Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

04-01-2018, 19:05

Drone pisze:
moonfire pisze:Zamawialiście przez discogs z Norwegii? Dziwna sprawa, bo ja zamówiłem trzy paczki od trzech ziomków. Jeden napisał mi, że paka do niego wróciła, a od dwóch pozostałych ani widu ani słychu. Adres mam poprawnie wpisany, bo zamawiam przez ten serwis nie od dzisiaj.

Edit: paczki niby wyszły 16 grudnia.
To były przesyłki rejestrowane? Bo jeśli nie, to szukaj wiatru w polu, niestety.
Niestety, nie, więc czekam do końca stycznia i piszę o zwrot kasy przez paypal.
Zamawiam sporo nierejestrowanych z GB i RFN, czasem z Francji - zawsze są na miejscu.
Awatar użytkownika
aginsiak
w mackach Zła
Posty: 783
Rejestracja: 21-12-2008, 19:52

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

05-01-2018, 12:45

Tymothy pisze:Pytanie... czy paki nadawane w UK w ich poczcie (Royal Mail czy jak to się tam nazywa) jako przesyłki rejestrowane w Polsce obsługiwane są przez GLS?
Tak.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

06-01-2018, 12:34

Na razie jedna z trzech norweskich paczek doszła.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3505
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

06-01-2018, 20:37

moonfire pisze:Na razie jedna z trzech norweskich paczek doszła.
Do mnie zawsze paczki z Norwegii dochodziły bez problemów i to raczej szybko, nawet te nierejestrowane. Być może świąteczno-noworoczny burdel opóźnia sprawy. Bądź dobrej myśli.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

07-01-2018, 01:06

dzik pisze:
moonfire pisze:Na razie jedna z trzech norweskich paczek doszła.
Do mnie zawsze paczki z Norwegii dochodziły bez problemów i to raczej szybko, nawet te nierejestrowane. Być może świąteczno-noworoczny burdel opóźnia sprawy. Bądź dobrej myśli.
Też wydaje mi się, że to wina przedświątecznego zamieszania.
535

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

07-01-2018, 09:39

Czekaj spokojnie. Nigdy mi nic nie zginęło z tamtego kierunku, a wysyłane było różnie, przeważnie chamskim zwykłym, wrzucanym do skrzynki. Niejaki Gylve, pracownik przemysłu pocztowego, więc osoba dobrze poinformowana, opowiadał o tym co się dzieje w jego pracy w ten magiczny czas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14141
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

23-01-2018, 13:44

no ok ja kumam ze czasem pocztą coś idzie dłużej, zwłaszcza teraz
nie ma listonoszy, strajkują, drogowcy zaskoczeni, 2cm sniegu to teraz kleska żywiołowa ale kurwa ile może iść paczka w odrębie tego samego miasta ? dzisiaj minąć tydzień :/
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3521
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

23-01-2018, 14:08

to kara za oglądanie "złych mamusiek"
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14141
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

23-01-2018, 14:52

paczka powinna być dawno przed seansem ;) nie widze związku :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3521
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

23-01-2018, 15:02

..i innych bardzo brzydkich filmów.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14141
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

24-01-2018, 12:34

zawsze może być gorzej ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-02-2018, 21:43

sytuacja następująca...której chyba już doświadczyłem , na przełomie lat, obcowania ze "sztuką" poczt-mistrzów wszelkiej maści.
Otóż, czekam na przesyłkę z Holandii. Po nieświadomym, od nadania czasie,( o tak! czas zapierdala), zapytałem nadawcę, co
z moim zacnym pakietem? Na co, jegomość ów, zapodał linka do strony holenderskiej poczty, z domeną nl. A tam, oczom mym ukazał się monitoring przesyłki, z którego wynikała akcja, tego typu. Przesyłka w PL po 3 dniach od nadania, później dwie próby? doręczenia....
(ciekawe jakie? zero awizo, zero telefonu). W podanie telefonu na kopercie wątpię, bo nadawca raczej nie zapodał do mnie komóry.
Bo niby My Poloki, wpisujemy na kopertach pocztowych nr telefonu?- pewnie i nie zrobił tak serowy Gulden. Po 12 dniach zalegania
,gdzieś w PL, przesyłka wraca do NL. Od 8 dni od wyekspediowania z PL, do Hol nadal nie wróciła. Jestem w stałym kontakcie
z nadawcą. Jest skory w każdej chwili, zwrócić mi pieniędze;) . Ale nie, o talary tutaj chodzi. Nośniki pożądam , na chuja mi
zwroty paypal...zawsze , mogę dać na Owsiaka. Prosiłem nadawcę, by zrobił fotki paczki, która wróci. Liczę,że tak kiedyś uczyni.
Niemniej, przeczuwam takie sytuacje;). Przesyłka dotarła do PL. Jakiś zjebany oddział dostarczenia, typu DPD, GLS czy inne gnomy,
przekleją swoimi etykietami, moją przesyłkę, gubiąc na tej nowej etykiecie, istotne, niezbędne dane do doręczenia. Na nowej
etykiecie są błędy, braki, literówki, za długi adres, wcina nr ulicy/mieszkania. Kurier, otrzymując takie niepełne dane, ma w piździe
dociekanie adresu, to nie detektyw. Robi zwrot. Paczka gdzieś się błąka. Nadal nie wróciła. Jestem pewien, że to taki
prozaiczny , niechlujny błąd,wymajstrował mi takie rozczarowanie....Na roszczenie paypal mam pół roku. Na razie nic nie robię.
Czekam, gdy gość wrzuci mi foty zwrotu, ...a tam zobaczę, że jakiś tępy frajer z PL spedycji, coś spierdolił w adresie. Co było powodem zwrotu. Miałem już kiedyś , podobną sytuację...Może ta , będzie inna...liczę na to , bo nie lubię wtórności, pod żadnym względem.
Nawet takim debilnie-uciążliwym. A wykształcenie macie jakieś? Wyższe. A to po 75 .....;)
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-02-2018, 01:24

U mnie 3 tygodnie od wyslania plyty do zacnego klienta na emonitoringu list w transporcie. Maile pod skargi i reklamacje @ ukochanyprzewiznik.pl wtslane. Cisza. Ony nie przed burza.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

16-02-2018, 13:39

Der Empfänger konnte nicht erreicht werden; die Sendung wurde erfasst. Sie befindet sich in Polen in der Zustellung bzw. wurde zur Abholung bereitgestellt.

Odbiorca nie mógł zostać osiągnięty; przesyłka została zarejestrowana. Jest on obecnie w użyciu w Polsce lub został przygotowany do odbioru.
Takie info mam na śledzeniu przesyłki Deutsche Post. Czy oznacza to, że była jakaś próba doręczenia? Jeśli tak, to dziwne, bo mam skrytkę.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

16-02-2018, 14:06

http://emonitoring.poczta-polska.pl/?nu ... 1255663253" onclick="window.open(this.href);return false;

list polecony priorytetowy

Data nadania: 2018-01-25
Doręczono: 2018-02-14

3 tygodnie :D
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

16-02-2018, 21:28

SODOMOUSE pisze:sytuacja następująca...której chyba już doświadczyłem , na przełomie lat, obcowania ze "sztuką" poczt-mistrzów wszelkiej maści.
Otóż, czekam na przesyłkę z Holandii. Po nieświadomym, od nadania czasie,( o tak! czas zapierdala), zapytałem nadawcę, co
z moim zacnym pakietem? Na co, jegomość ów, zapodał linka do strony holenderskiej poczty, z domeną nl. A tam, oczom mym ukazał się monitoring przesyłki, z którego wynikała akcja, tego typu. Przesyłka w PL po 3 dniach od nadania, później dwie próby? doręczenia....
(ciekawe jakie? zero awizo, zero telefonu). W podanie telefonu na kopercie wątpię, bo nadawca raczej nie zapodał do mnie komóry.
Bo niby My Poloki, wpisujemy na kopertach pocztowych nr telefonu?- pewnie i nie zrobił tak serowy Gulden. Po 12 dniach zalegania
,gdzieś w PL, przesyłka wraca do NL. Od 8 dni od wyekspediowania z PL, do Hol nadal nie wróciła. Jestem w stałym kontakcie
z nadawcą. Jest skory w każdej chwili, zwrócić mi pieniędze;) . Ale nie, o talary tutaj chodzi. Nośniki pożądam , na chuja mi
zwroty paypal...zawsze , mogę dać na Owsiaka. Prosiłem nadawcę, by zrobił fotki paczki, która wróci. Liczę,że tak kiedyś uczyni.
Niemniej, przeczuwam takie sytuacje;). Przesyłka dotarła do PL. Jakiś zjebany oddział dostarczenia, typu DPD, GLS czy inne gnomy,
przekleją swoimi etykietami, moją przesyłkę, gubiąc na tej nowej etykiecie, istotne, niezbędne dane do doręczenia. Na nowej
etykiecie są błędy, braki, literówki, za długi adres, wcina nr ulicy/mieszkania. Kurier, otrzymując takie niepełne dane, ma w piździe
dociekanie adresu, to nie detektyw. Robi zwrot. Paczka gdzieś się błąka. Nadal nie wróciła. Jestem pewien, że to taki
prozaiczny , niechlujny błąd,wymajstrował mi takie rozczarowanie....Na roszczenie paypal mam pół roku. Na razie nic nie robię.
Czekam, gdy gość wrzuci mi foty zwrotu, ...a tam zobaczę, że jakiś tępy frajer z PL spedycji, coś spierdolił w adresie. Co było powodem zwrotu. Miałem już kiedyś , podobną sytuację...Może ta , będzie inna...liczę na to , bo nie lubię wtórności, pod żadnym względem.
Nawet takim debilnie-uciążliwym. A wykształcenie macie jakieś? Wyższe. A to po 75 .....;)
kontynułujonc w dalszym ciongu, wątek z akcji powyżej. Jednak , zajebało sprawę DPD. Przesyłka w ponownej dostawie. Gość,
i szacunek Jemu za to, wysłał ponownie, na swój koszt, płacąc za tę usługę 21 ełraków. Nie dowiedziałem się, od Niego, co było
przyczyną zwrotu. Sadząc , po bezkolizyjnym ponownym wysłaniu, pewnie On coś zajebał w sprawie, poczuł ,że wymaga tego
sytuacja, wysłał ponownie i jest paczkung. Tom razom, DPD, stanęęłło, na wysokości chwała, zostawili awizo wew futrynie, zez
numjerem telefonu, można było zadzwonić, czy coś....do kuriera. By zostawił gdzieś czarny metal. Nauczka sroga, dla mnie,
dla Was, się kurwa uczę po latach wielce - pisać numery telefonów, do nadawców paczkungów! Niech piszą, napisują, gdzie się
da, na kopercie, na cyckach, zwieraczach....byle kurier widział. I w wypadku nieobecności, mógł, ktoś, coś napisać o próbie
do-dręczenia. To mówiłem ja, trener II zespołu, i nieprawda ,że nad łóżkami dach przeciekał, bo prawie wcale nie padało...:)
oto poszlaka...
Obrazek
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

06-03-2018, 18:00

Nie podoba mi się znowu ostatnie kilka tygodni w wykonaniu poczty odnośnie przesyłek zagranicznych. Czekam na 6 przesyłek, które powinny już u mnie być, a nie ma śladu. Może to jakiś lokalny problem, bo miałem już kilka razy taki zastój. Dzwoniłem wtedy na pocztę z której wyrusza mój listonosz, niby twierdzili że nie mają żadnych zaległości w dostarczaniu, ale zawsze po moim telefonie dzień-dwa później cała skrzynka była wypchana zaległymi listami z płytami. Tym razem nie mogę się dodzwonić, aby znowu grzecznie zapytać o zaległości.

Wcześniej ktoś pytał jak wygląda sprawa przesyłek z Rosji. U mnie ostatnio polecony priorytet z Sankt Petersburga szedł 4 dni do WER Warszawa, tylko że potem kolejne 9 dni po Warszawie.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9642
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

06-03-2018, 21:51

moja paczka utkwila w Belgii 6 tygodni temu
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

23-03-2018, 14:51

No i mija tydzień bez żadnej paczki a powinno przyjść ich z 5, wszystkie wysłane jakoś w zeszłym tygodniu, nie miałem dawno takiego zastoju. Mowa o krajowych. Niefajnie
Awatar użytkownika
dzikens
zaczyna szaleć
Posty: 151
Rejestracja: 12-11-2010, 21:08

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

23-03-2018, 15:30

Masz albo pecha albo Twój listonosz doręcza paczki do rowu. W tym tygodniu dostałem z 5 pak, wysłałem też z 5 w Polskę. Max 2 dni, ekonomiczną pocztą.
Prepare Sarin! Prepare Sarin! Immediately poisonous gas weapons will fill the place.
Spray! Spray! Sarin, the brave Sarin!
ODPOWIEDZ