Mystic Festival 2024

zareklamuj koncert / wrazenia z koncertow...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16424
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Mystic Festival 2024

11-06-2024, 00:05

Lukass pisze:
10-06-2024, 23:54
Ascetic pisze:
10-06-2024, 23:23
Rzecz w tym, że lokalsi starają se zakłamać rzeczywistość, że jest tanio. Nie, nie jest. (...) Inna jest perspektywa gościa co jedzie na kilka dni na wypoczynek a inna lokalsa. I inna skala wydatków. I jest to ścisłe związane z lokalizacją. Nie chce być inaczej. Co potwierdza też obecność aż 40% obcokrajowcow, o czym było wcześniej.
Niektórzy może i się starają, ale co tu się oszukiwać. Jest drogo. Jest bardzo drogo. Jeździmy sobie w jakieś naprawdę fajne i popularne miejsca, i widzimy, że jest taniej. Pierdolca można dostać. Gdańsk to miasto dla Skandynawów i Brytyjczyków, niestety. Z nich żyje, z nich wysysa. Takie uroki popularnego turystycznie miejsca z dobrymi połączeniami lotniczymi.

Natomiast Shrine będę bronił jak niepodległości :D Nie dlatego, żem lokalny patriota, tylko dlatego, że większość najlepszych koncertów z trzech edycji Mystica odbyła się właśnie tam. Nie numer jeden, bo to jest nie do pobicia i Tomasz Wojownik na Park Stage zostanie na zawsze numerem jeden, tak sądzę. Ale większość, i ta edycja nie była wyjątkiem. Lubię ten klimat, kiedy niby jesteś na festiwalu, ale jednak możesz przeżyć koncert jako klubowy. Tam też zaliczam zgony na ostatnich koncertach danej edycji, tegoroczne Blasphemy również nie było wyjątkiem. Zmęczyło mnie niemiłosiernie.
I znów. Pokazałeś swój punkt widzenia. Nie myślałem tak o tym. Dla mnie dwie salki gimnastyczne nabite ludźmi z małym ruchem powierza, dla Ciebie połączenie gigu klubowego z festem (ten sam patent na SDL). I Ok. Argumentacja mnie przekonuje, choć znów jak wcześniej, przy 25-27 stopniach na zewnątrz, tylu co ludzi wychodziło po 20 powiedzmy minutach na tej edycji to pikuś. Czyli można i dostrzec plusy ale też nie świrować, że nie ma minusów. Można? Można.
.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4105
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mystic Festival 2024

11-06-2024, 00:16

Ascetic pisze:
11-06-2024, 00:05
I znów. Pokazałeś swój punkt widzenia. Nie myślałem tak o tym. Dla mnie dwie salki gimnastyczne nabite ludźmi z małym ruchem powierza, dla Ciebie połączenie gigu klubowego z festem (ten sam patent na SDL). I Ok. Argumentacja mnie przekonuje, choć znów jak wcześniej, przy 25-27 stopniach na zewnątrz, tylu co ludzi wychodziło po 20 powiedzmy minutach na tej edycji to pikuś. Czyli można i dostrzec plusy ale też nie świrować, że nie ma minusów. Można? Można.
Wszystko można. Ale nie przesadzajmy. B90 (Shrine) to spory klub na ponad 1000 osób. Mniejszy niż Progresja, ale ze znacznie lepszym brzmieniem. Z drugiej strony, na razie każdy Mystic to przyjemne temperatury, trochę deszczu, coś pierdolnie raz czy dwa. Trochę się obawiam, jak to będzie działało, jak przywali temperatury rzędu 30 stopni, to fakt. Upałów nienawidzę, a w klubowych scenach będzie łaźnia. Pozostaje liczyć na kontynuację warunków pogodowych.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1050
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: Mystic Festival 2024

11-06-2024, 21:55

Lukass pisze:
09-06-2024, 22:38
DeadButDreaming pisze:
09-06-2024, 22:34
Kto został na Dark Funeral, zamiast przejść na Lamp of Murmuur ten nie należy do "5 osób w Polsce, które rozumieją black metal".
Być może :D Ja wyszedłem z Lamp of Murmuur szybciej, niż z Dark Funeral. Pewnie dlatego, że na Dark Funeral można było posadzić dupę na trawie. Oba występy zupełnie do mnie nie trafiły.
Dla mnie Dark Funeral porażka, zespół który mógłby nie istnieć. Lamp of Murmuur zachwycił.
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4105
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mystic Festival 2024

11-06-2024, 23:11

DeadButDreaming pisze:
11-06-2024, 21:55
Lukass pisze:
09-06-2024, 22:38
DeadButDreaming pisze:
09-06-2024, 22:34
Kto został na Dark Funeral, zamiast przejść na Lamp of Murmuur ten nie należy do "5 osób w Polsce, które rozumieją black metal".
Być może :D Ja wyszedłem z Lamp of Murmuur szybciej, niż z Dark Funeral. Pewnie dlatego, że na Dark Funeral można było posadzić dupę na trawie. Oba występy zupełnie do mnie nie trafiły.
Dla mnie Dark Funeral porażka, zespół który mógłby nie istnieć. Lamp of Murmuur zachwycił.
Co do DF pełna zgoda, nie rozumiem zachwytów nad tą kapelą. Lamp of Murmuur nie złapał i tyle. A że gdzieś zaraz miał być Asphyx, to wybór był oczywisty. Natomiast rozumiem, bo mnie może nie zachwycił. ale bardzo mi się spodobał Mork, a też bym za to złamanego grosza nie dał.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1166
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Mystic Festival 2024

12-06-2024, 00:32

Lukass pisze:
10-06-2024, 23:15
Ależ Panie Kolego Ascetic. Trójmiasto jest w chuj drogie. Jest droższe niż Porto czy Rzym. To nie wina festiwalu, tak po prostu jest.
Kolego, kiedy Ty byłeś w Porto? Bo ja byłem rok temu i tania Portugalia przeszła już do historii. Ceny mniej więcej jak w Gdańsku, jak nie wyższe.
Co do Rzymu to cieszy mnie Twoja opinia, że jest taniej. Wiesz, wybieram się tam za miesiąc i research mówił mi, że dostanę po kieszeni, ale uspokoiłeś mnie twierdząc, że będzie inaczej. ;)
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2075
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mystic Festival 2024

12-06-2024, 07:56

RippingHeadache pisze:
12-06-2024, 00:32
tania Portugalia przeszła już do historii. Ceny mniej więcej jak w Gdańsku, jak nie wyższe.
Wino wciąż o połowę tańsze niż w Polsce, owoce też. Ogólnie większość cen na polskim poziomie albo ciut niżej. W prowincjonalnych restauracjach średnie ceny podobne jak na naszej wschodniej ścianie. W całej Europie są też miejsca (centrum, rynek, stare miasto gdziekolwiek), które z racji lokalizacji, wyższego czynszu dla restauratora, drogiego szefa kuchni, wymyślnych i zawsze świeżych składników itd mają ceny wywindowane wyżej i to jest naturalne.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2424
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: Mystic Festival 2024

12-06-2024, 08:04

DeadButDreaming pisze:
11-06-2024, 21:55

Dla mnie Dark Funeral porażka, zespół który mógłby nie istnieć.
słowa mędrca
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3752
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: Mystic Festival 2024

12-06-2024, 19:25

A u mnie Dark Funeral w top 10 ulubionych zespołów. Każdej płyty słucham z wypiekami na mordzie. Poniżej 8/10 nie schodzi.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4105
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mystic Festival 2024

12-06-2024, 21:21

RippingHeadache pisze:
12-06-2024, 00:32
Kolego, kiedy Ty byłeś w Porto? Bo ja byłem rok temu i tania Portugalia przeszła już do historii. Ceny mniej więcej jak w Gdańsku, jak nie wyższe.
Co do Rzymu to cieszy mnie Twoja opinia, że jest taniej. Wiesz, wybieram się tam za miesiąc i research mówił mi, że dostanę po kieszeni, ale uspokoiłeś mnie twierdząc, że będzie inaczej. ;)
Nie byłem w Portugalii już stanowczo zbyt długo, ale zgaduję (jak już kolega Olo napisał), że wino, owoce i ogólnie żarcie nadal w zasięgu Polaka-cebulaka. Gdy byłem kilka lat temu, a spędziłem tam trochę czasu, to jednocześnie opłacałem chatę w Polsce, lokum tam i generalnie nadal dawałem radę przyzwoicie żyć, choć budżet z czasem zrobił się ciasny. Co do Rzymu, mój brat dopiero co był tam na urlopie i ceny na miejscu raczej sobie chwalił. Porównując je z gdańskimi ;) Sądzę zatem, że jeśli podejdziesz do wyjazdu z głową, to powinno być dobrze. Wiadomo, że są pułapki na turystów, jak w każdym takim miejscu.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
neuro
postuje jak opętany!
Posty: 462
Rejestracja: 14-08-2012, 14:58

Re: Mystic Festival 2024

13-06-2024, 07:13

Panowie, jak ta impreza wypada w porównaniu z Brutalem? Chodzi o ogólny komfort bycia tam, ceny (żarcie, alko), nagłośnienie i generalnie klimat.
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1225
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: Mystic Festival 2024

13-06-2024, 08:06

Poczytaj co powyżej napisali koledzy, czyli w huj drogo, pada deszcz bo nad morzem, jak nie pada to słońce świeci jak ja nie mogę, hujowe brzmienie, same znane zespoły i tylko jeden kultowy :)
A tak na poważnie to idealny mały festiwal, zero kolejek, bdb brzmienie jedynie park stage coś tam nie zawsze hula z tym brzmieniem. Różnorodne jedzenie, czasem b.slabe, a czasem ok. Ogólnie jak pasują ci zespołu to jedz, nie zastanawiaj się, pelna profeska.
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 784
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: Mystic Festival 2024

13-06-2024, 08:32

neuro pisze:
13-06-2024, 07:13
Panowie, jak ta impreza wypada w porównaniu z Brutalem? Chodzi o ogólny komfort bycia tam, ceny (żarcie, alko), nagłośnienie i generalnie klimat.
Na BA byłem wiele razy a na Mysticu dwa: w 22 i 23. Moja opinia jest jednoznaczna, Na BA zdecydowanie lepiej się czuję, jest tam po prostu więcej miejsca do chillowania, ta górka przy głównych scenach BA to jest mistrzostwo świata, uwielbiamy tam spędzać czas. Atmosfera mniejszych scena również moim zdaniem wypada na korzyść BA.
Na BA jest więcej gastro, były mniejsze kolejki i krótszy czas oczekiwania. Co do alko to ja tylko pijam piwo, ale tego też jest więcej na BA (różne rodzaje), nie wiem jak z innymi rodzajami trunków.
Teraz gdy o tym myślę, to może to fakt przebywania za granicą - w Czechach, wytwarza jakiś dodatkowy vibe, który mnie relaksuje?
Mystic to świetny festiwal, nie chcę aby ktoś pomyślał, że mi się tam nie podobało, ale po prostu BA oceniam lepiej, bo w sumie czuję się z nim bardziej związany również przez kwestie towarzyskie.
W tym roku dałem sobie spokój właśnie przez ceny i repertuar. Nie było tam nic co skłoniłoby mnie do wydania takich pieniędzy jakie trzeba tam wydać, a przez te dwa lata w 22 i 23 już pozwiedzałem sobie 3miasto na tyle, że nie miałem ciśnienia aby jechać znowu w ten region (który zresztą bardzo lubię).
Jeśli nigdy nie byłeś na Mysticu to jedź chociaż raz aby się przekonać, że to fest na poziomie. Jeśli repertuar będzie pod ciebie to nie sądzę abyś żałował.
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1166
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Mystic Festival 2024

13-06-2024, 20:00

Wiem, że wygląda to na obronę Westerplatte ;) ale zastanawiam się, czy na tym BA nie ma żadnych kolejek do gastro i do wodopojów? Bo na Mysticu praktycznie podchodzę do baru i zamawiam, maksymalnie jestem 2-3 w kolejce, podobnie z jedzeniem. Co do napojów alko to na terenie Mystica są jeszcze winiarnia i lokal z nalewkami (tzw. ulica Elektryków, wejście przez W4). W tym roku otwarta była po raz pierwszy dodatkowa strefa chill, gdzie stały dodatkowe punkty gastro.


Tutaj fajna rozmowa na temat festiwalu, na końcu jest też wypowiedź uczestniczki m.in. o cenach. ;)

https://www.youtube.com/live/XmKmAfj74g4
Awatar użytkownika
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8402
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Mystic Festival 2024

13-06-2024, 22:08

Bardzo wartoświowa rozmowa. Od 44:47 to co mnie zawsze najbardziej intryguje czyli kwestia jak składowe mogą się wysypać.

Cytujac Pana organizatora: po porstu zajebiście wysoko się ubezpieczyć.

Chciałbym widzieć tę polisę jak to np wygląda w przypadku odwołania występu przez zespoły. Jak wygląda sama umowa koncertowa i polisa ubezpieczeniowa przy takiej skali przedsięwzięcia.Jaka też jest wysokość składki ubezpieczeniowej, jaka wartość sumy ubezpieczenia, wyłaczenia ryzyk itp
Kupię:

Vastum Hole Below

Of feather and bone Bestial Hymn of perversions

www.kancelaria-pionier.pl

https://www.facebook.com/p/Fundacja-MAM ... 393989433/

Bilety na czas mocy 3

https://www.biletomat.pl/bilety/gala-mo ... nan-42401/
ODPOWIEDZ