Ukraińskie przytupańce

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Impious
zaczyna szaleć
Posty: 250
Rejestracja: 09-04-2005, 14:38
Lokalizacja: Karpackie Lasy

17-07-2006, 21:40

Najbardziej cenie Noturnal Mortum, a w szczególności Nechrist i Mirovozzrienie choć Lunar Poetry i Goat Horns też są świetnymi albumami. Do dzisiaj nie moge przeboleć tego, że nie byłem na ich koncercie w Katowicach. Drudkh jakoś nigdy mnie nie podniecał zbytnio, choć w sumie nie wiem dlaczego. Dub Buk trzyma pewien poziom, ale jakos nie trafia do mnie w 100%.

Pomarańczową rewolucje miałem i mam głęboko gdzieś. Było wielkie halo, że szykują sie zmiany jak skurwysyn, a tak naprawde chyba te zmiany nie były aż tak drastyczne (tak mi sie wydaje bo nie interesuje mnie to w ogóle).

Zapędy nacjonalistyczne nie przeszkadzaja mi wcale, a po części nawet z niektórymi tekstami sie moge zgodzić.
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

17-07-2006, 22:30

[quote][i]Wysłane przez valmir[/i]
[quote][i]Wysłane przez vomit[/i]
[quote][i]Wysłane przez Skaut_Kwatermaster[/i]
3. Nie bardzo mi pasują te teksty na we wkładce ostaniej (chyba, średnio się orientuję) płycie Drudkh, ale w sumie jeśli muza jest dobra (a nie jak pewien polskawy "chonor" - wiem, że nietrafione to porównanie, ale musiałem to powiedzieć) zwisają mi te pierdoły [/quote]

no, akurat kwestia gloryfikowania upa jest srednio sympatyczna dla Nas, Polaków [/quote][/quote]

historia polsko-ukraińska jest w ogóle średnio sympatyczna dla obu stron, oni walczyli o swoją wolność i mają swoich bohaterów, a zresztą akcja "Wisła" była też średnio sympatyczna dla Ukraińców, więc ciężko wymagać aby kochali Polaków, a jednak ja się spotkałem tylko z przejawami sympatii i przyjaźni, zresztą zawsze kończy sie to stwierdzeniem, że bez flachy nie rozbierzesz jak było, a jak już się flachę wypije, to bez sensu jest rozdrapywanie ran. Jeden tylko kiedyś coś pisnął do mnie że Motley Crue jest w pytę i ty chuju, czy jakoś tak, ale szybki cios w tubę wyjaśnił tę prowokację towarzyską ;-D
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

17-07-2006, 22:32

A myślałem, że to temat będzie o soundtracku do "Ogniem & Mieciem".
Lubię "Hey Sokoły !!!" oraz ten drugi utwór (zapomniałem tytuła).

Aha... byłbym zapomniał, a to temat odpowiedni na zwrócenie uwagi.
Zawsze śmieszyło mnie jechanie na nazioli (mimo, że to nie naziole) na scenie BM i jednoczesne podniecanie się jakimś innym apokaliptycznym, nihilistycznym, fanatycznym, samobójczym, etc. przesłaniem. A to dlatego, że jednak rzadko wysuwa się tu argument, że BM jest związany z koncepcją negacji wszystkiego (nawet nowego porządku), a zamiast tego mówi się, że nazizm to zbrodnicza ideologia. Chciałbym wszechobecne logiczne mózgi zapytać: co z tego?
Czy twierdzenie: "End All Life" nie jest równie groźne?
Czyli jak to jest? Jak coś się staje odrobinę prawdziwe, to już odchodzi ochota do wygłaszania antyludzkich komunikatów? Już się nie bawimy w nihilizm, bośmy posmakowali armageddonu w wersji hitlerowskiej i okazał się naprawdę straszny?

Ale to było tak na marginesie.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

17-07-2006, 22:54

otóż to, chyba, że się już rozumie, że to wszystko to jedna wielka zabawa, nic więcej, nic mniej ( mówię o muzyce, nie ideologii ) i dzielenie na tru i sru i wyznaczanie granic gatunku jest zwykłą bzdurą
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
vomit

17-07-2006, 23:01

A mnie nie śmieszy. Nazizm = hilter (nazista) = nienawiść do Polaków = nienawiść do mnie. Pierdolą o patriotyźmie, chyba nierozumiejąc o co chodziło hitlerowi.
Śmieszą mnie natomiast teksty w stylu "ja nie gloryfikuję hitlera, tylko jego ideologię". Dlaczego? Patrz wyżej.

Poza tym cały nazizm to jest przerobiona przez urojenia himmlera wersja ideologii stowarzyszenia thule i pierdół hitlera

Ale to tak na marginesie.
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

17-07-2006, 23:15

[quote][i]Wysłane przez vomit[/i]
A mnie nie śmieszy. Nazizm = hilter (nazista) = nienawiść do Polaków = nienawiść do mnie. [/quote]
O, to jestem w stanie zrozumieć.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

18-07-2006, 00:02

akurat czesto siedze na ukrainie, i scena black w wiekszosci jest wlasnie taka nacjonalistyczna.(moze dlatego ze kosciol sie tak nie wpierdala jak u nas w zycie obywateli,nie wiem). z dobrych zespolow to tak jak wyzej,wyroznilbym nokturnal mortum, hate forest, lucifugum.
co do pomaranczowej rewolucji to bylem w tym czasie na ukrainie.na poczatku bylo duzo szumu i nawet sie wystraszylem, ze zamkna granice i nie wroce do kraju(wielu znajomych rosjan rzucilo wszystko i pospierdalalo). pozniej okazalo sie to bardziej ruchem pokojowym. teraz to wogole smiech z tego,bo zrobili rewolucje,zeby teraz oddac wladze oponentom. ale to ich podworko.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

18-07-2006, 10:26

Nokturnal Mortum - w zasadzie wszystko, co wyprodukowali bardziej (Nechrist) lub mniej (Goat Horns) podoba mi się. Natomiast jeśli NM to najlepsza ukraińska kapela, to nie będę zgłębiać dalej tej sceny - jedne bałałajki wystarczą. Nawet mp3 nie chce mi się ściągać:)
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
Awatar użytkownika
sveneld
zaczyna szaleć
Posty: 249
Rejestracja: 18-03-2004, 08:58
Lokalizacja: Wrocław

18-07-2006, 10:55

Nie będę oryginalny - najbardziej lubię NM i Drudh.
Pierwsza płyta Dub Buk także świetna, ale już druga w ogóle mi nie podeszła, poszli w jakimś dziwnym thrash blackowym kierunku.
Holy Blood tez przyzwoite muzycznie, ale to jest
chrześcijański metal, a tego przełknąć jakoś nie mogę.
Swoja droga ciekawe, ze nasze krajowe próby grania tego typu folkowanego postblacku są generalnie żałosne, może jedynie ze Slavland coś będzie.
Only dead fish flows with the stream...
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

18-07-2006, 11:31

Holy Blood jakoś akurat mnie nie porwało. Jakaś taka na jedno kopyto ta płyta (wabi się bodajże 'Waves are Dancing', ale głowy nie dam sobie urwać, bo siedzę w robocie). Już w porównaniu z nimi wolę wspomniane przez siebie Flesgore i Mental Demise. To zresztą ciekawe, że bodajże tylko jeszcze jeden forumowicz wpsomniał o tych zespołach, bo tak to dominują zespoły z kręgu folk/black. Nie zmienia to faktu, że Nokturnal Mortum uważam za najciekawszy ukraiński zespół.
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

18-07-2006, 12:03

bo zdecydowanie ciekawsze są kapele grające black - mozna wspomnieć jeszcze chociażby o Uterus, no, powiedzmy Dammerung, Kurgan, Svjatogor, Balfor, Nagual ale to juz albo takie więcej drugoligowe albo projekty hybrydowe tych samych muzyków - zwłaszcza te z Charkowa, skąd pochodzi Drudkh, Dub Buk, Nokturnal Mortum, Khors
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

18-07-2006, 12:11

[quote][i]Wysłane przez Brzachwo Wój[/i]
bo zdecydowanie ciekawsze są kapele grające black[/quote]

bezapelacyjnie się zgadzam, bo ani wspomniane przez mnie Mental Demise, ani Fleshgore nie wnoszą takiego powiewu świeżości, jak choćby Drudkh czy Nokturnal Mortum. Nie zmienia to faktu, że w swojej klasie są to zespoły dobre.

[quote]zwłaszcza te z Charkowa, skąd pochodzi Drudkh, Dub Buk, Nokturnal Mortum, [/quote]

to też prawda - do tego dorzuciłbym jeszcze 'debiutujący' (dobre sobie!) Thunderkraft, czy Kolo i Triglav. generalnie taki np. Thunderkraft to zbieranina muzyków (także sesyjnych) z Charkowa, którzy swe paluchy maczali np. w Nokturnal Mortum, Lutomysl czy Drudkh
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2724
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

18-07-2006, 20:30

Do Ukrainy mam sentyment ze względu na częściowe korzenie i częste podróże w tamte regiony.

Pierwszą kapelą jaką poznałem było [b]NM[/b]. Wyszły akurat w Polsce 2 pierwsze płyty wydane na kasetach przez Morbid Noizz. Do tej pory bardzo lubię każde ich wydawnictwo.
[b]Dub Buk[/b] - rewelacyjna pierwsza płyta, której nawet dzisiaj mogę słuchać codziennie bez znudzenia. Narobiłem sobie nią smaku, ale druga płyta mnie zawiodła.
[b]Drudkh[/b] - wspaniały zespół, uwielbiam bezgranicznie wszystkie 4 płyty, a wyróżniłbym najbardziej "Autumn Aurora" i świetną "Blood in our wells".
[b]Astrofaes[/b] - nikt o nim jeszcze nie wspomniał, powiązany personalnie z Drudkh. Płyt na koncie sporo i takie np. "Ancestors' Shadows", "Heritage" i "Those whose past is immortal" całkiem nieźle się prezentują.
[b]Hate Forest[/b] - kolejny powiązany z Drudkh i Astrofaes. 3 pełne płyty, z czego 2 surowe nawałnice, a jedna zupełnie inna. "Battlefields" jest okrutnie zimna i transowa. Wspaniałe wolne pochody, wywołujące jakiś taki niepokój.
[b]Lucifugum[/b], nie znam wszystkich płyt. Szczególnie te nowe są raczej kiepskie. Lubię "On the sortilage of Christianity", "...Back to Chopped Down Roots", "Stigma Egoism" oraz "Sociopath".
[b]Lutomysl[/b] - bardzo ciekawy zespół(?), mam 3 pierwsze cd i wszystkie są niezłe.

Szykuję się zapoznać z Khors i Grimm. Słyszał ktoś?
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

18-07-2006, 20:42

znam Khors, zajebisty jest, ma jedną płytę na koncie - The Flame Of Eternity's Decline, ale cytat ze stronki Khors w kwestii personalnej wiele wyjaśnia co do grania, czego się można spodziewać :

"...KHORS was formed in August 2004 by KHORUS, former bass guitarist of ASTROFAES. The band was accomplished with drummer KHAOTH (TESSARACT, ex-ASTROFAES, ex-HATE FOREST) and the guitarist HELG (RUNES OF DIANCEHT) who also took over the vocals..."
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2724
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

26-07-2006, 18:46

[quote][i]Wysłane przez Brzachwo Wój[/i]
znam Khors, zajebisty jest, ma jedną płytę na koncie - The Flame Of Eternity's Decline [/quote]

Też już znam:) Dopiero pierwsze przesłuchanie, ale jest bardzo ok.
Awatar użytkownika
Ulfr
zaczyna szaleć
Posty: 153
Rejestracja: 16-03-2006, 00:23
Lokalizacja: Wawa

29-07-2006, 21:58

Ja za bardzo tej sceny, powiem uczciwie, nie znam, ale to co znam na kolana mnie nie rzuca, jako ze wiekszosc znanych mi ukrainskich kapel to NSBM, a ten nurt jest u mnie w zasadzie spalony na wejsciu i nie wiem jak cos musialoby wymiatac, zeby bylo inaczej. Nokturnal Mortum nie cierpie, podobnie jak Lucifugum (choc ci ostatni to nie NSBM chyba). Jeszcze najbardziej lubilem Drudkh, ale jak dla mnie znaczaco obnizyli loty na ostatnim albumie (chociaz juz od tej "dumki" konczacej poprzedni album, "The Swan Road" mozna bylo spasc pod krzeslo ze smiechu), a gloryfikacja UPA jeszcze bardziej mnie do nich zniecheca.
Moj ulubiony zespol z terenow bylego Sojuza to chyba bedzie Neglected Fields. ;)
VIVA MEGALOMANIA
necro333
starszy świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 01-03-2006, 14:48

30-07-2006, 12:27

nie wiem czy były wymienione : CAPITOLLIUM, FLESHGORE, DOGMA, HYPERION, GOLIARD, PAGANLAND, KRODA, AMBIVALENCE, CASTRUM - ale to wszystko III liga więc...odsłuchowo znam tylko NOKTURNAL MORTUM, LUCIFUGUM...są lepsze płyty do zbadania;))
Awatar użytkownika
Xapapote
weteran forumowych bitew
Posty: 1427
Rejestracja: 20-01-2006, 16:53

01-08-2006, 17:42

[quote][i]Wysłane przez Skaut_Kwatermaster[/i]

- Który zespól z Ukrainy cenicie najbardziej i dlaczego jest to Drudkh?
- Czy braliscie czynny udzial w pomarańczowej rewolucji?
- Czy to, że wiekszość black metalowych bandów ma zapędy nacjonalistyczne (vide Drudkh, Nocturnal Mortum, Dub Buk) wam przeszkadza, czy lejecie na to grubym sikiem?

A jakie są Wasze typy? [/quote]

1. Mental Demise!!! (ale Necrocannibalistic Vomitorium, Rotting Guts, Outer Orgasm i pare innych daje rade)
2. Tak. 4 dni nosiłem fleka na lewą stronę :P
3. Nie przeszkadza bo generalnie sram na blekmetal (a na NSBM sram podwójnie z wisienką na czubku)
...:::jeśli mają jakąś czarną listę, chcę na niej być:::..
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

01-08-2006, 22:10

zasadniczo nie ma sie co martwić, Giertych da ci amnestię na maturę, więc nie musisz przemęczać tego swojego zwoju myślą
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
ODPOWIEDZ