Jakie książki ostatnio kupiliście

Czytasz coś więcej niż etykiety Domestosa w kiblu?

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Jakie książki ostatnio kupiliście

23-01-2024, 19:12

Olo pisze:
23-01-2024, 13:31
Maruder pisze:
16-01-2024, 22:18
Obrazek

Czasem mnie nachodzi aby poczytac takie pierdoly (np. Atomic Habits nie jest zlez z podobnej polki samodoskonalenia), natomiast w tym przypadku odradzam - strata czasu i pinindzy.
Dostałem te "7 nawyków skutecznego działania" swego czasu od znajomego, który był post-alkoholikiem ze stwierdzeniem w stylu "nie dla mnie te bzdety" - trochę to nawet czytałem i powstrzymałem się przed wywaleniem na makulaturę, ale faktycznie - można znaleźć dużo lepsze poradniki.
Dzis moze i tak ale ksiazka ma juz swoje lata. Pamietam parenascie lat temu w portalu Natemat byla taka ankieta wsrod bogatych ludzi i biznesmenow (wtedy jeszcze byl tam Palikot) to ta ksiazka byla w scislej top3 wiekszosci z nich. Potem byla jakas analogiczna topka zagraniczna z ludzmi typu Bill Gates, Warren Buffett i oni tez te ksiazke wymieniali w swoich top10. Ale mozna zrozumiec, ze dzisiaj moze nie robic wrazenia, tez ja tak przeczytalem zeby odhaczyc, wole chocby Psychocybernetyke Maltza.

A tymczasem ja nie moglem sie oprzec, bo nowosc i jedzie do mnie
Obrazek
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 729
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: Jakie książki ostatnio kupiliście

02-02-2024, 21:32

Dwa zbiorki opowiadań Mrożka sobie kupiłem - "Słonia" i jakiś przekrojowy wybór opowiadań. I tak sobie myślę, że to jest kurwa dramat, że tego zajebistego pisarza się tak bezmyślnie wydaje. No bo się wydaje, owszem, Noir Sur Blanc to robi i trzepie hajs na trupie Sławka, no ale kurwa. Chcesz przeczytać jakiekolwiek opowiadanie Mrożka - ok, masz do wyboru nowe wydania, wybór z tego zbioru, tamtego, wszystkiego 200 stron, super kurwa. Ale jak już przeczytasz ten wybór i chcesz przeczytać więcej, no to okazuje się że w co drugim zbiorze powtarza się 2/3 tekstów i masz do wyboru albo czaić się na allegro i po pół roku oczekiwania sprzedać nerkę, żeby kupić trzytomowe opowiadania zebrane albo kompletować pierwsze wydania, które co prawda zwykle nie są bardzo drogie, ale ich stan bywa biblioteczny, a niekiedy kiblowy. Z dramatami to samo, a właściwie jeszcze gorzej.

Jak mnie to wkurwia, ja pierdolę. Strzelałbym.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10662
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Jakie książki ostatnio kupiliście

13-02-2024, 13:18

Obrazek
Chop wood. Carry water.
olgims
weteran forumowych bitew
Posty: 1006
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Jakie książki ostatnio kupiliście

13-02-2024, 13:34

współczuję tej księgi mormona, chociaż jak pamiętam jak to czytałem, to taki zapis urojeń osoby chorej na kompleks mesjasza - poplątanie gówna ze szczynami. Natomiast fakt, że jest to wgląd w podkładkę pod ewangelicki fundamentalizm, który przeżywa obecnie w stanach rodzaj politycznego odrodzenia pod postacią jezusa-trumpa-chrystusa i jego armii opóźnionych zealotow.
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10662
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Jakie książki ostatnio kupiliście

13-02-2024, 13:51

olgims pisze:
13-02-2024, 13:34
współczuję tej księgi mormona, chociaż jak pamiętam jak to czytałem, to taki zapis urojeń osoby chorej na kompleks mesjasza - poplątanie gówna ze szczynami. Natomiast fakt, że jest to wgląd w podkładkę pod ewangelicki fundamentalizm, który przeżywa obecnie w stanach rodzaj politycznego odrodzenia pod postacią jezusa-trumpa-chrystusa i jego armii opóźnionych zealotow.
W porownaniu do innych swietych ksiag ma jedna, wielka zalete - jest krotka :D
Chop wood. Carry water.
olgims
weteran forumowych bitew
Posty: 1006
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Jakie książki ostatnio kupiliście

13-02-2024, 14:00

Warto też poczytać o jej autorze albo raczej autorach zwłaszcza ze źródeł nie-mormonskich. To jest lepsza historia niż te fantazje.
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10662
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Jakie książki ostatnio kupiliście

20-04-2024, 16:57

Obrazek
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5359
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Jakie książki ostatnio kupiliście

12-05-2024, 18:38

Obrazek
Przedsprzedaż. Premiera 22.05.2024 r.
12 prawdziwych rarytasów od króla horroru.

Od krótkich nowel, przez dłuższe opowiadania, po minipowieści.

Od klasycznych horrorów, przez kryminały, po prozę obyczajową.

Od Derry, przez Castle Rock, po Florydę.

Od dreszczy zgrozy, przez dramatyczne napięcie, po łzy rozbawienia.
Wydanie w oprawie twardej z ilustracjami Sławomira Rybki idealnie oddającymi charakter każdego z utworów i zaprojektowanymi specjalnie do tej edycji książki.

Każdy z tych utworów nosi znamiona kultowego i drąży mroczną stronę życia. A niezależnie od tego, o czym Mistrz Grozy pisze – o koszmarnych snach, trywialnych lękach, amerykańskiej rzeczywistości czy spotkaniach z Obcymi – zapewnia czytelnikowi nieskończoną przyjemność czytania, wzrusza go lub wywołuje dreszcz obrzydzenia, zaskakuje albo – jak klasyczny King – przeraża.

Otwierające tom opowiadanie Dwóch utalentowanych skubańców to historia dwóch mężczyzn dorastających w małym miasteczku w stanie Maine oraz pilnie strzeżonej tajemnicy, która zmieniła ich życie na zawsze. Zły sen Danny’ego Coughlina opowiada o mężczyźnie, którego jedyną przewiną był zły sen – bardzo świadomy i realistyczny koszmar o miejscu brutalnej zbrodni. Sen, nie sen – rzecz wydaje się niezwykle podejrzana stróżom prawa, którzy tropią Danny’ego niestrudzenie, prowadząc coraz bardziej brutalne i irracjonalne śledztwo. Historia opisana w Grzechotnikach stanowi swego rodzaju kontynuację kultowej powieści Kinga o krwiożerczym psie, zatytułowanej Cujo. Pogrążony w żałobie wdowiec udaje się na Florydę, gdzie zamiast pocieszenia, otrzymuje przerażający spadek. Droga do Zajazdu Zjazd to ukłon w stronę twórczości znakomitej Flannery O’Connor. Z kolei Strzeżcie się snów inspirowane jest pisarstwem Cormaca McCarthy’ego i dedykowane temu wybitnemu, niedawno zmarłemu pisarzowi.

"W tym zbiorze pomiędzy bardziej rozbudowane historie wpleciono szereg zachwycających krótszych utworów – niektóre szokujące, inne surrealistyczne lub mrocznie komiczne, a wszystkie noszące piętno twórcy, który swobodnie korzysta z niezmierzonych pokładów swego wyjątkowego talentu.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
ODPOWIEDZ