, brat Michaela z Arch Enemy i były muzyk tej formacji) znakomitą płytę "Moment", która wbiła się do Top 20 notowania w Niemczech. Sukces nie powinien dziwić, bo materiał ten można śmiało postawić obok takich klasyków z dyskografii Dark Tranquillity, jak "Projector", "Damage Done", "Character", czy "We Are The Void".
https://darktranquillity.com/
https://www.facebook.com/dtofficial

ENSIFERUM (Finlandia) epicki folk metal:
Kiedy Markus Toivonen (gitara, wokal) zakładał w 1995 roku w Helsinkach zespół Ensiferum, pewnie w najśmielszych snach nie przypuszczał, że formacja stanie się wręcz wzorem artysty, który łączy melodyjny death metal z muzyką folkową.
Folk z Krainy Tysiąca Jezior, mity, legendy z tamtych stron (choć nie tylko stamtąd), czy historyczne konflikty także stanową integralną część stylu Ensiferum. Podobnie jak żonglowanie imponującymi melodyjnymi elementami oraz chropowatą brutalnością i agresją death metalu. Finowie tworzą interesującą całość o podniosłym, epickim wręcz charakterze, nierzadko wykorzystując do tego celu niekoniecznie typowo rockowo-metalowe instrumentarium i wspaniałe orkiestracje. W naznaczonym pandemią czasie, w 2020 roku, grupa nagrała i wydała ósmy studyjny album "Thalassic". Na nim zadebiutował klawiszowiec i wokalista Pekka Montin. Ciekawostka, zdjęcie zespołu do bookletu wykonał Vesa Ranta, kiedyś bębniarz legendarnej fińskiej załogi Sentenced.
https://ensiferum.com/
https://www.facebook.com/Ensiferum/


Zagrają:
DARK TRANQUILITY (Szwecja) melodyjny death metal
ENSIFERUM (Finlandia) epicki folk metal
+
Special Guests
Kiedy: 17 maja (wtorek) 2022
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety na koncerty dostępne od 17 września (10:00) na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://tickets.b90.pl (tylko Gdańsk)
pomyślimy ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

28-03-2022, 19:52

Ohoho, jednym z gości specjalnych jest Pyogenesis. Wprawdzie całość nadal nie zachwyca, ale niewątpliwie na plus.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

28-03-2022, 20:01

Lukass pisze:
28-03-2022, 19:52
Ohoho, jednym z gości specjalnych jest Pyogenesis. Wprawdzie całość nadal nie zachwyca, ale niewątpliwie na plus.
przecież to kupa jest


i jeszcze jakaś baba ;)


nie wiem czy się opłaca :sarcasm1:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

28-03-2022, 20:06

Żułek pisze:
28-03-2022, 20:01
Lukass pisze:
28-03-2022, 19:52
Ohoho, jednym z gości specjalnych jest Pyogenesis. Wprawdzie całość nadal nie zachwyca, ale niewątpliwie na plus.
przecież to kupa jest
Sam jesteś kupa :sarcasm1:

Obecnie grają bardzo tak sobie, ale kiedyś byli zajebiści i mają fajne koncerty.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

28-03-2022, 20:28

Lukass pisze:
28-03-2022, 20:06
Żułek pisze:
28-03-2022, 20:01
Lukass pisze:
28-03-2022, 19:52
Ohoho, jednym z gości specjalnych jest Pyogenesis. Wprawdzie całość nadal nie zachwyca, ale niewątpliwie na plus.
przecież to kupa jest
Sam jesteś kupa :sarcasm1:

kiedyś byli zajebiści i mają fajne koncerty.
ale to było dawno i nie prawda :sarcasm1:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

12-05-2022, 20:35

tak na wszelki wypadek ;)

18:00 - Drzwi
🎸 18:30-19:00 - Gwendydd
🎸 19:15-19:45 - Pyogenesis
🎸 20:00-21:00 - ENSIFERUM
🎸 21:20-... - DARK TRANQUILITY

ja tam jednak nie idem
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

12-05-2022, 20:57

No nie, nie. Pół godziny Pyogenesis to trochę za mało, żeby się kalkulowało.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1156
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

12-05-2022, 22:36

Jak ostatnio widziałem pyogenesis przed life of agony to 30min jest wystarczające;)
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3085
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

13-05-2022, 17:35

A ja przed chwilą kupiłem sobie bilet na Wawe. 30 min Pyo mało w chuj, ale DT coś koło 15 kawałków gra więc ok. Reszta mnie nie interesuje za bardzo.
Awatar użytkownika
when_in_sodom
postuje jak opętany!
Posty: 301
Rejestracja: 11-03-2018, 16:24

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

15-05-2022, 15:00

Trochę mogliby więcej staroci grać... Niestety, nic nie widze z mojej ulubionej 'minds I', za to jest zajebisty otwieracz 'punish...' z 'gallery' !!! Nie znam ich późniejszej twórczości, słuchałem namietnie do 'damage...', potem już tylko sporadycznie, pojedyncze utwory. W latach 97-02 była to dla mnie ważna kapela, więc z sentymentu z przyjemnością spędzę ten wieczór z nimi, zwłaszcza,że supporty też ok.
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3085
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

18-05-2022, 08:49

W Wawie obsuwa godzinna co nie zdarz się za często. Pierwszy zespół, taki support dla Decapitated, cztery młodziutkie dziewczynki i trochę starszy perkusista, dla mnie nic ciekawego. Pyo niestety set okrojony do granic możliwości, zagrali 4 kawałki, z tego co mówili pod klub dotarli 20 min przed ich koncertem. Szkoda.
Ensiferum, totalnie nie dla mnie, ale ludzi się bawili bdb - chyba najliczniejsza publika. DT, dla mnie świetny koncert. Widać, że mają radość z grania. Setlista całkiem ok, bez żadnych niespodzianek. Graja to co na większości poprzednich koncertów trasy.
Ludzi dosyć dużo, myślę że 300+ było. A i ceny merchu - MASAKRA! CD 100, vinyl 190, koszulka 140, Bluza 280. Nawet pierwszy support cd po 95 zł pchał.
A i jeśli kogoś to interesuje, wydanie LP Sweet X-Rated Nothings Flo planuje na 30 lecie, czyli dwa lata trzeba poczekać. W ogóle bardzo spoko gość.
mipe01
rozkręca się
Posty: 52
Rejestracja: 20-02-2018, 13:32

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

18-05-2022, 12:11

Takie same odczucia: pierwszy support nic ciekawego, Pyogenesis króciutko, Ensiferum - nie moja bajka, ludzie ewidentnie zadowoleni i ewidentnie sporo osób po nich wyszło z klubu. DT - bardzo dobrze, dobre nagłośnienie, chociaż na pierwszym kawałku słychać było w zasadzie tylko klawisze, ale ktoś na szczęście się szybko zreflektował i poprzesuwał suwaki :) Jedyny minus - mogliby zagrać coś z Mind’s I.
No i ceny merchu MASAKRA!
Awatar użytkownika
ozzy
postuje jak opętany!
Posty: 559
Rejestracja: 16-02-2008, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

18-05-2022, 12:20

mipe01 pisze:
18-05-2022, 12:11
No i ceny merchu MASAKRA!
Pewnie i tak nie przebili cen WITCHCROSS z sobotniego koncertu w Goleniowie cd-100,lp 130,tshirt 160 :D
SODOM i chuj
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

18-05-2022, 12:33

Konkretnie. Drugi wpis, znów ceny jak z kosmosu. I to jeszcze przy europejskich zespołach.


Widzę, że tysiaczek, który mam przygotowany w portfelu, na dzisiaj to może być mało. Kurwa jeszcze na taksówkę powrotną nie wystarczy ....
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

18-05-2022, 13:34

ozzy pisze:
18-05-2022, 12:20
mipe01 pisze:
18-05-2022, 12:11
No i ceny merchu MASAKRA!
Pewnie i tak nie przebili cen WITCHCROSS z sobotniego koncertu w Goleniowie cd-100,lp 130,tshirt 160 :D
Tool 15 lat temu więcej chciał. Za koszulki wtedy wołali 180zl albo 140zl. Ludzie chwytali się za głowę, ale cześć kupowala
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
when_in_sodom
postuje jak opętany!
Posty: 301
Rejestracja: 11-03-2018, 16:24

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

18-05-2022, 17:52

DT zaliczone, kolejny bilet wklejony do klaseru. Obsuwa jak kolega wcześniej pisał.czlowiek wyjątkowo chciał zdążyć na wszystkie supporty, stanęło na głowie, zjadło w pośpiechu kolację no to trzeba było postać w godzinnej kolejce. Kolejka nota bene była długa jak nigdy przedtem w Proximie, zawijała sie az za budynek. Po wpuszczeniu kilkudziesięciu osób ochroniarz zamknął drzwi oznajmiając, że sala nie gotowa i więcej wpuści później... Kiedy później nadeszło, na scenie zainstalował się girlsband z męskim perkusistą. Dziewczyny młodziutkie, przykurwily groove dla fanow pantery, jak kolega wcześniej pisał decapow, meshugah itd... brzmienie gitar żyleta, pulsujaco-charczacy bas, moim zadaniem było trochę za głośno. Kop był. Wkurwialo brzmienie strigerowanych do przesady bębnów. Kompozycje wpadały w ucho nawet, publika kupila, kilka razy nawet rozkręcił się srogi młyn. Dziewczyny bardzo zadowolone z ciepłego przyjęcia, wdzieczyly się wypinając piersi i uśmiechając do gawiedzi, zwłaszcza basistka, która napawała się tym widokiem grając i maszerując w miejscu. Po krótkim występie panie udały się na stoisko z merchem gdzie chętni, a było ich trochę, kupowali płytki w ładnej cenie 95 pln, albo naszywki po25 co było pretekstem do zrobienia zdjęcia. Nie wiem po co taka cena, jakby dali po 40-50 sam bym zanabyl i fotkę zrobił, no ale 95 za zdjęcie, trochę za dużo;) tymczasem na scenie już działał pyogenesis i tu drugi zawod wieczoru, na maxa okrojony set. Nastawialem się na te 7-8 kawałków jak w setliscie krążącej w sieci, a tu tylko 4, zabrakło mojego hitu"blaze my northern flame" i musiałem się obejść smakiem. Sam występ udany, było z jajem, na wesoło, tylko za krótko,na początku jakieś problemy z nagłośnieniem, potem ok. Kolejna kapela to chyba gwiazda wieczoru, najwieksza frekwencja, wrecz zauważyłem objawy wielbienia niczym kult. Flaga, tańcząca uściśnięta brać itd. nie moj występ, połowę przegadałem. Trochę nie kumam fenomenu tego bandu, ale to już widocznie kwestia gustu. Dla mnie za mocno do przodu klawisz, za mało kopa, spiewne refreny, podobne do siebie. No ale odbiorcy bawili sie przednio więc Ok. Co kto lubi. Przyszła pora na DT. koncert udany, set zdecydowanie z naciskiem na nowe dokonania, aczkolwiek trochę starszych pozycji było: monochromatic, thereIn, no i punish... Jak ktoś pisał, zabrakło czegoś z the minds, kilka osób się darlo 'crescendo'... szkoda! Brzmienie czytelne,wykon bardzo udany, kontakt z publiką byl, przybijanie piateczek, podziekowania, byla dedykacja utworu dla współtwórcy, który niedawno pożegnał ten padół. Cieszy mnie ten powrót do sezonu koncertowego. Ceny merchu trochę szalone, płytka az 100 PLN, przecież by dali po 50 to by więcej poszło, czy oni liczyć nie umieją? W każdym razie muzyczne udany wieczór i właściwie zainwestowane 100pln!
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dark Tranquillity oraz Ensiferum 17-18.05.2022 Wawa, Gdańsk

18-05-2022, 23:14

gelO pisze:
18-05-2022, 08:49
A i jeśli kogoś to interesuje, wydanie LP Sweet X-Rated Nothings Flo planuje na 30 lecie, czyli dwa lata trzeba poczekać. W ogóle bardzo spoko gość.
Ja mam taką wizję, że mogliby zaplanować również trasę. Najlepiej z jakąś jeszcze dychającą lub reaktywowaną trupiarnią z tamtych czasów. Na moje oko sukces, ze 50 osób by przyszło. Chętnie bym obejrzał, wypił parę piw, pokrzyczał pod sceną i nawet kupił jakiś merch. Ale oglądanie ich jako supportu przed jedną kapelą, która jest chujowa, i drugą, która mnie nie interesuje, jakoś przerosło moje możliwości. Jak grali z Life of Agony, to i chętnie sobie okolicznościową fotkę cyknąłem ze wspomnianym dżentelmenem.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
ODPOWIEDZ