THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

12-07-2009, 20:41

Czesław pisze:Ambient to zwyczajne pedalstwo bez żadnego pierdolnięcia, dobre dla ciot dla których black metal (czy w ogóle metal jako taki) jest zbyt brutalny żeby go słuchać.
No to co te pedalskie ambientowe, dobre dla ciot, intra i outra robią na tylu zacnych metalowych płytach?
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

14-07-2009, 23:24

4m pisze:
Czesław pisze:Ambient to zwyczajne pedalstwo bez żadnego pierdolnięcia, dobre dla ciot dla których black metal (czy w ogóle metal jako taki) jest zbyt brutalny żeby go słuchać.
No to co te pedalskie ambientowe, dobre dla ciot, intra i outra robią na tylu zacnych metalowych płytach?
A skąd ja mam kurwa wiedzieć? Ja ich tam nie wrzucałem.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

23-06-2015, 22:16

https://iliveforonedollaraday.wordpress ... -fullmoon/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

24-06-2015, 03:09

I coś do poczytania. Pozycja numer dwa(2) na spisie. Wszelkie informacje jak pobrać/czy pobrać na samym początku.
https://iliveforonedollaraday.wordpress ... k-metalem/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

23-08-2015, 19:51

http://www.metal-archives.com/albums/Be ... n-a/525186" onclick="window.open(this.href);return false;
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

23-08-2017, 22:05

http://www.pagan-records.com/webshop/sh ... o-CD/10008" onclick="window.open(this.href);return false;
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

24-08-2017, 10:56

Przejrzałem wczoraj ten temat i jest to totalny śmietnik, a szkoda. Próbując zatem ratować nieco sytuację, może ktoś obeznany w temacie wymieniłby co bardziej wartościowe pozycje z tej sceny i wywiąże się jakaś rozsądna dyskusja? Ja oczywiście znam to i owo, ale daleko mi do eksperta, więc chętnie poczytam opinie tych bardziej ogarniętych. A jak się znajda chętni na rozsądną pisaninę, to oczyszczę temat z syfu i zostawimy sam konkret.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

24-08-2017, 12:50

ultravox pisze:Przejrzałem wczoraj ten temat i jest to totalny śmietnik, a szkoda. Próbując zatem ratować nieco sytuację, może ktoś obeznany w temacie wymieniłby co bardziej wartościowe pozycje z tej sceny i wywiąże się jakaś rozsądna dyskusja? Ja oczywiście znam to i owo, ale daleko mi do eksperta, więc chętnie poczytam opinie tych bardziej ogarniętych. A jak się znajda chętni na rozsądną pisaninę, to oczyszczę temat z syfu i zostawimy sam konkret.

O Vlad tepes , Mutiilation i Belketre tematy są i w każdym z nich panuje taki sam śmietnik. Bo jak ktoś
nie lubi / nie ogarnia to robi syf zamiast tego tematu unikać. Taka to już natura matołów
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

24-08-2017, 12:52

No może to dość naiwne z mojej strony, żeby liczyć na więcej, ale nie poddam się bez walki ;) Jak znajdę chwilę to ogarnę to wszystko tak czy inaczej.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

25-08-2017, 21:15

Deathless King pisze:
So_It_Is_Done pisze:Każdy kto zna podstawy gry na gitarze umie zagrać wszystko co jest zwane klasyką gatunku jeśli chodzi o bm. Nie każdy natomiast umie powtórzyć albo wymyślić równie mroczną atmosferę, więc jedyne co mam ci do powiedzenia to to, że tego nie pojmujesz i bm nie jest muzyka dla ciebie.
Paru kolesi ledwo trzymajacych instrumenty + brzmienie maksymalnie z dupy + wielce mroczny image jedynych prawdziwkow w lesie = bm? Mialem zawsze nieco lepsza opinie o tej muzyce.
generalnie, fajno się czyta, takie wpisy z roku 2009...ja tam lubię poczytać klasykę forume. Dla mnie , im gorsza opinia o tej muzyce,
tym lepiej i więcej niezrozumienia w gatunku.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

26-08-2017, 10:02

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale 3/4 tematu to były jakieś przepychanki niezwiązane z muzyką (niektóre nawet zabawne, ale większość z perspektywy czasu nudna) i offtopy, więc mała czystka została wykonana.
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

26-08-2017, 13:05

No to dla mnie liczą się wspomniane Mutiilation szczególnie wampiry i remains, bdb koślawe, depresyjne, specyficznie melodyjne, myślę że wraz z Vlad Tepes wykraczali poza swą epokę gdyż w LLN często grali melodyjnie ale niekonwencjonalnie bo koślawo i pod przykrywką atonalności i sonicznej masakry skrywali dużo romantyzmu. Mój ulubiony Vlad to War Funeral March, potem zaraz cenię split, który znowóż jest chyba najlepiej wyprodukowanym materiałem w całym LNN, jest chwytliwy i dość przystępny, ale z jakiegoś powodu więcej radości daje mi surowszy WFM. Wydaje się być bardziej spójny. La Morte Lune natomiast jest inne, bardziej agresywne niż romantyczne, trochę czuję więcej tu dążeń ku pierwszej fali, ale przyznam, że wciąż za słabo zapoznałem sie z tym materiałem, a jego produkcja to nie lada wyzwanie.
Przesłuchałem z LLN kiedyś sporo rzeczy i jeszcze Torgeist (chyba to było devoted....) odstawał na plus. Warto poza tymi pozycjami coś jeszcze zbadać dokładniej?
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

26-08-2017, 20:04

SODOMOUSE pisze: Dla mnie , im gorsza opinia o tej muzyce,
tym lepiej i więcej niezrozumienia w gatunku.
To już jest hipsterstwo.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

26-08-2017, 23:02

Zanim znów zacznie się tutaj dysputa idologiczno-filozoficzna, pozwolę sobie wkleić wywiad z Vlad Tepes z Kill Yourself Magazine ;)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

27-08-2017, 00:11

^ jak ziomeczki zrobiły to, że przestali należeć do gatunku ludzkiego?
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

27-08-2017, 00:14

Czesław pisze:
4m pisze:
Czesław pisze:Ambient to zwyczajne pedalstwo bez żadnego pierdolnięcia, dobre dla ciot dla których black metal (czy w ogóle metal jako taki) jest zbyt brutalny żeby go słuchać.
No to co te pedalskie ambientowe, dobre dla ciot, intra i outra robią na tylu zacnych metalowych płytach?
A skąd ja mam kurwa wiedzieć? Ja ich tam nie wrzucałem.
JASNY CHUJ X D
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

27-08-2017, 00:39

[youtube][/youtube]

w sumie spoko, lubię wyrazisty bas w metalu
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

27-08-2017, 08:22

yossarian84 pisze:^ jak ziomeczki zrobiły to, że przestali należeć do gatunku ludzkiego?
Don't ask. Asking is a human concept.
Yare Yare Daze
Karkasonne

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

25-09-2017, 22:49

Posłuchałem sobie ostatnio trochę tych wypluwek i wymiocin stworzonych pod szyldem LLN i stwierdzam, co następuje:

Torgeist - "Devoted to Satan" - totalnie niesłuchalne. Nie mówię, że złe, ale antymuzyka na maksa, ale w tym konkretnym przypadku nie potrafię powiedzieć czy taki był zamysł artystyczny, czy po prostu tak wyszło nagrywanie na jamniku
Mutiilation - Hail Satanas/Vampires of Imperial Blood - w sumie dość normalnie to brzmi jak na black metal. Oczywiście nie ma żadnej melodii, praktycznie sam rytm i walenie w garnki, ale nie odstaje to estetycznie od innych surowych płyt BM i cokolwiek w temacie nie powiedziano, to słychać Norwegię wyraźnie.
Vlad Tepes - War Funeral March i split z Belketre - o żesz kurwa mać, tutaj miałem najcięższą przeprawę. Przekroczyli chyba wszystkie granice złego smaku, antymuzyki i pogardy dla słuchacza. Na samym początku po prostu się śmiałem, bo to było tak pokraczne, rozstrojone i krzywe, że aż ciężko uwierzyć. Do tego te czysto punkowe odjazdy, wow. A, i słychać, kim się inspirowali Peste Noire w tym całym bagnie.

Fakt, poczułem pewną ulgę uświadamiając sobie, że nie będę tego musiał już słuchać, ale z drugiej strony rozumiem broniących i jestem zaskoczony ilością negatywnych głosów, bo - trzeba sobie powiedzieć to wprost - to jest najczystsza esencja black metalu. Ta choinka nie ma łańcuszka, i do tego wszystkie igły odpadły, a pod nią załatwił się pies, a w tym co załatwił leży twój pijany stary i śpiewa. Chaos, błazenada, prostactwo, bezceremonialność, obcesowość. Słuchać tego nikt nie każe - bo to muzyka skrajnie ekstremalna, i w sumie uważam że dużo bardziej ekstremalna niż brutalny death metal - ale warto się nad jej wartością zastanowić z boku.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: THE BLACK LEGIONS (Les Légions Noires)

25-09-2017, 23:06

Karkasonne pisze: A, i słychać, kim się inspirowali Peste Noire w tym całym bagnie.
.
dziwne, myslalem ze mgłą
niech to miejsce niebawem zniknie
ODPOWIEDZ