Ukraińskie przytupańce

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

Ukraińskie przytupańce

17-07-2006, 15:51

Ot taki letni temacik. Znacie tamtejszą scenę? Lubicie? Nienawidzicie? Ani jedno ani drugie? Kilka niezobowiązujących pytań:

- Który zespól z Ukrainy cenicie najbardziej i dlaczego jest to Drudkh?
- Czy braliscie czynny udzial w pomarańczowej rewolucji?
- Czy to, że wiekszość black metalowych bandów ma zapędy nacjonalistyczne (vide Drudkh, Nocturnal Mortum, Dub Buk) wam przeszkadza, czy lejecie na to grubym sikiem?

Mnie osobiście z tamtego rejonu podchodzi wspomniany Drudkh, (zwlaszcza Autumn Aurora i The Swan Road) za rozbudowane, zróżnicowane kompozycje oraz Dub Buk, za świetny energetyczny black.

A jakie są Wasze typy?
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

17-07-2006, 16:05

Mnie jakoś nigdy nie ciągnęło w tamtą stronę. U mnie jak kapela określająca się jako blackowa ma powiązania z ns to juz na starcie jest spalona. Taki Nokturnal Mortum wypada bardzo blado jak dla mnie.
edit : nie przeszkadza mi natomiast skandynawskie pojęcie narodowości, bo ono ma tam calkowicie inny wymiar niż w innych krajach Europy -np.taki Sigrblot
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

17-07-2006, 16:16

miałem coś napisać na temat Igora z Lucifugum, ale napiszę tak - wielu z tych ludzi znam osobiście i zajebiście ich szanuje i cenię. Zawsze miałem ciągoty w tamtą stronę - może z racji korzeni, chociaz żeby była jasność nie jestem Ukraińcem, ale moi przodkowie pochodza z terenów obecnej Ukrainy. Jako potomek "polskich panów" powinienem miec u nich ostro przejebane, a jest dokładnie odwrotnie. Śledzę od dawna tamtą scenę, Drudkh uwielbiam, Nokturnal Mortum i Dub Buk kocham bezgranicznie. Lucifugum też lubię, bez względu na to, co zostanie na ten temat lub samego Igora powiedziane. A stawianie przez Coffina nacjonalizmu na równi z narodowym socjalizmem świadczy tylko bracie o twej nędzy umysłowej, nie obraź się, ale tak jest, coś dzwoni, ale nawet nie wiesz co i gdzie, nie znasz ich, nie wiesz co jest w tekstach, ale stosujesz retorykę typowo unijną - wszyscy to hitlerowscy faszyści.
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

17-07-2006, 16:25

[quote][i]Wysłane przez COFFIN[/i]
Mnie jakoś nigdy nie ciągnęło w tamtą stronę. U mnie jak kapela określająca się jako blackowa ma [b]powiązania z ns[/b] to juz na starcie jest spalona. Taki Nokturnal Mortum wypada bardzo blado jak dla mnie.[/quote]

no klasyczny przykład powtarzania zasłyszanych "mądrości"

[quote][i]Wysłane przez COFFIN[/i]
edit : nie przeszkadza mi natomiast skandynawskie pojęcie narodowości, bo ono ma tam calkowicie inny wymiar niż w innych krajach Europy -np.taki Sigrblot [/quote]

no to konkretnie - jaki ?
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
valmir
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 17-08-2004, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

17-07-2006, 16:30

[quote][i]Wysłane przez Skaut_Kwatermaster[/i]
Ot taki letni temacik. Znacie tamtejszą scenę? Lubicie? Nienawidzicie? Ani jedno ani drugie? Kilka niezobowiązujących pytań:

1. Który zespól z Ukrainy cenicie najbardziej i dlaczego jest to Drudkh?
2. Czy braliscie czynny udzial w pomarańczowej rewolucji?
3. Czy to, że wiekszość black metalowych bandów ma zapędy nacjonalistyczne (vide Drudkh, Nocturnal Mortum, Dub Buk) wam przeszkadza, czy lejecie na to grubym sikiem?

[/quote]

1. nokturnal mortum
2. slava janukowycz
3.nie przeszkadza mi to, gdyż [b]nacjonalizm[/b] jest mi bliski.
controle and abuse
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

17-07-2006, 16:32

Mylisz sie profesorze, nie stawiam na równi tych dwoch pojęć, chodzilo mi o to, że łaczenie black metalu i jakiejkolwiek innej ideologii niz satanistyczna nie powinno mieć miejsca. O moja glowę się nie martw, jest z nią bardzo dobrze.
valmir
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 17-08-2004, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

17-07-2006, 16:34

"zło przyciąga zło" jak powiedział e z watain.
to sie tyczy szatana i nazioli :-)
controle and abuse
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

17-07-2006, 16:37

[quote][i]Wysłane przez Brzachwo Wój[/i]
[quote][i]Wysłane przez COFFIN[/i]
Mnie jakoś nigdy nie ciągnęło w tamtą stronę. U mnie jak kapela określająca się jako blackowa ma [b]powiązania z ns[/b] to juz na starcie jest spalona. Taki Nokturnal Mortum wypada bardzo blado jak dla mnie.[/quote]

no klasyczny przykład powtarzania zasłyszanych "mądrości"
Nie, wystarczająco długo słucham takiej muzyki, żeby mieć o niej pojęcie


[quote][i]Wysłane przez COFFIN[/i]
edit : nie przeszkadza mi natomiast skandynawskie pojęcie narodowości, bo ono ma tam calkowicie inny wymiar niż w innych krajach Europy -np.taki Sigrblot [/quote]

no to konkretnie - jaki ? [/quote]
A no taki, że np.w Szwecji czy Norwegii chodzi o dbanie o tradycję,
historię , nie koniecznie wywyzszając ją od razu ponad inne, w przeciwienstwie do kilku asów tamtejszej sceny.
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

17-07-2006, 16:44

[quote][i]Wysłane przez valmir[/i]
"zło przyciąga zło" jak powiedział e z watain.
to sie tyczy szatana i nazioli :-) [/quote]

prawie się ze śmiechu posrałem!:)

w temacie to dorzuciłbym jeszcze hate forest. nie przejawiam jakiegoś szczególnego zainteresowania tą sceną, mimo że podobnie jak brada Brzachwo pochodze z sąsiedniej wsi, a samą Ukrainę darzę wielką sympatią.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

17-07-2006, 16:44

[quote][i]Wysłane przez Brzachwo Wój[/i] ale stosujesz retorykę typowo unijną - wszyscy to hitlerowscy faszyści. [/quote]
Tutaj juz zaczynasz pierdolić, akurat tak sie sklada, że doskonale o tym wiem, mój pradziadek był w wehrmachcie i wcale nie był faszystą i hitlerowcem. Po za tym jesli uważasz, że masz te 12 lat więcej na karku to automatycznie lepiej znasz historię ?
Po za tym jesli podoba cie sie wschodnia scena, to twoja sprawa, nie pamiętam natomiast żebyś wypowiadał sie na temat kapel blackowych nie zabrudzających tego gatunku, no ale one pewnie nie znajdują się w tych pięciu procentach inteligentnego metalu, którego sluchasz
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1073
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

17-07-2006, 16:55

1. Nokturnal Mortum, nieźle rzeźbi Mental Demise czy Fleshgore. Ostatnio trafiłem na Thuderkraft, które chyba jeszcze nie do końca nie wie co chce grać (ale kilka razy warto przesłuchać)
2. Niet
3. Absolutnie - mam to w nosie. Jest to część ich mentalności, a typowo polskie utożsamianie nacjonalizmu z agresywną formą a'la hitleryzm jest idiotyzmem. Nauka zachodnia bardzo często zamiennie używa pojęcie nacjonalizm z patriotyzmem. Trzeba po prostu rozgraniczyć pozytywny i negatywny aspekt pojęcia. Zresztą nie słyszałem jeszcze, żeby pod wpływem numerów Nokturnal Mortum czy Dub Buk ktoś zabił jakiegoś polskiego paniczyka...
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

17-07-2006, 17:27

znam. nie lubię.
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

17-07-2006, 17:36

[quote][i]Wysłane przez COFFIN[/i]
Mylisz sie profesorze, nie stawiam na równi tych dwoch pojęć, chodzilo mi o to, że łaczenie black metalu i jakiejkolwiek innej ideologii niz satanistyczna nie powinno mieć miejsca. O moja glowę się nie martw, jest z nią bardzo dobrze. [/quote]

ta, jasne - karkołomna dość wolta, skoro słowa "powiązania z ns" mają oznaczać brak akceptacji na łączenie jakiejkolwiek ideologii innej niz satanistyczna z black metalem, to w takim razie ja mówiąc o twojej nędzy intelektualnej miałem na myśli problemy współczesnego człowieka w dobie technokratyzacji życia, takie bardzo ogólne pojęcie

a poza tym znam tych ludzi i wiem, że to nie naziole, więc pisanie o powiązaniach z NS są mocno naciągane - obiegowa bzdurna opinia powtarzana do zrzygania
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

17-07-2006, 17:48

[quote][i]Wysłane przez COFFIN[/i]
nie pamiętam natomiast żebyś wypowiadał sie na temat kapel blackowych nie zabrudzających tego gatunku, no ale one pewnie nie znajdują się w tych pięciu procentach inteligentnego metalu, którego sluchasz [/quote]

znaczy co, że nie zabrudzają gatunku ? pewnie się i znajdują, tylko po co mam wypowiadać się o nich ? czy jest coś, co na ten temat jeszcze nie wiadomo ? zresztą, czy to ty ustalałeś jakieś ramy tego gatunku, żeby ferowac wyroki, co jest gatunkowo czyste a co nie jest i poza tym zasadnicze pytanie, jakie to kurwa ma znaczenie w ogóle :-)

temat letni, ale dawno się nikt nie pokłócił, a jako agresywny cham muszę się pokłócić, żeby zakończyć to po barbarzyńsku na jakiejś imprezie :-)
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

17-07-2006, 18:17

[quote][i]Wysłane przez Brzachwo Wój[/i [/quote]
temat letni, ale dawno się nikt nie pokłócił, a jako agresywny cham muszę się pokłócić, żeby zakończyć to po barbarzyńsku na jakiejś imprezie :-) [/quote]
He he, no wlasnie .
W sumie może żle ich odebralem. Natomiast wypowiedzi wokalisty NM na Wolinie jednoznacznie mi podpadają pod ww ideologię, a do tego doszła ta cała jego akcja w obronie tego debila z Absurd.
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

17-07-2006, 18:31

ach no uniosłem się przyjacielu ( życiowe wskazówki Marii odnoszą skutek, postanowiłem się zmienić i nie kłocić :-) aż muszę sobie zarzucić MISTIGO VARGGOTH DARKESTRA na utulenie żalu. Każdy jakoś błądzi, Varggoth toże, a że cała akcja Free Hendrik Mobus okazała się szczytna w hasłach ( zamach na wolność artysty ) a brudna w realizacji ( uwolnić od odpowiedzialnosci naziolskiego bandytę :-) no cóż, no dobra, ruchał tę kozę, ale to było raz i po pijaku :-D
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
hate
starszy świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 17-07-2006, 21:18

17-07-2006, 21:19

- Drudkh, Dub Buk ;}
- Nie
- Leje na to sikiem prostym
vomit

17-07-2006, 21:24

[quote][i]Wysłane przez Skaut_Kwatermaster[/i]
- Który zespól z Ukrainy cenicie najbardziej i dlaczego jest to Drudkh?
- Czy braliscie czynny udzial w pomarańczowej rewolucji?
- Czy to, że wiekszość black metalowych bandów ma zapędy nacjonalistyczne (vide Drudkh, Nocturnal Mortum, Dub Buk) wam przeszkadza, czy lejecie na to grubym sikiem?
[/quote]

1. Dub Buk zdecydowanie. Za Drudkh nie przepadam.
2. Miałem to gdzieś.
3. Nie bardzo mi pasują te teksty na we wkładce ostaniej (chyba, średnio się orientuję) płycie Drudkh, ale w sumie jeśli muza jest dobra (a nie jak pewien polskawy "chonor" - wiem, że nietrafione to porównanie, ale musiałem to powiedzieć) zwisają mi te pierdoły
Awatar użytkownika
metanoll
zaczyna szaleć
Posty: 165
Rejestracja: 18-03-2005, 21:09
Lokalizacja: Lublin=>Wawa

17-07-2006, 21:33

Mental Demise, Fleshgore, Drudkh - zajebiste bandy, świetna muza
valmir
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 17-08-2004, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

17-07-2006, 21:38

[quote][i]Wysłane przez vomit[/i]
[quote][i]Wysłane przez Skaut_Kwatermaster[/i]
3. Nie bardzo mi pasują te teksty na we wkładce ostaniej (chyba, średnio się orientuję) płycie Drudkh, ale w sumie jeśli muza jest dobra (a nie jak pewien polskawy "chonor" - wiem, że nietrafione to porównanie, ale musiałem to powiedzieć) zwisają mi te pierdoły [/quote]

no, akurat kwestia gloryfikowania upa jest srednio sympatyczna dla Nas, Polaków
controle and abuse
ODPOWIEDZ