VENOM INC, SUFFOCATION, 31.03.2018, Mega Club, Katowice

zareklamuj koncert / wrazenia z koncertow...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3114
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: VENOM INC, SUFFOCATION, 31.03.2018, Mega Club, Katowice

16-01-2018, 18:27

Na Brutalu dał radę. The Merciless Concept też nawet spoko jest.
tomek
zaczyna szaleć
Posty: 176
Rejestracja: 01-12-2012, 22:32

Re: VENOM INC, SUFFOCATION, 31.03.2018, Mega Club, Katowice

30-01-2018, 13:05

Bilety 90 PLN.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: VENOM INC, SUFFOCATION, 31.03.2018, Mega Club, Katowice

23-02-2018, 10:54

gdyby to kogos interesowalo - wyglada jednak na to, ze na wokalu tym razem Ricky.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3932
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: VENOM INC, SUFFOCATION, 31.03.2018, Mega Club, Katowice

02-04-2018, 19:28

Dwa dni po koncercie, myślałem że będzie już z kilka jak nie kilkanaście wpisów a tu cisza, jakby nic się nie stało. A jest wręcz przeciwnie – stało się, bo Ci co byli w ostatni dzień marca w katowickim Mega byli świadkami świetnego koncertu.

No to króciutko to streszczę.

Z racji tego że nie miałem wcześniej kupionego biletu na koncert, to pojawiłem się wcześniej, bilet (ładny, kolekcjonerski :D) kupiłem na bramce i chcąc nie chcąc byłe świadkiem występu trzech suportów. Obawiałem się troszkę, bo naprawdę rzadko bywa żeby nieznane mi suporty mnie jakoś specjalnie zajmowały. Ale w sobotę się udało. Survive, Aeternam i Nervosa dostali po pół godziny i dobrze je wykorzystali. Trash metal, którego nie jestem specjalnym fanem, ale na żywo każdy zespół wypadł co najmniej dobrze. Nie uciekałem po pięciu minutach, tylko spokojnie i z zaciekawieniem wysłuchałem każdego setu. Najlepsze przyjęcie z tej trójki miały panienki z Nervosa, dla których to chyba nie był pierwszy koncert na polskiej ziemi.
Już sam fakt że suporty mnie nie znudziły mogę uznać że to był dobry początek.

Suffocation ma u nas sporo grono wielbicieli. Ja zespół znam, szanuję, ale z płyt ten rodzaj death metalu mnie nie pociąga specjalnie. Mimo to byłem bardzo ciekaw ich występu na żywo. To co popłynęło z głośników od samego początku zerwało mi czapkę z głowy. Szybko podniosłem szczękę z podłogi i przecisnąłem się pod scenę żeby drzeć ryja i machać łbem. Z każdym nowym numerem, nowym dźwiękiem nie dowierzałem że to jest takie zajebiste  hehe. Pomimo nawałnicy jaka leciała z głośników wszystko było słychać, świetnie brzmiało. Gitary i bas to w ogóle jakaś osobna historia – tak kapitalnie nagłośnionego koncertu w Mega Clubie nie pamiętam, serio. Nie powiem wam co grali, bo jak pisałem wcześniej nie znam na wyrywki dyskografii Suffocation, ale nie zagrali złego dźwięku, nie zmarnowali ani sekundy ze swojego występu. Muzyka pełna połamanych rytmów przeplatanych szalonymi galopadami i blastami, okraszona świetnym basem i solówkami Terrence’a złożyły się na jeden z lepszych koncertów death metalowych jakie widziałem w ostatnich kilku latach. Mistrzostwo !

W 2010 roku świetnie bawiłem się na koncercie Vonom z Cronosem, więc byłem ciekawy jak poradzi sobie ten odłam zespołu. Nie zawiodłem się.
Jak zaczyna się koncert od „Welcom to Hell” to koncert i publika jest już ustawiona :D
Potem poszło już z górki. Nowe numery sprawdzały się bardzo dobrze na żywo (Black n’roll !!!!), a Venomowe klasyki to wiadomo, nie ma co pisać  Brzmienie świetne. Po ciutkę kulawym początku potem wszystko wróciło na swoje miejsce i potańcówka trwała w najlepsze. Z nowych numerów świetne wrażenie wywarł również „Ave Satanas”, a klasyki takie „Black metal”, czy „Countes Bathory” dopełniły całości. Potem „obowiązkowy” bis, który kończy się „Witching hour”. Zespół schodzi, żegna się, ale publika śpiewa „In league with Satan” i zespół jeszcze raz (tym razem chyba „nieobowiązkowo”) chwyta instrumenty i odgrywa specjalnie dla nas ten numer. Świetne zakończenie, świetny koncert

Takie Święta Wielkanocne to ja rozumiem !! :D
Kapitalny wieczór

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15086
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: VENOM INC, SUFFOCATION, 31.03.2018, Mega Club, Katowice

03-04-2018, 19:31

Dzięki za relację - niestety, choroba nie wybiera więc tym razem święto mnie ominęło.
Awatar użytkownika
Klemens
zaczyna szaleć
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2010, 14:21

Re: VENOM INC, SUFFOCATION, 31.03.2018, Mega Club, Katowice

04-04-2018, 07:09

Stoigniew pisze: Suffocation ma u nas sporo grono wielbicieli. Ja zespół znam, szanuję, ale z płyt ten rodzaj death metalu mnie nie pociąga specjalnie. Mimo to byłem bardzo ciekaw ich występu na żywo. To co popłynęło z głośników od samego początku zerwało mi czapkę z głowy. Szybko podniosłem szczękę z podłogi i przecisnąłem się pod scenę żeby drzeć ryja i machać łbem. Z każdym nowym numerem, nowym dźwiękiem nie dowierzałem że to jest takie zajebiste  hehe. Pomimo nawałnicy jaka leciała z głośników wszystko było słychać, świetnie brzmiało. Gitary i bas to w ogóle jakaś osobna historia – tak kapitalnie nagłośnionego koncertu w Mega Clubie nie pamiętam, serio. Nie powiem wam co grali, bo jak pisałem wcześniej nie znam na wyrywki dyskografii Suffocation, ale nie zagrali złego dźwięku, nie zmarnowali ani sekundy ze swojego występu. Muzyka pełna połamanych rytmów przeplatanych szalonymi galopadami i blastami, okraszona świetnym basem i solówkami Terrence’a złożyły się na jeden z lepszych koncertów death metalowych jakie widziałem w ostatnich kilku latach. Mistrzostwo !
Tak właśnie wspominam mój pierwszy kontakt z Suffocation na żywo w 2008 r. Przyszedłem wówczas z nastawieniem na Napalm Death, ale to co zrobiło Suffocation było tak niewyobrażalnie dobre, że wtedy wreszcie należycie ich doceniłem :)
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10375
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: VENOM INC, SUFFOCATION, 31.03.2018, Mega Club, Katowice

04-04-2018, 11:32

Czy to wtedy kupiłeś wiadomą koszulkę? ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Klemens
zaczyna szaleć
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2010, 14:21

Re: VENOM INC, SUFFOCATION, 31.03.2018, Mega Club, Katowice

04-04-2018, 12:14

Sybir pisze:Czy to wtedy kupiłeś wiadomą koszulkę? ;)
O ile pamiętam nie zainwestowałem wtedy w nowe odzienie.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: VENOM INC, SUFFOCATION, 31.03.2018, Mega Club, Katowice

06-04-2018, 17:21

Też w okolicach 2006 2008 widziałem suffo na brutalu i taki wpierdol spuscili że szok. Zajebiscie mnie wtedy wymietolili i wyruchali w kakao. Piękne
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
ODPOWIEDZ