KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Van Drunen
w mackach Zła
Posty: 826
Rejestracja: 21-02-2014, 12:14

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

27-11-2018, 23:21

Godz Ov War Productions - szybko, sprawnie, dobrze zabezpieczone.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10383
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

01-12-2018, 22:59

Agonia po raz kolejny bdb - wysyłka w czwartek wieczorem (tydzień po złożeniu zamówienia, ale to ponoć w granicach standardu - grunt, że przed czarnym piątkiem :D), a już dzisiaj przed południem paczka była w moich rękach. Dodatkowy plus - lepsze niż ostatnio (a na pewno niż za pierwszym razem) pakowanie winyli.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
M.G.
zaczyna szaleć
Posty: 272
Rejestracja: 30-01-2017, 15:34

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

01-12-2018, 23:47

Z ostatnich 2 miesięcy:

Agonia - Bardzo dobrze. Wprawdzie mieli małą wpadkę z przysłaniem mi nie tej płyty co trzeba, ale szybko i sprawnie rozwiązali problem, kontakt bardzo dobry. Pakowanie o dziwo też. Puściłem dwa zamówienia - jedno wysłane tempem agonalnym, kolejne za to szybko. Z drugiej strony trochę nie dziwię się opóźnieniom, skoro numer zamówienia między jednym a drugim skoczył o kilkaset oczek.
EMP - Bez zarzutu.
Fallen Temple - Klasa światowa, jak zwykle. Legendarne już pakowanie, doskonały kontakt.
GodzOvWar / gregrosenstahl (Discogs) - Świetnie - od kontaktu przez sprawność realizacji zamówienia aż po pakowanie.
Hellthrasher - Wzorowo, błyskawica.
Iron Bonehead - Wysyłka godzinę od złożenia zamówienia, pakowanie winyli i innych fantów na dobrym poziomie, wszystko elegancko.
Nuclear War Now! - Realizacja zamówienia chyba jeszcze szybsza, pakowanie solidne, kasety doszły w jednym kawałku. Ku mojemu zdziwieniu doręczenie paczki przez DHL trwało dosyć długo (brałem tą drogą pierwszy raz ze Stanów), USPS zdecydowanie szybciej działa.
Record Shop X - Mail do kontaktu na stronie chyba tylko dla ozdoby. Jakiś fiński Ray Charles wklepał inny kod pocztowy do przesyłki (który nawet nie istnieje) przez co miałem obawy czy paczka w ogóle dojdzie. Pisałem w tej kwestii kilka razy póki dało się to zmienić (oraz zapytanie czy nie jest to tylko jakiś błąd systemu), dostałem odpowiedź kilka dni później jak już paczka wyszła z Finlandii. Na szczęście zły kod widniał tylko w systemie i paka doszła cała i zdrowa, koszty przesyłki poleconej jak na Finlandię - mega niskie (nieco ponad 7€ za 3 winyle w tym jeden podwójny). Promocje mają spoko, pomimo nierzadko kosmicznych cen.

Allegro - pochwały dla użytkowników GasFromAss ( :) ) oraz sw69 (w obrębie portalu i poza nim) za sprawną realizację transakcji.
Awatar użytkownika
shagwest
zaczyna szaleć
Posty: 258
Rejestracja: 01-10-2011, 01:38

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

02-12-2018, 12:40

Fallen Temple - jak zawsze perfekcja.
EMP - wtopa ogromna. Zamówiłem na początku października kilka winyli w promocji. Blood Fire Death miał być w ciągu tygodnia i co tydzień przedłużali dostawę o kolejny tydzień (na stronie cały czas był dostępny z czasem wysyłki 7 dni). Wysłali zamówienie dopiero, gdy zrezygnowałem z tej płyty. I co najlepsze - Gorguts Pleiades' dust dostałem jakieś z wystawki albo zwrotu. Bo to jest seksualnie niemożliwe, żeby nowa płyta była tak koszmarnie zakurzona i pokryta masą kopertówek. Musiała kilkadziesiąt razy wychodzić z koperty (bez folii wewnętrznej). Nigdy więcej winyli na promocji w EMP.
So say we all.
Awatar użytkownika
Gall
weteran forumowych bitew
Posty: 1129
Rejestracja: 17-08-2015, 21:51

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

02-12-2018, 17:33

Pagan ryje banię megapozytywnie. Zamówienie opłaciłem w piątek po północy (w sumie już w sobotę), a dziś przyszedł mail, że płyty już nadane w paczkomacie. Tomek chyba też ma niedzielę handlową ;)
For there is no folly of the beasts of the earth which is not infinitely outdone by the madness of men.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

02-12-2018, 19:01

Fallen Temple klasa światowa. W piątek koło 12 przelew, a kilka godzin kilkanaście płyt wysłanych
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

03-12-2018, 09:39

Gall pisze:Pagan ryje banię megapozytywnie. Zamówienie opłaciłem w piątek po północy (w sumie już w sobotę), a dziś przyszedł mail, że płyty już nadane w paczkomacie. Tomek chyba też ma niedzielę handlową ;)
Tomek zawsze poważnie podchodził do tematu. Kupuję w Pagan od 25 lat (leci ten czas) i pamiętam czasy, gdy ich katalog to były cztery strony formatu A 6 . ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

03-12-2018, 11:18

shagwest pisze:Fallen Temple - jak zawsze perfekcja.
EMP - wtopa ogromna. Zamówiłem na początku października kilka winyli w promocji. Blood Fire Death miał być w ciągu tygodnia i co tydzień przedłużali dostawę o kolejny tydzień (na stronie cały czas był dostępny z czasem wysyłki 7 dni). Wysłali zamówienie dopiero, gdy zrezygnowałem z tej płyty. I co najlepsze - Gorguts Pleiades' dust dostałem jakieś z wystawki albo zwrotu. Bo to jest seksualnie niemożliwe, żeby nowa płyta była tak koszmarnie zakurzona i pokryta masą kopertówek. Musiała kilkadziesiąt razy wychodzić z koperty (bez folii wewnętrznej). Nigdy więcej winyli na promocji w EMP.
Miałem tez w życiu kilka takich samych przypadków. Po odfoliowaniu okazywało się, że płyta jest w stanie co najwyżej dobrym, a kupiona była jako nowa i przyszła w folii (fabrycznej!). Miałem tak z: Voivod War and Pain kupionej w Wielkiej Płycie pare lat temu, i to mój najjaskrawszy przypadek, bo jest dość mocno „fabrycznie” zjechana tak jak piszesz, ale że płyty winylowe „fabrycznie nowe” po odfoliowaniu są zakurzone i mają ryski to się zbyt często przytrafia niestety… Czy ktoś też tak ma?
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3159
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

03-12-2018, 12:47

to jest nic, ja kiedyś po odpakowaniu płyty Seagulls Insane and Swans Deceased Mining Out the Void wydanej przez Witching Hour Productions nie miałem płyty w środku ! :) na szczęście Sova od razu mi dosłał.
Całymi latami Black Metal był moim zamkiem.
Wtedy odkryłem Dungeon Synth
I zdałem sobie sprawę, że mój zamek ma wieżę, na której nigdy nie byłem.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10150
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

03-12-2018, 13:07

Kupione cedeki to pewnie były refabrished, czy jakoś tak. Duże sklepy na zachodzie często foliują również używki, tylko powinni je sprzedawać jako używki.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3573
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

03-12-2018, 20:36

kurz zawsze się może zebrać w rowkach nawet na nówce sztuce, zawsze można po prostu zetrzeć i luz .w winylach nic mnie tak nie wkurwia jak nowa zafoliowana płyta, która jest w chuj krzywa i mocno faluje na talerzu. ostatnie dwie takie pod rząd mi się trafiły. ale zwykle nie chce mi się jebac z reklamacjami.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10150
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

03-12-2018, 20:46

Można też płytę umyć alkoholem izoporopylowym, takim do samochodów, kilkanaście zeta butelka.
Albo wymieszać izopropyl z wodą, to jeszcze lepiej. W necie jest pełno przepisów.

Pokrzywionej płyty bym nie zdzierżył.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

03-12-2018, 20:51

Do tej mieszanki kilka kropli supranalu, albo od biedy płynu do naczyń- substancji antyadhezyjnej jakiejś i git. Ale niedawno spotkałem się z opinią, żeby nie czyścić bez potrzeby- na instrukcji do gramofonu regi tak było- że to co mówią sprzedawcy środków czyszczących płyty to przesada. A falowanie talerza to w końcu takie mocno szkodliwe jest? Nie mówię o skrajnych przypadkach…
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10150
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

03-12-2018, 21:09

Ubzdur pisze:Do tej mieszanki kilka kropli supranalu, albo od biedy płynu do naczyń- substancji antyadhezyjnej jakiejś i git. Ale niedawno spotkałem się z opinią, żeby nie czyścić bez potrzeby- na instrukcji do gramofonu regi tak było- że to co mówią sprzedawcy środków czyszczących płyty to przesada. A falowanie talerza to w końcu takie mocno szkodliwe jest? Nie mówię o skrajnych przypadkach…
Na chłopski rozum, to igła wtedy nie przemieszcza się równomiernie, może podskoczyć, więc tracimy na dźwięku.

Mam wszystkie płyty proste, ale niektóre trochę porysowane, pyknięcia i trzaski są wtedy częścią odsłuchu.
Ostatnio zmieniony 03-12-2018, 22:46 przez Medard, łącznie zmieniany 1 raz.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Gall
weteran forumowych bitew
Posty: 1129
Rejestracja: 17-08-2015, 21:51

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

03-12-2018, 22:09

Ubzdur pisze:Miałem tez w życiu kilka takich samych przypadków. Po odfoliowaniu okazywało się, że płyta jest w stanie co najwyżej dobrym, a kupiona była jako nowa i przyszła w folii (fabrycznej!). Miałem tak z: Voivod War and Pain kupionej w Wielkiej Płycie pare lat temu, i to mój najjaskrawszy przypadek, bo jest dość mocno „fabrycznie” zjechana tak jak piszesz, ale że płyty winylowe „fabrycznie nowe” po odfoliowaniu są zakurzone i mają ryski to się zbyt często przytrafia niestety… Czy ktoś też tak ma?
No, miałem tak:
Obrazek

Obrazek

Na szczęście bez gadania Agonia wymieniła krążek na nowy. Wkurw był jednak przeogromny.
For there is no folly of the beasts of the earth which is not infinitely outdone by the madness of men.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

04-12-2018, 20:30

SMG przystopował z nowościami. U Hellthrashera nie ma nowych rzeczy z The Crypt, a czekam na wznowienia Hadesów, które już wyszły. Co się dzieje, panowie?
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

04-12-2018, 21:00

Przecież w SMG co 2-3 dni są nowości. U Hellthrashera tak jak zawsze - co tydzień lub co dwa. Norma.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2679
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

05-12-2018, 00:23

Fallen Temple jak zawsze złoto, jeden winyl, a paczka jakbym gramofon z poczty odbierał.
rzułf
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

05-12-2018, 01:22

Ubzdur pisze:Do tej mieszanki kilka kropli supranalu, albo od biedy płynu do naczyń- substancji antyadhezyjnej jakiejś i git. Ale niedawno spotkałem się z opinią, żeby nie czyścić bez potrzeby- na instrukcji do gramofonu regi tak było- że to co mówią sprzedawcy środków czyszczących płyty to przesada. A falowanie talerza to w końcu takie mocno szkodliwe jest? Nie mówię o skrajnych przypadkach…
Właśnie sam jestem ciekawy jak to jest z tym falowaniem.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3573
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: KRYTYCZNIE O WYTWÓRNIACH

05-12-2018, 08:28

w trakcie skoków, falowania zwiększa się nacisk igły wiec raczej ma to wpływ na szybkość jej zużycia
ODPOWIEDZ