Co teraz czytacie? v.2

Czytasz coś więcej niż etykiety Domestosa w kiblu?

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14662
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Co teraz czytacie? v.2

08-01-2018, 15:05

TheDude pisze:Obrazek
I jak? Bo zamierzam zanabyć, a nie wię czy się tej pozycji nalezy miejsce na półce czy lepiej wypożyczyć?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Co teraz czytacie? v.2

08-01-2018, 22:13

trup pisze:
TheDude pisze:Obrazek
I jak? Bo zamierzam zanabyć, a nie wię czy się tej pozycji nalezy miejsce na półce czy lepiej wypożyczyć?
Moim zdaniem, Lem jest odrobinę przebeatyfikowany, ale Tobie i tak radziłbym pierw skończyć elementarz do klas 1-3 :)
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

09-01-2018, 07:47

Obrazek

Musiałem kupić sobie drugi egzemplarz, gdyż pierwszy uległ zniszczeniu na skutek intensywnego lizania przeze mnie okładki.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Co teraz czytacie? v.2

09-01-2018, 15:04

trup pisze:
TheDude pisze:Obrazek
I jak? Bo zamierzam zanabyć, a nie wię czy się tej pozycji nalezy miejsce na półce czy lepiej wypożyczyć?
spoko, ale temu akurat pisarzowi należałoby się coś lepszego i bardziej szczegółowego. czyta się to dość dobrze w każdym razie
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Co teraz czytacie? v.2

09-01-2018, 15:41

^ Jak przerobię całość do napiszę co i jak.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10131
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Co teraz czytacie? v.2

09-01-2018, 18:48

Fenixa mają reaktywować już w styczniu, tylko w sumie info na fejsie jest tak enigmatyczne, że nie wiem, czy ma być to nowy stuff czy przedruki ze starych numerów.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

09-01-2018, 18:55

Hatefire pisze:Fenixa mają reaktywować już w styczniu, tylko w sumie info na fejsie jest tak enigmatyczne, że nie wiem, czy ma być to nowy stuff czy przedruki ze starych numerów.
O kurwa!!! To byłoby coś!!! Chociaż o tej reaktywacji jest mowa już od lat więc...
Mógłbyś przekopiować info z fejsa? Nie używam tego chujostwa, a jestem ciekaw.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10131
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Co teraz czytacie? v.2

09-01-2018, 19:04

Właściwie to pojawiła się stronka z taką grafiką

Obrazek

oraz to video

[youtube][/youtube]
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

09-01-2018, 19:12

Bartek Biedrzycki to robi??? Ładnie.
Ciekawe jest to wieloznaczne "Antologia" na okładce - czy to będzie wybór tekstów ze starych numerów czy regularny periodyk? Trochę się obawiam zważywszy na niezbyt ciekawe czasy jakie nastały dla prasy papierowej.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Co teraz czytacie? v.2

09-01-2018, 20:56

O, niegdyś moje ulubione czasopismo w zakresie sf/fantasy/horror. Do tego znakomity format. Niestety, po tej "Antologii" zgaduję, że jednak przedruki, a nie regularne wydawnictwo z nowymi tekstami.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5246
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Co teraz czytacie? v.2

10-01-2018, 09:38

Obrazek
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10131
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Co teraz czytacie? v.2

10-01-2018, 14:21

Dla wykluczonych cyfrowo kolegów kolejny wpis z fejsbunia dotyczący reaktywacji Fenixa
Fenix pisze:Drodzy czytelnicy!

Zaczynamy prezentację projektu. Dziś dwie sprawy - jedna mniejsza, druga dużo większa!

Po pierwsze Bartek Biedrzycki, nasz naczelny, opowie dokładnie, jak to z tym całym marzeniem było:

http://fenix-antologia.pl/2018/01/10/mialem-marzenie/" onclick="window.open(this.href);return false;

O tym, kto w tych zamierzeniach pomagał i położył fundament pod premierowy numer możecie przeczytać w odpowiedniej sekcji strony:

http://fenix-antologia.pl/tworcy/" onclick="window.open(this.href);return false;

Po drugie sprawa, na którą wielu z was czeka już od tygodni.

Startuje Archiwum FX!

Archiwum FX to niezwykły projekt, mający na celu odtworzenie materiałów z drukowanego Feniksa i Fenixa i zaprezentowanie ich online w trybie swobodnego dostępu. Bez abonamentu, bez opłat, bez haseł - dla wszystkich!

Pierwsza partia materiałów w Archiwum FX już jest, a składa się na nią publicystyka Pauliny Braiter, Jarka Grzędowicza i Krzyśka Sokołowkiego oraz dwa opowiadania: Ewy Białołęckiej i Artura Szrejtera!

Archiwum dostępne jest pod tym adresem:

http://fenix-antologia.pl/category/archiwum-fx/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zachęcamy także do dorzucenia paru groszy na rozbudowę archiwum: serwer, skanowanie, OCR i redakcję materiałów. Można to zrobić na Patronite:

https://patronite.pl/Fenix" onclick="window.open(this.href);return false;

ZAPRASZAMY!
Jak wynika z tekstu zamieszczonego na tej ich stronie to będą jednak nowe rzeczy, chyba.
Fenix pisze:To było bardzo długie pół roku. Pół roku, które w większości polegało na rozmawianiu. Różnych ludzi z różnymi ludźmi, w knajpach, w sieci, na konwentach i spotkaniach. Rozmawianiu, rozmawianiu, rozmawianiu. A potem nagle spłynęły wszystkie teksty i musiałem się ekspresowo nauczyć pracować w InDesign, bo – zupełnie tak, jak podejrzewałem – magazyn literacki składa się zupełnie inaczej niż magazyn komiksowy.
http://fenix-antologia.pl/2018/01/10/mialem-marzenie/" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit: w komentach na fejsie wydawca napisał że Fenix to będą nowe teksty, a stare będą sukcesywnie wrzucane na stronę.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

10-01-2018, 19:49

Kurwa, pięknie to wszystko brzmi, ale jestem mimo wszystko pesymistą. Kupię oczywiście, będę kibicował, ale nie sądzę, żeby to się utrzymało.
Starego "Fenixa" bardzo lubiłem, nawet bardziej niż pełną mainstreamu i politycznego, katoprawicowego gówna "Nowa Fantastykę" pod rządami Parowskiego i innych jezusowych wąsoli. "Hitalię" mile wspominam do dziś; podobnie np. świetną prozę totalnie zapomnianego Jerzego Nowosada. To było zajebiste pismo.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10131
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Co teraz czytacie? v.2

10-01-2018, 21:33

Plastek pisze:podobnie np. świetną prozę totalnie zapomnianego Jerzego Nowosada.
O przypomniałeś mi. Pamiętam taki fajny zbiór "Opowieści przy świecach" czy jakoś tak. Trzeba odświeżyć.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5246
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Co teraz czytacie? v.2

11-01-2018, 09:18

Obrazek
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

11-01-2018, 12:24

Obrazek

Korzystając z ostatniej promocji na Bonito zamówiłem sobie drugi egzemplarz wydany w malutkiej oficynie.
Gdyby miał sporządzić listę najważniejszych dla mnie książek to "Księga Niepokoju" napewno by się na niej znalazła. Czytam to wciąż i wciąż i za każdym razem jestem w proszku. Porażająca lektura; skrajnie introwertyczna, przygnębiająca momentami, także monotonna. Pessoa pisze tak naprawdę tutaj poezję prozą. Spowiedź mizantropa, odludka, filozofa i erudyty. Także doskonały dowód na to (jeden z wielu), że literacki Nobel to nagroda ze wszech miar kuriozalna, nie potrafiąca docenić prawdziwie dobrej literatury, a na ołtarze wynosząca przeciętniactwo czy - jak obecnie - poprawne polityczne łajno. Smutne to, ale cóż powiedzieć - taki jest świat. Pessoa także wie, że przegrał, twierdzi wszak, że "Dla wybitnie inteligentnego człowieka nie ma dzisiaj drogi innej niż droga abdykacji." Wspaniała książka.
Z wyżej wymienionych powodów oraz z uwagi na fakt, że czytanie nic nie daje - nie polecam jej nikomu.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Co teraz czytacie? v.2

11-01-2018, 15:36

czuję sie zachęcony
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Co teraz czytacie? v.2

11-01-2018, 22:34

Obrazek
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Co teraz czytacie? v.2

12-01-2018, 12:44

Plastek pisze:Obrazek

Korzystając z ostatniej promocji na Bonito zamówiłem sobie drugi egzemplarz wydany w malutkiej oficynie.
Gdyby miał sporządzić listę najważniejszych dla mnie książek to "Księga Niepokoju" napewno by się na niej znalazła. Czytam to wciąż i wciąż i za każdym razem jestem w proszku. Porażająca lektura; skrajnie introwertyczna, przygnębiająca momentami, także monotonna. Pessoa pisze tak naprawdę tutaj poezję prozą. Spowiedź mizantropa, odludka, filozofa i erudyty. Także doskonały dowód na to (jeden z wielu), że literacki Nobel to nagroda ze wszech miar kuriozalna, nie potrafiąca docenić prawdziwie dobrej literatury, a na ołtarze wynosząca przeciętniactwo czy - jak obecnie - poprawne polityczne łajno. Smutne to, ale cóż powiedzieć - taki jest świat. Pessoa także wie, że przegrał, twierdzi wszak, że "Dla wybitnie inteligentnego człowieka nie ma dzisiaj drogi innej niż droga abdykacji." Wspaniała książka.
Z wyżej wymienionych powodów oraz z uwagi na fakt, że czytanie nic nie daje - nie polecam jej nikomu.
nie umiem kwieciście recenzować więc tylko przyznam racje - zajebista książka. jak już się przeczyta to można ją otworzyć na losowej stronie i zawsze coś ciekawego wpadnie. trochę taka biblia, tylko dużo lepsza;)
ODPOWIEDZ