To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 15:51

Temat dla ludzi co zamiast marudzić wola pisać co lubią a szczególnie to co lubili a teraz lubią jeszcze bardziej :)

HELLHAMMER / CELTIC FROST 1984-1987
BURZUM
DARKTHRONE 1995-2004

leśny SATYRICON
leśny ULVER

KING CRIMSON całość a nie tylko pierwsze wcielenie
wszystkie projekty BUDZYŃSKIEGO
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8164
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 15:56

Bardzo mi się zawsze podobała anty-chrześcijańskość w metalu. I teraz jeszcze bardziej mi się to podoba.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 16:00

Bardzo późno zrozumiałem jak ważne jest Burzum, teraz słyszę je wszędzie.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 16:07

bartwa pisze:
01-06-2020, 15:56
Bardzo mi się zawsze podobała anty-chrześcijańskość w metalu. I teraz jeszcze bardziej mi się to podoba.
Ale która ? Ta neopogańska ? Satanistyczna ? Thelemiczna ? Czy Nitschejańska ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14306
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 16:36

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
01-06-2020, 16:00
Bardzo późno zrozumiałem jak ważne jest Burzum, teraz słyszę je wszędzie.
Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
bullet
zaczyna szaleć
Posty: 214
Rejestracja: 16-08-2007, 13:48

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 16:39

Pierwsze trzy Satyrikonie. Kiedyś nie znosiłem, dziś bardzo lubię.
EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE
Awatar użytkownika
83koper83
rasowy masterfulowicz
Posty: 2092
Rejestracja: 29-12-2010, 15:07

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 17:01

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
01-06-2020, 16:00
Bardzo późno zrozumiałem jak ważne jest Burzum, teraz słyszę je wszędzie.
"Hvis lyset tar oss", "Filosofem", "Under a Funeral Moon", "Transylvanian Hunger" - mi by tyle wystarczyło z blackmetalu, jakbym pod bronią miał wybierać.

A jak by mi oprawcy okazali trochę wyrozumiałości, to bym wziął jeszcze "Belus" i "Panzerfaust".

Nie mówię wcale, że nie ma innych, dobrych rzeczy. Wyżej wymienione mam już wypalone w mózgu jak pięć pierwszych Slayerów. W zasadzie mogę odgrywać sobie w wyobraźni sekunda po sekundzie.
Kerosene keeps me warm.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9347
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 18:10

Dismember 'Dismember' oczywiście bardzo podobał mi się ten album gdy wyszedł ale dopiero później zdałem sobie sprawę jak bardzo jest zajebisty, najmniej melodii z całego dyko, pozostał czysty wygar, który GNIECIE. Trudno wyobrazić sobie lepsze zakończenie kariery i z jednej storny posłuchałbym jeszcze czegoś od nich ale z drugiej szkoda zjebać taki piękny finisz.

Amesoeurs 'Amesoeurs' - weszło na początku ale szybko o tym zapomniałem, kilka lat później jak odpaliłem to mnie zmietło, Najlepszy album z 'tzw' klimatami od...?

Jest też trochę albumów od których zaczynałem muzykę i które bardzo mi się podobały ale widziałem w tym zapowiedź, że gdzieś tam, za rogiem czają się jakieś wyjebane nowości które zmiotą ten 'entry level stuff'... i gówno prawda. Mesjasz nie nadszedł a to czego szukałem było zawsze pod ręką. Tu bym wymienił:

- Cannibal Corpse 'Bloodthirst' - jeden z moich pierwszych albumów z death / black (przegrałem od znajomego gdy był jeszcze najnowszym Kanibalem), poznałem razem z 'Altars of Madnes' i przez to trochę go zlekceważyłem a taka prawda że zajechałem jak mało który i nigdy żaden inny CC nie zrobił na mnie nawet podobnego wrażenia - to jest hit na hicie.

- Whiplash 'Power and Pain' / 'Bilet na Mayhem' - zwłaszcza ten drugi, szalone płyty i pierdolony wulkan energii, w sumie lubię każdą od nich (nawet poreaktywacyjną) ale do tych dwóch nic się nie umywa.

- Dezerter 'Jak powstrzymałem III wojnę światową, czyli nieznana historia Dezertera' - pałerem i siłą przekazu rozwala niejeden metalowy band, a kawałki z Nosowską to chyba jedyne co ta pani słuchalnego nagrała (aczkolwiek nie jestem na bieżąco)

- Exodus 'Force of Habit', Nuclear Asfalt 'Something Wicked' - dużo już się produkowałem o tych płytach forume więc teraz mi się nie chce.

- Dimmu Borgir 'Puritanical Euphoric Misanthropia' - propaganda trve środowisk black trochę mi obrzydziła ten album i nawet sprzedałem swój egzemplarz kiedyś natomiast po powrocie kilku latach wróciło z podwójną siła, przebogaty album zawierający przede wszystkim mięso - gitary, blasy, super solosy niczym w Arcturus a klawisze są ciekawe i co najważniejsze, nie robią za fasadę mającą na celu zasłonienie instrumentalnej nędzy jak to miewa miejsce w takiej muzyce.

- 'Slipknot' / 'Iowa' - historia podobna jak z DB.

Ogólnie przez oldskulowość byłem wielkim wrogiem tzw. death metalu środka (takiego z Empire / MMP, ani za technicznego ani za brutalnego) jaki opanował polską scenę na początku wieku a dzisiaj lubię sobie takie rzeczy zarzucić np. doceniłem po latach Traumę i dobrze robi mi Dies Irae. Chyba nawet przeprosinach założyłem temat o Anal Stench (pierwsza płyta bdb). Już wolę to niż te wszystkie gruzy/smoły/portaloinkantejszonklony czy jak to się tam teraz nazywa.

Marilyn Manson - to już jest słoń w składzie porcelany, niezdocenianie gościa przez lata to wielki przypał.
Yare Yare Daze
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 19:04

Właściwie robi mi bardziej cała masa rzeczy nagranych dawniej, gdzie nie ma grama plastiku i komputerowej roboty. Wolę sięgnąć po nagraną w piwnicy demówkę deathmetalowej kapeli z np. Finlandii niż współczesny death metal wyprodukowany pod niemieckie gusta. Demówki, które niegdyś wydawały się niesłuchane, bo coś tam warczy, faluje czy ginie w chaosie zakłóceń, dziś powodują uśmiech i nostalgię.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 19:35

MEGADETH - "Peace sells..but who's buying? ". Kiedyś wolałem bardziej Rust in Peace,dzisiaj już nie.Dwójeczka to jebany monument i pięknie się starzeje

SLAYER- "Show no Mercy" .Idę w tany bardziej niż kiedyś. Zajebisty klimat ma ten lp,zapał tych gnojków jest namacalny i zaraźliwy.

KING MIDAS - "Rosso" - Cenię jeszcze bardziej niż wtedy kiedy sobie sprowadziłem ten cd. Ciekawy,mocno refleksyjny pop made in norway.

BEYOND DAWN - "Frysh"- Ten nastrój pogodnej rezygnacji i absurdalnego spojrzenia na rzeczywistośc smakuje jak nigdy.Najlepszy cover Autopsy jaki słyszałem.

LED ZEPPELIN- "In through the out door ". Cenię mocniej mimo,że jest to najsłabszy zep. Ma mielizny ale ma też piękne momenty i tych jest mimo wszystko więcej.Płyta do łisky ,tytoniu,dziwna,schyłkowa,przy każdym kontakcie zostawie mnie w stanie dziwnego odrętwienia,zamieniam się w mały kawałek drewna który ściska z czułością stara baba w Twin Peaks.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
iGrinder
postuje jak opętany!
Posty: 585
Rejestracja: 26-02-2018, 18:40
Lokalizacja: South of Heaven

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 20:03

Całość norweskiego black metalu poooszzłaaa. Ino "Filosofem" się jeszcze jako broni. Na jego miejsce mocno napiera gruz i black metal w wersji bestialskiej.
Bloodlust...
Druglust...
Count Drugula Arise!
535

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 20:52

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
01-06-2020, 16:00
Bardzo późno zrozumiałem jak ważne jest Burzum, teraz słyszę je wszędzie.
Teraz bierz się za The Cure.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 21:10

Usłyszę tam Burzum?
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 21:16

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
01-06-2020, 21:10
Usłyszę tam Burzum?
W A forest usłyszysz, byle nie wersja behemotha.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 462
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 21:21

535 pisze:
01-06-2020, 20:52
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
01-06-2020, 16:00
Bardzo późno zrozumiałem jak ważne jest Burzum, teraz słyszę je wszędzie.
Teraz bierz się za The Cure.
O właśnie. Kolejna rzecz, która robiła a już nie robi.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3581
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 21:47

bartwa pisze:
01-06-2020, 15:56
Bardzo mi się zawsze podobała anty-chrześcijańskość w metalu. I teraz jeszcze bardziej mi się to podoba.
+666
dobry kościół to kościół spalony
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

01-06-2020, 21:48

Dedath "Human". Własnie słucham i uświadomiłem sobie, że od czasu premiery kiedy pierwszy raz us łyszałem ten album na kasecie Taktu aż do dnia dzisiejszego kompletnie nic sie nie zmieniło. Rozkurwia mnie nadal na strzępy. Tutaj mamy TYLKO i WYŁĄCZNIE same hity.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14306
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

02-06-2020, 01:25

Voivod, kiedyś nie lubiłem (nadal kilka płyt mi nie leży) a potem jakoś zaskoczyło i 4 koncerty nawet zaliczyłem :D
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: To, co robi bardziej niż kiedykolwiek

02-06-2020, 04:14

dzik pisze:
01-06-2020, 21:47
bartwa pisze:
01-06-2020, 15:56
Bardzo mi się zawsze podobała anty-chrześcijańskość w metalu. I teraz jeszcze bardziej mi się to podoba.
+666
+667
all the monsters will break your heart
ODPOWIEDZ