Nostalgia czasów niedawnych

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10159
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:37

tomaszm pisze:
12-01-2024, 22:35
Czego to pożar? NMP w Dabrowie Górniczej?
Ktoś najprawdopodobniej podpalił drzwi do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej! Czy była to zemsta za niedawną aferę na parafii z udziałem księży i domniemanego pracownika seksualnego?

https://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/ ... c1-9461885
Die Welt ist meine Vorstellung.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8157
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:38

Ale tam w obrębie archidiecezji były jeszcze 2 inne pożary w zeszłym roku. Znacznie większe.
Kupię:

Vastum Hole Below
olgims
weteran forumowych bitew
Posty: 1006
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:45

Bloodcult pisze:
12-01-2024, 22:28
Medard pisze:
12-01-2024, 22:15
Bloodcult pisze:
12-01-2024, 22:04

Przecież w samej tylko Kanadzie (gdzie jak wieść niesie wszyscy są uśmiechnięci) w ciągu jednego tylko roku - 2021 - podpalono i zniszczono więcej kościołów niż w Norwegii w latach 90. Tak więc drodzy black metalowcy - w porównaniu z tęczowym lewactwem to wy pizdeczki jesteście :D
Akurat w Dąbrowie Górniczej podpalają:

Obrazek
Może śmigiełko podpalił :D
nie mój rejon
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:45

Medard pisze:
12-01-2024, 22:37
tomaszm pisze:
12-01-2024, 22:35
Czego to pożar? NMP w Dabrowie Górniczej?
Ktoś najprawdopodobniej podpalił drzwi do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej! Czy była to zemsta za niedawną aferę na parafii z udziałem księży i domniemanego pracownika seksualnego?

https://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/ ... c1-9461885
Dziwne te zainteresowania. Jak nie gaśnicami, to teraz pożarami.
.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8157
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:47

Ja to robię zawodowo. Więc proszę się ten tego:)
Kupię:

Vastum Hole Below
olgims
weteran forumowych bitew
Posty: 1006
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:48

A to u tych braci orgiastnykow się fajczy :D
to pewnie płomienna męska miłość na zakrystii
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8157
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:55

Acha.

W temacie. Czasy są na pewno inne. Jest jedna rzecz za która na pewno nie tęsknie. Zastanawianie się jadąc na koncert czy człowiek nie wróci z obitym ryjem i przed kim tym razem trzeba będzie spierdalać. Z punktu widzenia młodzieńca to nie było fajne......wręcz zajebiscie chujowe ,że człowiek ledwo naciułał na bilet na taką metalmanię i zastanawiał się czy w ogóle wejdzie na koncert czy gdzieś nie zostanie skrojony przez ekipy z Szczecina czy Grudziądza.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 01:54

U mnie to będzie przede wszystkim zanik sklepów muzycznych i degrengolada Empiku.
Do takiej Dziupli na przykład zaglądałem przynajmniej ze dwa razy w miesiącu, pisałem o tym już kiedyś na forum. Wszystko stamtąd lepiej smakowało. To miejsce emanowało jakąś trudną do zdefiniowania aurą (nie, nie chodzi o stęchliznę). Ileż ja tam kasy zostawiłem, ile czasu spędziłem...
Empik ze świątyni kultury, na które to miano zasługiwał dwadzieścia i więcej lat temu, zamienił się w jakiś tani ekwiwalent wiejskiego odpustu - "kup pan świeczkę zapachową i czekoladę mamy w promocji, a może kubeczek lub t-shirt ze śmiesznym nadrukiem? Mamy też trzypłytowy składak best of disco z pola 1991-2011". Kiedyś się jeździło co piątek po szkole i spędzało tam po dwie godziny, a teraz wpada parę razy w roku zajrzeć do kilku tytułów prasowych i kupić nowego Musicka.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10678
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 10:05

Gore_Obsessed pisze:
14-01-2024, 01:54
U mnie to będzie przede wszystkim zanik sklepów muzycznych i degrengolada Empiku.
Do takiej Dziupli na przykład zaglądałem przynajmniej ze dwa razy w miesiącu, pisałem o tym już kiedyś na forum. Wszystko stamtąd lepiej smakowało. To miejsce emanowało jakąś trudną do zdefiniowania aurą (nie, nie chodzi o stęchliznę). Ileż ja tam kasy zostawiłem, ile czasu spędziłem...
Empik ze świątyni kultury, na które to miano zasługiwał dwadzieścia i więcej lat temu, zamienił się w jakiś tani ekwiwalent wiejskiego odpustu - "kup pan świeczkę zapachową i czekoladę mamy w promocji, a może kubeczek lub t-shirt ze śmiesznym nadrukiem? Mamy też trzypłytowy składak best of disco z pola 1991-2011". Kiedyś się jeździło co piątek po szkole i spędzało tam po dwie godziny, a teraz wpada parę razy w roku zajrzeć do kilku tytułów prasowych i kupić nowego Musicka.
Cholera, czuje, ze wywolujesz ducha Konopnickiego, hehe. Ale to prawda - malo czego brakuje mi tak bardzo jak sklepow, w ktorych mozna ,,pogrzebac", nie tylko za muzyka, ale tez ksiazkami, komiksami, czy po prostu fajnym tanim szajsem. Ostatnio zobaczylem na allegro ze kasete sprzedaje jakis sklep z Krakowa, znalazlem go na mapie, szedlem tam pol godziny w deszczu, po czym jak doszedlem, to sie okazalo, ze zamkniete, a w srodku gole sciany. Tym samym w Krakowie nie ma juz chyba takiego sklepu, gdzie mozna by kupic kasete z metalem. Grzebanie troche mi ratuje Sklad Taniej Ksiazki, ktore wciaz sa tanie i jest ich na tony, to zawsze wielka przyjemnosc zanurzyc sie tam, chociaz tez mam wrazenie, ze niektore tytuly widze tam od wielu, wielu lat...
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 11:39

Nawet taki Media Markt jak wchodził do Polski to był raj płytowy (przynajmniej lubelski). Kilka stanowisk odsłuchowych, tony płyt po taniości. Szkoda, że wtedy było się biednym uczniakiem i trzeba było wybierać czy kupić jakąś nowość za 29,99 czy np. CD Kat za 9,99. Kata kasety się miało, więc wygrywały nowości :)
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1977
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:11

gelO pisze:
14-01-2024, 11:39
Nawet taki Media Markt jak wchodził do Polski to był raj płytowy (przynajmniej lubelski). Kilka stanowisk odsłuchowych, tony płyt po taniości. Szkoda, że wtedy było się biednym uczniakiem i trzeba było wybierać czy kupić jakąś nowość za 29,99 czy np. CD Kat za 9,99. Kata kasety się miało, więc wygrywały nowości :)
Też tęsknię, świetne to było. Pamiętam do dzisiaj jak jako szczyl pojechałem do wielkiego marketu do pobliskiego, większego miasta (niewielkiego, ale dla mnie wtedy to było jak Warszawa) i odsluchiwalem na stanowisku "St. Anger" :D
Pierwsza moja konfrontacja z "ezoteryką" ekstremalnego metalu była w sklepie muzycznym u mnie w mieście jak oglądałem tę półkę z kasetami i jarałem się tymi nierozczytywalnymi logami myśląc "co to za dziwne gówno, o co chodzi". Ciekawość jaką to wzbudziło sprawiła, że słucham już metalu od 25 lat i go gram z 15-20. Vader był szokiem jak usłyszałem to w wieku 10 lat około. Brzmiało to jak nic co wcześniej słyszałem.
Ostatni raz jak pamiętam bycie obslinionym w takim wielkim sklepie muzycznym było w takim olbrzymim Saturnie w Hamburgu przy dworcu centralnym - całe piętro tylko z muzyką, pamiętam że mieli nawet Ofermod. Drugi to jak byłem w Los Angeles w tym kultowym sklepie Amoeba Records, gdzie muzycy na YT udzielają wywiadów. Dużo fajnych pozycji, była nawet półeczka z noise/power electronics. Ceny niestety wysokie, ale musiałem wziąć parę CD.
Brakuje mi strasznie w PL takich sklepów, w Berlinie można jeszcze takie ustrzelić, w WWA jak jestem to odwiedzam ten Hey Joe czy jakoś tak. Ciekawe czy są jeszcze jakieś inne. Byłem kiedyś jeszcze w jednym w pobliżu Alei Jerozolimskich bodajże, dużo rocka progresywnego tam było. Mogłem pomylić ulicę, bo słabo znam topografię Warszawy.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5365
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:12

A teraz Media Markt nawet nie ma stoisk z muzyką...Jak byłem na studiach w Szczecinie, to w poniedziałek nie miałem już praktycznie kasy na życie, bo wszystko wydałem w Rock Boxie na kasety czy CD 😉 No i Metal Hammery czy inne Morbid Noizzy😉
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1977
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:24

Sgt. Barnes pisze:
14-01-2024, 12:12
A teraz Media Markt nawet nie ma stoisk z muzyką...Jak byłem na studiach w Szczecinie, to w poniedziałek nie miałem już praktycznie kasy na życie, bo wszystko wydałem w Rock Boxie na kasety czy CD 😉 No i Metal Hammery czy inne Morbid Noizzy😉
Kiedyś koleś mi oddał całą stertę Metal Hammerow i mocno to czasopismo ukształtowało mój gust muzyczny, szczególnie przypadały mi do gustu typy Arka Lercha. Dzięki niemu dowiedziałem się o istnieniu Antigamy, której do dzisiaj obowiązkowo kupuje każdy nowy album. Propsował też takie rzeczy jak Misery Index, pamiętam entuzjastyczną recenzję bodajże jedynki Hate Eternal i dużo ogólnie grindu i death metalu.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5365
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:29

Żeby zaoszczędzić to ja kupowałem swego czasu Tylko Rocka a kolega MH. I się wymienialiśmy. Zresztą, gdy świeży numer pojawiał się w kioskach, to było prawie święto. Moja babcia dawała mi kieszonkowe, a ja je wydawałem na prasę. Niektóre recenzja czy wywiady to znam na pamięć.😉 Fajne czasy 👍
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1977
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:48

Sgt. Barnes pisze:
14-01-2024, 12:29
Żeby zaoszczędzić to ja kupowałem swego czasu Tylko Rocka a kolega MH. I się wymienialiśmy. Zresztą, gdy świeży numer pojawiał się w kioskach, to było prawie święto. Moja babcia dawała mi kieszonkowe, a ja je wydawałem na prasę. Niektóre recenzja czy wywiady to znam na pamięć.😉 Fajne czasy 👍
Teraz mi się przypomniało, że u mnie w pokoju wisiały wycinki z sesji zdjęciowej Vital Remains "Dechristianize" bo był wywiad z którymś z nich w MH po premierze płyty. Obsrałem gacie jak tę płytę usłyszałem.

Obrazek

Obrazek

Te foteczki.
Nawet kupiłem sobie koszulkę z okładką tej płyty na jakiejś kolonii w Zakopanem :lol: Był kiedyś taki fajny sklep muzyczny na Krupówkach.
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1823
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:56

Sgt. Barnes pisze:
14-01-2024, 12:12
A teraz Media Markt nawet nie ma stoisk z muzyką...Jak byłem na studiach w Szczecinie, to w poniedziałek nie miałem już praktycznie kasy na życie, bo wszystko wydałem w Rock Boxie na kasety czy CD 😉 No i Metal Hammery czy inne Morbid Noizzy😉
Są jeszcze jakieś większe sieciówki z muzyką pomijając empiki? Kilka lat temu kupowałem w saturnie, chyba już ktoś przejął te sklepy.
Awatar użytkownika
Stary Metal
w mackach Zła
Posty: 988
Rejestracja: 21-03-2014, 20:07

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 15:40

I kamp med kvitekrist
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 16:08

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-01-2024, 10:05
Cholera, czuje, ze wywolujesz ducha Konopnickiego, hehe. Ale to prawda - malo czego brakuje mi tak bardzo jak sklepow, w ktorych mozna ,,pogrzebac", nie tylko za muzyka, ale tez ksiazkami, komiksami, czy po prostu fajnym tanim szajsem. Ostatnio zobaczylem na allegro ze kasete sprzedaje jakis sklep z Krakowa, znalazlem go na mapie, szedlem tam pol godziny w deszczu, po czym jak doszedlem, to sie okazalo, ze zamkniete, a w srodku gole sciany. Tym samym w Krakowie nie ma juz chyba takiego sklepu, gdzie mozna by kupic kasete z metalem. Grzebanie troche mi ratuje Sklad Taniej Ksiazki, ktore wciaz sa tanie i jest ich na tony, to zawsze wielka przyjemnosc zanurzyc sie tam, chociaz tez mam wrazenie, ze niektore tytuly widze tam od wielu, wielu lat...
A jednocześnie cholerną Żabkę masz na każdym rogu. Ja mam CZTERY w promieniu 300 metrów od domu. Pojebane. Za to księgarnia niedługo będzie jak Yeti - ktoś podobno gdzieś kiedyś widział. Jest Bonito, ale to nie do końca to.
gelO pisze:
14-01-2024, 11:39
Nawet taki Media Markt jak wchodził do Polski to był raj płytowy (przynajmniej lubelski). Kilka stanowisk odsłuchowych, tony płyt po taniości. Szkoda, że wtedy było się biednym uczniakiem i trzeba było wybierać czy kupić jakąś nowość za 29,99 czy np. CD Kat za 9,99. Kata kasety się miało, więc wygrywały nowości :)
Tak było. Mniej więcej 20 lat temu to był niezły wypas. Zresztą Empik też - do tej pory pamiętam takiej rzeczy jak debiut Cianide czy split Profanatica/Masacre. Wchodziłeś z ulicy i miałeś takie rzeczy na wyciągnięcie ręki. Teraz sprowadzasz sobie z drugiego końca kuli ziemskiej i płacisz jak za zboże.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14427
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 16:30

empik w domach centrum miał całe pieterko z CD, nie chciało się wychodzić a teraz szkoda gadać :roll:
Gore_Obsessed pisze:
14-01-2024, 16:08
A jednocześnie cholerną Żabkę masz na każdym rogu. Ja mam CZTERY w promieniu 300 metrów od domu. Pojebane.
no to niezle ;) ja sobie sprawdziłem na mapie to mam 8 ale w promieniu 1,2 km ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 17:50

Przypomniał mi się Traffic na Brackiej. Robiło sie zakupsy. Nie raz. Co nie zmienia postaci, że jbć nostalgie.
.
ODPOWIEDZ