ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

01-04-2009, 00:05

U mnie muzyka sączy się praktycznie cały czas. Często robi za tło do pracy, czytania czy innych pierdół, ale mogę spokojnie powiedzieć że bywają dni, gdy 8-12 godzin dziennie da się wyciągnąć. Przez ostatnie dwa dni raptem kilka albumów przesłuchałem, ale to już kwestia czynników niezależnych ode mnie. Konkretnego podziału na nowe/stare nie mam - ot, za co się złapię. Ostatnio nowy Isis katowałem przez tydzień, ponad 30 przesłuchań, aż tak mnie wciągnął. Poza tym w terenie zawsze coś się z playera sączy. Wszystko to kwestia warunków.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
brb
postuje jak opętany!
Posty: 474
Rejestracja: 10-03-2008, 23:38
Lokalizacja: Łódź

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

02-04-2009, 22:26

zdecydowanie za malo. w dodatku nie moge pogodzic sie z mysla ze zebym nie wiem jak sie staral to i tak nie wszystkich plyt wartych poznania, zawsze bedzie od cholery materialu ktory mnie ominie
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 14:59

Kiedyś przeznaczałem od kilku do kilkunastu godzin dziennie. Od 2010 r., kiedy to poznałem moją obecną żonę te ilości uległy znacznemu uszczupleniu. Od 2,5 roku, kiedy to urodził się mój syn mogę liczyć na 2-3 godziny wieczorem w dni powszednie i maksymalnie 4-5 godzin w soboty i niedziele. Staram się wykorzystywać ten czas w 100%, ale różnie z tym bywa. W każdym razie bez przynajmniej 2-3 odsłuchów płyty/płyt dzień pod kątem muzycznym uważam za stracony.
Obecnie wprowadzam w życie następujący plan: codziennie minimum 1-2 odsłuchy aktualnie będącej na tapecie płyty, do tego losowy wybór jednego tytułu z kolekcji lub z działu "Opinie o płytach i zespołach" z forum Masterful. Zobaczę jak się sprawdzi.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9324
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 15:02

Kurwa jak pomyślę ile kiedyś słuchałem muzy (pierwszy post w temacie) to mnie zgroza ogarnia... ładnie mi odjebało. Dzisiaj nie ma szans nawet na połowę tego.
Yare Yare Daze
Karkasonne

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 15:06

Uregulowałem to jakos. Postanowiłem sobie w tym roku przesłuchać 500 nowych płyt. Limit osiągnąłem ddoscmszybko, bomssmomsprawdzanie nowości sprawia mi przyjemność. Od tego czasu słucham dość mało i nieregularnie, powiedzmy 4h dziennie coś leci, czytam wtedy zazwyczaj książkę, chyba ze coś mnie przykuje, wtedy kładę się i tylko słucham.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3523
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 15:20

dziennie 3,5-6 godzin muzyki co daje tygodniowo do 42 godzin. zapisuję w specjalnej tabelce to co już przesłuchałem, bo lubię zapisywać różne rzeczy. słucham zazwyczaj na siedząco ale często wstaję by poprawić zagniecione spodnie. staram się nie rozpraszać swej uwagi. popijam kawę lub herbatę.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10287
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 16:02

Siadasz po turecku, prosto czy z nogą założoną na nogę? Fotel czy kanapa?
W piątek zakończyłem urlop, podczas którego w zrobiłem sobie mały test, tak z ciekawości. W pierwszej dekadzie września nie słuchałem w sumie niczego (OK, raz w samochodzie poleciała ścieżka dźwiękowa z "Upiora w operze" :D), i niczego mi też nie brakowało w związku z tym. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, ale dzisiaj w zasadzie nie mam z tym problemu.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 16:07

Karkasonne pisze:Uregulowałem to jakos.
ja też.nie chcę stwierdzić za jakiś czas, że "zmarnowałem" cały dany mi czas na muzykę. za dużo jest książek, filmów, ludzi i przyrody, żeby poświęcać się wyłącznie jednemu tematowi. wszystkiego po trochu i będzie ok
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16184
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 16:24

odświeżenie tego tematu spowodowało, że przystanąłem, aby się zastanowić jak to jest u mnie.
(że) nie lubię sięgać wstecz, to spojrzę na 2 tygodnie do tyłu.

wyglądało to mniej więcej tak:

zeszły tydzień. poszło 6 płyt do sprzedaży. jakaś Niechęć, KarateFS jakiś Napalm. lubię się pożegnać z płytą, więc na każdą poszły pewnie ze 2 odsłuchy. reszta jak poniżej.

1. pn-pt:

a/ do 1 h (rower, drążki). tylko OI, HC. (nic innego nie wchodzi)
b/ 1 h (rytualny przegląd z 20 miejsc gdzie może być coś co mnie zainteresuje)
c/ + ok. 3 wertowania internetu, bez słuchania.


weekend:

a/sobota szybko licząc z 10 h przy muzyce. stare/ nowe. znane/ nieznane. swobodny lot.
b/ dzisiaj niemalże nul. z kilka przerzutów po kilka minut. a że nic mnie nie zainteresowało to był czas na kolorowe zajęcia jak np. nauka hymnu z pociechą, czy wykonywanie pracy plastycznej.



tak normalnie na bieżąco, mam fazy/ momenty (mocno sporadyczne zresztą), że nic nie słucham. też mi niezgorzej z tym. później lubię wrócić z rozpędem.

specyficznymi momentem są wyjazdy. spędzam rocznie około miesiąca za granicą (w tym roku trochę inaczej, ale będziemy nadrabiać jak się pewne sprawy unormują). drugi miesiąc średnio jestem gdzieś: hotel, jakiś wypoczyn, gdzie też nie ruszam muzyki. bardzo mi to służy.
Ostatnio zmieniony 17-09-2017, 16:50 przez Ascetic, łącznie zmieniany 2 razy.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 16:30

przy czym zajebistą sprawą jest nie słuchać niczego tak z tydzień, a później sobie odpalić kilka(naście) ulubionych płyt. przyjemność się wzmaga zdecydowanie
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3523
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 16:41

Sybir pisze:Siadasz po turecku, prosto czy z nogą założoną na nogę? Fotel czy kanapa?
kanapa. siadam zawsze prosto. dłonie spoczywają na udach. niekiedy zapalam świece. świece potęgują klimat.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16184
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 16:45

nagrobek pisze:
Sybir pisze:Siadasz po turecku, prosto czy z nogą założoną na nogę? Fotel czy kanapa?
kanapa. siadam zawsze prosto. dłonie spoczywają na udach. niekiedy zapalam świece. świece potęgują klimat.
ja się zastanawiam nad zakupem fotela bujanego. boję się tylko, że mogę z niego wypaść jak mnie poniosą emocje. a wjebać się na kandelabr z płonącymi świecami ubrany w szaty rytualne to kurwa nic przyjemnego. można się wręcz zająć. ogniem.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3523
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 16:58

szaty rytualnie nie bardzo pasują do bujanego fotela. jakieś masywne krzesło-tron. wtedy tak. dostojniej i bezpieczniej zarazem.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10287
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 17:00

Heretyk pisze:przy czym zajebistą sprawą jest nie słuchać niczego tak z tydzień, a później sobie odpalić kilka(naście) ulubionych płyt. przyjemność się wzmaga zdecydowanie
To prawda. Nazajutrz po zakończeniu postu posłuchałem sobie na spacerze Archaeaeon. Wyciągnąłem z tego przesłuchania kilka szczegółów, a myślałem dotąd, że dobrze znam tę płytę.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 17:07

Sybir pisze:
Heretyk pisze:przy czym zajebistą sprawą jest nie słuchać niczego tak z tydzień, a później sobie odpalić kilka(naście) ulubionych płyt. przyjemność się wzmaga zdecydowanie
To prawda. Nazajutrz po zakończeniu postu posłuchałem sobie na spacerze Archaeaeon. Wyciągnąłem z tego przesłuchania kilka szczegółów, a myślałem dotąd, że dobrze znam tę płytę.
Każdemu według potrzeb, ale dla mnie taki dobrowolny post to byłby sadomasochizm.

Archeon? Też ich lubię.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16184
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 17:17

nagrobek pisze:szaty rytualnie nie bardzo pasują do bujanego fotela. jakieś masywne krzesło-tron. wtedy tak. dostojniej i bezpieczniej zarazem.
słowo klucz.
jest to jakiś pomysł, aby małe ego jakoś dowartościować*
przekonałeś mnie ;-)
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 17:27

Gore_Obsessed pisze: Każdemu według potrzeb, ale dla mnie taki dobrowolny post to byłby sadomasochizm.

Archeon? Też ich lubię.

jeśli ktoś ma inne zainteresowania to nie widzę problemu. mogę w tym czasie oglądać filmy/seriale, czytać książki, albo się szlajać po lesie i nie uważam, żebym coś tracił. gorzej, gdy kogoś interesuje wyłącznie muzyka. w takim wypadku to faktycznie może być poważna sprawa
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10287
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 17:50

@Gore Obsessed: nie, Panie Kolego, debiut Mitochondrion :D

@Heretyk: Przyznaję, że we wzmiankowanym czasie nawiedziłem z drużyną lasy Pomorza.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10789
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 17:56

Dużo czasu dziennie poświecam na szperactwo i słuchanie. Nie jestem w stanie powiedziec ile godzinowo.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ILE CZASU DZIENNIE PRZEZNACZACIE NA MUZYKĘ?

17-09-2017, 18:47

Dzisiaj cały zasrany dzień leje, więc nawet nie ruszyłem nigdzie dupy. Słucham dziś muzyki non stop. Chyba będę musiał jednak wyjść na chwilę do sklepu bo zauważyłem że zabrakło mi piwa.
ODPOWIEDZ