Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

15-05-2018, 19:37

Powiedzcie tak jasno, po rozważeniu za i przeciw, gdybyście dla dobra własnego, wszechmuzyki i innych słuchaczy mogli wymazać całą digitalną formę dystrybucji - legalną i mniej - to co byście zrobili?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

15-05-2018, 20:18

hcpig pisze:Powiedzcie tak jasno, po rozważeniu za i przeciw, gdybyście dla dobra własnego, wszechmuzyki i innych słuchaczy mogli wymazać całą digitalną formę dystrybucji - legalną i mniej - to co byście zrobili?
Nie, ponieważ takie wymazanie nie jest jednoznacznie dla dobra.
Digitalne formy dystrybucji, a na pewno te nielegalne, bardzo przyczyniają się do promocji muzyki. Czy możesz zaprzeczyć temu? Ile mniej zespołów poznałbyś, następnie kupił CD, poszedł na koncert, polecił znajomym i tak dalej, gdybyś gdzieś nie natrafił na digitalne, nieoficjalne i w zasadzie nielegalne formy rozpowszechniania - youtube, blogi, download. A zatem może trzeba rozważyć czy paradoksalnie dzisiejsze internetowe czasy i "mp3rroryzm" nie jest właśnie korzystny dla muzyki. Koniec końców być może nawet dany zespół ekonomicznie bardziej zyska niż straci, bo dotrze do większej liczby odbiorców. Tylko tych serwisów streamingowych nie lubię...
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

15-05-2018, 21:08

IMO niekorzystnym zjawiskiem dla rynku muzycznego są płatne platformy, gdzie za prenumeratę u dostawcy tej swoistej kablówki muzycznej dostaje się dostęp do praktycznie całej muzyki z największym pominięciem udziału artysty jak dotąd w historii na masową skalę.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9638
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

16-05-2018, 00:43

Ubzdur pisze:IMO niekorzystnym zjawiskiem dla rynku muzycznego są płatne platformy, gdzie za prenumeratę u dostawcy tej swoistej kablówki muzycznej dostaje się dostęp do praktycznie całej muzyki z największym pominięciem udziału artysty jak dotąd w historii na masową skalę.
IMHO chyba wieksze bylo przy kopiowaniu kaset
Guilty of being right
FockeWulf
starszy świeżak
Posty: 26
Rejestracja: 28-03-2017, 22:54

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

16-05-2018, 12:20

Mozemy raczej przyjąc za penik, że nosniki fizyczne kupuje raczej towarzystwo po 30 i to pewnie im wiecej po 30 tym wiecej kupuje :P.
Taka fizyczna wymiana kolagenu na nuty :D
Ale chyba nie tylko wiek odgrywa rolę i jako ciekawostke dorzucę pewien przykład z mojego podwórka. Giełda ze wszelakim syfem we Wrocku na starym młynie. Stoisko z nośnikami CD i winylami przywożonymi z zachodu z cenami w jurkach, co wywołuje dosyc smieszne sytuacje ale nie o tym. Przejrzałem oferte po łebakch i mysle - tyle tego, ze pół dnia trzeba szukac cos ciekawego. Dlatego pytam sprzedawcę, gdzie mają jakies cięższe brzmienie? Kolo mi mówi, że cięższe brzmienie, jak przywożą to ustawiają je osobno i bardzo szybko schodzi... Zawsze cięższe brzmienie wydawało mi sie niszowe a tu sie okazuje, że najlepiej schodzi. Czyli zbieracze to raz, że po 30-tce a dwa z określonymi upodobaniami.
Prawda jest niczym wobec wiary.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

16-05-2018, 12:26

Ostatnio widać na allegro, że cd z popem chodzą po 5 zł, więc sprzedawcy przerzucili się na rocka, a nawet metal.
Jeszcze jakiś czas temu część z nich nie miało death i blackmetalu.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

16-05-2018, 14:25

Mam wrażenie, że same wytwórnie zniechęcają odbiorców do kupowania nowych cd poprzez wydawanie płyt coraz mniejszym nakładem sił i środków. Kartonikowa koperta i płyta wewnątrz - oto nowy standard wydawniczy. Albo ja nie rozumiem marketingu, albo klientowi trzeba dać jakąś wartość dodaną do produktu, którego inna forma jest darmowa (via Spotify czy inny serwis streamingowy). Sam się zastanawiam, czemu jeszcze to kupuję? Bo jestem głupi? Bo wspieram zespół? Bo żywa jest chęć posiadania czegoś namacalnego?

Może też dlatego dobrze sprzedają się stare wydania, które trzymały pewien standard.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

16-05-2018, 14:47

Drone pisze:Mam wrażenie, że same wytwórnie zniechęcają odbiorców do kupowania nowych cd poprzez wydawanie płyt coraz mniejszym nakładem sił i środków

oczywiscie ze tak. wszystko po to by upowszechnic sprzedaz formatow cyfrowych.
to samo gry. z tego co pamietam juz ps4 mial wyjsc bez napedu ,zeby sprzedawac gry przez internetowy playstation store,tylko presja fanow spowodowala ze gry pudelkowe jeszcze istnieja.
na szczescie w tej niszy undergroundowej jeszcze dlugo sie nic nie zmieni i dalej beda kasety , cd i winyle.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

16-05-2018, 15:36

Chyba źle pamiętasz, to microsoft planował uniemożliwić odsprzedaż używanych gier na xbox one. Sony odpowiedziało w ten sposób:

[youtube][/youtube]
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16137
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

16-05-2018, 15:46

FockeWulf pisze:Mozemy raczej przyjąc za penik, że nosniki fizyczne kupuje raczej towarzystwo po 30 i to pewnie im wiecej po 30 tym wiecej kupuje :P.
Taka fizyczna wymiana kolagenu na nuty :D
Ale chyba nie tylko wiek odgrywa rolę i jako ciekawostke dorzucę pewien przykład z mojego podwórka. Giełda ze wszelakim syfem we Wrocku na starym młynie. Stoisko z nośnikami CD i winylami przywożonymi z zachodu z cenami w jurkach, co wywołuje dosyc smieszne sytuacje ale nie o tym. Przejrzałem oferte po łebakch i mysle - tyle tego, ze pół dnia trzeba szukac cos ciekawego. Dlatego pytam sprzedawcę, gdzie mają jakies cięższe brzmienie? Kolo mi mówi, że cięższe brzmienie, jak przywożą to ustawiają je osobno i bardzo szybko schodzi... Zawsze cięższe brzmienie wydawało mi sie niszowe a tu sie okazuje, że najlepiej schodzi. Czyli zbieracze to raz, że po 30-tce a dwa z określonymi upodobaniami.
ze 20 lat temu jak giełda była jeszcze na "niskich łąkach" był gość co zwoził prasę muzyczną z raichu. zasysałem wszystko jak leci. z tonę tego mam poupychane. na przestrzeni ostatnich dwóch lat byłem z 5 razy na tym targowisku przy młynie. nic nigdy nie znalazłem coby w jakikolwiek sposób mnie interesowało. udało Ci się kiedykolwiek kupić coś sensownego muzycznie? są jacyś pacjenci z prasą muzyczną od niemiaszków?

(i) z innej beczki. kojarzy ktoś pchli targ w rzeszy? najlepiej przygraniczny.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

16-05-2018, 17:58

^ adv. Drone...dorwałem wreszcie ten kasetowy box Defuntos. Z wpisanym co prawda, dedykowanym innym imieniem/nazwiskiem,
ale przy limicie 1oo sztuk, nie będę wybrzydzał. Dwa lata poszukiwań, trzepania sakwą , ale jest.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
A wracając do tematu...
Sam , poprzez liczne zakupy, poszukiwania, kontakty...przez ostatni , powiedzmy 3 letni okres, widzę jak ten rynek się zmienia. Mając na uwadze, również doświadczenia z lat 90. Jest spore ssanie rynku na tytuły na oryginalnych, pierwszych biciach. Bazuję tylko na internetowym rynku, bo raczej fizyczne giełdy, sklepy, targowiska to nie mój target zakupowy. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które
w takim rynku płytowym "second hand" się obracają, nawet żyją z niego....to właśnie ostatnie 3 lata, to jest skok niebotyczny. Wyczyszczone wszelkie zapasy, nieroty, tytułów, które niekiedy latami się walały za 5 euro. Oczywiście , mówię o niszy wydawnictw black, death, power
electronics/noise. Jestem mocno podbudowany, postawą tego rynku i perspektywami. Kult fizycznych nośników, ma się dobrze i żadna
detronizacja cyfrowa w tym niszowym "półświatku" nie grozi. Ale jak kogoś bawi cyfryzacja, kupony strimingowe, bonusy....proszę
bardzo. Jest to dla nich wygodne, a dla mnie pozbawione smaku, celu, zaangażowania, spiritu muzyki. Półki mam pełne, na rower biorę
mp3. I tylko temu służy mi cyfryzacja. Lub zapodaniu linka do zachęty zakupu.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

16-05-2018, 18:44

SODOMOUSE pisze:^ adv. Drone...dorwałem wreszcie ten kasetowy box Defuntos. Z wpisanym co prawda, dedykowanym innym imieniem/nazwiskiem,
ale przy limicie 1oo sztuk, nie będę wybrzydzał. Dwa lata poszukiwań, trzepania sakwą , ale jest.
Wiedziałem, że prędzej czy później chwycisz. Możesz zdradzić, za ile?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
FockeWulf
starszy świeżak
Posty: 26
Rejestracja: 28-03-2017, 22:54

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

20-05-2018, 13:38

Ascetic pisze:
ze 20 lat temu jak giełda była jeszcze na "niskich łąkach" był gość co zwoził prasę muzyczną z raichu. zasysałem wszystko jak leci. z tonę tego mam poupychane. na przestrzeni ostatnich dwóch lat byłem z 5 razy na tym targowisku przy młynie. nic nigdy nie znalazłem coby w jakikolwiek sposób mnie interesowało. udało Ci się kiedykolwiek kupić coś sensownego muzycznie? są jacyś pacjenci z prasą muzyczną od niemiaszków?

(i) z innej beczki. kojarzy ktoś pchli targ w rzeszy? najlepiej przygraniczny.
Kurcze ja kupowałem reichprasę jeszcze na giełdzie przy Krakowskiej ale nie wiem czy żyją oprócz mnie jeszcze jacys ludzie pamietający ten plac :P
Niestety obecnie na młynie nie widziełm żadnej prasy zachodniej a co do zakupów muzy to też nie wyglada to różowo. Piszę o winylach bo za tymi głownie grzebię. W sumie jest jedno spore stoisko na samym środku gdzie cięższe brzmienie nie zaczyna sie od bon kurwa jovi :D jak u innych ale mają głownie ejsi, motorhead, blacksabbat i oczywiście ajroni i meta itp. Jest to nowe w folii ale za 25-30 jurasów za cyfrowego mastera... Jak dla mnie to pies ich jebał z takimi cenami. Zdarzyło mi sie wygrzebać u róznych a to accept a to running, judasów, a nawet antrax ale defa nigdy nie widziałem nic, a o bleku nawet nie wspomnę. Nawet taka półka jak sodom overkill czy nawet slayer nie zdarzyło mi się spotkać. Jedyny ten antrax mi sie trafił. Nie ukrywam, że tu zztop czy direstraits tam pinkfloydów w niezłym stanie z dobrych wytwórni zdarza mi się przytulić. Lubie kopać w tym syfie nie tylko za płytami. Zawsze sie znajdzie coś oryginanego, wytworzonego w europie w czasach, jak jeszcze sie cokolwiek opłacało robić a przy okazji po płytach grzebie choć efekty raczej słabe biorąc pod uwagę liczbę przewalonych pudełek.
Prawda jest niczym wobec wiary.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

20-04-2020, 12:32

Terroryzm nasila sie. Kto zostanie partyzantem?
woodpecker from space
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

20-04-2020, 15:55

Medard
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

20-04-2020, 16:16

maciek z klanu pisze:Medard
Nie będę płakał po cd

:)
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9638
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

20-04-2020, 23:49

Biorąc pod uwagę obecną popularność streamu to "Nie płakałem po CD".
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

21-04-2020, 08:05

Medard jak chcesz mozesz zostac moim prywatnym partyzantem, udostepnie ci nieodplatnie moj las w tych celach.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

21-04-2020, 09:26

Triceratops pisze:Medard jak chcesz mozesz zostac moim prywatnym partyzantem, udostepnie ci nieodplatnie moj las w tych celach.
O co niby miałbym walczyć, o twoje kasety 5 zł/ sztuka?
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Przyszłość CD w dobie zagrożenia mp3rroryzmem

21-04-2020, 09:37

O wolnosc
woodpecker from space
ODPOWIEDZ