POlitykowanie

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 22:35

No i sobie Armia Czerwona Wrocław obeszła, tylko zostawiła część sił do oblężenia. Dalej parli na zachód sobie bez problemu. Efekt Wrocław obrócony w gruzy, bo nie poddali kiedy było trzeba.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 22:39

Hatefire pisze:No i sobie Armia Czerwona Wrocław obeszła, tylko zostawiła część sił do oblężenia. Dalej parli na zachód sobie bez problemu. Efekt Wrocław obrócony w gruzy, bo nie poddali kiedy było trzeba.
co nie znaczy, że nie miało znaczenia dla niemców. nawet takiego z zakresu propagandowego.

według tego klucza większość działań niemców po 02.02.1943 roku była nielogiczna i nastawiona na autodestrukcję, czy mówić po polskiemu regularny wpierdol.
29.04.2024
dcd
postuje jak opętany!
Posty: 321
Rejestracja: 25-02-2018, 21:00
Lokalizacja: eastern discomfort

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 22:40

Dziś przeczytałem, że lubelska Bogdanka ogranicza wydobycie... Kopalnia, która radzi sobie ekonomicznie dostała taki prikaz z góry, bo na Śląsku zalegają hałdy niesprzedanego węgla.
Akcje spadły o 15% w ciągu dnia.
Ciekawe komu i za ile wcisną ten drogi węgiel...
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 22:41

dcd pisze:Dziś przeczytałem, że lubelska Bogdanka ogranicza wydobycie... Kopalnia, która radzi sobie ekonomicznie dostała taki prikaz z góry, bo na Śląsku zalegają hałdy niesprzedanego węgla.
Akcje spadły o 15% w ciągu dnia.
Ciekawe komu i za ile wcisną ten drogi węgiel...
tutaj bym prosił o wypowiedź pacjenta.
29.04.2024
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 22:43

Ascetic pisze:[według tego klucza większość działań niemców po 02.02.1943 roku była nielogiczna i nastawiona na autodestrukcję, czy mówić po polskiemu regularny wpierdol.
No w sumie tak było. Bo nikt rozsądny już nie mógł wierzyć w zwycięstwo. Ja bym gromadził siły na przedwojennym terytorium i starał wypracować jakiś kompromis z wrogami.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 22:50

Hatefire pisze:
Ascetic pisze:[według tego klucza większość działań niemców po 02.02.1943 roku była nielogiczna i nastawiona na autodestrukcję, czy mówić po polskiemu regularny wpierdol.
No w sumie tak było. Bo nikt rozsądny już nie mógł wierzyć w zwycięstwo. Ja bym gromadził siły na przedwojennym terytorium i starał wypracować jakiś kompromis z wrogami.

właśnie.
znane są przecież przekazy jak siedzieli nad mapami i nikt nie był w stanie się psycholowi przeciwstawić. taki punkt bez odwrotu.


zresztą to jest dla mnie jeden z ciekawszych aspektów IIwś. ten zbiorowy amok i zakleszczenie we własnych decyzjach. a przecież filozofia, teatr, muzyka. nazwijmy to kultura. a z drugiej strony ten destrukcyjny dens. blek metyl jak nic.
Ostatnio zmieniony 20-02-2020, 22:55 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
29.04.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10634
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 22:55

dcd pisze:Dziś przeczytałem, że lubelska Bogdanka ogranicza wydobycie... Kopalnia, która radzi sobie ekonomicznie dostała taki prikaz z góry, bo na Śląsku zalegają hałdy niesprzedanego węgla.
Akcje spadły o 15% w ciągu dnia.
Ciekawe komu i za ile wcisną ten drogi węgiel...
Cała energetyka na GPW to jeden wielki horror;) obczaj Tauron czy JSW. Coś pięknego.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 23:00

Ascetic pisze:właśnie.
znane są przecież przekazy jak siedzieli nad mapami i nikt nie był w stanie się psycholowi przeciwstawić. taki punkt bez odwrotu.


zresztą to jest dla mnie jeden z ciekawszych aspektów IIwś. ten zbiorowy amok i zakleszczenie we własnych decyzjach. a przecież kultura, filozofia, teatr, muzyka. nazwijmy to kultura. a z drugiej strony ten destrukcyjny dens. blek metyl jak nic.
Normalna sprawa. W latach 80 azjatyckie linie lotnicze zaliczyły jakieś katastrofy gdzie drugi pilot nie zwrócił uwagi na błędy pierwszego pilota. Brało się to ich kultury. Niestety to typowy mechanizm psychologiczny.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 23:06

Hatefire pisze:
Ascetic pisze:właśnie.
znane są przecież przekazy jak siedzieli nad mapami i nikt nie był w stanie się psycholowi przeciwstawić. taki punkt bez odwrotu.


zresztą to jest dla mnie jeden z ciekawszych aspektów IIwś. ten zbiorowy amok i zakleszczenie we własnych decyzjach. a przecież kultura, filozofia, teatr, muzyka. nazwijmy to kultura. a z drugiej strony ten destrukcyjny dens. blek metyl jak nic.
Normalna sprawa. W latach 80 azjatyckie linie lotnicze zaliczyły jakieś katastrofy gdzie drugi pilot nie zwrócił uwagi na błędy pierwszego pilota. Brało się to ich kultury. Niestety to typowy mechanizm psychologiczny.
rozwiń. proszę.
że niemce posłuszne? że niemce ufne? że niemce nauczone, że władza, jest władza i trza maszerować w równym szeregu? że jak napisane, że 50tka, to tylko polak na trzeciego wyprzedza z prędkością 100, a niemczak grzecznie pyrka mercem za 200k te wskazane 50 na godzinę?
29.04.2024
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 23:14

mój konik.
zapierdalające ceny, polaki cebulaki na kredytach i rwane prześcieradła und bordowe pręgi wisielcze.


wnet!. można rozsupływać prześcieradła i złazić ze stołka. żyrandol jeszcze poświeci. pierwszy narciarz rp - wyjaśnił co i jak:

Obrazek

czekam na ciąg dalszy jak się sprawdzą zapowiedzi ekonomistów, że czeka nas susza stulecia i ceny za szczypiorek i truskaweczkę przebiją sufit. czyja to będzie wina? przecież nie presji płacowej, nie ruszania stóp i pompownia sztucznego piniądza na konsumpcję. no nie.
Ostatnio zmieniony 20-02-2020, 23:24 przez Ascetic, łącznie zmieniany 3 razy.
29.04.2024
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 23:16

No ale tak to wyglądało. Przecież wtedy każdy kompetentny wojskowy musiał się już łapać się za głowę.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 23:26

Wacław pisze:kurwa. co tu strzępić ryja. słuchać i się uczyć. od wielu miesięcy nabijalem o inflacji. a się kurwa tu śmiali. a drech który stad wyleciał ficzył. teraz jakby wszyscy dostrzegli i się nagle robi problem. pewnie tez społeczny jak RPP sie ocknie i zacznie sie jazda na stopach % i kredyciki hipoteczne wyfruną w przestworza. macie kredyciki ? no ja nie mam a lokum jedno i drugie mam. będzie ryczenie i wieszano na klamce. no ale do rzeczy. jakaś kurwa panika się zrobiła. naciskają na tego Glape. nerwowo się jakos tak robi. a tomuś mówił. za 10 lat te moje posty o węglu tez wyciągnę .....


https://wyborcza.pl/7,155287,25717070,n ... =BoxOpImg8" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzymają do wyborów. Potem, benzyna może być po siedem złotych. Kurwy dobrze napięły gumę. Kiedyś się śmiałem i szydziłem, że pierdolnie i niejeden zobaczy własną dupę. Teraz myślę, że to faktycznie zaszło już za daleko. Dużo dalej, niż przy frankach. Ludziska wpierdoleni są po uszy. Ciekawe ilu z nich wytrzyma przejściowy brak zatrudnienia lub obniżkę zarobków przy wahnięciu stóp? Ciekawe ilu z tych pyszczących tutaj cwaniaków może z dnia na dzień pierdolnąć robotą i pokazać pracodawcy gest ich idolki bez większych konsekwencji? Te wolnościowe cipki liczące każdą stówkę od Jarka? Bądźmy kurwa przez chwilę poważni. W każdym razie, propaganda dobrobytu zbierze konkretne żniwo. I to wcale nie jest śmieszne. Kolejny dowód na to, że w bantustanie nie ma żadnej racjonalnej polityki. Tymczasem nasi arystokraci wzruszą ramionami, zgonią na poprzedników i będzie się kręcić dalej. Napędzanie kolejnych frajerów do utrzymywania tego bajzlu, wszak młodzi konfederaci też chcą godnie zarabiać i mieszkać, ale do żadnej uczciwej pracy się nie nadają. Za nimi przyjdą ich wyznawcy, chętnie sięgający po socjal, wyborcy Jędrka Dudy. Będzie wesoło.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 23:36

535 pisze:
Wacław pisze:kurwa. co tu strzępić ryja. słuchać i się uczyć. od wielu miesięcy nabijalem o inflacji. a się kurwa tu śmiali. a drech który stad wyleciał ficzył. teraz jakby wszyscy dostrzegli i się nagle robi problem. pewnie tez społeczny jak RPP sie ocknie i zacznie sie jazda na stopach % i kredyciki hipoteczne wyfruną w przestworza. macie kredyciki ? no ja nie mam a lokum jedno i drugie mam. będzie ryczenie i wieszano na klamce. no ale do rzeczy. jakaś kurwa panika się zrobiła. naciskają na tego Glape. nerwowo się jakos tak robi. a tomuś mówił. za 10 lat te moje posty o węglu tez wyciągnę .....


https://wyborcza.pl/7,155287,25717070,n ... =BoxOpImg8" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzymają do wyborów. Potem, benzyna może być po siedem złotych. Kurwy dobrze napięły gumę. Kiedyś się śmiałem i szydziłem, że pierdolnie i niejeden zobaczy własną dupę. Teraz myślę, że to faktycznie zaszło już za daleko. Dużo dalej, niż przy frankach. Ludziska wpierdoleni są po uszy. Ciekawe ilu z nich wytrzyma przejściowy brak zatrudnienia lub obniżkę zarobków przy wahnięciu stóp? Ciekawe ilu z tych pyszczących tutaj cwaniaków może z dnia na dzień pierdolnąć robotą i pokazać pracodawcy gest ich idolki bez większych konsekwencji? Te wolnościowe cipki liczące każdą stówkę od Jarka? Bądźmy kurwa przez chwilę poważni. W każdym razie, propaganda dobrobytu zbierze konkretne żniwo. I to wcale nie jest śmieszne. Kolejny dowód na to, że w bantustanie nie ma żadnej racjonalnej polityki. Tymczasem nasi arystokraci wzruszą ramionami, zgonią na poprzedników i będzie się kręcić dalej. Napędzanie kolejnych frajerów do utrzymywania tego bajzlu, wszak młodzi konfederaci też chcą godnie zarabiać i mieszkać, ale do żadnej uczciwej pracy się nie nadają. Za nimi przyjdą ich wyznawcy, chętnie sięgający po socjal, wyborcy Jędrka Dudy. Będzie wesoło.
wiele lat temu napisałem tutaj, że im lepiej tym gorzej. że jedyne co może wygonic tą hołotę to jebnięcie gospodarki i wyciągnięcie taczek tzw. społeczeństwa z garaży. i niejaki pacjent wystartował do mnie, że to tak sie nie godzi życzyć źle. i żeby nie było jedna Pani menago z hlamerykańskiej firmy mnie tak nakierowała. ja tylko podchwyciłem. ku temu idzie. i się z tego b. cieszę. jestem uzbrojony. kredyt spłacony. nadwyżka gotówki jest. fakt autko biorę w kredycie za kilka dni a nie w leasingu> coby móc szybciutko wyskoczyć z tych średniodużych zobowiązań. to, że być może dania po raz ostatni, czy kanary rzadziej - uj - pożyłem. mi styka. mogę poplażować w powisinie, czy na daczy w ... teraz będę się napawał z lubością tym szuraniem nogami po podłodze w rozpaczliwym szukaniu stołka. żyrandol w dobrej cenie odkupie. dawać mi tutaj tą jazdę na stopach. dawać mi te artykuły: "kupiłem 40 m2 za 800 k. "na inwestycję" (hehe - kurwa dobre. ). pomóżcie. deweloper i bank mnie oszukał", dawać mi te artykuły "taki cichy był. nie wiem co mu te dzieci i żona zrobiły, mógł się sam zabić". dawać mi tu.
29.04.2024
535

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 23:43

Weź se używane, czteroletnie, to i na Danię wystarczy. Nie można rezygnować ze życia.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

20-02-2020, 23:54

535 pisze:Weź se używane, czteroletnie, to i na Danię wystarczy. Nie można rezygnować ze życia.
oddaje trzyletnie w rozliczeniu i mam brać czteroletnie ;-) ok ;-) jest to opcja.

na danię i inne zabawy dużych chłopców, mam skitrane w ogródku. w słoiku. przed żoną. jakby co. na kilka wyjazdów styka. martwię się bardziej o tych co uwierzyli, że jesteśmy potegą gospodarczą. ok. dziś gus opublikował b.dobre dane o produkcji sprzedanej (4,4%). konsumpcja nie staje. znajomi na nartach > austria-włochy, tylko ja opole,bydgoszcz,darmsztadt,drawsko w ferie i kilka pomniejszych. poza tym zawsze mam tutaj pacjenta. on powie jaki pryszczek z królem maja pomysł na życie i będzie git. tylko ci co mają w domu nieopatrznie taborety i kilka stów w hipotece mnie martwią. choc nie. nie martwi mnie to. się płaci się. za wybory. zresztą co kilka dni się czyta, że się odpalają. jeszcze w listach pożegnalnych nie piszą, że się zajebali na kasie i swojej wizji pięknego życia. ale coś mnie się zdaje, że to nieodległa perspektywa. a jak wrócą ci napasieni z jukej. o tooo. będzie wesoło. też na nich czekam. tam zmywak za czwórkę a u nas trójka w biedrze. tyle, że tylko w przekazach prasowych.
29.04.2024
535

Re: POlitykowanie

21-02-2020, 00:31

Ascetic pisze:
535 pisze:Weź se używane, czteroletnie, to i na Danię wystarczy. Nie można rezygnować ze życia.
oddaje trzyletnie w rozliczeniu i mam brać czteroletnie ;-) ok ;-) jest to opcja.

.
Bez sensu. Oddajesz dobre auto? Pomyśl, że pacjent który je weźmie, będzie szydził ze tego co oddał, a pośrednik znowu zarobi. Najlepszy interes robi pośrednik, potem, drugi właściciel... i jeszcze kredyt...drugiej Szwajcarii to my w ten sposób nie zbudujemy.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

21-02-2020, 09:12

[youtube][/youtube]
Ciekawe studium zawiści.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

21-02-2020, 14:58

wczoraj pisałem optymistycznie, ze konsumpcja zapindala. że ta druga noga obok inwestycji jest stabilna. a tu takie atrakcje.


https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... us/c5zcjrg" onclick="window.open(this.href);return false;
29.04.2024
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

21-02-2020, 15:32

spoko, spoko. na jakiś czas kończę wątek inflacji. jeszcze tylko to zamieszczę.

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ce/1e09t01" onclick="window.open(this.href);return false;

przynajmniej tyle, że glapa musi się poprodukować. i dobrze też, że inflacja staje się gorącym tematem. nie tylko politycznym.
Ostatnio zmieniony 21-02-2020, 15:51 przez Ascetic, łącznie zmieniany 2 razy.
29.04.2024
535

Re: POlitykowanie

21-02-2020, 15:36

Faktycznie daj już spokój. Nie psuj chłopakom łikendu.
ODPOWIEDZ