nie wiem /nie znam

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

Re: nie wiem /nie znam

23-07-2008, 17:08

dobra, to ja tez zapodam tytul:

Troll to projekt Nagasha z Dimmu Borgir, ktory postanowil zagrac cos odmiennego od ex-macierzystego zespolu. Na 'Drep De Kristne' nagral kawal zajebistego BM zahaczajacego czasem o symfonike, ale tylko czasem. 'The Last Predators' to juz niestety wies maksymalna. Klimat uciekl, bity przyprawiaja o mdlosci, a calosc po prostu jest niesluchalna. Trojki niestety nie slyszalem. Wobec tego mam pytanie, czy ktos, cos teges na temat;)

Troll - Universal
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9347
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: nie wiem /nie znam

23-07-2008, 20:43

To i ja mam zagwozdkę. Negura Bunget, płyta "N'Crugu Bradului". Poproszę o krótki opis i opinię, bo wszystkie dotąd czytane były tak skrajne, że w ogóle niemiarodajne. Chodzi mi o to, czy to naprawdę kawał klasowego, oryginalnego folk black metalu z charakterem, czy może jakiś prostacki, leśny syf, w którym kilku desperatów doszukało się unikalnego klimatu.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

23-07-2008, 20:46

jester pisze:To i ja mam zagwozdkę. Negura Bunget, płyta "N'Crugu Bradului". Poproszę o krótki opis i opinię, bo wszystkie dotąd czytane były tak skrajne, że w ogóle niemiarodajne. Chodzi mi o to, czy to naprawdę kawał klasowego, oryginalnego folk black metalu z charakterem, czy może jakiś prostacki, leśny syf, w którym kilku desperatów doszukało się unikalnego klimatu.
Dla mnie zdecydowanie to drugie. Ni chuja mi NB nie podchodzi, co więcej - koszmarnie się dziwię opiniom pochlebnym.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: nie wiem /nie znam

23-07-2008, 20:51

Morph pisze:
jester pisze:To i ja mam zagwozdkę. Negura Bunget, płyta "N'Crugu Bradului". Poproszę o krótki opis i opinię, bo wszystkie dotąd czytane były tak skrajne, że w ogóle niemiarodajne. Chodzi mi o to, czy to naprawdę kawał klasowego, oryginalnego folk black metalu z charakterem, czy może jakiś prostacki, leśny syf, w którym kilku desperatów doszukało się unikalnego klimatu.
Dla mnie zdecydowanie to drugie. Ni chuja mi NB nie podchodzi, co więcej - koszmarnie się dziwię opiniom pochlebnym.
no to jest nas dwóch - bo ja fenomenu tego zespołu kompletnie nie łapie...
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

23-07-2008, 21:31

Adrian696 pisze:
Morph pisze:
jester pisze:To i ja mam zagwozdkę. Negura Bunget, płyta "N'Crugu Bradului". Poproszę o krótki opis i opinię, bo wszystkie dotąd czytane były tak skrajne, że w ogóle niemiarodajne. Chodzi mi o to, czy to naprawdę kawał klasowego, oryginalnego folk black metalu z charakterem, czy może jakiś prostacki, leśny syf, w którym kilku desperatów doszukało się unikalnego klimatu.
Dla mnie zdecydowanie to drugie. Ni chuja mi NB nie podchodzi, co więcej - koszmarnie się dziwię opiniom pochlebnym.
no to jest nas dwóch - bo ja fenomenu tego zespołu kompletnie nie łapie...
fenomen tego zespołu polega na tym, ze muzycy tej kapeli mają bardzo jasną karnacje jak na rumunów
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: nie wiem /nie znam

23-07-2008, 21:53

NEGURA BUNGET to obecnie jeden z najciekawszych metalowych zespołów. W black metalu jedynie DEATHSPELL OMEGA może sie z nimi równać pod względem pomysłowości. "'n Crugu Bradului" to świetna płyta, 9/10 spokojnie ale na "OM" przeskoczyli wszystko co do tej pory nagrali. Ambientowe wstawki tworzą niesamowity klimat a potencjał 7 strunowych gitar został w pełni wykorzystany. Obok "Monotheist" to była najlepsza płyta 2006r. Przemistrze.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: nie wiem /nie znam

23-07-2008, 21:58

jester pisze:To i ja mam zagwozdkę. Negura Bunget, płyta "N'Crugu Bradului". Poproszę o krótki opis i opinię, bo wszystkie dotąd czytane były tak skrajne, że w ogóle niemiarodajne. Chodzi mi o to, czy to naprawdę kawał klasowego, oryginalnego folk black metalu z charakterem, czy może jakiś prostacki, leśny syf, w którym kilku desperatów doszukało się unikalnego klimatu.
Las jest na każdej płycie bo ich teksty w głównej mierze traktują o naturze. Sama nazwa zespołu oznacza "Mglisty Las". "'n Crugu Bradului" to dopiero mała zapowiedz tego co znalazło sie na genialnym "OM". Ta płyta to klasowy, oryginalny folk/ambient black metal.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: nie wiem /nie znam

24-07-2008, 11:17

"La Sexorcisto..." to bardzo fajna płyta. Rock'n'rolowa. Mocna, przebojowa. Polecam.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
vulture

Re: nie wiem /nie znam

24-07-2008, 11:30

no właśnie słucham i zgadzam sie z przedmówcą.świetne granie.ciekawe jak ma sie sprawa z solowymi dokonaniami roba zombie..
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2402
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: nie wiem /nie znam

24-07-2008, 11:38

jester pisze:To i ja mam zagwozdkę. Negura Bunget, płyta "N'Crugu Bradului". Poproszę o krótki opis i opinię, bo wszystkie dotąd czytane były tak skrajne, że w ogóle niemiarodajne. Chodzi mi o to, czy to naprawdę kawał klasowego, oryginalnego folk black metalu z charakterem, czy może jakiś prostacki, leśny syf, w którym kilku desperatów doszukało się unikalnego klimatu.
Bardzo dobry materiał, podzielony na cztery utwory opowiadające każdy o jednej z czterech pór roku, oryginalny, ciekawy i klimatyczny (jakkolwiek zdewaluowane by to nie było pojęcie), zdecydowanie nie nudzi mimo 50-kilku minut w 4 kompozycjach, i zdecydowanie do wsłuchiwania się, a nie jako tło, ale o tym chyba pisać nie trzeba. Skąd w ogóle pomysł na prostactwo i Negura Bunget? Minimalizm miejscami owszem, ale o prostactwie nie ma mowy.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2291
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: nie wiem /nie znam

24-07-2008, 12:22

Blackult pisze:
jester pisze:To i ja mam zagwozdkę. Negura Bunget, płyta "N'Crugu Bradului". Poproszę o krótki opis i opinię, bo wszystkie dotąd czytane były tak skrajne, że w ogóle niemiarodajne. Chodzi mi o to, czy to naprawdę kawał klasowego, oryginalnego folk black metalu z charakterem, czy może jakiś prostacki, leśny syf, w którym kilku desperatów doszukało się unikalnego klimatu.
Bardzo dobry materiał, podzielony na cztery utwory opowiadające każdy o jednej z czterech pór roku, oryginalny, ciekawy i klimatyczny (jakkolwiek zdewaluowane by to nie było pojęcie), zdecydowanie nie nudzi mimo 50-kilku minut w 4 kompozycjach, i zdecydowanie do wsłuchiwania się, a nie jako tło, ale o tym chyba pisać nie trzeba. Skąd w ogóle pomysł na prostactwo i Negura Bunget? Minimalizm miejscami owszem, ale o prostactwie nie ma mowy.
O to to. Kolega bardzo trafnie to ujął. To nie jest album w ktorym wszystko masz podane na tacy. Trzeba się wsłuchać by wyłapać zajebisty klimat i pomysły. A o żadnej folkowej wsi i tandecie nie ma nawet mowy. To chyba ostatnie wyrazy jakimi mogłbym opisać ten krażek.
Awatar użytkownika
TORTURER
w mackach Zła
Posty: 977
Rejestracja: 10-06-2007, 17:01
Lokalizacja: Oxford

Re: nie wiem /nie znam

24-07-2008, 13:12

Skaut_Kwatermaster pisze:dobra, to ja tez zapodam tytul:

Troll to projekt Nagasha z Dimmu Borgir, ktory postanowil zagrac cos odmiennego od ex-macierzystego zespolu. Na 'Drep De Kristne' nagral kawal zajebistego BM zahaczajacego czasem o symfonike, ale tylko czasem. 'The Last Predators' to juz niestety wies maksymalna. Klimat uciekl, bity przyprawiaja o mdlosci, a calosc po prostu jest niesluchalna. Trojki niestety nie slyszalem. Wobec tego mam pytanie, czy ktos, cos teges na temat;)

Troll - Universal
Niestety taka sama rzadka kupa,jak dla mnie,nudny gniot bez polotu.
Death Dwells in Love
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

Re: nie wiem /nie znam

24-07-2008, 16:26

TORTURER pisze:
Skaut_Kwatermaster pisze:dobra, to ja tez zapodam tytul:

Troll to projekt Nagasha z Dimmu Borgir, ktory postanowil zagrac cos odmiennego od ex-macierzystego zespolu. Na 'Drep De Kristne' nagral kawal zajebistego BM zahaczajacego czasem o symfonike, ale tylko czasem. 'The Last Predators' to juz niestety wies maksymalna. Klimat uciekl, bity przyprawiaja o mdlosci, a calosc po prostu jest niesluchalna. Trojki niestety nie slyszalem. Wobec tego mam pytanie, czy ktos, cos teges na temat;)

Troll - Universal
Niestety taka sama rzadka kupa,jak dla mnie,nudny gniot bez polotu.
hmm a cos wiecej mozesz? Co z tymi 'industrialnymi' nalecialosciami? Az tak zle jest?
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: nie wiem /nie znam

24-07-2008, 19:56

Blackult pisze: Bardzo dobry materiał, podzielony na cztery utwory opowiadające każdy o jednej z czterech pór roku, oryginalny, ciekawy i klimatyczny (jakkolwiek zdewaluowane by to nie było pojęcie), zdecydowanie nie nudzi mimo 50-kilku minut w 4 kompozycjach, i zdecydowanie do wsłuchiwania się, a nie jako tło, ale o tym chyba pisać nie trzeba. Skąd w ogóle pomysł na prostactwo i Negura Bunget? Minimalizm miejscami owszem, ale o prostactwie nie ma mowy.
A do tego gałązka transylwańskiego krzaczora :D
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2402
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: nie wiem /nie znam

24-07-2008, 20:02

Morph pisze:
Blackult pisze: Bardzo dobry materiał, podzielony na cztery utwory opowiadające każdy o jednej z czterech pór roku, oryginalny, ciekawy i klimatyczny (jakkolwiek zdewaluowane by to nie było pojęcie), zdecydowanie nie nudzi mimo 50-kilku minut w 4 kompozycjach, i zdecydowanie do wsłuchiwania się, a nie jako tło, ale o tym chyba pisać nie trzeba. Skąd w ogóle pomysł na prostactwo i Negura Bunget? Minimalizm miejscami owszem, ale o prostactwie nie ma mowy.
A do tego gałązka transylwańskiego krzaczora :D
Ja tam do zakrzaczenia tu i ówdzie nic nie mam ;)
Awatar użytkownika
TORTURER
w mackach Zła
Posty: 977
Rejestracja: 10-06-2007, 17:01
Lokalizacja: Oxford

Re: nie wiem /nie znam

24-07-2008, 23:04

Skaut_Kwatermaster pisze:
TORTURER pisze:
Skaut_Kwatermaster pisze:dobra, to ja tez zapodam tytul:

Troll to projekt Nagasha z Dimmu Borgir, ktory postanowil zagrac cos odmiennego od ex-macierzystego zespolu. Na 'Drep De Kristne' nagral kawal zajebistego BM zahaczajacego czasem o symfonike, ale tylko czasem. 'The Last Predators' to juz niestety wies maksymalna. Klimat uciekl, bity przyprawiaja o mdlosci, a calosc po prostu jest niesluchalna. Trojki niestety nie slyszalem. Wobec tego mam pytanie, czy ktos, cos teges na temat;)

Troll - Universal
Niestety taka sama rzadka kupa,jak dla mnie,nudny gniot bez polotu.
hmm a cos wiecej mozesz? Co z tymi 'industrialnymi' nalecialosciami? Az tak zle jest?
Dawno nie słuchałem szczerze mówiac,gdzies tam lezy zakurzona w szufladzie,ale pamietam totalnie schematyczna gre Hellhammer'a.co niby miało chyba nadac industrialnego posmaku,ale co jednak automat z takiej stylistyce to automat,no i ogólna monotonnia,a raczej nuda,każdy kawalek podobny do siebie,oparty o wrecz identyczne patenty....tak to pamietam,ale chyba sobie odswieże,bo jak ktoś tu na forum kiedys pisał,ze płyty kiedyś skreslone nagle moga sie okazac epokowymi,zobaczymy...dam znać :)
Death Dwells in Love
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

Re: nie wiem /nie znam

25-07-2008, 00:48

vulture pisze: Desultory - Swallow the snake
Już pisałem, że płyta warta uwagi. Teraz dodam, że jest to niezły death'n'roll i pewnie gdyby tę płytę sygnowało np. logo Entombed to więcej osób zwróciłoby na nią uwagę. Nie rozumiem tej nagonki, znam ten zespół nie od wczoraj i zawsze go bardzo ceniłem - zamiast nagrywać kolejne szwedzkie umpa umpa to nagrali ciekawą płytę z niezłym feelingiem, polotem i nieszablonową kompozycją. Myślę że ta płyta może Ci się spodobać, tym bardziej, że lubisz "Draconian Times" czy "Host" - kilka patentów ze "Swallow..." zawsze przywodziło mi na myśl twórczość Paradise Lost (a że PL więcej niż uwielbiam to jestem wyczulony na te nuty ;) ) Sample baaardzo okazjonalnie, bodajże w jednym utworze, a szkoda, bo mogły dodać tej płycie rumieńców. Podsumowując niezła płyta, kilka wprawdzie mielizn, ale generalnie to zdecydowanie niedoceniane wydawnictwo.


Poza tym Maria ma racje - tan temat to niezły burdel :lol:
vulture

Re: nie wiem /nie znam

25-07-2008, 00:55

dzięki za skrobnięcie paru słów,a z tymi porównaniami do moich bogów to mi już w ogóle smaka narobiłeś.

burdel?no troche sie sprawa wymknęła spod kontroli :D

faktycznie,może to nie był najlepszy pomysł,tym bardziej, że np.odkrywając jak zajebistym zespołem był np.taki White Zombie
na bank założe o nim temat juz niebawem. i jak Desultory mnie weźmie to o nich pewnie też :wink:

żywotnośc tematu zostawiam w gestii userów i moderatora.
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

Re: nie wiem /nie znam

25-07-2008, 01:05

jeszcze raz spojrzałem na to, co napisałem - zamiast "Host" ma być oczywiście "Icon", takie krótkie te tytuły, że się człowiekowi mylą ;)
vulture

Re: nie wiem /nie znam

25-07-2008, 01:09

no ,różnica zasadnicza co do stylu -ale oba tytuły równie doskonałe.
ODPOWIEDZ