Co teraz czytacie? v.2

Czytasz coś więcej niż etykiety Domestosa w kiblu?

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

22-02-2019, 18:23

Plagueis pisze:
Plastek pisze:Obrazek
Na liście zakupów.
I słusznie. Emily Dickinson to nie jest, ale mimo to Lovecrafta zawsze warto.
Swoja drogą ciekaw jestem czy ktokolwiek stąd w ogóle czyta jakąś poezję? Poza postami Medarda naturalnie.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 677
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: Co teraz czytacie? v.2

22-02-2019, 19:45

Plastek pisze: Swoja drogą ciekaw jestem czy ktokolwiek stąd w ogóle czyta jakąś poezję? Poza postami Medarda naturalnie.
Prawdziwy metalowiec czytaniem poezji gardzi i poezję co najwyżej pisze, ale po kryjomu, żeby wyrywać gotyckie lochy na wrażliwą duszę skrywaną pod warstwami łoju.

Poezja ma więcej wspólnego z muzyką niż z resztą literatury. Nie da się tego po prostu czytać, trzeba wchłaniać teksty całym sobą, mielić w kółko aż się przebiją gdzieś głębiej. Tomiki wierszy są prawie jak płyty, trzeba przeczytać kilkadziesiąt razy żeby wszystko wyłapać i poczuć.

Mi się zdarza czytać, na wypadach rowerowych, całodniowych lub dłuższych, albo jak gdzieś w ogóle sobie jadę podróżować. Nie biorę ze sobą żadnej prozy tylko jeden, wybrany zwykle na pałę, tomik wierszy i potem jak mam chwilę i nic lepszego do roboty to sobie czytam. Taka lektura w terenie ma swój klimat nie do podrobienia.
A w domu prawie nigdy tego nie robię, nie mam nastroju ani ochoty.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
Maro
weteran forumowych bitew
Posty: 1361
Rejestracja: 30-05-2013, 20:16

Re: Co teraz czytacie? v.2

22-02-2019, 23:26

Obrazek
Raf
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 13-04-2011, 08:26
Lokalizacja: z ID

Re: Co teraz czytacie? v.2

23-02-2019, 03:07

Plastek pisze: Swoja drogą ciekaw jestem czy ktokolwiek stąd w ogóle czyta jakąś poezję? Poza postami Medarda naturalnie.
Ja czasem czytam, np:

Strange visions dreams my mind,
When I'm walking through the night,
Each time I see the visage of the moon,
Dead cities amongst the sands,
Under the black abyss of seas,
Does madness seize my soul?

The elder race,
From beyond the stars,
Eternal watchers,
Of sphere of no return,
Seven seals,
Of seven mighty gates,
Abominations,
That come true within me.


co prawda to nie Lovecraft tylko Wiwczarek ale daje radę
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

23-02-2019, 07:33

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Co teraz czytacie? v.2

23-02-2019, 08:22

Plastek pisze:
Plagueis pisze:
Plastek pisze:Obrazek
Na liście zakupów.
I słusznie. Emily Dickinson to nie jest, ale mimo to Lovecrafta zawsze warto.
Swoja drogą ciekaw jestem czy ktokolwiek stąd w ogóle czyta jakąś poezję? Poza postami Medarda naturalnie.
Ja nie lubię wierszy i w ogóle nie czytam, ale nemezis kupię.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

23-02-2019, 17:55

Moim zdaniem poezja jest jak wino. Ci współcześni "mistrzowie" tacy jak Herbert, Różewicz, Miłosz czy Szymborska wyprodukowali tak przerażające ilości potwornego gnoju, że aż łeb spada. Te pretensjonalne wypociny to totalny gwałt na intelekcie i dobrym smaku; chała która nigdy nie powinna opuszczać przepastnych otchłani zawilgoconego pawlacza. Cenię twórców pokroju Byrona, Shelley'a, Poe'go czy Keatsa; od lat fascynuje i nawet nieco pociąga (oczywiście nie fizycznie, bo miała twarz, którą tylko pies może pokochać) Emily Dickinson. Polską poezją jak powiadam - za wyjątkiem klimatycznego Leśmiana i Norwida, którego cenię, jak to mawia młodzież, za skilla - powinno się jedynie podcierać dupę.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Co teraz czytacie? v.2

23-02-2019, 17:59

Lord Gorloj pisze: Prawdziwy metalowiec czytaniem poezji gardzi i poezję co najwyżej pisze, ale po kryjomu, żeby wyrywać gotyckie lochy na wrażliwą duszę skrywaną pod warstwami łoju.
przeciez juz ustalilismy w innym temacie ze gotyckie lochy nie sa wrazliwe. to silne, pracowite lochy.



w slepnac od swiatel dalo sie wyczuc ,ze autor zulczyk nie lubi ludzi, wiec ma u mnie plus. sprawdzimy jego najlepsza (ponoc) pozycje

Obrazek
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2280
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Co teraz czytacie? v.2

23-02-2019, 19:13

Obrazek
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6743
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Co teraz czytacie? v.2

23-02-2019, 20:37

Obrazek
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

24-02-2019, 07:39

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9679
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Co teraz czytacie? v.2

24-02-2019, 09:55

Jimmy Boyle pisze:Obrazek
jak jest napisana? sensacyjnie czy analitycznie? bo mam gdzies tam daleko na liscie do kupienia, ale jak to pozycja bazujaca na emocjach to wykresle.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2280
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Co teraz czytacie? v.2

24-02-2019, 10:41

Opowieści dziwnej treści na pewno tam nie znajdziesz. Jest to "chłodne" podejście do tematu, w mojej ocenie momentami wręcz zbyt grzeczne. Co ważne autor koncentruje sie wyłącznie na Europie Zachodniej, w jego mniemaniu, kraje Europy Środkowej na razie sobie radzą i ich to nie dotyczy ;)
Ketler
zaczyna szaleć
Posty: 224
Rejestracja: 22-01-2013, 20:38

Re: Co teraz czytacie? v.2

25-02-2019, 06:48

Panowie,

nosz kurde nie mieszczą mi sie te książki w domu. Nakupował głupi człowiek gówna pokroju Mroza, itd, itp i teraz ani to czytać, ani nikt nie chce tego wziaść (nawet kurwwwwwaaa biblioteka). Macie jakieś sprawdzone antykwariaty (internetowe?) gdzie kupuja jak leci?
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2151
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: Co teraz czytacie? v.2

25-02-2019, 06:54

Ketler pisze:Panowie,

nosz kurde nie mieszczą mi sie te książki w domu. Nakupował głupi człowiek gówna pokroju Mroza, itd, itp i teraz ani to czytać, ani nikt nie chce tego wziaść (nawet kurwwwwwaaa biblioteka). Macie jakieś sprawdzone antykwariaty (internetowe?) gdzie kupuja jak leci?
Tezeusz, ale biorą powyżej chyba 50 sztuk, nawet przyjadą po odbiór. Ale nie licz na kokosy.
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Ketler
zaczyna szaleć
Posty: 224
Rejestracja: 22-01-2013, 20:38

Re: Co teraz czytacie? v.2

25-02-2019, 07:21

Kilgore pisze:
Ketler pisze:Panowie,

nosz kurde nie mieszczą mi sie te książki w domu. Nakupował głupi człowiek gówna pokroju Mroza, itd, itp i teraz ani to czytać, ani nikt nie chce tego wziaść (nawet kurwwwwwaaa biblioteka). Macie jakieś sprawdzone antykwariaty (internetowe?) gdzie kupuja jak leci?
Tezeusz, ale biorą powyżej chyba 50 sztuk, nawet przyjadą po odbiór. Ale nie licz na kokosy.
Dzięki! Pogodziłem się z tym że kupno książki to generalnie nie jest inwestycja. To gwarantowana strata. Niech dadzą nawet 5 zł za książkę i będzie świetnie. Będzie na zabawke dla dziecka a i miejsce na nowe nabytki się pojawi.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9679
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Co teraz czytacie? v.2

25-02-2019, 08:38

spisz i wystaw liste na forume - pewnie czesc zejdzie za wiecej niz 5zl.
Guilty of being right
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Co teraz czytacie? v.2

25-02-2019, 16:12

dokładnie. dawaj listę. ja już książek nie kupuję, bo mi wystarczy do końca życia, ale jakby były jakieś białe kruki to czemu nie
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Co teraz czytacie? v.2

25-02-2019, 17:35

Ketler pisze:
Kilgore pisze:
Ketler pisze:Panowie,

nosz kurde nie mieszczą mi sie te książki w domu. Nakupował głupi człowiek gówna pokroju Mroza, itd, itp i teraz ani to czytać, ani nikt nie chce tego wziaść (nawet kurwwwwwaaa biblioteka). Macie jakieś sprawdzone antykwariaty (internetowe?) gdzie kupuja jak leci?
Tezeusz, ale biorą powyżej chyba 50 sztuk, nawet przyjadą po odbiór. Ale nie licz na kokosy.
Dzięki! Pogodziłem się z tym że kupno książki to generalnie nie jest inwestycja. To gwarantowana strata. Niech dadzą nawet 5 zł za książkę i będzie świetnie. Będzie na zabawke dla dziecka a i miejsce na nowe nabytki się pojawi.
Wpisz w necie skup książek . Wpisujesz ten numer z tyłu i ci wycenia. Biorą wszystko po roku 96?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9679
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Co teraz czytacie? v.2

25-02-2019, 18:05

z ciekawosci sprawdzilem kilka pozycji i placa 5-9x mniej niz wynosi cena okladkowa ;-)
Guilty of being right
ODPOWIEDZ