Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 12:18

535 pisze:Pal sześć pojedyncze pozycje. Chodzi o ogólny wydźwięk i wnioski, które nasuwają się same po lekturze tej listy. Otóż wychodzi na to, że nie jesteśmy na forum poświęconym "muzyce metalowej", nie wspominając już o tym, że nie ma tu nikogo kto miałby na ten temat jakiekolwiek pojęcie. I jeszcze jedno. Pomyliłem się i odszczekuję. W takim układzie Behemoth ze swoim albumem pasuje tam idealnie.
Pomijając już zasadność takiego tematu to autorowi chyba nie chodziło o odniesienie się do TEJ konkretnej listy tylko o konwersję tematu na forum.Nie wiem skąd te niezdrowe emocje.Chyba nie od dziś wiadomo że Metal Hammer od lat a może i do zawsze ma metal głównie w nazwie choć pierwsze miejsce na liście jak najbardziej zasadne.
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 13:20

Jakie emocje? Jakie niezdrowe? Dyskutujemy. Robimy sobie podśmiechujki. Spójrz na tę listę.Czyż nie jest zabawna?
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 14:12

gdybym miał rzeczywiście wybrać jedną, to prawdopodobnie DsO- FAS. raczej nie widzę innej możliwości. nie zapomnę roku 2007, który muzycznie był skrajnie zajebisty, ale ta płyta to był taki cios, że do dziś się nie mogę pozbierać :)
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 14:19

Dodalbym Dissection - Reinkaos.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 14:22

ozob pisze:Dodalbym Dissection - Reinkaos.
niewątpliwie. tu, jak chyba każdy, początkowo miałem problem, ale ostatecznie okazało się, ze to wspaniała muzyka
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 14:26

No wlasnie ja mialem problem z ta plyta gdy sie ukazala. Byc moze dlatego, ze po prostu oczekiwalem czegos innego i poczulem zawod. Teraz po latach podszedlem ze swiezym umyslem I jestem na TAK. Zajebisty thrash, Bo wydaje mi sie, ze blizej tej plycie do takiego grania niz melodic black/death (sic!).
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 14:30

ja tam thrashu za dużo nie słyszę, ale w szufladkowanie bawić się nie lubię. jednak zawsze mnie rozpierdalały "argumenty" przeciwników, że to muzyka podobna do wczesnego In Flames. zajebiście zatem, bo wczesny In Flames to doskonały zespół :)
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 14:32

Nie pamietam ani jednej plyty In Flames wiec sie nie odniose.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 14:36

Heretyk pisze:jednak zawsze mnie rozpierdalały "argumenty" przeciwników, że to muzyka podobna do wczesnego In Flames. zajebiście zatem, bo wczesny In Flames to doskonały zespół :)
No bo to jest w prostej linii wczesny In Flames, pytanie zatem dlaczego trve blackmetalowcy nie otaczają takim kultem 'The Jester Race'?
Yare Yare Daze
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 14:37

w takim razie szczerze polecam The Jester Race. będziesz pozytywnie zaskoczony a i pewnie wiele podobieństw odnajdziesz

edit: jester, nie wiem. ja otaczam
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10814
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 14:53

Pewnie gdybym był obiektywny to wybór padł by na "Crack The Skye" Mastodona, zaraz potem chyba właśnie "Fas-Ite..." DSO. Gdybym miał sie sugerować czego najczęściej słuchałem to wybrałbym "Antichrist" Akercocke, ale czysto subiektywnie, gdybym miał wybrać sobie moją ulubiona metalową płytę XXI w. to chyba wybrałbym jedyny pełniak Swallowed.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 15:20

Harlequin pisze:Pewnie gdybym był obiektywny to wybór padł by na "Crack The Skye" Mastodona, zaraz potem chyba właśnie "Fas-Ite..." DSO. Gdybym miał sie sugerować czego najczęściej słuchałem to wybrałbym "Antichrist" Akercocke, ale czysto subiektywnie, gdybym miał wybrać sobie moją ulubiona metalową płytę XXI w. to chyba wybrałbym jedyny pełniak Swallowed.
czuję się bardzo zaskoczony. zwłaszcza tym DsO
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10814
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 16:08

Czemu. To bardzo wazny, świeży i dziarski album. Myśle, ze bardzo potrzebny w swoim czasie. ja może nie wracam jakoś specjalnie, bo troche nie moja nisza, ale trudn nie zauwazyć istotności tego matexu.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 16:16

Z mojej strony DSO to zbyt przekombinowany BM, abym mogl ich umiescic topie XXI. Nie trafia do mnie tak zawile granie w tym gatunku.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 16:17

Harlequin pisze:Czemu. To bardzo wazny, świeży i dziarski album. Myśle, ze bardzo potrzebny w swoim czasie. ja może nie wracam jakoś specjalnie, bo troche nie moja nisza, ale trudn nie zauwazyć istotności tego matexu.

o to mi właśnie chodziło. ale spoko, że doceniasz
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 18:21

Scorn pisze:
535 pisze:Pal sześć pojedyncze pozycje. Chodzi o ogólny wydźwięk i wnioski, które nasuwają się same po lekturze tej listy. Otóż wychodzi na to, że nie jesteśmy na forum poświęconym "muzyce metalowej", nie wspominając już o tym, że nie ma tu nikogo kto miałby na ten temat jakiekolwiek pojęcie. I jeszcze jedno. Pomyliłem się i odszczekuję. W takim układzie Behemoth ze swoim albumem pasuje tam idealnie.
Forum Masterful jest miejscem spotkań ludzi zacofanych, nie nadążających za gnającym do przodu światem muzyki METALOWEJ. Okopaliście się wszyscy w zatęchłych piwnicach lat 80-tych i 90-tych, a teraz karty rozdają takie zespoły jak Atreyu, Asking Alexandria, Cancer Bats, Marmozets, Parkway Drive czy Bring Me the Horizon.
Otoz to, slowa rozsadku w koncu padly w temacie
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3919
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 20:09

Triceratops pisze:
Scorn pisze:
Forum Masterful jest miejscem spotkań ludzi zacofanych, nie nadążających za gnającym do przodu światem muzyki METALOWEJ. Okopaliście się wszyscy w zatęchłych piwnicach lat 80-tych i 90-tych, a teraz karty rozdają takie zespoły jak Atreyu, Asking Alexandria, Cancer Bats, Marmozets, Parkway Drive czy Bring Me the Horizon.
Otoz to, slowa rozsadku w koncu padly w temacie
+pierdylirad za poczucie humoru
o mało nie zakrztusiłem siem browarem :)
Obrazek
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 21:18

Tak sobie pomyślałem,że brakuje na tej liście jeszcze Majesty and Decay
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 22:35

Scorn pisze:
535 pisze:Pal sześć pojedyncze pozycje. Chodzi o ogólny wydźwięk i wnioski, które nasuwają się same po lekturze tej listy. Otóż wychodzi na to, że nie jesteśmy na forum poświęconym "muzyce metalowej", nie wspominając już o tym, że nie ma tu nikogo kto miałby na ten temat jakiekolwiek pojęcie. I jeszcze jedno. Pomyliłem się i odszczekuję. W takim układzie Behemoth ze swoim albumem pasuje tam idealnie.
Forum Masterful jest miejscem spotkań ludzi zacofanych, nie nadążających za gnającym do przodu światem muzyki METALOWEJ. Okopaliście się wszyscy w zatęchłych piwnicach lat 80-tych i 90-tych, a teraz karty rozdają takie zespoły jak Atreyu, Asking Alexandria, Cancer Bats, Marmozets, Parkway Drive czy Bring Me the Horizon.
To prawda.

Miejsce szóste. Fantastyczna sprawa. cztery miliony odsłon. Niby mocno z niemiecką prostacką agresją, a w rzeczywistości miękko z pedalskimi zaśpiewami dla amerykańskich nastolatek. I ten teledysk pokazujący co w prawdziwym ciężkim graniu liczy się najbardziej. Wcale się nie dziwię, że po tak masywnej ekspozycji na łajno, przeciętny osobnik nie słyszy żadnej różnicy między Tomb Of The Mutilated, a przykładowo The Satanist. Bo przecież wszyscy jesteśmy braćmi metalowcami.

[youtube][/youtube]
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

16-02-2019, 23:13

Przynajmniej dowiedziałem się z tej listy, że

1) Beastmilk, Turbonegro, Nine Inch Nails, Alice in Chains, jak również HIM, Korn, Limp Bizkit oraz Linkin Park to metal.
2) XXI wiek zaczął się z początkiem roku 2000, a nie, jak dotąd sądziłem, 2001.

We polled a huge panel of writers, bands, industry experts and readers to put together the definitive countdown of the best metal albums of the 21st century
Grono fachowców orzekło, nie wiem czy jest tu o czym dyskutować.
heykvísl og ofn
ODPOWIEDZ