Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

zareklamuj koncert / wrazenia z koncertow...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

25-10-2018, 20:39

OK, mamy sezon na zapowiedzi festiwali, co to są chuj wie czym, chuj wie gdzie, z chuj wie jakim składem. Dziś przypadkiem trafiłem na zapowiedź kolejnego - jeśli się uda, może być albo bardzo dobry, albo... nie.

Otóż jacyś kompletnie nieznani mi ludzie chcą zorganizować w Gdyni festiwal z gwiazdami polskiej, szwedzkiej i norweskiej sceny death metal/black metal. Na razie nie wiadomo, z jakimi gwiazdami, ani nawet w jakim miejscu (osobiście obstawiam bardzo fajny park Kolibki w Gdyni Orłowie) się to odbędzie. Bilety ok. 150 złociszy za jeden pełny dzień (zapowiadają, że 16:30-04:00, koncerty pewnie góra do pierwszej-drugiej), co sugeruje jakieś większe nazwy. Stronę mają całkiem ładną i całkiem pustą, bo skoro nic nie wiadomo, to nic nie można napisać. Niepokoi mnie jedynie zacięcie w podkreślaniu, jak ważna jest równość wszystkich ludzi (pachnie mi brakiem kapel choćby podejrzewanych o skryte sympatie do prawicowej ekstremy) oraz... wydzielenie bezpiecznej strefy dla dzieci. Na festiwalu DM/BM! Ale to może tylko tak na potrzeby skandynawskiej publiczności, która jest zachęcana do udziału (samoloty do Gdańska latają z większości dużych miast w Norwegii i Szwecji). Trzymam kciuki, może nie spierdolą składu i uda im się to przeprowadzić. Będę informował, albo nie.

http://helliad.com/

Obrazek
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9645
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

25-10-2018, 20:56

podpisuje sie pod tym:
https://www.linkedin.com/in/goreckamagdalena/" onclick="window.open(this.href);return false;

dzialalnosc zalozona w tym miesiacu. nie kupowalbym biletu w przedsprzedazy, jesli nic wczesniej nie robili :P
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16183
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

25-10-2018, 20:57

Lukass pisze:OK, mamy sezon na zapowiedzi festiwali, co to są chuj wie czym, chuj wie gdzie, z chuj wie jakim składem. Dziś przypadkiem trafiłem na zapowiedź kolejnego - jeśli się uda, może być albo bardzo dobry, albo... nie.

Otóż jacyś kompletnie nieznani mi ludzie chcą zorganizować w Gdyni festiwal z gwiazdami polskiej, szwedzkiej i norweskiej sceny death metal/black metal. Na razie nie wiadomo, z jakimi gwiazdami, ani nawet w jakim miejscu (osobiście obstawiam bardzo fajny park Kolibki w Gdyni Orłowie) się to odbędzie. Bilety ok. 150 złociszy za jeden pełny dzień (zapowiadają, że 16:30-04:00, koncerty pewnie góra do pierwszej-drugiej), co sugeruje jakieś większe nazwy. Stronę mają całkiem ładną i całkiem pustą, bo skoro nic nie wiadomo, to nic nie można napisać. Niepokoi mnie jedynie zacięcie w podkreślaniu, jak ważna jest równość wszystkich ludzi (pachnie mi brakiem kapel choćby podejrzewanych o skryte sympatie do prawicowej ekstremy) oraz... wydzielenie bezpiecznej strefy dla dzieci. Na festiwalu DM/BM! Ale to może tylko tak na potrzeby skandynawskiej publiczności, która jest zachęcana do udziału (samoloty do Gdańska latają z większości dużych miast w Norwegii i Szwecji). Trzymam kciuki, może nie spierdolą składu i uda im się to przeprowadzić. Będę informował, albo nie.

http://helliad.com/

Obrazek
ach ta kreatywność. jeszcze miejsce dla karmiących matek i strefa gotowania IKEA dla tych już co odkarmiły bachory by się przydała.a i jakieś dmuchańce, animacje, występy taneczne, dla tych co bardziej nastukanych sierściuchów. jak się bawić to się bawić ;-)
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

25-10-2018, 21:20

uglak pisze:podpisuje sie pod tym:
https://www.linkedin.com/in/goreckamagdalena/" onclick="window.open(this.href);return false;

dzialalnosc zalozona w tym miesiacu. nie kupowalbym biletu w przedsprzedazy, jesli nic wczesniej nie robili :P
Biletów na razie nie sprzedają, więc nie ma problemu. Ale tak, ostrożność zdecydowanie zalecana. Co może im zresztą fest rozłożyć finansowo - taka samonapędzająca się spirala rozpierdolu, jeśli nie są w stanie sensownie tego skredytować ;)
Ascetic pisze:ach ta kreatywność. jeszcze miejsce dla karmiących matek i strefa gotowania IKEA dla tych już co odkarmiły bachory by się przydała.a i jakieś dmuchańce, animacje, występy taneczne, dla tych co bardziej nastukanych sierściuchów. jak się bawić to się bawić ;-)
No co, w Bergen na blackowym Beyond the Gates gości witał burmistrz, czy co tam oni mają. Na polskim festiwalu metalowym dmuchańce i występy taneczne mogłyby się skończyć może nie tragicznie, ale na pewno zabawnie.

EDIT: Sprawdziłem skład przyszłorocznego Beyond the Gates, ja pierdolę. Jest pewnie mniej niż połowa, a wygląda tak:
Watain
Mayhem
Candlemass
Marduk
Primordial
Arcturus - old school set
Midnight
Necros Christos
Svartidauði
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1148
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

25-10-2018, 23:15

Kilka tygodni temu dowiedziałem się, że badany jest grunt pod taką imprezę w Trójmieście (przeprowadzano ankietę dotyczącą składu i akceptowalnej ceny biletu) i oto proszę. :) Z tego co usłyszałem, osoby mające to przygotować mają doświadczenie w organizacji większych koncertów więc może coś z tego będzie. Jeśli ktoś boi się o kasę, to przy płatności kartą kredytową może w razie czego skorzystać z chargeback'u. Jeden dzień - na początek rozsądna opcja. Może coś z tego będzie, a może nie. ;)
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

26-10-2018, 11:07

Jeśli pojawi się chociaż część kapel i mi podpasują, to jestem chyba w stanie zaryzykować utratę tych 150 złotych. Ostatecznie jest w moim interesie mieć fajny festiwal, na który mogę się przespacerować. Obawiam się jednak, żeby nie skończyło się tak, jak nietrudno sobie wyobrazić, np. Therion, Amon Amarth, Arch Enemy, Sałaton albo jakiś plastikowy black dla dzieci. Złych opcji wśród skandynawskich kapel jest równie dużo, co dobrych. Niektóre zjeżą mi włosy na różnych częściach ciała z wrażenia, a inne z przerażenia ;) Ale naprawdę trzymam kciuki za powodzenie, bo brakuje w Trójmieście takiej imprezy.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1148
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

26-10-2018, 13:50

Lukass pisze:Obawiam się jednak, żeby nie skończyło się tak, jak nietrudno sobie wyobrazić, np. Therion, Amon Amarth, Arch Enemy, Sałaton albo jakiś plastikowy black dla dzieci.
Tych nazw chyba nie było na liście. ;) Pamiętam jednak, że uderzył mnie brak na niej Grave. Nic, jak pożyjemy to zobaczymy co z tego wyjdzie. ;)
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

27-10-2018, 12:26

RippingHeadache pisze:
Lukass pisze:Obawiam się jednak, żeby nie skończyło się tak, jak nietrudno sobie wyobrazić, np. Therion, Amon Amarth, Arch Enemy, Sałaton albo jakiś plastikowy black dla dzieci.
Tych nazw chyba nie było na liście. ;) Pamiętam jednak, że uderzył mnie brak na niej Grave. Nic, jak pożyjemy to zobaczymy co z tego wyjdzie. ;)
Eh, czyli kolega widział tę listę? Skoro jesteś zaskoczony brakiem Grave, musiała być dość sensowna.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1148
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

27-10-2018, 18:44

Tak, lista była całkiem sensowna. Z tego co wiem, to polski skład jest już w sporej części ustalony, teraz mają być potwierdzane kapele z zagranicy. Organizatorka brała udział w produkcji koncertów w gdyńskiej hali, B90 i innych miejscach. Podobno zna się na rzeczy. Trzymam kciuki, może coś fajnego z tego wyniknie.
sc.goks
zaczyna szaleć
Posty: 114
Rejestracja: 20-02-2018, 19:31

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

13-11-2018, 15:26

może żadna wskazówka, ale strony zespołów polubionych przez HELLIADFEST to tygrysy festiwalowe, mrrau

batushka, blindead, decapitated, thy disease, blaze of perdition, obscure sphinx
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3523
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

13-11-2018, 16:31

jeżeli zagraniczna reprezentacja szykuje się równie interesująca jak krajowa to raczej nie ma na co czekać. o ile się to potwierdzi.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

13-11-2018, 23:43

Te polubienia to raczej zniechęcające są... Na razie wiadomo, że jeden dzień, dwie sceny, dziesięć kapel. Zobaczymy. Jedna bardzo dobra nazwa mnie zachęci, bo mam blisko. Gehenna? Grave? Gaahls Wyrd? To tylko literka G ;) Może być Unleashed albo Entombed AD, albo cokolwiek dobrego, nie jestem nadmiernie wybredny. Pierwsze ogłoszenia 25.11.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1159
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

26-11-2018, 08:54

" onclick="window.open(this.href);return false;
Miejsce ciekawe!!!
Satyricon + ....
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

26-11-2018, 10:54

Gdzie tam o tym Satyrykoniu?
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1159
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

26-11-2018, 11:02

Plotki takie chodzą...
Pewnie przed biletami ogłoszą coś większego żeby skusić do zakupu biletów.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10131
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

26-11-2018, 11:37

piotraz pisze:Plotki takie chodzą...
Pewnie przed biletami ogłoszą coś większego żeby skusić do zakupu biletów.
Satyriconem chyba wielu nie skuszą,
rok temu w Progresji nie było full wypełnienia. Max 2/3 sali, chociaż występ bardzo udany.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

26-11-2018, 12:10

W komentarzach wszyscy sie spuszczją, że będzie Decapitated. Także raczej napierze fanbojów.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10131
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

26-11-2018, 12:24

Oferma pisze:W komentarzach wszyscy sie spuszczją, że będzie Decapitated. Także raczej napierze fanbojów.
Decapy zjechały w tym roku cały kraj z koncertami. Ale pewnie nadal są bardzo upragnionym zespołem.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

26-11-2018, 12:39

U nas jednak jest kraj Mamoniów, bo jak inaczej wytłumaczyć Acid Drinkers, Decapitated, Vader czy Romkowego Kata, którzy walą te trasy jedna po drugiej, a i tak wyładowują te wszystkie stodoły po sufit. Tu nie ma logiki kogoś, kto szuka w muzyce wrazeń. Tutaj jest jest logika igrzysk. I jak bardzo by nie próbować mówic, że to naciągane, Decapitated jest teraz w peletonie popularności zaraz za Vader i Behemoth. Także o frekwencję na tym tam feście raczej bym sie nie martwił.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9645
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Helliad Fest, Gdynia, 24.08.2019

26-11-2018, 15:52

poki co
Pierwszymi potwierdzonymi zespołami są Decapitated oraz Obscure Sphinx.
Guilty of being right
ODPOWIEDZ