śFIŃSKI BLACK METAL

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

29-08-2009, 15:18

masz rację - split ride for revenge i torturium jest zajebisty, choć mi osobiście bardziej pasi torturium właśnie.
kurwa, przepastna jest ta scena, niby człowiek sobie myśli, że coś tam wie, a nie ma tygodnia, żeby się nie natknął na następny rozpierdalający zespół.

i tak przy okazji:
Cthulhu pisze:Arsonist Lodge - polecam moim zdaniem.
hehe zajebiste zdanie ;)
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
plecki
rozkręca się
Posty: 80
Rejestracja: 25-01-2009, 05:27
Lokalizacja: opium den

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

29-08-2009, 15:48

jesli mowa o ride for revenge, to warto rzucic uchem na zespol, w ktorym na perce pyka pan baron von gonkulator /z przemoznego gonkulator/ :
http://www.myspace.com/boneritual9

rzecz na mocno podobnych falach.
DCI Hunt

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

08-09-2009, 18:51

Prevalent Resistance jest całkiem ok, tzn w gruncie rzeczy to typowe, surowo-melodyjne granie, ale słucha się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
PrzemoC
w mackach Zła
Posty: 678
Rejestracja: 21-08-2006, 15:21
Lokalizacja: uOpolskie

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

09-10-2009, 23:18

A co uważacie o Baptism? Znam tylko "Grim Arts..." i podoba mi się. Jak dla mnie to nie jest to nie-wiadomo-co, ale ogólnie bardzo daje radę.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

09-10-2009, 23:52

Baptism mnóstwo OK
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

10-10-2009, 08:49

a ta finska firma ma świetne nowe propozycje

CLANDESTINE BLAZE "Archive I, II, III " bulk discount of 3 LP´s (36.00,-)
This is NOT any box set. It is just offer of buying all 3 parts of series with discount price.

CLANDESTINE BLAZE "Archive vol. 1: demo/on the mission/comp tracks" LP (15.00,-)
2008 marked the 10 years anniversary of Clandestine Blaze. Meanwhile, as previously announced, bootleggers managed to do their thing with some old tape materials. Whole thing had to be planned again. How to respect the material and its original intentions/atmosphere. Finally after many changes of plans, final result is as follows: CD and vinyl format released as identical versions. Meaning the releases follow the length limitations of vinyl format. First demo came out in very last months of 1998, and these cd´s came out just about the same time - only 10 years later. -complete demo 1998 -On the Mission tape -Blood Stream (from V/A NH 5x7" box) -Hammer & Nails (from Blackmetal blitzkrieg LP)

CLANDESTINE BLAZE "Archive vol. 2: Below The Surface of Cold Earth / There comes the day..." LP (15.00,-)
2008 marked the 10 years anniversary of Clandestine Blaze. Meanwhile, as previously announced, bootleggers managed to do their thing with some old tape materials. Whole thing had to be planned again. How to respect the material and its original intentions/atmosphere. Finally after many changes of plans, final result is as follows: CD and vinyl format released as identical versions. Meaning the releases follow the length limitations of vinyl format. First demo came out in very last months of 1998, and these cd´s came out just about the same time - only 10 years later. -complete "Below Surface of.." tape -complete "There comes the day..." demo

CLANDESTINE BLAZE "Archive vol. 3: Goat - Creative Alienation / Blood And Cum" LP (15.00,-)
2008 marked the 10 years anniversary of Clandestine Blaze. Meanwhile, as previously announced, bootleggers managed to do their thing with some old tape materials. Whole thing had to be planned again. How to respect the material and its original intentions/atmosphere. Finally after many changes of plans, final result is as follows: CD and vinyl format released as identical versions. Meaning the releases follow the length limitations of vinyl format. First demo came out in very last months of 1998, and these cd´s came out just about the same time - only 10 years later. -complete "Goat - Creative Alienation" demo -complete "Blood & cum" tape

EXORDIUM "In Wrath Principle" LP (15.00,-)
Finally out after long delays! Completely re-mastered for vinyl record with much more fierce and primitive sound. Now razorsharp guitar work dominating album instead of heavy drum blast. For those who want clean and nice, look for the CD version. Those who was harder and darker, LP is a must. Packaged in full color gatefold sleeve. Fast black metal assault for the strong mind not following the trendy subgenres. Special offer: but LP + Exordium T-shirt for bundle discount price of 20 euro!! T-shirts only available in limited quantities!

MGLA "Groza" LP (15.00,-)
Polish band already reaching worldwide attention in black metal circles. Debut full length on NORTHERN HERITAGE out finally as LP! Expect nothing but the Mgla quality they are known for! Sound, music and lay-out similar to CD version. 500 pressed, it won´t last long! Special offer: take Mgla LP + T-shirt (only XXL left!!) in bundle discount pack priced 20 euro!

STABAT MATER "Stabat Mater" LP (15.00,-)
Debute full length of genocidal blackened deadly doom. No groove, no ambient-drone, etc. Just obscure discordant vibrating guitars, bass, drums and vocals creating real songs, pure soundtrack for withnessing crucifixion. Band known from split 10" w/ Worship, split 7" w/ Mournful Congregation, split LP with AM, V/A Crushing The Holy Trinity, etc.. This album is all new material and certainly progression forward, yet remaining true to unpleasantly rough production values and non-entertaining approach. Northern Heritage NH-066


http://www.cfprod.com/nh/
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

11-10-2009, 23:21

.....ja po prostu się boję,gdy dostaję newslettery z Breath Of Pestilence,Hammer Of Hate,Bestial Burst,Northern Heritage....czy wchodzę na jakiekolwiek strony distra np.Grievantee....co tydzień jakieś nowości,a to człowiek się spieszy,by kupić jakiś limit z badziolem (typu Vritra) 50 sztuk...to ostatnio split LP Anal Blasphemy/Necroslut,to LP Noenum/Vritra.....rozpierdal w domu mi zasiał ostatni Korgonthurus,to co tam Corvus za siarę zrobił z wokalem ehhh...Cieszę się,że cały swój obecny zapał w kolekcjonowanie,wpuściłem w fińską scenę,która przecież i tak od zawsze,jak i kraj była moim przeklętym hobby.Chorobliwie tęsknię,za takim paskudztwem audio jak Nekrokrist SS....i każdą następną płytę kupuję w ciemno (demo 2003 trza by wydobyć).
Ciekawy split CD Goatmoon/Ride for revenge....za Goatmoona I LP 110 szt,mocno trzeba się było napierd...z hordami czarnych ebajerów.Warto się posilić w ostatnie wydawnictwo Incriminated "Possessed in Billnas",na CD tożto limit tylko 333 sztuki....jest jeszcze w Obscure Abhorrence...a Black Stench total morbid...a Vorum? a Neutron Hammer? Miesiąc temu zaj..kompilacja wyszła Vol.III Metal On Metal, do nabycia jeszcze w Bestial Burst,limit 500....21 kawałków (mn.Epakristus,Lantern,Satanic Torment,Saasta,Rivologi,Black Mass Pervertor)...kolejne wyzwania do szukania...na podstawie tej kompil. już namierzyłem Armanenschaft na LP "Psychedelic Winter" total raw! Także zajrzyjcie do podziemia,bo jaranie się li tylko niektórymi molochami
typu Clandestine Blaze,Behexen,Baptism,Satanic Warmaster.....w wydawniu fińskich demówek,w pojebanych limitach po 100,200 sztuk,przoduje holenderska Wolfsvuur,jej produkty systematycznie po premierach,pojawiają się w Grievantee (niech zerknę na półkę...Krypta,Voidwalker,Rigid Horns,Illiminated Soul,Kingdom of Agony,Grand Beast Sodomy etc.)...
Nie zapominam o ezoterycznym Circle Of Ouroborus....aaaa żeby gdzieś na wińilu (limit 50 sztuk) wykulać ich "Veneration"...
A ten trans Vitsaus,a Verivala? Wczoraj mi przyszły na Cdr (ale dość git wydane),bootlegi z Live Horna "Live in Imatra 1999",DVD boot LIve in Lappeenranta 97 Varastotalo,swojego boota to w Helsinkach nakręcę......kilka dni temu sobie pozwoliłem,jeszcze mi tylko tego brakowało.....
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWNX:IT

Godzinami mógłbym polemizować,tylko czy ktoś jest równie opętany???
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

11-10-2009, 23:54

Czapki z głów za maniactwo i 10% Twojej kolekcji, to po pierwsze. A po drugie, po kiego grzyba komuś split Horna/Satanic Warmaster, albo jakies Vritry. Najpewniej z 90% nazw jakie wymieniłeś to syf, gnoje z farbą na mordach albo w workach na głowach jak z tamtego zdjęcia.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

12-10-2009, 09:30

...nie było splitu Horna/Satanic Warmaster,co mnie zawsze zastanawiało.....Ale wybacz,pisanie o Horna w nieco wyczuwam Twoim lekceważącym stylu,po Ich ostatnim albumie "Sanojesi Äärelle",to mała przesada.Ten album,to emanacja wszystkiego co w
black metal obecnie powinno być,a nie stać się jeszcze komercyjną masówą.Rozumiem,że i tak Cię nie przekonam,bo dla
vladtepesowca nic co równie surowe,nie jest godne uwagi.A jeśli chodzi o wspomnianą "jakąś tam Vritra",to czy chociaż
posłuchałeś kawałka żeby się wypowiadać ? Ktoś nawet średnio zorientowany wie,że Grievantee (split Noenum/Vritra),nigdy
gówna nie wydaje, prezentując najbardziej surowe hordy, pozbawione tej komercji w bm z którą wydaje mi się z założenia
zwalczamy.Odnośnie pajacowania w fińskim black m,naprawdę mały procent,inna mentalność ludzi by bawić się w takie
prężenia dla fotek...A jeśli się ktoś już sporadyczne wypadki,to nagrają demo,cudem CD i po nich,ale w większości
definiują się jako black/folk,gothic dark,więc po co się pienić....to nie black metal.
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

12-10-2009, 12:30

Chodzi mię o to, tak jak napisałem, że większość tego tzw. andergrandu to gówno. Nie tyle chodzi o prężenie się i śmieszne fotki, co o samą jakość muzyki. Słyszałem kilka kapel które wymieniłeś, w tym Vritra bo zastanawiałem się nawet nad zakupem płytki, bo ktoś ciekawie zareklamował. Jednak są to projekty lotu maximum 6/10, które kolekcjonują jedynie tacy maniacy jak Ty czy Marian, a mi szkoda by było miejsca na to. Te bardziej znane, typu Horna, Behexen, Sargeist itd. też w moim odczuciu są cienkie, ale ja ogólnie nie przepadam za śfińskim bm. Jedyne co do mnie dociera, co sobie teraz przypominam z tej śfińskiej sceny to Darkwoods my Betrothed, które pewnie nazwiałbyś komercyjnym i nie black metalowym.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

13-10-2009, 19:32

...ja nie mam argumentów,do dyskusji,bo jestem maniakiem sf bm.I kupuję każdą pozycję z racji może niekiedy bardziej sentymentalnych,niż racjonalnych.Nie liczę na dobrą recenzję na łeb zine,czy inne oceny w mptszy kategoriach.I tak jak alkoholika nie można nazwać chorym,tak i "mię" dla fińskiej sceny,zawsze będzie znaczyło "coś" więcej,niż muzyka,niż nałóg,
niż styl życia....
DCI Hunt

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

13-10-2009, 21:41

http://www.metal-archives.com/band.php?id=10066

To jest całkiem całkiem (oczywiście w ramach programowej surowizny).
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

22-10-2009, 21:59

Pytanie do znawców mam :

Jak jest z dostępnością płyty : Enochian Crescent – Telocvovim ? oraz po ile chodzi ?
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

13-05-2011, 17:22

nie chce mi się zakładać osobnego tematu to zapytam tu: Czy tylko mnie ostatnia EPka PHLEGEIN tak rozjebała ? :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

13-05-2011, 17:58

jakiś czas temu coś chyba na forum o niej wspominałem, oczywiście odzew zerowy :)
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

13-05-2011, 18:08

w tym tygodniu ich nowa 7" się ukazała
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

13-05-2011, 18:13

o, do obadania. myślałem, że chodzi ci o ancient battlegrounds bo cały czas w np wklejasz.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

13-05-2011, 18:24

znaczy w pierwszym poście miałem na myśli Ancient Battlegrounds bo to jej cały czas słucham. Nową zamówiłem ale jeszcze nie przyszła.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
trzeci
zaczyna szaleć
Posty: 213
Rejestracja: 10-03-2011, 13:10

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

13-05-2011, 18:37

Northern Heritage przeciez nie schodzi ponizej pewnego poziomu.
Ale wokal jest nijaki.
fuck you buddy
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: śFIŃSKI BLACK METAL

13-05-2011, 21:35

Nie trafiło do mnie.
Give birth to something dead
Give birth to something old
ODPOWIEDZ