Absolutna klasyka Thrash Metalu

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 11:45

Ale jak chcecie stworzyć listę absolutnej klasyki gatunku, nie dzieląc go na ligii, podgatunki i położenie geograficzne? Klasyka, tfu, absolutna klasyka III ligii meksykańskiego techno-thrashu (Toxodeth - pamiętajmy...), nie kwalifikuje się jednak do, dajmy na to, II ligii belgijskiego thrashu zwyczajnego (Cyclone, pamietajmy...).
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 11:45

SODOMOUSE pisze:musi być miejsce, dla takich kapel...poznawanych na pocz lat 90tych z piratów na kasetach wydawanych w PL :
Blood Feast, Gammacide, Devastation, Morbid Saint, Sadus, Rigor Mortis, Razor, Whiplash, Anialator, Hobbs Angel Of Death, Exhorder, Holy Moses, Evildead,Holy Terror,Soothsayer, Sacrifice, Hellwitch, Aggression....wstyd o metalcorowym
Trivium chyba wspominać.
Dlaczego musi być? Może niech któryś ze starszych Użytkowników puści jakiś merytoryczny post. Triceps, idź sobie trolluj do tematu zdrowotnego ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
KFD
starszy świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 27-10-2014, 21:30

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 11:46

Medard pisze:Ale jednak Testament z Low i The gathering wyszedł mocno do przodu.
Nikt tak wtedy nie grał.
Od Low sporo lepsze jest Chaos A.D., wydawnictwa Pantery, czy Grip Inc.. I nagrywali w podobnym czasie.

Co do The Gathering, to jest jeden z bardziej przereklamowanych metalowych albumów. Plastikowe brzmienie, nasterydowane granie, udawana brutalność, no biedne to strasznie. Wcześniej na dużo wyższym poziomie takie rzeczy tworzyło Devastation, Num Skull, czy Morbid Saint. Lista death metalowa zawiera same rzeczy, które pchały gatunek do przodu, dlaczego z thrashem miałoby być inaczej?
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 11:47

HSVV pisze:Ale jak chcecie stworzyć listę absolutnej klasyki gatunku, nie dzieląc go na ligii, podgatunki i położenie geograficzne? Klasyka, tfu, absolutna klasyka III ligii meksykańskiego techno-thrashu (Toxodeth - pamiętajmy...), nie kwalifikuje się jednak do, dajmy na to, II ligii belgijskiego thrashu zwyczajnego (Cyclone, pamietajmy...).
Normalnie, w toku merytorycznej i kulturalnej dyskusji. Myślałem, że to oczywiste.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 11:49

No ale tak całkiem serio, co to w ogóle jest ta ABSOLUTNA klasyka? Bo do klasyki można 200 nazw wrzucić, włącznie z tymi kapleami co sobie tam na boku ładnie pogrwały, ale świata nie zmieniły. Evildeady i inne Holy Mosesy, czy z innej beczki klony Sepultury mniej lub bardziej udane jak Attomica czy Mutilator. Weźcie te absolutna klasyka zdefiniujcie panowie, bo tak to gruby nieogar.

O, dwójka Assorted Heap była zajebiście unikalna i zajebista, ale pies z kulawą noga sie nią nie zainteresował. Kwalifikuje się do absolutnej klasyki czy nie? Pomóżcie.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 12:00

Sybir pisze:
SODOMOUSE pisze:musi być miejsce, dla takich kapel...poznawanych na pocz lat 90tych z piratów na kasetach wydawanych w PL :
Blood Feast, Gammacide, Devastation, Morbid Saint, Sadus, Rigor Mortis, Razor, Whiplash, Anialator, Hobbs Angel Of Death, Exhorder, Holy Moses, Evildead,Holy Terror,Soothsayer, Sacrifice, Hellwitch, Aggression....wstyd o metalcorowym
Trivium chyba wspominać.
Dlaczego musi być? Może niech któryś ze starszych Użytkowników puści jakiś merytoryczny post. Triceps, idź sobie trolluj do tematu zdrowotnego ;)
Specem od thrash nie jestem, niemniej wspominam tylko kapele, które słuchałem, które w PL wówczas były
dostępne na kasetach pirackich. Takiego Toxodeth, to już trzeba było na wymiankę ściągać z Wild Rags Rec.
Sporo wówczas tego thrash słuchałem, zanim wciągnęły moje zainteresowania, raczej brutalniejsze gatunki,
oscylujące raczej w podziemiu. Niemniej, gdy zapodam sobie obecnie taki prawie 30 letni thrash, wracają
znakomite wspomnienia, a sama muzyka jest pierwotnym stanem, jaki ta muzyka miała mieć . Metal w
najczystszej formie -głośno, buntowniczo, zabawa muzyką i własne środowisko, kataniarzy, naszywek, długich piór. Mało tego w tych czasach.
ad. HSVV o tak ATTOMICA! jaki to był wpierdol, mus! MX chyba jeszcze był.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 12:09

HSVV pisze:No ale tak całkiem serio, co to w ogóle jest ta ABSOLUTNA klasyka?
Śpieszę z odpowiedzią:
HSVV pisze:Bo do klasyki można 200 nazw wrzucić, włącznie z tymi kapleami co sobie tam na boku ładnie pogrwały, ale świata nie zmieniły.
Chodzi o te albumy, które są jednocześnie klasyczne i zmieniły świat, więc klony raczej nie wchodzą w grę.
HSVV pisze:zdefiniujcie panowie
No, zdefiniujmy, kol. HSVV ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 12:25

HSVV pisze:No ale tak całkiem serio, co to w ogóle jest ta ABSOLUTNA klasyka?
METALLICA
SLAYER
VOIVOD


reszta to przypisy właściwie;)

nawet jesli trafiają się płyty wybitne/bdb to i tak nie zmieniły świata tak bardzo jak wybrane dzieła wyżej wymienionych.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 12:29

Dlatego nie wymieniłem dwóch pierwszych Testamentów, jeszcze ze dwóch Kreatorów jak Coma of souls, chociaż to w pewnym sensie klasyka.
Wymaga to poważnych badań naukowych.

Triceratops załóż sobie temat Absolutna klasyka groove metalu i drugi industrial metalu.

Anzelmoo Heathen może być ok, ale zbyt mało oryginalny i mały wpływ na inne kapele, myślę nawet, że na żadną nie miał wpływu.

KFD Sepultura Chaos A.D., czy Grip INC. to już groove, może być lepsze, ale dla mnie to inna liga.

Technotrashu nie dawałem, bo moim zdaniem bliżej mu do industrialu.
Ale wtedy Ministry i Psalm 69 byłby klasykiem, za to Fear Factory zbyt daleko do thrashu dla mnie.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15991
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 13:57

knaar pisze:
Triceratops pisze:Pantera, Machine Head i Trivium. Tak to widze.

Gdyby to forum miało kręgosłup dostałbyś bana, albo przynajmniej zapytanie od Marii Konopnickiej, "ile ty masz lat" ?
Chcesz powiedziec, ze nie wolno miec wlasnego zdania a jedynie zdanie tluszczy sie liczy? No to faktycznie jest kregoslup.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15991
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 14:15

Medard pisze:Triceratops załóż sobie temat Absolutna klasyka groove metalu i drugi industrial metalu.
Kurwa byl taki, pamietam jak gadalismy z maria i dronem, ale widze, ze jakis doktor zaglada usunal, niech to huj
woodpecker from space
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 14:22

Medard pisze: Technotrashu nie dawałem, bo moim zdaniem bliżej mu do industrialu.
WAT?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 14:25

Triceratops pisze:
Medard pisze:Triceratops załóż sobie temat Absolutna klasyka groove metalu i drugi industrial metalu.
Kurwa byl taki, pamietam jak gadalismy z maria i dronem, ale widze, ze jakis doktor zaglada usunal, niech to huj
Jeżeli między 10 a 27 lipca pisał tam Karkasonne, to pewnie tak, w innym razie - uprzejmie wypierdalaj :)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15991
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 14:28

hcpig pisze:
Medard pisze: Technotrashu nie dawałem, bo moim zdaniem bliżej mu do industrialu.
WAT?
Juz widze, ze bedzie ciekawie w temacie. xD

Slayera i Sepulture tez chyba trzeba wyjebac, bo blizem im do death metalu.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10342
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 14:46

Spokojnie, moderacja czuwa.

Obrazek
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 15:24

hcpig pisze:
Medard pisze: Technotrashu nie dawałem, bo moim zdaniem bliżej mu do industrialu.
WAT?
Ok, dorzucam Ministry Psalm 69.
Ale zbyt słabo ogarniam ten podgatunek,
więc nie dam nic więcej, dla mnie to naprawdę podgatunek muzyki.

Co tam było z polskich?
Tower? Ale to nie klasyka.
Die Welt ist meine Vorstellung.
KFD
starszy świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 27-10-2014, 21:30

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 15:44

Co ma Ministry do techno thrash?
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 15:57

TechnotRashu, grubo x D to do dzisiaj ktoś wierzy w ten mit o tym, że techno thrash to thrash z bitami a la Jeff Mills / Scooter?
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15991
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 16:03

Jasny huj, dodaje watek do obserwowanych, i wlaczam powiadamianie sms xD
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Absolutna klasyka Thrash Metalu

23-09-2018, 16:12

KFD pisze:Co ma Ministry do techno thrash?
W sumie to nic, wywalam z listy, niepotrzebnie wspominałem. Niech sobie zakładają swoje wątki, jak już to pisałem. Teraz przenoszę się do tematu o preppersach, gdyby była ta wojna nuklearna. Narka
Die Welt ist meine Vorstellung.
ODPOWIEDZ