nie wiem /nie znam

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: nie wiem /nie znam

06-06-2019, 18:58

To już wolę zaryzykować i sprawdzić Black Circle :D
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 676
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: nie wiem /nie znam

26-06-2019, 12:14

Dostałem od ojca w prezencie bilet na kuńcert Airbourne, z adnotacją że to takie jak AC/DC trochę tylko nowe.
Ktoś mi może napisać, co warto sobie wrzucić na początek? Czy wszystko jedno, bo każdy płyt taki sam? Sam bym sobie sprawdził, ale mój cenny czas jest zbyt ograniczony, żeby tak po prostu słuchać jakichś nieznanych albumów w ciemno; dyskografia Hannah Arendt się sama nie przeczyta c'nie.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: nie wiem /nie znam

26-06-2019, 12:28

Lord Gorloj pisze:Dostałem od ojca w prezencie bilet na kuńcert Airbourne, z adnotacją że to takie jak AC/DC trochę tylko nowe.
Ktoś mi może napisać, co warto sobie wrzucić na początek? Czy wszystko jedno, bo każdy płyt taki sam? Sam bym sobie sprawdził, ale mój cenny czas jest zbyt ograniczony, żeby tak po prostu słuchać jakichś nieznanych albumów w ciemno; dyskografia Hannah Arendt się sama nie przeczyta c'nie.
obojętnie co, najlepiej coś sprzed kilku lat. to mocno pod AC/DC tylko chyba z wiekszym kopem. widziałem kiedyś na żywo to jak nie lubie takiej muzyki to fajnie to sie prezentowało. młodzi, troche szaleni.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Bless this tongue
weteran forumowych bitew
Posty: 1126
Rejestracja: 03-09-2013, 21:47

Re: nie wiem /nie znam

03-07-2019, 08:57

Black Funeral - ktore plyty najlepsze/do sprawdzenia w pierwszej kolejnosci?
Nebelwerfer
zaczyna szaleć
Posty: 193
Rejestracja: 26-07-2015, 18:03

Re: nie wiem /nie znam

03-07-2019, 17:40

Mam tak, że w sumie wiele hype'owanych zespołów mnie ominęło, bo gdzieś tam usłyszałem pół numeru czy płyty, stwierdziłem brak obsrywki i zapomniałem. Teraz, po latach, to wygląda na to, ze jestem lepiej zorientowany w niszowych kapelach niż tych wielkich. Nie wiem, czy jest sens nadrabiać, ale poproszę o wskazówki, od czego najlepiej zacząć. Zespoły będą najbardziej oczywiste z oczywistych, proszę się nie śmiać.

The sisters of mercy
Fields of the Nephilim
Neurosis (tu słyszałem na wyrywki dość dużo, ale wszystko różne od siebie i nie aż tak zajebiste, jak się spodziewałem)
Absu
EYEHATEGOD
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: nie wiem /nie znam

03-07-2019, 18:18

Nebelwerfer pisze:Mam tak, że w sumie wiele hype'owanych zespołów mnie ominęło, bo gdzieś tam usłyszałem pół numeru czy płyty, stwierdziłem brak obsrywki i zapomniałem. Teraz, po latach, to wygląda na to, ze jestem lepiej zorientowany w niszowych kapelach niż tych wielkich. Nie wiem, czy jest sens nadrabiać, ale poproszę o wskazówki, od czego najlepiej zacząć. Zespoły będą najbardziej oczywiste z oczywistych, proszę się nie śmiać.

The sisters of mercy
Fields of the Nephilim
Neurosis (tu słyszałem na wyrywki dość dużo, ale wszystko różne od siebie i nie aż tak zajebiste, jak się spodziewałem)
Absu
EYEHATEGOD
Jak Neurosis to numer jeden dla mnie, to płyta Souls at zero. Potem Through Silver In blood.

Sisters of mercy, to jest tego tak mało, że trzeba znać wszystko, również kompilacje z singlami mają dobre kawałki.

Eyehategod znam pobieżnie, na pewno warto Dopesick.

Czyżby to było przygotowanie przed nadchodzącymi koncertami? Poza siostrami.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 676
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: nie wiem /nie znam

03-07-2019, 19:03

Nebelwerfer pisze:Mam tak, że w sumie wiele hype'owanych zespołów mnie ominęło, bo gdzieś tam usłyszałem pół numeru czy płyty, stwierdziłem brak obsrywki i zapomniałem. Teraz, po latach, to wygląda na to, ze jestem lepiej zorientowany w niszowych kapelach niż tych wielkich. Nie wiem, czy jest sens nadrabiać, ale poproszę o wskazówki, od czego najlepiej zacząć. Zespoły będą najbardziej oczywiste z oczywistych, proszę się nie śmiać.

The sisters of mercy
Fields of the Nephilim
Neurosis (tu słyszałem na wyrywki dość dużo, ale wszystko różne od siebie i nie aż tak zajebiste, jak się spodziewałem)
Absu
EYEHATEGOD
Ale ja ci zazdroszczę w chuj. Tyle zajebistej muzyki do poznania.
Nadrabiaj wszystkie zespoły z wymienionych, zaczynając na początek od:

Siostrzyczki - debiut i Floodland.
FOTN - pierwsze trzy, najpierw weź Elizium
Neurosis - Through Silver in Blood
Eyehategod - jakoś tak wyszło że najczęściej słucham Southern Discomfort, ale pewnie lepiej zacząć od Dopesick.

Absu znam tylko "Tara" i polecam. Czy reprezentatywne to nie wiem, ale fajne i owszem.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1529
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: nie wiem /nie znam

03-07-2019, 20:20

Medard pisze:
Jak Neurosis to numer jeden dla mnie, to płyta Souls at zero. Potem Through Silver In blood.
I koniecznie "A Sun That Never Sets"
Awatar użytkownika
sho
zaczyna szaleć
Posty: 140
Rejestracja: 31-07-2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie wiem /nie znam

03-07-2019, 20:49

Echoes of Yul:

za czym w ich tematyce jeszcze warto się rozglądać?
Nebelwerfer
zaczyna szaleć
Posty: 193
Rejestracja: 26-07-2015, 18:03

Re: nie wiem /nie znam

03-07-2019, 22:30

Dzięki za tipy, mili koledzy. Do gigow tej muzy nie ćwiczę - jak nie znam, to koncert mnie nie podnieca :) Wstyd nie znać bliżej wielkich kapel w sumie. A z takim Neurosis to w ogóle dziwnie, bo te kapele które niby są z tego samego wora (Amenra, Cult of luna, Yob) siadają mi ładnie, a samo Neuro nie chwyciło póki co. Spróbujemy teraz, po polecajkach.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: nie wiem /nie znam

04-07-2019, 23:48

A ja przede wszystkim polecam debiut FOTN - wiem, że to niepopularne wśród fanów, ale ostatnio najbardziej cenię sobie ten album z ich twórczości. Pozbawiony jest tych mistycyzmów z dwójki i przede wszystkim Elizium. Jeśli chcesz posłuchać dzikiego postpunka brzmiącego jak krzyżówka wczesnego The Cult i Motorhead, to bierz w ciemno.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: nie wiem /nie znam

04-07-2019, 23:51

Kto zacznie od Elizium ten zepsuje sobie przygode i nieodwracalnie znieksztalci sobie odbior pewnych spraw. Tylko chronologia.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
soulsick
zaczyna szaleć
Posty: 140
Rejestracja: 30-12-2015, 16:18

Re: nie wiem /nie znam

05-07-2019, 01:00

sho pisze:Echoes of Yul:

za czym w ich tematyce jeszcze warto się rozglądać?
Zdecydowanie "Cold Ground" i "The Healing" (+Sessions). Zresztą większość dyskografii EoY jest w pytę.
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: nie wiem /nie znam

05-07-2019, 04:09

Wasyl pisze:
Medard pisze:
Jak Neurosis to numer jeden dla mnie, to płyta Souls at zero. Potem Through Silver In blood.
I koniecznie "A Sun That Never Sets"
Nie wiem, czy Through Silver in Blood to dobry album na początek. Dla mnie to chyba najlepszy, ale również i najtrudniejszy materiał Neurosis. To jest potworny ciężar, a ile tam się dzieje w tle! Ile to razy myślałem, że znam tę płytę na wylot, a nagle odkrywałem jakiś nowy industrialny zgrzyt czy uderzenie basu.

Zaczynałem od A Sun That Never Sets właśnie. Nieco bardziej przystępna (co nie znaczy, że lekka!), ale też zaliczyłbym ją do najlepszych płyt Neurosis. Od Souls at Zero też można zacząć, ale pod warunkiem, że na tym nie poprzestaniesz. To dopiero początki stylu, który wypracowali później.

W sumie to nie wiem co polecić, wszystko co nagrali w latach 1992-2007 to dzieła wybitne.
heykvísl og ofn
Awatar użytkownika
sho
zaczyna szaleć
Posty: 140
Rejestracja: 31-07-2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie wiem /nie znam

05-07-2019, 06:39

soulsick pisze:
sho pisze:Echoes of Yul:

za czym w ich tematyce jeszcze warto się rozglądać?
Zdecydowanie "Cold Ground" i "The Healing" (+Sessions). Zresztą większość dyskografii EoY jest w pytę.
kiedy ja pytam o inne zespoły, które obracają się w podobnych kręgach, nie o samo w sobie EoY.
Awatar użytkownika
soulsick
zaczyna szaleć
Posty: 140
Rejestracja: 30-12-2015, 16:18

Re: nie wiem /nie znam

05-07-2019, 22:56

Zonk :-)

Spróbuj zatem Sunsets Wrecks, Naked On My Own, Blurred City Lights, może Opollo... wszystko znajdziesz na bandcamp.
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2144
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: nie wiem /nie znam

08-07-2019, 19:49

Na tidalu jest taki album Christ Agony -Darkness, ktoś wie co to jest?
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: nie wiem /nie znam

08-07-2019, 21:00

Drugi akt współpracy z Christ Agony odsłania album „Darkside”. Pierwotnie wydany w 1997 roku wywołał niemałe zamieszanie przedstawiając inne oblicze zespołu. Black Metal tym razem został połączony z duża dawką elektroniki i dark ambient. Nie ma to jednak wpływu na odbiór muzyki którą w dalszym ciągu przenosi nas w mroczne mistyczne rejony. Album został wydany z dodatkowym CD pod nazwą „Darkness” która zawiera niepublikowane nagrania z sesji lub przygotowań do sesji. Dziewięć dodatkowych nagrań z których cześć został ponownie nagrana, zrekonstruowana, odtworzona ze starych zapisów. To dodatkowe 50 minut które doskonale wzbogaca i uzupełnia mroczną aurę albumu.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2144
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: nie wiem /nie znam

08-07-2019, 21:21

Dzięki
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
ODPOWIEDZ