kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 966
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 12:10

Stoigniew pisze:
22-11-2023, 20:17
Adrian, mam pytanko. Żeby był jasność - nie odbieraj tego jako czepianie się czy jakaś inna uszczypliwość, nic z tych rzeczy, to tylko niezdrowa ciekawość statystyczna :)
jesteś w stanie policzyć, masz to jakoś skatalogowane w tych ponad już 21 tysiącach sztuk nośników, jaką masz liczbę tytułów ??
mam na myśli to że jeśli masz jakiś tytuł w kilku wersjach i nośnikach to jeśli byś policzył to jako jeden to ile by Ci wyszło tytułów na półkach ?
przykładowo - Mayhem De mysteriis masz w 5 egzemplarzach, Burzum Hviss lysett masz w 4 egzemplarzach Darkthrone a blaze w 5, łącznie te trzy tytuły są w 14 sztukach w Twojej kolekcji na discogs

masz to jakoś policzone ?? nie wiem, może z dokładnością plus minus 10-20 tytułów ?
to świetne pytanie , sam nieraz sobie je zadawałem :-)
Ale brak czasu nie pozwala mi na takie przeliczenie - wklepywałem na Discogs ponad 3 lata .
ale...... takich tytułów których mam więcej niz DWA .... powtarzam DWA ( vinyl /cd ) nie jest aż tak dużo .
Temat - to samo na cd i vinylu na razie odkładam ....
Rzeczy których mam wiecej wydań - taki sam nośnik - myślę że takich pozycji jesyt między 50 a 100 ( Katy Bathory Mayhemy Darkthrone - Blaze mam też kilka , ale jest też na pewno kilkadziesiąt wydań z THe CRypt ( vinyle ) ... no powiększmy do 120 :-)
teraz temat zdublowanych rzeczy - pozbyłem sie tego w dużej ilości ale na pewno ok 100 takich cd jest vinyli nie więcej niż 10-15 epki - nie więcej niż 10 .
teraz główny problem ile jest cd a ile vinyli ?
1. epek znacznie ponad 1000 sztuk - może bliżej 1200 . Pewnie jest jakaś ilość tytułów które wyszły jako epki na cd - Helloween , Iron Maiden czy Nocturnus - 50-100 sztuk ???? nie wiecej chyba .
2. Vinyli ilość oceniam na 6500 - 7000 a może juz wiecej
3. cd na pewno ponad 12 tyś
Wracamy do największego problemu w tej kwestii .... ILe się dubluje ???? NIE wiem :-)
Ale rozpatrując z punktu Vinyli mniemam że dubluje się nie więcej niz poława z tendencją że jednak mniej ... więc 3500 to liczba raczej max . Raczej za duża
reasumując - czyli biorąc to wszystko do kupy myślę że powinienem mieć co najmniej 15000 tytułów
być może się myle , moze kiedyś zabawię sie i w kilka lat to dokładnie zliczę .
Jest nad czym rozmyślać :-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 12:29

Ja tu piszę od lat,że przez takich ludzi jak ten płytowy psychopata ludzie,zwykli,normalni nie mogą się cieszyć muzyką,do kurwy nędzy o to mi właśnie chodzi,o NORMALNYCH kolesi którzy kochają muzykę!
Pierdolić to,że jakiś psychol czy murzyn płytowy kupuje jakie barachło muzyczne,jakieś płyty trzeciorzędnych zespolików z Norwegii,Finlandii czy innego Bangladeszu,jebać to,niech sobie to muzyczne gówno kupują,problem w tym,że te pojeby kupują też zacne płyty dobrych zespołów które miały tylko jedno bicie,czasem dwa i normalny człowiek nie może ich kupić by cieszyć się muzyką,a wszystko dlatego,że ta płyta stoi na półce u jakiegoś popaprańca,niegrana i po której łażą koty.
Czy widzieliście spis tych tytułów u Adrianny Płaczki?,ja przejrzałem kilka stron,tam 70-80% to syf,kiła i mogiła,normalny człowiek nigdy by ich nie postawił na swojej półce z płytami,nawet jak by mu dawano je za darmo,ale kilka tytułów ucieszyłyby niejednego gościa który kocha muzykę,niestety,nie ma na to szans,one stoją na półce,niegrane.
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 966
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 13:07

devastator77 pisze:
23-11-2023, 12:29
Ja tu piszę od lat,że przez takich ludzi jak ten płytowy psychopata ludzie,zwykli,normalni nie mogą się cieszyć muzyką,do kurwy nędzy o to mi właśnie chodzi,o NORMALNYCH kolesi którzy kochają muzykę!
Pierdolić to,że jakiś psychol czy murzyn płytowy kupuje jakie barachło muzyczne,jakieś płyty trzeciorzędnych zespolików z Norwegii,Finlandii czy innego Bangladeszu,jebać to,niech sobie to muzyczne gówno kupują,problem w tym,że te pojeby kupują też zacne płyty dobrych zespołów które miały tylko jedno bicie,czasem dwa i normalny człowiek nie może ich kupić by cieszyć się muzyką,a wszystko dlatego,że ta płyta stoi na półce u jakiegoś popaprańca,niegrana i po której łażą koty.
Czy widzieliście spis tych tytułów u Adrianny Płaczki?,ja przejrzałem kilka stron,tam 70-80% to syf,kiła i mogiła,normalny człowiek nigdy by ich nie postawił na swojej półce z płytami,nawet jak by mu dawano je za darmo,ale kilka tytułów ucieszyłyby niejednego gościa który kocha muzykę,niestety,nie ma na to szans,one stoją na półce,niegrane.
bujaj się frajerze jeden
a za tego pedfila to cie kiedys dojadę
płaczkiem sam jesteś
kupuję to co chcę i nie będzie mi taki dzban jak ty nrzucał co mi wolno a co nie
mam nadzieje że się kiedyś spotkamy - tak to groźba
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3114
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 13:14

Olej, niech sobie pisze sam do siebie, po cholerę wchodzić z typem w polemikę. Zabawny wąs z niego :D
AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 966
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 13:19

gelO pisze:
23-11-2023, 13:14
Olej, niech sobie pisze sam do siebie, po cholerę wchodzić z typem w polemikę. Zabawny wąs z niego :D
tak czyniłem , ale teraz przesadził , nie będzie mnie wyzywał od PEDOFILA .... albo niech mi to powie w twarz jak taki fifarafa ...
Awatar użytkownika
6IMP-|-OUS6
w mackach Zła
Posty: 852
Rejestracja: 20-06-2019, 12:33

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 13:27

Masterful MMA XD
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 13:36

Czy Wielicka jest nadal czynna ?
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8171
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 15:08

Adrian łobuzie, czyli to przez ciebie nie mogę cieszyć się muzyką ; )
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10616
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 15:12

devastator77 pisze:
23-11-2023, 12:29
Ja tu piszę od lat,że przez takich ludzi jak ten płytowy psychopata ludzie,zwykli,normalni nie mogą się cieszyć muzyką,do kurwy nędzy o to mi właśnie chodzi,o NORMALNYCH kolesi którzy kochają muzykę!
Pierdolić to,że jakiś psychol czy murzyn płytowy kupuje jakie barachło muzyczne,jakieś płyty trzeciorzędnych zespolików z Norwegii,Finlandii czy innego Bangladeszu,jebać to,niech sobie to muzyczne gówno kupują,problem w tym,że te pojeby kupują też zacne płyty dobrych zespołów które miały tylko jedno bicie,czasem dwa i normalny człowiek nie może ich kupić by cieszyć się muzyką,a wszystko dlatego,że ta płyta stoi na półce u jakiegoś popaprańca,niegrana i po której łażą koty.
Czy widzieliście spis tych tytułów u Adrianny Płaczki?,ja przejrzałem kilka stron,tam 70-80% to syf,kiła i mogiła,normalny człowiek nigdy by ich nie postawił na swojej półce z płytami,nawet jak by mu dawano je za darmo,ale kilka tytułów ucieszyłyby niejednego gościa który kocha muzykę,niestety,nie ma na to szans,one stoją na półce,niegrane.
Życie jest ciężkie, kup sobie kask.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 15:24

o żesz...
Czyli że źli ludzie wykupili Podwawelską, kaszankę i została tylko chuda słonina z wczoraj?
A miał być wchuj smaczny grill z musztardooo a bedzie chleb ze szmalcem...

Bo inni, różni wykupili, wędliny,
To nie ludzie! To szumowiny!
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9682
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 15:38

Ja to widzę tak, że jak devastator77 puszcza sobie jakąś płytę, żeby pocieszyć się muzyką to zza szafy wyskakuje miniaturowy AdrianSmith w czerwonej, szpiczastej czapeczce, rekwiruje płytę mrucząc pod nosem "nie no kurwa, tego wydania to jeszcze nie mam, wiem gdzie je postawię!" i znika za szafą. Co prawda wszystko dzieje się w głowie devastatora77, ale radość ze słuchania muzyki znika ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Mass-Turbo
postuje jak opętany!
Posty: 477
Rejestracja: 19-04-2017, 12:16
Lokalizacja: west mazovia

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 15:39

Też jestem zdania, że przed zakupem płyty powinna odbywać się weryfikacja, czy kupujący nie posiada już innego wydania danego tytułu. Jeśli tak to odmowa sprzedaży i kara kręcenia wora za próbę pozbawienia "NORMALNYCH kolesi" możliwości słuchania i kochania muzyki.
Ponadto, każdy kupujący powinien deklarować, że będzie słuchał tej płyty przynajmniej raz w miesiącu. Jeżeli nie to również adekwatna kara i przepadek płyty na rzecz kogoś kto naprawdę kocha muzykę.
Wnioskuję o powołanie specjalnej Komisji ds. Zwalczania Płytowego Murzynoswta, pod przewodnictwem Komisarza Dewastatora.
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1191
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 15:45

Ja to się zastanawiam czy buldożer66 pisze to na serio. Nie znam takiego człowieka który by tak po innym/innych jechał....
Ściany zapewne wyglądają pięknie, bo to ładny widok jest. Stać cię- kupujesz, chcesz to mieć - zdobywasz PROSTE! nie mam czasu przeglądać co tam masz ale pewnie znalazłbym coś dla siebie :) GRATULUJE!
Mam znajomego który jak budował dom zrobił sobie pokój czytelniczy i.... Tu trochę jego podejście mi się nie podoba bo przyjmuje, odkupuje wszystko co zwie się książka, wszystkie ściany mają być pozastawiane książkami. Oczywiście czyta i kupuje książki które go interesują, ale efekt wizualny jest najważniejszy;)
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1191
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 15:46

Ciekawe czy devi słucha zespołów w których grał Adrian Smith?
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3932
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 16:06

AdrianSmith pisze:
23-11-2023, 12:10
Stoigniew pisze:
22-11-2023, 20:17
Adrian, mam pytanko. Żeby był jasność - nie odbieraj tego jako czepianie się czy jakaś inna uszczypliwość, nic z tych rzeczy, to tylko niezdrowa ciekawość statystyczna :)
jesteś w stanie policzyć, masz to jakoś skatalogowane w tych ponad już 21 tysiącach sztuk nośników, jaką masz liczbę tytułów ??
mam na myśli to że jeśli masz jakiś tytuł w kilku wersjach i nośnikach to jeśli byś policzył to jako jeden to ile by Ci wyszło tytułów na półkach ?
przykładowo - Mayhem De mysteriis masz w 5 egzemplarzach, Burzum Hviss lysett masz w 4 egzemplarzach Darkthrone a blaze w 5, łącznie te trzy tytuły są w 14 sztukach w Twojej kolekcji na discogs

masz to jakoś policzone ?? nie wiem, może z dokładnością plus minus 10-20 tytułów ?
to świetne pytanie , sam nieraz sobie je zadawałem :-)
Ale brak czasu nie pozwala mi na takie przeliczenie - wklepywałem na Discogs ponad 3 lata .
ale...... takich tytułów których mam więcej niz DWA .... powtarzam DWA ( vinyl /cd ) nie jest aż tak dużo .
Temat - to samo na cd i vinylu na razie odkładam ....
Rzeczy których mam wiecej wydań - taki sam nośnik - myślę że takich pozycji jesyt między 50 a 100 ( Katy Bathory Mayhemy Darkthrone - Blaze mam też kilka , ale jest też na pewno kilkadziesiąt wydań z THe CRypt ( vinyle ) ... no powiększmy do 120 :-)
teraz temat zdublowanych rzeczy - pozbyłem sie tego w dużej ilości ale na pewno ok 100 takich cd jest vinyli nie więcej niż 10-15 epki - nie więcej niż 10 .
teraz główny problem ile jest cd a ile vinyli ?
1. epek znacznie ponad 1000 sztuk - może bliżej 1200 . Pewnie jest jakaś ilość tytułów które wyszły jako epki na cd - Helloween , Iron Maiden czy Nocturnus - 50-100 sztuk ???? nie wiecej chyba .
2. Vinyli ilość oceniam na 6500 - 7000 a może juz wiecej
3. cd na pewno ponad 12 tyś
Wracamy do największego problemu w tej kwestii .... ILe się dubluje ???? NIE wiem :-)
Ale rozpatrując z punktu Vinyli mniemam że dubluje się nie więcej niz poława z tendencją że jednak mniej ... więc 3500 to liczba raczej max . Raczej za duża
reasumując - czyli biorąc to wszystko do kupy myślę że powinienem mieć co najmniej 15000 tytułów
być może się myle , moze kiedyś zabawię sie i w kilka lat to dokładnie zliczę .
Jest nad czym rozmyślać :-)
pozdrawiam
dzięki za odpowiedź, mniej więcej o to mi chodziło
jak się już kiedyś doliczysz i porachujesz to w miarę dokładnie to nie zapomnij o tym tutaj napisać :)
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6657
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 16:28

A jak z czasem na słuchanie muzyki? Zakładam, że obróciłes każdą sztukę tak z 5 razy, nie? Bo jeżeli nie, to jest to pozerstwo level hard.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10616
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 17:08

uglak pisze:
23-11-2023, 15:38
Ja to widzę tak, że jak devastator77 puszcza sobie jakąś płytę, żeby pocieszyć się muzyką to zza szafy wyskakuje miniaturowy AdrianSmith w czerwonej, szpiczastej czapeczce, rekwiruje płytę mrucząc pod nosem "nie no kurwa, tego wydania to jeszcze nie mam, wiem gdzie je postawię!" i znika za szafą. Co prawda wszystko dzieje się w głowie devastatora77, ale radość ze słuchania muzyki znika ;-)
Devastator nie ma żadnej płyty, bo Adrian wszystkie wykupił jak wuj Sknerus.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 17:50

Czy kasety sie wliczaja do murzynstwa i patologicznego kolekcjonerstwa? Dla kolegi pytam.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Bohdan
weteran forumowych bitew
Posty: 1259
Rejestracja: 21-12-2010, 09:52
Lokalizacja: Lokal

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

23-11-2023, 18:07

uglak pisze:
23-11-2023, 15:38
Ja to widzę tak, że jak devastator77 puszcza sobie jakąś płytę, żeby pocieszyć się muzyką to zza szafy wyskakuje miniaturowy AdrianSmith w czerwonej, szpiczastej czapeczce, rekwiruje płytę mrucząc pod nosem "nie no kurwa, tego wydania to jeszcze nie mam, wiem gdzie je postawię!" i znika za szafą. Co prawda wszystko dzieje się w głowie devastatora77, ale radość ze słuchania muzyki znika ;-)
TheDude pisze:
23-11-2023, 17:18
Obrazek
kuuurwa łzawię! :lol: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ